.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Off Topic - tematy motocyklowe - Zegar z tarczy hamulcowej :)

Exodus - Sro 06 Lip, 2016
Temat postu: Zegar z tarczy hamulcowej :)
Z racji tego, że jakiś czas temu zmieniałem tarczę w GSie to pozostała mi stara sztuka. A, że szkoda było ją wyrzucać to przy wykorzystaniu śrubki, blaszki, mechanizmu zegara i chwili pracy drukarki 3D zrobiłem sobie zegar do pokoju. Na szczęście kupiłem sobie mechanizm "płynący", więc zegar nie tyka.. :P
Ściana teraz wygląda zdecydowanie lepiej, a poranne rzucenie okiem na nią zastąpi mi patrzenie w telefon.. :)






olecki - Czw 07 Lip, 2016

Stara tarcza !? A nie wygląda :troll2:
Exodus - Czw 07 Lip, 2016

Mniej więcej 3 lata leżała i czekała.. Jakieś szalone 3,5mm ma.. Chyba, że ktoś chce do siebie założyć? :D
studi - Czw 07 Lip, 2016

a jak by tak odwrotnie to złożyć, mechanizm we wklęsłej części a wskazówki od wypukłej strony środka tarczy ?
Grzechu16 - Czw 07 Lip, 2016

Napisz do Suzuki, że projektują beznadziejne tarcze hamulcowe - powinno być 12 tych kółeczek a nie 8 :)
Exodus - Pią 08 Lip, 2016

studi napisał/a:
a jak by tak odwrotnie to złożyć, mechanizm we wklęsłej części a wskazówki od wypukłej strony środka tarczy ?

Przymierzałem się też do takiej wersji, ale wygrała jak widać inna.. Ten mechanizm który ja miałem nie wchodził we wklęsłą część do końca, więc by odstawał na środku od ściany.. Plus dodatkowe przedłużenie do haczyka lub mocowanie go na nicie.. Na ten moment niech tak zostanie, upgrade zawsze można zaprojektować i zrobić.. :)


Grzechu16 napisał/a:
Napisz do Suzuki, że projektują beznadziejne tarcze hamulcowe - powinno być 12 tych kółeczek a nie 8 :)

Hańba im za to! Tym którzy mieli problemy z luźnymi nitami na tarczy dzięki temu mogłoby więcej elementów hałasować.. :)

xalor - Pią 23 Gru, 2016

Świetnie się prezentuje. Jak się robi takie wskazówki?
Łukasz77 - Pią 23 Gru, 2016

Pomysł super ;) ale dla producenta tarczy nagana za te 8 kółeczek. Jak można było zaprojektować taki bubel!!! Czym to było podyktowane pojęcia nie mam. Skandal i kompromitacja!
Exodus - Sob 24 Gru, 2016

xalor napisał/a:
Świetnie się prezentuje. Jak się robi takie wskazówki?


Kupiłem kiedyś na znanym portalu aukcyjnym kilka sztuk takich mechanizmów zegarowych, pływających (sekundnik płynnie się porusza). Co prawda wskazówki były czarne, ale już nie są ;)
Jakbyś był zainteresowany to daj znać na PW, mam chyba jeszcze jeden czy dwa mechanizmy.

xalor - Wto 27 Gru, 2016

Najpierw musiałbym tarczę ogarnąć, bo moja wciąż lepiej hamuje niż pokazuje czas :D

Może w serwisie będą mieć jakieś zużyte. Przepolerowałeś ją jeszcze troszkę, nie?

Exodus - Wto 27 Gru, 2016

Troszkę, oczyściłem otwory i podmalowałem na czarno środek, po były rysy itp. Ale nie chciało mi się jej doprowadzać do stanu fabrycznego, taka też fajna :)

Mam tylną tarczę jeszcze na półce leżącą, ale to nie ten sam efekt.. :/

panbodzio - Sro 28 Gru, 2016

Exodus tez mialem taki pomysl :!: tylko ze z dodatkowym bajerem ;)

znajde czas w garazu to tez sobie taki sprawie

mechanizm masz taki? http://allegro.pl/mechani...6063051249.html

Exodus - Czw 26 Sty, 2017

panbodzio, trochę przegapiłem Twój post.. Wybacz.. :/

Mniej więcej taki.. Haczyk miałem osobno, metalowy - przykręciłem go więc śrubą do tarczy.. Na plastiku bym się bał powiesić to nad biurkiem.. :D

Tetyz - Pon 30 Sty, 2017

na plastiku też dałoby radę, bo podobny zegar zrobiłam u siebie ;)
xalor - Pon 30 Sty, 2017

Exodus masz jeszcze ten mechanizm na zbyciu? Spróbuję zrobić z zębatki napędu, bo akurat mam starą, dospawam jakiś płaskownik najwyżej i powinno wyjść podobnie.
Exodus - Pon 30 Sty, 2017

Mam, mogę Ci dorzucić do chusty forumowej jak chcesz.. ;) Pisz na PW to się dogadamy co i jak..
ratan - Wto 31 Sty, 2017

Jak na starą tarcze to prezentuje się znakomicie:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group