.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Prawo/Policja - Zakup motocykla z Niemiec

Mordkaaa - Nie 19 Mar, 2017
Temat postu: Zakup motocykla z Niemiec
Mam takie pytanko. Jeśli kupujemy motocykl z Niemiec, ktory jest juz w Polsce to co powinnismy do niego dostac, oraz jaki jest koszt takiej rejestracji ?

Dzięki za odpowiedź

Rafi_Gniezno - Nie 19 Mar, 2017

Jeżeli sprzedawca tylko go sprowadził ale nic jeszcze z nim nie robił to musisz dostać kartę pojazdu która wygląda mniej więcej tak:

Karta moze troche sie roznic bo ostatnio dziewczyna kupowala 125tke i karta byla bardziej podluzna podobna do dowodu. Musi ci tez dac dowód rejestracyjny:

Co do kosztów to ciężko mi powiedzieć bo ja coś takiego robiłem 5lat temu. Musisz przetłumaczyć te dokumenty ja płaciłem chyba wtedy z 80zl w skarbowe płaciłem jakiś podatek. Na.motocykle używane nie był on duży ale dokładnej kwoty nie pamiętam najlepiej do nich zadzwonić i się dowiedzieć. Motocykl musi przejść przegląd koszt około 70zl i pozostało tylko wyrobienie karty pojazdu oraz rejestracja. Najlepiej zadzwonić do wydziału komunikacji w twoim mieście i też powiedzą ci ile to kosztuje. Ja robiłem to 5 lat temu więc coś mogło się pozmieniać. Mnie wtedy cała rejestracja z tłumaczeniem itp chyba wyniosła około 600zl.

Mordkaaa - Pon 20 Mar, 2017

Dzięki wielkie !
A co z tablicą rejestracyjną ? W ogłoszeniu widziałem że nie miał na motocyklu. Musze ją mieć ? Jeśli nie to pewnie coś zamiast niej ?

Rafi_Gniezno - Pon 20 Mar, 2017

Nic nie potrzebujesz. W Niemczech masz możliwość wyrejestrowania pojazdu bez powodu. Wielu właścicieli sprzedaje auto lub motocykl bez tablicy. W dowodzie pewnie będzie pieczatka że motocykl został wyrejestrowany.
Exodus - Sro 22 Mar, 2017

To ja jeszcze dopiszę info odnośnie sprowadzania moto, co prawda nie Niemcy, ale też UE - Italy. Może się na coś przyda..
Moto wyrejestrowane na miejscu w celu eksportu, zabrane tablice, dokumenty które dostałem to dowód rejestracyjny i dokument wyrejestrowania.
W kraju przegląd "zerowy" 62zł, tłumaczenie 50zł (udało się tanio), rejestracja w urzędzie 197zł i potem tego samego dnia ubezpieczenie (to ważne!). Zorientuj się jedynie czy taki przepis dotyczy całej UE czy tylko Włoch, ale ja za ściągnięcie pojazdu nie musiałem płacić żadnego podatku, ani w Skarbówce ani nigdzie, a kupowałem na umowie ja - Włoch, nie faktura ani nic tego typu.

Rafi_Gniezno - Sro 22 Mar, 2017

Dokładnie jak mówisz. Ze skarbowka faktycznie miało się coś pozmieniać więc możliwe że z Niemiec też się już nie płaci. Przypomniało mi się że ja wtedy płaciłem chyba 160zl i było tak za wszystkie używane motocykle czyli te które mają powyżej 6000km przebiegu i ileś lat. Jak miałem 16lat ściągnąłem też nowy skuter z Niemiec i to była masakra. Kosztował w niemczech 800euro a w Polsce musiałem jeszcze zaplacic 600zl w skarbowce. Od nowych liczyli jakiś procent.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group