.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Technika jazdy - drgania silnika przy ok 5k obrotów

Eryk - Sob 23 Lip, 2016
Temat postu: drgania silnika przy ok 5k obrotów
hej.
Piszę do was z pewnym pytaniem. Mój zakres obrotów podczas jazdy waha się od 4k do 6k obrotów.Zauważyłem że od około 5k obrotów cały motor dostaje dużych drgań. Myślałem że to dlatego że ma duże obciążenie ale gdy ma 4k obrotów jeździ bardzo płynnie i nie ma żadnych drgań. Pytanie czy dużo większe drgania w zakresie 4,5-5,5k obrotów to normalne w gsie?

Kiu86 - Sob 23 Lip, 2016

Suzuki Gs 500 tak ma ze w okolicach 5k obrotow dostaje wibracji. W moim przypadku czuc to zwlaszcza na 3 biegu a na 4 nie jest juz tak bardzo wyczuwalne. Ewentualnie za zwiekszone wibracje moze tez odpowiadac brak gumy na mocowaniu zbiornika paliwa z rama. Ale raczej stawiam na ten typ tak ma.
Daro90 - Nie 24 Lip, 2016

Kiu chodzi o takie gumowe coś u samego "szczytu" ramy i zbiornika ?

Czy takich mocowań jest więcej ?

Eryk - Nie 24 Lip, 2016

czyli takie drgania przy 5k obrotów to normalne w tych modelach?
Nowatek - Nie 24 Lip, 2016

Tak ;)
Kiu86 - Nie 24 Lip, 2016

Tak miałem na myśli tą gumę co jest między ramą, a zbiornikiem paliwa (przy zbiorniku od strony kierownicy). Jednak jak wspominałem wątpię żeby to było to. Raczej ten typ tak ma miedzy 4800 - 5200 obrotów na biegach od 1 do 3 na biegach od 4 wzwyż nie jest to już tak bardzo wyczuwalne.
Veth - Pon 25 Lip, 2016

Potwierdzam, ten typ tak ma. Nie jeździjcie tak długo przy 5 tysiącach jak nie posprawdzaliście wszystkich śrub :rotfl: ...
Mordkaaa - Wto 26 Lip, 2016

potwierdzam, po jednej podróży odkręciła mi się śrubka od błotnika :D
Machu - Wto 26 Lip, 2016

GS ma różne zakresy nasilenia się wibracji, najczęściej poniżej 7k. U mnie coś się działo w okolicach 6k na nawet po serwisie więc uznałem to za normalne.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group