.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - Budowa Gs'a 500 od zera.

m_blochu12 - Sob 05 Gru, 2015
Temat postu: Budowa Gs'a 500 od zera.
Witam, jestem nowy na forum i pokażę co buduję.
Jest to projekt gsa, który buduję od zera. Wszystko zaczeło się od kupna gołej ramy. Rocznik 97, niby bezwypadkowa, na francuskich papierach.
Zdecydowałem się na zawieszanie up side down od aprilli rs 125 z 2000r i felgi od najnowszej rs. Są piękne i do teko dzięki im będę mógł wsadzić na tył oponkę 150 albo nawet 160mm.




W piątek przyszedł do mnie uszkodzony silnik. dzisiaj go rozebrałem i okazało się, że panewka jednego z korbowodu jest zatarta. Dodaje zdjęcia i oceńcie stan tego wszystkiego.






tmi - Nie 06 Gru, 2015

Ciekawie się zapowiada.
M.A.X - Nie 06 Gru, 2015

Sądzę że nie tylko ja czekam na dalsze postępy i relacje :) co do stanu to moja osoba się nie wypowiada zostawię to ekspertom ;)
kello - Nie 06 Gru, 2015

No, w końcu jakiś konkret :) obyś na wiosnę zdążył :D
pawulon40 - Nie 06 Gru, 2015

Ciekawe jak będzie wyglądał finał :) ;)
jacek - Nie 06 Gru, 2015

jakbym budował od zera to jednak na Twoim miejscu zdecydowałbym się na inny silnik dwucylindrowy, chłodzony cieczą
m_blochu12 - Nie 06 Gru, 2015

A masz jakąś konkretną propozycje?
jacek - Nie 06 Gru, 2015

myślę że od cb500 byłby ok, rama też go od dołu otaczała więc z mocowaniem nie trzeba by dużo kombinować

silnik er 500 też chłodzony cieczą ale łańcuch do przeniesienia napędu z wału na skrzynie mnie zniechęca.

m_blochu12 - Pią 11 Gru, 2015

Wiec dziś miałem troche czasu i staralem sie rozebrać do zera kartery do malowania proszkowego, ale nie moge odkrecić tych 4 srodkowych szpilek. Ma ktos jakiś patent na to? A z wałem problem rozwiaze inaczej. Znalazłem na olx silnik 2007 z ułamanym mocowaniem na karterze. Kupie go i przełoże części do moich karterów. Jak coś to będę miał części na sprzedaż.
jacek - Sob 12 Gru, 2015

niestety nie będzie tak prosto jak myślisz, wał, panewki i kartery są ściśle dopasowane w jednym silniki, wystarczy zmienić jedno z nich i już masz inne spasowanie, poczytaj o tym bo szkoda twojej roboty
m_blochu12 - Sob 12 Gru, 2015

A to nie jest tak, że tylko wał i panewki stanowią nierozłączna całość, a kartery są bo są?
Całe plany mi pokrzyżowałeś :zly:

KATANA - Sob 12 Gru, 2015

jacek napisał/a:
silnik er 500 też chłodzony cieczą ale łańcuch do przeniesienia napędu z wału na skrzynie mnie zniechęca.


Spokojnie, ten łańcuch to nie jakaś tam guma od gaci :D prędzej zaczną puszczać nity na koszu sprzęgłowym.

Silnik er 5 nie jest zły, a do tego ma regulacje zaworów śrubkami- trzeba tylko pamiętać w którą stronę kręcić wałem podczas regulacji ;)

m_blochu12 - Pon 14 Gru, 2015

Na dzień dzisiejszy mam juz rozebrane kartery i kilka innych czesci gotowych na malowanie proszkowe.
Mam problem z tylna felgą, wszystko przez to ze wahacz nie jest symetryczny. Niedość ze os kola do rski jest dużo grubsza niz od gsa ( to mały problem tulejka i po problemi), ale wiekszym problemem jest ustawienie tylnej felgi idealnie po srodku motocykla i dorobienie dystandów. Wie ktoś jak to wymierzyć, aby mije moto robilło jeden ślad? A i doszła mi pompka od kawy 636. Szukam jescze podobnej na hb. Ma ktos jakieś propozycje?




m_blochu12 - Czw 17 Gru, 2015

Podpowie ktoś jak ustawić ta felge?
m_blochu12 - Sob 26 Gru, 2015

Witam po małej przerwie. Przy gejesie działam cały czas, tylko mam mało czasu na dodawanie fotek.
Wiec zamowiłem zadupek od gsxr k4, dojdzie pewnie we wtorek. Wiec mam kanapr od wersji po lifcie na sprzedaż. Wypolerowałem lagi. Po świętach biore sie za obrobke glowicy. Polerka kanalow zaworow i komory spalania. Trzeba ją tez splanowac na maxa, usunąć 2 zlamane gwinty polpanewek i dotrzeć zawory.
Pozdrawiam.




bimber - Nie 27 Gru, 2015

Działaj, działaj, obserwuję wątek od początku i chętnie zobaczył bym trochę więcej zdjęć :)
Ja swojemu GSowi też poświęciłem trochę roboty, może u mnie zmiany nie były tak radykalne, ale tamten motocykl też był jedyny w swoim rodzaju :)
Trzymam kciuki.

m_blochu12 - Nie 27 Gru, 2015

Jak narazie działam powoli, zerwane ścięgna w kolanie, matura w tym roku i kończący się budżet :( Teraz mam wolne do 7 stycznia to podziałam troszkę w garażu.
bimber - Nie 27 Gru, 2015

Ach ten budżet... :D
To zawsze moja największa przeszkoda, nigdy nie jestem w stanie uzbierać sumy na zdrowy egzemplarz, więc zawsze kupuję jakiś gruz do remontu za małą kasę i to w sumie jest dobre rozwiązanie, bo koszt kupna + koszt napraw wychodzi taki sam jak koszt kupna motocykla w dobrym stanie, ale jest bardziej rozciągnięte w czasie i lepsze dla mojego portfela a przy okazji mam 100% pewności że moto jest porządnie zrobione i przy okazji poznaję jego anatomię właściwie od razu :)

A wracając do tematu, to jesteś pewny maksymalnego planowania głowicy? W tym silniku nie będziesz miał dużego przyrostu mocy a zabawy i kosztów sporo. Może oprócz tego wsadź mu dodatkowo filtr K&N, pobaw się trochę z gaźnikami - z tym filtrem możesz mu podać sporo większą dawkę benzyny :) U mnie ten schemat się sprawdzał, odwiedzałem częściej stacje benzynowe, ale efekt był odczuwalny.

m_blochu12 - Nie 27 Gru, 2015

Będą 2 oddzielnie gabkowe stozki. Z tym planowaniem jeszcze zobaczymy co wyjdzie. Moze zrobię moze nie. Najpierw muszę dół silnika doprowadzic do ładu.
yaszczi - Pon 28 Gru, 2015

bimber napisał/a:
zawsze kupuję jakiś gruz do remontu za małą kasę i to w sumie jest dobre rozwiązanie, bo koszt kupna + koszt napraw wychodzi taki sam jak koszt kupna motocykla w dobrym stanie, ale jest bardziej rozciągnięte w czasie i lepsze dla mojego portfela a przy okazji mam 100% pewności że moto jest porządnie zrobione i przy okazji poznaję jego anatomię właściwie od razu


sorry za offtop, ala ku*wa święte słowa, sam tak robię, zapiszę sobie ten cyCat gdzieś i będę go świadomie nadużywał (oczywiście zawsze z dopiskiem autora)

Grzechu16 - Pon 28 Gru, 2015

Inna sprawa, że część osób po prostu lubi "coś dłubać" samemu a część jedzie z odkręconą śrubką do serwisu, żeby mu ją profesjonalnie dokręcili :) Oczywiście przesadzam, ale miałem znajomego w akademiku, któremu padał akumulator i powiedziałem, że możemy go sprawdzić i w razie czego kupi nowy i zamontujemy. Stwierdził, że on tego nigdy nie robił i jednak pojedzie do serwisu bo tam się znają i na pewno mu to dobrze zrobią :) Przepraszam dołączyłem się do offtopicu.
m_blochu12 - Wto 29 Gru, 2015

Dzisiaj rano dostałem moje zaległe prezenty od mikołaja :)
Teraz muszę popracować nad ramą i dopasować zadupek. Dostalem bardzo interesujaca oferte na wal niby nie zatarty, ale bez panewek. Jak dobrac w takim razie panewki do niego? Na dwóch czopach sa male ryski niewyczowalne palcem. Podobno silnik byl sprawny i to dopiero wyszlo po rozbiorce.











bimber - Wto 29 Gru, 2015

Powinieneś zrobić szlif wału niezależnie czy są ryski czy ich nie ma. Dopiero po szlifie dobiorą Ci w ASO odpowiednie nadwymiarowe panewki. Nie dobieraj nic "mniej więcej", każdy wał chodzi w swoich panewkach i nie powinno się nic podmieniać, zamieniać, itp. Każdy czop z czasem lekko się wyciera i robi się jajowaty,więc dokupienie nominalnych panewek do nieszlifowanego wału to będzie zły pomysł. Dowiedz się jakie są wymiary poszczególnych szlifów, zrób i pod ten wymiar dokup panewki w ASO.
Panewki są znaczone kolorami, są trzy rodzaje, nie pamiętam jak to dokładnie idzie, więc poszukaj gdzieś na forum.

simin - Wto 29 Gru, 2015

Pamiętaj że panewki muszą być odpowiednio dopasowane zarówno do karterów jak i do samego wału.

W serwisówce masz opisane jak dobrać rozmiar panewek do odpowiednich oznaczeń na karterach i wale.

Wydaje mi się że stwierdzenie że każdy czop robi się jajowaty jest błędne. To tak jakby powiedzieć że z czasem każde panewki będą wytarte. Jajowatość czopów wskazuje że coś z wałem jest nie tak, i takiego bym nie zakładał.

Kupno wału bez panewek jest trochę ryzykowne. Możesz mieć kłopot z dobraniem odpowiedniego rozmiaru panewek (limit serwisowy luzu to tylko 0.08 mm). Panewki mogły być nierówno wytarte co może też wskazywać na to że coś z wałem jest nie tak co może nie być takie proste do weryfikacji.


Nie pisałem tutaj o panewkach korbowodów, ale sytuacja wygląda analogicznie:
- weryfikacja stanu i pomiar czopów
- sprawdzenie oznaczeń na wale i korbie
- dobranie odpowiedniego rozmiaru panewek

http://forum.gs500.pl/por...nt_suzy#panewki

tutaj masz informacje o moich walkach z panewkami.

Ja kupując w ASO płaciłem za 2 półpanewki 120 zł.

Nawet szukając na ebay 1 sztuka kosztuje ok 7.50 EUR, więc kupując wał bez panewek od razu masz dodatkowy wydatek rzędu 250 zł na same panewki wał-silnik. Jeśli będziesz też potrzebował panewek do korbowodów to jest + 120 zł.


Osobiście bym szukał wału w dobrym stanie z dobrymi panewkami.

m_blochu12 - Sob 02 Sty, 2016

No i mam kolejny problem. Mam dwie uszkodzone półki w jednej jest idealnie prosta sztyca a w drogiej krzywa i to dość mocno. Ta prostą juz wyciołem i teraz jak wyciagnać krzywą sztycę z drogiej polki bez jej ciecia. I mozliwe jest to ze tylko sztyca sie zginęła a reszta zostala cala i zdrowa?
Kuraś - Nie 03 Sty, 2016

przecież to idzie wyprostować.
m_blochu12 - Nie 03 Sty, 2016

Mam prostą sztyce i jak jestem to sobie sam zrobic to zrobię. Prasa hydrauliczna da rade?
CZOKO - Sro 06 Sty, 2016

m_blochu12 napisał/a:
Podpowie ktoś jak ustawić ta felge?


Trudno jest doradzać jak się nie jest na miejscu, najlepiej byłoby gdybyś zamocował i wypoziomował ramę z założonym zawieszeniem i kołem z przodu i wtedy ustawił tył dokładnie w osi (bez opon robi się to bardzo przyjemnie) albo inne rozwiązanie gdybyś miał seryjną felgę na tył można zmierzyć ile prawa strona odstaje od rantu ile lewa i w jakim miejscu jest zębatka i podorabiać odpowiednie dystanse żeby nową felgę skonfigurować dokładnie tak samo jak serię.

m_blochu12 - Sro 06 Sty, 2016

Czoko dzięki za radę. Musze jakos pokombinowac.
CZOKO - Czw 07 Sty, 2016

Od czego masz te półki (alu od aprilii ?) większość jest wciskana i z prasą poradzisz sobie bez problemu, a może nawet podnośnik samochodowy (hydrauliczny) załatwi sprawę.
m_blochu12 - Czw 07 Sty, 2016

Tak aluminnium od apki. A Ty caly przod od czego masz?
CZOKO - Czw 07 Sty, 2016

Półki Suzuki TL1000S, lagi Aprilia RSV, oś felga i zacisk Buell xb12
m_blochu12 - Czw 14 Sty, 2016

Kupilem dziś kolejny element ukladanki, panewki i uszczelniacze do lag. Żeby złożyć zawieszenie pozostalo mi tylko polakerować doly i to na tyle.



Arcisz - Pią 15 Sty, 2016

Kurcze chłopie- myślałem, że to ja jestem "pasjonatem", jak czasami wrócę do domu o 22 i do 3-4 posiedzę w garażu. Na prawdę, propsy, nawet za same chęci. Jak już "gs" będzie gotowy, musisz zrobić zestawienie, ile czasu i $$ Ci na gsa poszło. Wyniki na pewno będą ciekawe.
m_blochu12 - Sob 23 Sty, 2016

No i stało się. Udało mi się kupić niekompletny silnik za całe 200 ziko :D Brakuje sprzegła magneta i półpanewek w głowicy. Wał i cylindry sprawne, czekam na paczke i zobaczymy. Wał bedzie trzeba pomierzyć i kupię sobie moje wymarzone nowe panewki. I bede miał nowy silnik.
m_blochu12 - Pią 29 Sty, 2016

Dzisiaj znalazłem trochę czasu i na warsztat zabrałem głowice udało mi sie wypolerować dwa zawory do papieru p400 tak jak sztika nakazuje. Mam jeden problem ulamane są dwie śruby połpanewek bardzo głęboko. Raczej sam nie dam rady ich wykręcić. .. Zawory miały dość głębokie wzery, ale udalo sie to ladnie wyszlifowac.







[ Dodano: Sob 30 Sty, 2016 ]
Patrzcie jaki fajny liczniczek znalazłem
http://olx.pl/oferta/nowy...D5-IDcaK9f.html

Zastanawiam się jeszcze nad lampą z owiewką z derbi gpr.



Najbardziej marzy mi się taki liczniczek... Ale ta cena.

http://allegro.pl/licznik...5904677809.html

m_blochu12 - Pią 05 Lut, 2016

Doszła w końcu długo wyczekiwana paczka, prześliczny amorek od Yamahy R6.


KATANA - Pią 05 Lut, 2016

Powiedz, gdzie występowały dokładnie te głębokie wżery- może na przylgniach zaworów?, czy w jakiś sposób szlifowałeś przylgnie?. Czy widoczne na zdjęciu zawory są całkowicie schowane w gniazdach?- słabo widać.
m_blochu12 - Pią 05 Lut, 2016

Nie na przylgniach nie było wżerow. Więc nie musisz się martwić, wiem ze przylgni nie wolno dotykać papierem sciernym.
m_blochu12 - Sro 10 Lut, 2016

Kolejny element ukladanki. Tarcza 320 mm od rs 125.



tholin85 - Sro 10 Lut, 2016

a wiosna tuż za rogiem:)
m_blochu12 - Sro 10 Lut, 2016

Do sierpnia nie mogę jeździć albo dłużej. Nie śpieszy mi się.
pawulon40 - Sro 10 Lut, 2016

m_blochu12 dlaczego do sierpnia nie możesz jeździć ? :(
m_blochu12 - Sro 10 Lut, 2016

1 lutego mialem operacje rekonstrukcji wiezadla w kolanie i teoretycznie nie moge narażać kolana przez 1, 5 roku bo inaczej znowu zerwe :/
Mordkaaa - Sro 10 Lut, 2016

Oo to swiezo. Moj kolega mial to samo, 3 msc zwolnienie z wf, ciagle w satnilizatorze. Ale po 3msc juz gral w gale. Szybkiego powrotu do zdrowia :)
m_blochu12 - Czw 11 Lut, 2016

Dzieki :D mam nadzieję ze wczesniej będę mógł pojezdzić.
olecki - Czw 11 Lut, 2016

Lepiej sie chwile dłużej wstrzymać niż przez głupote stracić potem np. 2 lata ;)
Mordkaaa - Czw 11 Lut, 2016

O dziwo, Olecki dobrze mowi :zdziwko: :P
Lepiej zbyt wczesnie, nie zaczynac. Kolano juz nie bedzie nigdy takie samo :)

m_blochu12 - Czw 11 Lut, 2016

Podobno bedzie tak samo wytrzymale jak oryginał po 1, 5 roku.
m_blochu12 - Pon 28 Mar, 2016

Zawieszenie prowizorycznie złożone. Doszły clip-ony z zx6r.
Mam teraz pytanie gdzie w silniku podlaczone są przewody chlodnicy oleju. Jak przerobić zwykly silnik na chlodzenie olejem. Gdzieś slyszalem ze tylko miska jest inna. Czekam na odpowiedź kogoś doswiadczonego.


simin - Pon 28 Mar, 2016

m_blochu12 napisał/a:
Mam teraz pytanie gdzie w silniku podlaczone są przewody chlodnicy oleju. Jak przerobić zwykly silnik na chlodzenie olejem.
Żaden GS nigdy nie był chłodzony olejem i nie da się takiej przeróbki raczej zrobić.

GS'y to zawsze konstrukcje chłodzone powietrzem - wersja F miała chłodnicę oleju silnikowego, ale to nie ma nic wspólnego z chłodzeniem olejowym.

m_blochu12 - Pon 28 Mar, 2016

No chodzilo mi o chlodnice olejuz wersji f wlasnie. Pomylilo mi się :(

[ Dodano: Wto 29 Mar, 2016 ]
Wstepny zarys "sportowych" setów do gejesa. Ma ktoś dostęp do wycinania laserowego?
Seciki będą z polerowanej nierdzewki.
Chce ktoś kupic kompletne lagi ups do gs? Mam dwa komplety polerowanych, a pieniedzy w portwelu brak, wiec chetnie oddam w dobre ręce.


m_blochu12 - Nie 10 Kwi, 2016

W końcu trochę czasu i sił na gsa :D . Zacząłem przerabiać ramę pod zadupek. Do końca miesiaca planuje polakierować felgi i troszkę drobnicy. No i najlepiej by bylo ramę skonczyć i zacząć to składać.
Wypolerowałem tez denko drugiego tloka. Mam jeszcze pytanko jaki jest maksymalny luz tlok- cylinder?








m_blochu12 - Sro 20 Kwi, 2016

PILNE
Kupie lub pozyczę tylna felge ze zbierakiem i wszystkimi tulejkami. Moze być uszkodzona. Potrzebna mi jest tylko do pomiarow.

_ANIOŁ_ - Sro 20 Kwi, 2016

m_blochu12 napisał/a:
No chodzilo mi o chlodnice olejuz wersji f wlasnie. Pomylilo mi się :(

[ Dodano: Wto 29 Mar, 2016 ]
Wstepny zarys "sportowych" setów do gejesa. Ma ktoś dostęp do wycinania laserowego?
Seciki będą z polerowanej nierdzewki.
Chce ktoś kupic kompletne lagi ups do gs? Mam dwa komplety polerowanych, a pieniedzy w portwelu brak, wiec chetnie oddam w dobre ręce.

Obrazek


Siema, jak coś to ja mam dostęp do lasera.

m_blochu12 - Sro 20 Kwi, 2016

Dzieki będę pamiętał ;)
Chemical - Pią 20 Maj, 2016

Może się mylę ale czy ten ogon Ci troche nie ucieka ?
inkopax - Sob 21 Maj, 2016

Raczej felga jeszcze nie ustawiona :)
m_blochu12 - Sob 21 Maj, 2016

Tak felga nie była ustawiona. Zadupem ustawialem wzdledem orginalnej felgi wiec raczej bedzie równo.
Chemical - Nie 22 Maj, 2016

m_blochu12 wspieram ambitnych ludzi a z tego co widzę to budujesz od zera więc pewnie będzie Ci brakowało części . Mam dużo części które mi pozostawały po rozbiórkach . Więc chętnie Cię wesprę jak będziesz czegoś potrzebował . Jak jesteś zainteresowany to zapraszam na priv.
m_blochu12 - Nie 22 Maj, 2016

Odezwe sie bo potrzebuje troszke pierdółek.

[ Dodano: Nie 22 Maj, 2016 ]
Wakacje się zaczęły więc wracam do pracy nad gsem.
Wczoraj piaskowałem sobie elementy, w poniedziałek będę je lakierował. Muszę zamówić łożyska do felg i pomyśleć jak je idealnie wyśrodkować. Po dokończeniu zadupka polakieruję ramę i można będzie zacząć to powoli składać.










MacGyver - Nie 22 Maj, 2016

Pozytywnie zakrecony :) wygląda to bardzo ładnie oby tak dalej
m_blochu12 - Nie 22 Maj, 2016

I tu chyba zakoncze projekt. Czlowiek wklada tyle serca marnuje pieniadze i czas...
Konce ramy ustawione idealnie wzgledem felgi. Ale ta cholerna rama w miejsci gdzie wuchodzi rama zadupka jest krzywa o okolo 1cm. Nesli kazde suzuki tak dokladnie spawaja to pozdrawiam.
PROJEKT MOZE URATOWAC OSOBA MAJACA NA SPRZEDAZ IDEALBIE PROSTA RAME A GLOWNIE W TYM MIEJSCU. NO I TANIO Z DOKUMENTAMI. A JAK NIE TO WSZYSTKO IDZIE W CZĘŚCI.








Chemical - Nie 22 Maj, 2016

Mam 2 ramy luzem tylko nie wiem czy mam na nie papier . ;)

[ Dodano: Nie 22 Maj, 2016 ]
Tak jak pisałem moge Cie wspomóc , opłać sobie tylko wysyłkę .

m_blochu12 - Nie 22 Maj, 2016

Proszę cię poszukaj tych kwitów, jak znajdziesz to ratujesz gsce życie.
m_blochu12 - Wto 24 Maj, 2016

Dzisiaj zapodkładowałem ,, kilka" części. .. Zamówiłem również łożyska do kół, z luzem c3 tak jak było orginalnie w tych felgach :)
Zapraszam do komentowania.










m_blochu12 - Czw 02 Cze, 2016

Dzisiaj doszedł mój spozniony prezent na dzień dziecka. Łożyska do kół już siedza w zamrażarce ;)
Czekam jeszcze na tulejke od tokarza miedzy łożyska w tylnej feldze.


m_blochu12 - Czw 16 Cze, 2016

Szukam prostej ramy z dokumentami umozliwiajacymi rejestrację.
demondemidi - Czw 16 Cze, 2016

Bardzo fajnie się patrzy na takie prace :D kolejny fajny custom na bazie gs-y... Wahacz taki zostaje? Bo troszkę słabo się prezentuje ;)
m_blochu12 - Pią 17 Cze, 2016

Raczej zostanie seria. Bo pod ta felge nie trzeba szerszego i opona 150/160 wejdzie.
demondemidi - Sob 18 Cze, 2016

Nie tyle szerokość mam na myśli co wygląd. Maszynka fajna, przód USD a z tyłu taki cieniutki stalowy wahacz... Jakiś Alu by wypadało wrzucić moim zdaniem :hyhy: oczywiście podobać ma się tobie a nie mi więc traktuj moje słowa jako czystą sugestię a nie krytykę :)
m_blochu12 - Sob 18 Cze, 2016

Masz jakąś propozycje jaki wahacz mozna wsadzic? Musze jakas ramę prostą zorganizowac najpierw i potem bede myślał. ..
demondemidi - Sob 18 Cze, 2016

Można wybrać coś z gixa choćby ;) z jakiej apki ten przód? Bo nie doczytałem nigdzie.
m_blochu12 - Sob 18 Cze, 2016

Od cagivy mito lagi mam a felgi od rs nowszej generacji.
demondemidi - Sob 18 Cze, 2016

To jak felgi z apki to i wahacz z niej dorzucić? Akurat mają dość fajne z tego co pamiętam... Choć ze starego gixa też był by spoko ;)

A co się z ramą stało, że jednak do wymiany?

Ogólnie czekam na dalszy rozwój bo bardzo fajnie do tematu podchodzisz i szykuje się dopracowana maszynka :D

m_blochu12 - Sob 18 Cze, 2016

Caly stelaż zadupka jest orginalnie krzywo pospawany. 1cm roznicy miedzy prawa a lewa stroną. ..
demondemidi - Sob 18 Cze, 2016

Wyciąć i zrobić nowy :hyhy: na szczęście GS ma stalową ramę więc dużo nie trzeba sprzętu żeby to ogarnąć ;)
m_blochu12 - Pią 01 Lip, 2016

No to mamy pierwszy sukces w projekcie gsa:)

udało mi się idealnie ustawić część ramy zadupka. Teraz dam to do kogoś do pospawania tigiem, aby się nie urwało i mogę zacząć rzeżbić zadupek.












demondemidi - Pią 01 Lip, 2016

No i tak właśnie powinno być :D Czekam na postępy ;)

Gdyby było bliżej to z chęcią bym ci to pospawał :/

m_blochu12 - Pią 01 Lip, 2016

Mam znajomego co mi to może migomatem pospawać, chociaż wolał bym tigiem...
bezel - Pią 01 Lip, 2016

Pewnie to wiesz i spawacz też pewnie będzie to wiedział ale żeby podczas spawania tej ramy nie powichrowało. Nie znam się na tym dobrze ale czasami nawet robi się dodatkowy stelaż albo wzmocnienia na czas spawania.
m_blochu12 - Pią 01 Lip, 2016

Ktos znajacy sie na rzeczy wypowie sie? Szczerze powiem ze tego pod uwagę nie brałem. ..
demondemidi - Pią 01 Lip, 2016

Każdy kto spawa wie o co chodzi i jak sobie z tym radzić ;) tu akurat powodów do zmartwień dużych nie ma i bez szczególnego wysiłku można to prosto wyspawać ;)
bezel - Sob 02 Lip, 2016

Spawy zarąbiście ściągają. Nawet układy wydechowe spawają na samochodzie z tego powodu.
demondemidi - Nie 03 Lip, 2016

bezel napisał/a:
Nawet układy wydechowe spawają na samochodzie z tego powodu.


A ja myślałem, że to przez brak możliwości odpowiedniego ułożenia na ziemi :hyhy:

m_blochu12 - Pon 04 Lip, 2016

demondemidi napisał/a:
bezel napisał/a:
Nawet układy wydechowe spawają na samochodzie z tego powodu.


A ja myślałem, że to przez brak możliwości odpowiedniego ułożenia na ziemi :hyhy:


Do spawania tej ramy wystarczy migomat? Czy doplacic i tigiem?

demondemidi - Pon 04 Lip, 2016

Wystarczy od biedy elektroda ;) każda metoda będzie dobra o ile będzie dobrze zrobione... Z tiga są czystsze sprawy.
m_blochu12 - Pon 04 Lip, 2016

Chodzi mi o wytrzymalosc.
demondemidi - Pon 04 Lip, 2016

Mig i tig, tig najlepszy ale przy czarnej stali trochę zbyteczny. Choć ja i czarnucha zawsze tigiem spawam ;)
m_blochu12 - Sob 09 Lip, 2016

Przyszedł czas zakupić oponki... budżet to 700 zl.
Aprilia rs z ktorej mam felgi w orginale ma 110 i 150. Ja myslalem o komplecie 120 i 160.
Mozecie mi cos polecić, preferuje tylko opony sportowe, ktore w dużym zlozeniu mnie nie zawiodą.

demondemidi - Sob 09 Lip, 2016

Dunlop sportmax qualifier 2 ;) ale lubią szybko zniknąć :/ jeszcze Continental były fajne ale nie pamiętam teraz modelu...

[ Dodano: Sob 09 Lip, 2016 ]
conti sport attack

[ Dodano: Sob 09 Lip, 2016 ]
A jakieś postępy w pracach? Bo mnie już natchnęła twoja robota do kolejnych zmian i już zaczynam kompletować graty :D

m_blochu12 - Nie 10 Lip, 2016

Postepow narazie brak.

Jakie szerokosci tych opon wybrać?

demondemidi - Nie 10 Lip, 2016

Na 150 mi się dobrze latało, 160 może się kiepsko na feldze ułożyć i będzie problem z domknięciem... To samo przód. Jakiej szerokości są te felgi?

[ Dodano: Nie 10 Lip, 2016 ]
GS ma w oryginale na przodzie 3" i z tyłu 3.5" i na tym odpowiednio 110 i 130. Na przód pod 120 powinna być już felga 3.5" (mam 120 na 3" i nie ma opcji żeby ją zamknąć) a na tył, jeśli masz tam 4,5" (a chyba tak) to 150-160.

m_blochu12 - Nie 10 Lip, 2016

Zaraz zmierze. Ale to wewnetrzna odleglosc miedzy rantami, czy całą felge?

[ Dodano: Nie 10 Lip, 2016 ]
To tak szerokosc calej felgi przód to 95mm tyl 122mm seria tyl to 111mm

demondemidi - Nie 10 Lip, 2016

Szerokości masz podane na felgach ;)

[ Dodano: Nie 10 Lip, 2016 ]
W calach... 3J 3.5J itp

m_blochu12 - Nie 10 Lip, 2016

Na tylnej znalazlem x 4, 0

[ Dodano: Nie 10 Lip, 2016 ]
A przednia x 3, 0

[ Dodano: Nie 10 Lip, 2016 ]
To chyba oponki beda 110 + 150

demondemidi - Nie 10 Lip, 2016

I taka konfiguracja będzie na tych kołach raczej optymalna. Pamietaj, że apki były zawsze świetnie przygotowane przez fabrykę do zabaw na torze więc jeśli oni używali do tych kół takiego zestawu opon to raczej wiedzieli co robią :)
m_blochu12 - Nie 10 Lip, 2016

demondemidi,
Zajmujesz sie moze toczeniem?

demondemidi - Nie 10 Lip, 2016

Niestety nie, ale mam kogoś kto lubi się w to bawić... Zawodowo ;)
m_blochu12 - Nie 10 Lip, 2016

Bo mam troszke rzeczy do zrobienia np. Oska kola przód i sztyca półki do przerobienia.
demondemidi - Nie 10 Lip, 2016

Łatwiej będzie znaleźć kogoś z okolicy, będziesz mógł sobie na miejscu sprawdzić czy wszystko jest ok ;) sztyca pewnie do skrócenia + tuleja na dolne łożysko? a co z ośką?
m_blochu12 - Nie 10 Lip, 2016

Od zera trzeba dłuższą zrobić
demondemidi - Nie 10 Lip, 2016

Półki masz od apki tak? to ośka z apki będzie miała odpowiednią szerokość ;) Mogę jutro swoją zmierzyć jak chcesz.
m_blochu12 - Nie 10 Lip, 2016

Polki mam juz z gsxra.
demondemidi - Nie 10 Lip, 2016

to dostosować oś z gixa... będzie łatwiej niż robić nową :hyhy:
m_blochu12 - Pią 07 Kwi, 2017

Uwaga uwaga 😃😃😃
Reaktywacja projektu.
Oś przednia gotowa, dystanse przedniego koła się robią, sztyca półki z gixa dostosowana już pod gsa. TERAZ NAJWAZNIEJSZYM ELEMENTEM, KTÓRY JEST MI POTRZEBNY TO IDEALNIE PROSTA RAMA. Bez niej prace nad tylną zawiechą nie ruszą. Miałem już kilka ram niestety żadne nie trzymają wymiarów, różnica między zaznaczonymi elementami od osi motocykla miedzy prawą, a lewą stroną różnią sie nawet o 2 cm. Więc nie ma do czego spawac.



Ps. Chętnie przygarne niepotrzebną ramę TANIO 😂


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group