.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Regulacja gaźników bez sprzętu specjalistycznego

BorsuczySamuraj - Sro 18 Sty, 2017
Temat postu: Regulacja gaźników bez sprzętu specjalistycznego
Wiem, że zaraz się zacznie, że temat wałkowany, że było itd, ale po prostu nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Przeczytałem już kilka wątków, a nawet zajrzałem do książki Dmowskiego i nie mogę się dowiedzieć czy jest możliwe odpowiednie wyregulowanie dwóch gaźników bez sprzętu typu Colortune. Jedni piszą, że da radę. Inni, że nawet jeśli obroty będą ok to bardzo możliwe, że na poszczególnych cylindrach mieszanka nie będzie się zgadzać, tj. będą nieodpowiednie stosunki powietrza do benzyny. Czy ktoś może mi powiedzieć czy robił coś takiego sam bez użycia specjalistycznych narzędzi i od razu najlepiej jak to zrobił?
_ANIOŁ_ - Czw 19 Sty, 2017

Pamiętaj, karma wraca. Zrób to na oko, to na oko będzie jeździł. Te kilka złotych jednak warto zainwestować. Na oko i słuch i bez narzędzi można WSK regulować.
Mordkaaa - Czw 19 Sty, 2017

Wske bez srubokreta tez cieżko xD ja chyba też będe musiał zainwestować w colortune, wyjdzie taniej niż oddawanie do serwisu :) a colortune zostanie i moze sie przydać
AdrianOstr - Wto 28 Lut, 2017

Dokładam swoje 5 groszy. Da się podobno zrobić mieszankę na słuch, na obroty, na kolor świec i inną magię ale trzeba umieć to zrobić ;) . Mi pomimo miliona wątków nerwy się skończyły może dlatego że color tune wykazała lewe powietrze. Tego już się nie dowiem ;) kupiłem tą świecę za 100 zł używkę a ile w tej cenie spokoju tylko ja wiem. Do dziś robię synchro na wężykach sylikonowych z olejem i daje radę ale mieszanki już nigdy więcej ;) Tak że kolego daj spokój oszczędzisz sobie nerwów .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group