.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - Kolejne podejście do tematu czyli VFR800...

kello - Pią 31 Mar, 2017
Temat postu: Kolejne podejście do tematu czyli VFR800...
Trampek sprzedany. Pora na VFR800.
Rocznik 1998, 67kkm.


Machu - Pią 31 Mar, 2017

Zawsze mi się podobał ten motocykl, ta nowsza wersja już coś straciła z tego "mięsa" :) Gdyby nie wielkość to pewnie byłby to mój typ na następne moto.
Rav - Pią 31 Mar, 2017

Piękna :zawstydzony:

Mam sentyment do tego modelu od dziecka.
Jakieś 15 lat temu dostałem od rodziców na gwiazdkę prenumeratę albumu Deagostini Motocykle i do dziś je mam na półce. Na segregatorze była czerwona vfra 800fi.

kempes - Pią 31 Mar, 2017

Ładna, nawet bardzo, choć ten kolor najmniej mi pasuje przy tym modelu :P
xalor - Pią 31 Mar, 2017

Najlepsza wersja VFRki. Gratulacje.
tmi - Sob 01 Kwi, 2017

Najlepsza, zaraz obok 750, wersja VFR.

V-tec to już nie to.

Poza tym z racji wieku to już ładny klasyk.

kello - Pon 03 Kwi, 2017

W sumie jakby nie patrzeć, to 19 lat maszynka ma... niedługo na żółte :rotfl:

Silnik jest extra: mocny dó jak w V2, kręci się wysoko jak rzędówka, do tego dźwięk jest jedyny w swoim rodzaju: nie jest to odkurzacz czy szlifierka ale nie jest też to purkanie Vłki. Do tego muszę się do mocy przyzwyczaić, bo to najsilniejsze moto jak dotychczas. No i spalanie chyba trochę wyjdzie :P Ale to zależy od prawej ręki.

kello - Pią 28 Kwi, 2017

Pogoda nie zachęca do jazdy ale dzis a w sumie to juz wczoraj 😀 maszynkę odebrałem od mechanika. Nowa opona tył w miejsce 10letniej nowe łożysko główki ramy w miejsce starego podrdzewialego do tego wymiana oleju i uszczelniaczy w lagach. To sprawia ze moto zaczęło sie w końcu prowadzić a nie tylko toczyć po prostej. 😀 Świeży olej w silniku to przy tym oczywista oczywistość i sie tam oczywiście znalazł w towarzystwie filtra oleju. Zaczynam powoli polubiac sie z Honda. Jeszcze nie ma swojego imienia ale to przyjdzie z czasem.
brat Łełka - Pią 28 Kwi, 2017

Fajna
Kiedy zmieniasz tlumik? :hyhy:

kello - Pią 28 Kwi, 2017

Eeee... no nie wiem :) Cieszę się z tego dźwięku, który jest na seryjnym tłumiku, ale coś mi mówi, że akcesoryjna puszka dałaby więcej frajdy. Przyznam się, że myślę o tym, ale pewnie nieprędko zmienię, bo mam sporo innych wydatków :)
xalor - Pią 28 Kwi, 2017

No ja nie wiem, i tak kierowca nie słyszy nic poza gwizdem rozrządu, więc po co przepłacać :p
brat Łełka - Sob 29 Kwi, 2017

Wlasnie to mnie najbardziej wkurzalo w serii, juz przy 60kmh slychac bylo glownie rozrzad
kello, sledz olx, allegro, forum vfr. Czasem sie trafia w dobrej cenie. Warto

kello - Pią 26 Maj, 2017

Wczoraj pęknął mi stelaż do tylnego kufra :kwasny: Chyba poprzedni właściciel woził tam niezłe ciężary, bo ja raczej na lekko. Stelaż Kappa, pękł z obu stron, a kufer z płytą wisiał na dosłownie ostatnim włosku i gdybym nie zauważył w lusterku kufra, to by na kogoś spadł. Także lipa taka :wstyd:
kello - Pon 05 Cze, 2017



Bez kufra ładniej :D Ale bez kufra się nie da jeździć bo gdzie ja zmieszczę ciuchy, kask, książki, cekol, rury kanalizacyjne, karmę dla psa, etc. (niepotrzebne skreślić).

xalor - Sob 10 Cze, 2017

Wydaje mi się, że masz trochę inną szybę niż ja. Powiedz jak jest z owadami? Mi niestety wszystkie lądują centralnie na kasku, ostatnio po pół godzinie jazdy musiałem się zatrzymywać do mycia szybki, bo już nic nie widziałem :kwasny: Liczyłem, że będzie troszkę lepiej niż na GSie.

Za to kufer bajka. Jestem zachwycony jakie to wygodne rozwiązanie.

lukasW124 - Nie 11 Cze, 2017

Super sprzęt, szczególnie ładnie wygląda tylne koło z wahaczem jednostronnym. Jedynie kolor dałbym inny :D
LWG!

kello - Pon 12 Cze, 2017

xalor napisał/a:
Wydaje mi się, że masz trochę inną szybę niż ja. Powiedz jak jest z owadami? Mi niestety wszystkie lądują centralnie na kasku, ostatnio po pół godzinie jazdy musiałem się zatrzymywać do mycia szybki, bo już nic nie widziałem :kwasny: Liczyłem, że będzie troszkę lepiej niż na GSie.

Za to kufer bajka. Jestem zachwycony jakie to wygodne rozwiązanie.


No generalnie to owiewka zbiera owady, szybka no ale kask też. Jak jadę wyprostowany bez chowania się za owiewką to zbieram wszystko na kask. Ale wydaje mi sie , że jest i tak lepiej niż przy krótkiej szybce jaką miałem w GSX600F.

Ja mam szybkę turystyczną Givi.

A kufry super sprawa, ten co mam pomieści 2 kaski :D

kello - Czw 03 Sie, 2017

No i w sumie nigdzie nie byłem, a już 8kkm stukło :)
kello - Pon 07 Sie, 2017

No i znów pękł mi stelaż kufrów. Znów w tym samym miejscu, tzn pozioma rurka za uchwytami pasażera, które osłabiają całą konstrukcję. Widziałem, żę dla VFR VTEC stelaż GIVI już tych uchwytów nie miał...

Zastanawiam się, czy nie kupić płyty Monolock i nie zainstalować sobie mniejszego kufra, który mam na półce, do jazdy na codzień.



xalor - Wto 15 Sie, 2017

Co to, tak szybko Ci się znudziła VFRa, że sprzedajesz? Nie może być.
kello - Sro 16 Sie, 2017

Mówi się, że stara miłość nie rdzewieje. Przejechałem się na Trampku no i znów ciągnie mnie na szuter a VFRką się nie da. Chciałbym ją zostawić i dokupić Trampka jako drugi ale żona chyba by mnie wyklęła :P

VFR extra moto, ale w mojej karierze motocyklisty czuje, że potrzebuję coś więcej niż tylko asfalty i winkle.

Przejechałem na niej w sumie 6kkm i powiem tyle, że na asfalty nie ma lepszego moto według mnie. Szybkie, stabilne, dobrze wchodzi w zakręty, super ochrona przed wiatrem. Po prostu wsiadasz, jedziesz (bardzo szybko) i jesteś na miejscu :)

kello - Sro 06 Wrz, 2017

Sprzedana 😀

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group