.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Off Topic - tematy motocyklowe - Drganie kierownicy

Delfin - Wto 06 Cze, 2017
Temat postu: Drganie kierownicy
Witam

Jakoś tydzien temu przewróciłem się na motocyklu przy prędkości ~10kmh, oglądałem go z każdej strony, i nie zauważyłem żadnych uszkodzeń, jednak od tamtego czasu zauważyłem, że strasznie drga mi kierownica, do tego stopnia, że drętwieją mi ręce podczas jazdy. Wczoraj odkręciła mi się od silnika linka od obrotomierza (zastanawiam sie czy to nie od tych drgań). Chciałem zapytać czy miał ktoś taką sytuacje albo czy wiecie jak można sobie z tym poradzić?

Czecze - Wto 06 Cze, 2017

A nie starło Ci ciężarka kierownicy przy glebie?
Delfin - Wto 06 Cze, 2017

Nie miałem ciężarków, taki już kupiłem. Ta gleba była przy takiej małej prędkości + moje kolano zamortyzowało upadek, że byłem pewien, że nic się nie stało. Tylko teraz te drgania.
simin - Sro 07 Cze, 2017

na którą stronę się przewrócił?

Zbadaj dokładnie czy kierownica nie jest skrzywiona (niewiele trzeba tak naprawdę)...
Do tego zobacz czy lagi, półki są równo.

Delfin - Sro 07 Cze, 2017

Są na to jakieś specjalne sposoby? Bo jak oglądałem tak po prostu z każdej strony, to wszystko wydawało się ok
Delfin - Sob 10 Cze, 2017

Podbijam temat ponieważ dzisiaj zauważyłem, że chyba cieknie mi olej z jednej lagi. Czy te drgania mogą byś spowodowane tym, że w jednym amortyzatorze jest wiecej oleju niż w drugim?
Arcisz - Sob 10 Cze, 2017

Teoretycznie, wszystko może :hyhy:
xalor - Sob 10 Cze, 2017

Delfin napisał/a:
Podbijam temat ponieważ dzisiaj zauważyłem, że chyba cieknie mi olej z jednej lagi. Czy te drgania mogą byś spowodowane tym, że w jednym amortyzatorze jest wiecej oleju niż w drugim?


Co to znaczy "chyba"? Albo cieknie albo nie cieknie. Wytrzyj lagi do sucha szmatką i sprawdź to, jest to o tyle istotne, ze jak się olej dostanie na oponę albo zaciski to masz piękną glebę gwarantowaną a jest to możliwe przy dużym wycieku.

simin - Sob 10 Cze, 2017

Delfin napisał/a:
Podbijam temat ponieważ dzisiaj zauważyłem, że chyba cieknie mi olej z jednej lagi. Czy te drgania mogą byś spowodowane tym, że w jednym amortyzatorze jest wiecej oleju niż w drugim?


Eh... Drganie kierownicy może być spowodowane bardzo dużą ilością elementów. Całe szczęście praktycznie wszystkie są z przodu moto. zdejmij przednie koło, lagi, kierownicę i sprawdź wszystkie elementy. Potem złóż i zobacz czy problem nadal występuje.

Lekkie przekręcenie któregoś elementu z przodu może powodować dziwne zachowanie więc trudno tu coś konkretnego napisać wyłącznie na podstawie drgań kierownicy.

Co do wycieku rozbierz lagi, zweryfikuj czy są proste i wymień uszczelniacze.

Delfin - Nie 11 Cze, 2017

Ok, nowe info. Wyjechałem sobie na prostą drogę, rozpędziłem się tak do 80km/h trzymając obroty żeby kierownica drgała jak najbardzie, puściłem gaz, i wscisnąłem sprzęgło. Kierownica ani drgnęła, czy to oznacza, że drgania przechodzą tylko z pracy silnika?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group