.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Automatyczna oliwiarka łańcucha na własną rękę

rzemien - Pon 30 Lis, 2015
Temat postu: Automatyczna oliwiarka łańcucha na własną rękę
Witam

W związku z okresem niższych temperatur, chciałbym w tym temacie zgłębić różne pomysły wraz z lzdjęciami, przemyśleniami, doświadczeniami na temat budowy własnego scotoilera. W tym sezonie miałem zamontowana strzykawkę, wężyk od paliwa i miedziany przewód hamulcowy na końcówce zagniecione i spilowany. Przed wyjazdem moto na stopkę centralna i ręcznie smarowałem łańcuch. Zdaje sobie sprawę że tematów jest od groma;) ale chciałbym to udoskonalić.

Na chwilę obecną mam w planach zrobić automat z następujących elementów
- Zbiorniczek płynu hamulcowego od ursusa (5zł)
- gumowy przewód
- Elektrozawor 12V normalnie zamknięty (LPG?)
- Zawór akwarystyczny do regulacji przepływu cieczy

Z problemami jakimi się spotkałem to końcówka przy zębatce z jednej strony - nierownomiernie smaruje łańcuch z drugiej jest suchy. Nie mam pomysłu jak zrobić podwójna końcówkę żeby była stabilna. Z tego co udało mi się wyczytać przy podwójnej końcówce występuje problem z wycięciem oleju po zamknięciu układu, gdyż jedna igła zaciągania jest powietrze i olej spływa 2 strona.

Czytałem o układach podłączonych w podciśnienie itp jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o pomysły w przyszłym tygodniu postaram się w wolnej chwili dodać zdjęcia. Pozdrawiam

dymny - Wto 01 Gru, 2015

Motoiler w dziale "Tuning" :facepalm: :troll2:

Drobne uwagi:
- ostateczna końcówka z igły (takiej z apteki) - smaruje cały łańcuch, nie zauważyłem żeby jedna strona była lepiej naoliwiona
- zamiast elektrozaworu benzynowego (spływ grawitacyjny), użyłbym pompki (spływ wymuszony), która pompuje - dozuje olej w skturekach 2T. Do duże ułatwienie, bo wtedy nie trzeba się przejmować, żeby zbiornik był w najwyższym punkcie.
- w środku czarnego węzyka fi4mm jest włożony wężyk paliwowy fi 2mm (zeby zmniejszyć przekój.

rzemien - Nie 20 Gru, 2015

Wykonałem podwójną końcówkę używając:
Taśmy 3m
Blaszka szerokość 1cm długość 8cm
2 wkłady od długopisu ( takie grubsze z cienką końcówka)
Wężyk paliwowy oraz trójnik

http://ifotos.pl/z/sxqwrhh

Po podłączeniu i odpowietrzeniu układu nie ma żadnych wyciekow po zamknięciu elektrozaworu - kwestia szczelności układu. W wolnej chwili porobię więcej zdjęć.

Końcówki najlepiej byłoby wykonać z cieniutkich przewodów miedzianych jednak u siebie nie mogłem ich dostać.

pawulon40 - Sob 26 Gru, 2015

Siemka rzemien czekam na , foty przygody z oliwiarką pozdrawiam , wesołych świąt :)
bratpit - Pon 11 Sty, 2016

Cześć,
to twoje urządzenie będzie lać olej cały czas?
Jak będziesz stał na światłach też będzie lać?
Zrobiłeś jakieś sterowanie, czy jest tylko wł/wył?
Ja robiłem kiedyś ze sterowaniem układem czasowym dodatkowo przekaźnik wyłączający na neutal'u.

Radick - Czw 01 Wrz, 2016

Tak w formie ciekawostki. W Yamasze DT 80 (2t) jest fabrycznie pociągnięty przewód z końcówki wydechu na zębatkę zdawczą :) niby olej który się tam gromadzi ma smarować łańcuch

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group