.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Kupie - Graty do pracy inżynierskiej

sziwu - Sro 06 Wrz, 2017
Temat postu: Graty do pracy inżynierskiej
Cześć :) Grudzień zbliża się wielkimi krokami a wakacyjna aura niestety nie sprzyjała siedzeniem nad pracą inżynierską, ale czas najwyższy podjąć jakieś kroki. Ogólnie mam do zrealizowania stanowisko dydaktyczne opisujące budowę i zasadę działania układu hamulcowego w systemie Dunlop. Wymyśliłem, że zasadę działania pokażę na sprawnym zacisku wraz z przewodem i pompą, który kupię od jakiegoś skutera, natomiast budowę pokazał bym na zacisku większym, motocyklowym i samochodowym robiąc odpowiednie przekroje lub demontując zacisk na części pierwsze. Fajnym elementem byłby opis tarczy pływającej jaka montowana jest w GS. Tak więc mam następujące pytania:

- Czy ktoś jest w posiadaniu tarczy, która nie musi być sprawna, ale kompletna?
- W jakich samochodach można było spotkać zacisk w systemie Dunlop? Podobno były to starsze pojazdy, szukałem, niestety nie natrafiłem na nic takiego. Droższe, sportowe auta mają zbyt drogie zaciski, a potrzebuję jedynie kompletnego zestawu, który rozmontuję.
- Może ma ktoś jakiś tani zacisk wielotłoczkowy z dowolnego motocykla, byle kompletny?

Ogólnie zamierzam zestawić ze sobą rozwiązania motocyklowe i samochodowe, jeśli byłaby taka możliwość. Jeśli ktoś ma jakieś informacje, to zapraszam do dyskusji :D

Semy - Czw 07 Wrz, 2017

sziwu napisał/a:
- W jakich samochodach można było spotkać zacisk w systemie Dunlop? Podobno były to starsze pojazdy, szukałem, niestety nie natrafiłem na nic takiego. Droższe, sportowe auta mają zbyt drogie zaciski, a potrzebuję jedynie kompletnego zestawu, który rozmontuję.


wpisz w google stacja demontażu pojazdów i pokażą ci się w twojej okolicy takie firmy które demontują pojazdu. Podzwoń, popytaj bo jak gdzieś miałbym trafić na takie części to własnie u nich. A że oni żyją z sprzedaży tego to może będą coś mieli takiego co potrzebujesz za tyle ile masz.

Mordkaaa - Czw 07 Wrz, 2017

mogę Ci wysłać moją tarczę która została z GSa po wymianie ;) daj na pw adres
sziwu - Pią 08 Wrz, 2017

Semy, tak właśnie zamierzam zrobić, jednakże pomyślałem, że może ktoś się tutaj zetknął z takimi rozwiązaniami w konkretnych modelach samochodów :) To by wtedy zawęziło poszukiwania :D
Mordkaaa, spodziewaj się wiadomości ode mnie :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group