.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - Arciszowy GS

Arcisz - Pon 29 Lut, 2016
Temat postu: Arciszowy GS
Witam, założyłem ten temat bardziej jako dziennik, w którym mam zamiar odnotowywać rzeczy które robię przy moto ;)
No to zaczynajmy:

GSa zakupiłem w kwietniu 2015 roku. Na starcie dostał regulacje gaźników (ale chyba tylko w teorii :zly: )
W 2015 roku moto dostało:
wymianę wszystkich (hehe) filtrów i olejów/płynów. Został założony nowy zestaw napędowy, klocki hamulcowe, stalowy oplot na przód (Hel), szybka (puig) oraz kufer centralny (givi). Wymieniona jedna membrana w gaźniku (malutkie dziurki w gumie). Pod koniec sezonu wymieniony został olej silnikowy z filtrem.

Największą zmorą w tamtym sezonie było spalanie motocykla, około 8.5 L w mieście, 6.5L na trasie. Przy schodzeniu z obrotów wieszał się na 3tyś i pracował "Falująco" między 1,5 a 3 tyś. Ssanie działało 0-1. Także motocykl nie jeździł na kraniku w pozycji "ON".

Tegoroczny sezon zacząłem 27.02.Przebieg około 39.500. Przed rozpoczęciem został wykonany "serwis", czyt. regulacja zaworów (nowa uszczelka)+ czyszczenie i regulacja gaźników (ustawiony poziom pływaków [nowe uszczelki komory pływakowej], mieszanki oraz synchro [na nowym filtrze powietrza]). Zostały założone nowe przewody paliwowe (wzmacniane).

Po tym serwisie, motocykl zachowuje się wzorowo.

Po wieczornej trasie do Warszawy spalanie wyniosło 3.8L (spokojna jazda +- 90km/h za tirem).
Edit:
Dzisiaj zatankowałem go po dynamicznej jezdzie po mieście+ pare rund po 150km/h spalanie wyszło na poziomie 5.6L

Pozdrawiam ;)

cyprian - Pon 29 Lut, 2016

wstaw jakies zdjecia :)
Arcisz - Nie 15 Maj, 2016

Moto dostało nowy olej w lagi (i uszczelniacze oczywiście też). Do tego ustawienie mieszanki na wolnych color tunem (dzięki Gyver). Będę musiał przed wyjazdem zmienić również fajki oraz klocki przód- wytrzymały tylko sezon.
emkags - Nie 15 Maj, 2016

:hyhy: :hyhy: :hyhy:
Arcisz - Wto 17 Maj, 2016

Klocki z serwisem zacisku i nowym płynem hamulcowym- wykonane :rotfl:
Anka eS - Wto 17 Maj, 2016

potwierdzam, byłam, widziałam, pomacałam... moto ow kors
Arcisz - Nie 22 Maj, 2016

Kolejny update:
-stan zaworów- poprawne
-pełny serwis gaźników+ włożenie nowych zaworków iglicowych wraz z gniazdami (chociaż poprzednie wyglądały poprawnie), nowych uszczelek (oringów) oraz nowych uszczelek pokrywy pływakowej
Podniesiona została iglica- motocykl lepiej się zbiera po przekroczeniu 7 tyś obotów.
-dołożenie dodatkowego filtra paliwa
-została sprawdzona membrana kranika- wszystko w porządku
-łańcuszek rozrządu bardzo ładny (długość na pinach również się zgadza) + napinacz w dobrym stanie
Czas: 10 godzin
Pozdrawiam Gyvera i dziękuje za pomoc

Arcisz - Nie 03 Lip, 2016

Temat do zarchiwizowania/usunięcia! GS sprzedany! :rotfl:
emkags - Nie 03 Lip, 2016

Dziś nie prima apprillis :P
Anka eS - Nie 03 Lip, 2016

Akurat to prawda. Już zdążyłam przejechać się Shrekiem :)
studi - Pon 04 Lip, 2016

A kto chciał od niego tego strucla kupić ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group