.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - Yamaha TTR'aktor 600

kempes - Sob 12 Lis, 2016
Temat postu: Yamaha TTR'aktor 600
Siema :)
Z racji tego, że SV'ka poszła na zimowy sen już miesiąc temu, posezonowa depresja dopadła mnie dużo szybciej. W ramach walki z tą przypadłością i żeby mieć jakieś pożyteczne zajęcie na zimowe popołudnia zakupiłem ęduraka. A jakże! :) Takie cuś już od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie więc jest: Yamaha TTR 600. Wizualnie do poprawek (ale kto czegoś innego spodziewa się od enduro?), mechanicznie ogólnie jest ok, choć też jest kilka rzeczy do poprawy. Jeśli uda mi się zaprzyjaźnić z tym bydlakiem to może zostanie u mnie na dłużej, a jeśli nie to wiosną będzie do kupienia zadbana TTR'ka :P

Fotki na szybko:

Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

MacGyver - Sob 12 Lis, 2016

Widzę że forum dorasta, sporo osób przesiada się na enduro, plastic fantastic odchodzi na bok. Fajne moto oby cieszył jak najdłużej :-) uważaj na skrzynię to słaby punkt tego modelu
kempes - Sob 12 Lis, 2016

MacGyver napisał/a:
uważaj na skrzynię to słaby punkt tego modelu


Hmm.... Takiej informacji nigdzie nie znalazłem. To przecież motor prawie żywcem wyjęty ze starszego XT, a te są "bulletproof" ;)

MacGyver - Nie 13 Lis, 2016

Dość skomplikowany system smarowania tzw. sucha miska olejowa i pompa olejowa dwu sekcyjna. Też przymierzałem się do ttrki ale po przeczytaniu wielu różnych opinii zrezygnowałem, po za tym na asfalt taki sobie, ja potrzebowałem bardziej uniwersalnego a ttr jest typowo terenowy motocykl.
emkags - Nie 13 Lis, 2016

:padam: :padam: :padam: :padam:
nav - Pon 14 Lis, 2016

W XT'kach lubi się wybijać piątka, od długiej jazdy na zbyt niskich obrotach dostaje w kość ;)

Gratki, będzie z kim latać na zlotach :P

olecki - Czw 17 Lis, 2016

Graty :D

nav napisał/a:
będzie z kim latać na zlotach


a enduro najlepiej latają w Ogonkach nie? :D :D

emkags - Pią 18 Lis, 2016

olecki napisał/a:
a enduro najlepiej latają w Ogonkach nie?


noooo zwłaszcza jak chce się zakopać :D

kempes - Pon 21 Lis, 2016

Udało się znaleźć wolny dzień więc zacząłem grzebać przy TTR'ce. Na początek dobre mycie i demontaż tyłu żeby było dobre dojście do pozostałych prac.
W zasadzie to lakierniczo nie ma tragedii, a sam pewnie nie jedną glebę zaliczę ale kusi mnie malowanie ramy i plastików... Zobaczę co z tego wyjdzie :D


http://www.aukcjoner.pl/gallery/024558858-.html#I1

yaszczi - Wto 22 Lis, 2016

elegancko, gratulacje

też sobie kiedyś sprawię takie coś, ale na kołach supermoto :hyhy:

panbodzio - Wto 22 Lis, 2016

kompost i na co Ci to? krzywde se zrobisz. chinskiego pocket'a na poczatek bys lepiej kupil :troll2:
tholin85 - Sro 23 Lis, 2016

kempes krzywdę chyba tobie Bodzio:) jak tam nóżka:)
olecki - Czw 24 Lis, 2016

Lepszy niż Emki :troll2:
emkags - Czw 24 Lis, 2016

Bo mój jesszcze nie gotowy!! :D
kempes - Pon 28 Lis, 2016

Kolejny weekend, w którym udało się wyrwać na kilka godzin do garażu :)
Na początek zabrałem się za kolektory i wydech. Miało być tylko czyszczenie a skończyło się na polerce :) Wiem, że dla wielu to głupota bo efekt będzie tylko do pierwszego wyjazdu w teren, ale nie było to bardzo pracochłonne, a lubię taką pracę gdzie stosunkowo szybko jest widoczna różnica.... i to jaka :D




Leoś czuł się zaniedbany, więc jemu też zaserwowałem małe spa ;)




Następnie chciałem zabrać się za wahacz, ale najpierw musiałem wystrugać stojak pod silnik. Efekt szału nie robi ale działa, a to najważniejsze.



Wymontowany tył motocykla sprawia dziwne wrażenie.... Przecież płaciłem za cały, jeżdżący sprzęt, a nie za jego połowę i kilka kartonów gratów :P



Wahacz i kołyska rozebrane. Łożyska i simmeringi spisane. Pora ruszać na zakupy i kończyć tył motocykla :)

INNE FOTY

emkags - Pon 28 Lis, 2016

Link nie działa :D

U nas były kiedyś łożyska... wahacza i kiwaczki... dawno i nieprawda :P
super super!! :D

kempes - Pon 28 Lis, 2016

Link poprawiony.

U mnie dwa łożyska kiwaczki są zajechane. Kilka "jeszcze znośnych", ale nie zamierzam się z tym bawić. Jak robić to porządnie. Dziś zamówiłem wszystko poza łożyskami oporowymi (zgubiłem kartkę z wymiarami :/ ).

pawulon40 - Wto 29 Lis, 2016

Bardzo ładny ,, koziołek '' niech daje wiele radości Powodzenia :) ;) :moto:
tholin85 - Pon 19 Gru, 2016

kempes widzę na fotach ze ręczne czyszczenie cie nie iteresuje
kempes - Pon 19 Gru, 2016

Wydechu ręcznie nie dało by rady tak zrobić. Reszta ręcznie :P
xalor - Wto 20 Gru, 2016

To jak osiągnąłeś taki efekt? Czyściłem wydechy ostatnio, ale połysku nie udało mi się uzyskać w żaden sposób.
kempes - Wto 20 Gru, 2016

Odpowiednia tarcza "piankowa" na szlifierkę kątową i wykończenie na polerce z tarczą filcową :D . Ręcznie tego nie zrobisz. Tarcza polerska musi mieć odpowiednio wysokie obroty, a siła docisku nie może być za mała. Przy polerowaniu wydechu muszę zakładać rękawice bo tak mocno się nagrzewa, że na dłuższą metę parzy w ręce.
MacGyver - Wto 20 Gru, 2016

Z doświadczenia powiem tak. Kawał dobrej i ciężkiej roboty ale.
Sam tłumik jest ok świeci się jak psu j...a ale do enduro?.. :zdegustowany: rzecz gustu, co kolektorów to jeśli nie są z kwasówki (a pewnie nie są) to szkoda czasu i pracy bo po pierwszym wyjeździe w błoto będą wyglądały jak ja przed czyszczeniem, tak czy inaczej wygląd ładnie ;)

nav - Wto 20 Gru, 2016

Dziwnie wygląda Leoś w połysku, jednak wolę fabryczne "malowanie" ;)
panbodzio - Wto 20 Gru, 2016

MacGyver napisał/a:
Sam tłumik jest ok świeci się jak psu j...a ale do enduro?.. :zdegustowany:


ale czy kempes tym w teren w ogole wjedzie? bedzie sie lansil i tyle :wstyd:
nawet tam w tej Ostrodzie nie ma toru zeby poszalec :troll2:

MacGyver - Wto 20 Gru, 2016

Ano fakt lans, po za tym kompost na zloty jezdzi puszką :D
kempes - Wto 20 Gru, 2016

panbodzio napisał/a:
ale czy kempes tym w teren w ogole wjedzie?

Przecież ten motocykl jest o 20KM za słaby i o 50 kg za ciężki. W teren się nadaje jak GS do turystyki :troll2:

kempes - Czw 26 Sty, 2017

Prawie dwa miesiące nie było czasu i możliwości podziałać przy moto. Na szczęście ostatnio znalazłem kilka godzin więc udało się wymienić wszystkie łożyska i uszczelnienia wahacza, kiwaczki, koła, itp. Ślizg łańcucha był już tak zużyty, że się zaczął rozpadać więc musiałem dorobić nowy. Zobaczymy jak będzie się spisywał :)




Kuraś - Nie 29 Sty, 2017

i to dalej tylko pół motocykla.. :troll2:
kempes - Nie 19 Mar, 2017

Kuraś napisał/a:
i to dalej tylko pół motocykla.. :troll2:


Dwa miesiące później i wciąż tylko pół moto :/ przez różne sprawy prace przy motocyklu musiały iść na bok. Pomimo tego kilka razy udało się coś podłubać w temacie. Efektem są:
-odmalowane dekle silnika
-odmalowany zbiornik na olej
-odmalowane drobne elementy (uchwyty mocowanie zbiornika olejowego, kopniak, dźwignia hamulca, dźwignia zmiany biegów, itd.)
-wypiaskowana i odmalowana rama pomocnicza
-podmalowana rama w miejscu gdzie buty ścierają lakier z ramy
-zamówione nowe szprychy tylnego koła
-oględziny sprzęgła, kosza sprzęgłowego, itp. przy okazji zdemontowanych dekli
-naprawiony przewód olejowy (nadpęknięte było zbrojenie zewnętrzne co groziło szybkim przetarciem przewodu więc zdecydowałem się na zakucie nowego na oryginalne końcówki - dość kosztowne ale jedyne słuszne rozwiązanie)

Dotarło również kilka paczek z częściami, które już nie mogą doczekać się montażu :D

Wiem, wiem.... Malować moto w teren?! :zdziwko: Bez sensu.... Pewnie i tak jest, jednak moto musi chociaż trochę cieszyć oko właściciela (ok, nie przesadzajmy - wystarczy, że nie będzie budziło obrzydzenia :P ).

Jeszcze sporo pracy (i kosztów niestety) przede mną. Mam nadzieję, że czasu będzie więcej bo w tym tempie moto skończę w maju :/


















MacGyver - Nie 19 Mar, 2017

Ładnie wygląda po odnowieniu, ty chociaż coś ruszyłeś a ja tylko przepchnąłem swojego rumaka w inne miejsce bo przeszkadzał, od końca lata nie mam czasu poskładać silnika mimo że już wszystko zakupione i czeka a za ciepło się robi.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group