.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Prawo/Policja - Opłata skarbowa, jej brak ?

demon - Pon 14 Lis, 2016
Temat postu: Opłata skarbowa, jej brak ?
Witam niedawno nabyłem nowy motocykl i sprawa wygląda nietepująca przy rejestracji wszystko ładnie pięknie poszło, dostaje tabli dowód tymczasowy i sprawa załatwiona tylko mnie zastanawia zawsze przy rejestracji auta i motocykla płaciłem opłate skarbowa, zawsze przed rejestracja babka dawała mi kartkę i z tym do urzędu skarbowego a tu dzisiaj rejestruje moto i tego nie ma, babka nie wiem czy zapomniała czy cos bo ja nawet nie myślałem o tym zarejestrowałem i wszystko dopiero w domu mi przyszło do głowy czemu urzędu nie płaciłem. Panowie cos pojmujecie z tego bo w necie nic nie pisze o tym albo nie mogę znaleźć :szok:
Mordkaaa - Pon 14 Lis, 2016

Cena motocykla poniżej 2000 albo 1000.
Wiem że do 2k albo 1k nie ma opłaty skarbowej, raczej do 2000

demon - Pon 14 Lis, 2016

to tez sam wiem ze do jakieś tam ceny nie ma opłaty ale moto kupione za 18 k
_adam_ - Pon 14 Lis, 2016

Moto na fakturę kupione ?
demon - Pon 14 Lis, 2016

nie, zwykła umowa kupno sprzedaż od osoby prywatnej, rok 2008 motocykla
tmi - Pon 14 Lis, 2016

Na opłacenie tego podatku masz 14 dni od dnia podpisania umowy kupna sprzedaży.
Jeśli ten czas nie minął to po prostu idziesz do Urzędu Skarbowego z umową i opłacasz.

Ale jak czas minął to już robi się problematycznie bo musisz okazać skruchę przyznając się do popełnienia wykroczenia skarbowego i wyrazić czynny żal, licząc przy tym wszystkim na łaskę urzędnika żeby nie nałożył kary. Mój kraj, taki piękny.

Kolega w tym roku kupując motocykl zapomniał opłacić, bardzo szybko dostał wezwanie do US i musiał się gęsto tłumaczyć, obyło się bez kary ale stres był.

demon - Pon 14 Lis, 2016

ale zawsze jak rejestrowałem auto czy moto jakies 2 lata temu to w wk zawsze mówili ze pierw muszę isc to opłacić i dopiero moge zarejestrowac a tu teraz ani słowa o tym nie było, to wk nie ma obowiazku o tym poinformować ?
aha i jeszcze jak mam te kwitki co tam jest napisane decyje wk i takie pierdoły to mam napisane ze zwolniony z opłaty skarbowej i jakies kodeksy cos tam wiec nie rozumie tego

nav - Wto 15 Lis, 2016

Teraz przy rejestracji już nie wymagają dowodu opłacenia PCC.

Podatek interesuje tylko US, natomiast WK zajmuje się tylko rejestrowaniem pojazdu. Twoim zadaniem jest pamiętać o opłatach :)

demon - Wto 15 Lis, 2016

a w taki sposób , no dobra dzięki za informacje można zamknąć :)
olecki - Czw 17 Lis, 2016

Mordkaaa napisał/a:
Wiem że do 2k albo 1k nie ma opłaty skarbowej


Do 1000pln, z tym że i tak ich nie obchodzą cyferki na umowie, tam może być i złotówka. Wartość pojazdu biorą z tej swojej magicznej księgi.

edit. ja też sie kiedyś spóźniłem, bez kary, ale tłumaczenia troche było

nav - Czw 17 Lis, 2016

olecki napisał/a:
Do 1000pln, z tym że i tak ich nie obchodzą cyferki na umowie, tam może być i złotówka. Wartość pojazdu biorą z tej swojej magicznej księgi.


Chyba że napiszesz, że uszkodzone pół motura :P U mnie przeszło jak na umowie była połowa średniej wartości wg otomoto (bo w książeczce takich staroci nie mieli).

olecki - Czw 17 Lis, 2016

Jak zawsze - wszystko zależy od konkretnego urzędu :P
MacGyver - Pią 18 Lis, 2016

Ja za spóźnienie się 2dni z opłatą po roku dostalem kare 150zł i nie było tłumaczenia. Z resztą brat miał to samo
ded - Pon 21 Lis, 2016

Wujek dostał 250 za spóźnienie, on żył jeszcze w przekonaniu że ma na to 30 dni. Niestety ale mają podobno odgórny nakaz nakładać takie kary. Ja rozumiem odsetki ustawowe albo symboliczne 50zł ale tyle?

Za moją katanę jak Pani liczyła w urzędzie to też nie miała w katalogu to pomnożyła rocznik razy cośtam i wyszło jej 700zł. Kupiona była za tysiąc ale sprzedawca nalegał żeby na umowie napisać więcej bo bez podatku i tak nie przejedzie :wstyd: wiec sam się oszukałem.

Łukasz77 - Pon 21 Lis, 2016

Dziś byłem w skarbówce i dowiedziałem się, że jeśli sprzedający wystawia fakturę to kupujący nie płaci podatku 2% od czynności cywilnoprawnych. :D
tmi - Wto 22 Lis, 2016

To jest w ogóle chora rzecz żeby płacić 2% za wzbogacenie się bo kupiło się samochód, chore i nic więcej, podwójne, potrójne i więcej opodatkowanie, przecież od auta już kiedyś był podatek pod postacią VAT albo akcyzy, 2% od wzbogacenia się bo kupiło się coś za zarobione i opodatkowane już pieniądze, ale trzeba od nich zapłacić jeszcze kolejny podatek.
W innych krajach tego nie ma, ale co tu porównywać, jak u nas podniesienie kwoty wolnej od podatku z obecnych ochłapów boli bardziej niż rozdawanie 500+.

studi - Wto 22 Lis, 2016

tmi napisał/a:
żeby płacić 2% za wzbogacenie się

to jest podatek od czynności cywilno-prawnej jaką jest przeniesienie własności a nie podatek od wzbogacenia

a na 500+ także już nie ma kasy, myślisz, że dla czego tak reklamują aby za pieniądze z 500+ rodzice dzieciom kupowali obligacje skarbowe, aby kasa wróciła do budżetu i można było ją kolejny raz wydać.

tmi - Wto 22 Lis, 2016

Nie wiem skąd wziąłem że to od wzbogacenia się :)

Ale przecież mówili, że 500+ będzie stymulować gospodarkę, bo za te pieniądze będą kupować w sklepach :D

Jak komuś powiedziałem, że brakuje kasy na 500+ to w odpowiedzi usłyszałem, że to propaganda partii która nie wygrała.

grzegorzkaszkur - Czw 26 Sty, 2017

W skarbówce mają "magiczny eurotax" i jadą schematem, sprawdzają. W tym roku będzie jeszcze dokładniej, w skarbówce mają klimat jak w korpo. Trzeba robić wyniki. Nie pytajcie skąd wiem, niezależnie od rodzaju sprawy, uszczelnianie trwa, a że urzędowe posady są w cenie to wszyscy idą trendami
ziomek4000 - Sob 28 Sty, 2017

Jak opłacałem podatek za swój obecny motocykl okazało się że w skarbówce nie mają takiego rocznika w swojej książce i skasowali nie od kwoty z umowy.
ded - Sro 22 Lut, 2017

Ja to jeszcze lepiej kiedyś zrobiłem. Kupiłem GSa za 1000zł i zadowolony że nie zapłacę podatku. Ale sprzedający mówi, ze to nie przejdzie, że obydwaj będziemy mieli problemy i wpisaliśmy 2000zł- w sumie to podatek i tak symboliczny. No ale idę do US, pani nie znajduje moto w książce więc stawka x rocznik i wychodzi jej 800zł... No żal mi się zrobiło. Ponoć jakieś 30% mniejsza kwota niż im wychodzi w eurotaxie jeszcze przechodzi, poniżej tego biorą z katalogu. Ja rozumiem, że ludzie zaniżają na umowach ale dla mnie to powinno być tak, że jak US mnie podejrzewa o przestępstwo karno skarbowe to niech raczy udowodnić a nie "zawyżą" podatek i po kłopocie każdy machnie ręką. Jeszcze przy autach gdzie kasa idzie gotówką to jestem w stanie zrozumieć ale np przy zakupie nieruchomości jest ten sam temat a przecież wszystko jest załatwiane przez notariusza, kasa z konta na konto a często kredyt na kredyt. Ja tam bym się burzył ale zawsze kupowałem auta, które kosztowały znacznie więcej niż średnia rynkowa cena i nie miałem takich problemów :)
xalor - Sro 22 Lut, 2017

To ciekawe jak GS jest wyceniony w eurotaxie. Mi przeszedł bez podatku bez problemu (1,5 k na umowie).
ded - Sro 08 Mar, 2017

Dawno nic nie rejestrowałem ale kiedyś bez podatku przechodził jak cena była poniżej 1000zł. No chyba że miałeś fakturę to wtedy nie płacić bez względu na cenę bo podatek odprowadza sprzedawca. Ogólnie to nie polecam tej praktyki zaniżania bo to przestępstwo karno skarbowe a jakby okazało się ze moto ma ukrytą usterkę to sprzedawca na bank nie odda więcej niż zapisane na umowie. Za te parę złotych oszczędności nie warto narażać się na konsekwencje.

Jak chcesz sobie sprawdzić wartość w eurotax to kiedyś aplikacja generali na androida dawała możliwość skanowania kodu qr z dowodu i na tej podstawie obliczała wartość pojazdu. Mój niestety nie widnieje, ale Twój jest młodszy, może będzie.

lukasW124 - Sob 11 Mar, 2017

Czy zwolnienie z podatku od czynności cywilno-prawnych w przypadku moto jest aktualne? Słyszałem że już się tego nie płaci ale nie wydaje mi się żeby tak było faktycznie.
lukasW124 - Sob 18 Mar, 2017

Nikt nie rejestrował motocykla w ostatnim czasie?
kempes - Nie 19 Mar, 2017

Rejestrowałem pod koniec listopada. Wszystko było po staremu.
Exodus - Sro 22 Mar, 2017

Rejestrowałem ostatnio sprowadzony z Włoch, kupiony na umowę, brak opłat w Skarbówce.
Ernet - Nie 28 Kwi, 2019

Exodus napisał/a:
Rejestrowałem ostatnio sprowadzony z Włoch, kupiony na umowę, brak opłat w Skarbówce.


Powiedzieli Ci tak w Skarbówce ?

"Druk PCC-3 - czyli deklaracja w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych. Od każdej umowy kupna-sprzedaży pojazdu o wartości ponad 1000 zł trzeba odprowadzić podatek w wysokości 2% ceny zakupu wpisanej do umowy. Zazwyczaj to kupujący opłaca ten podatek, jednak zapis o obowiązku opłacenia podatku przez którąś ze stron powinien pojawić się na umowie. Na złożenie deklaracji PCC-3 mamy tylko 14 dni od daty zakupu - po tym czasie na kupującego nakładana jest kara w wysokości 100 zł, która z czasem rośnie."


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group