.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Off Topic - inne tematy - odstąpienie od umowy zawartej na odległość

claudii - Pią 25 Wrz, 2015
Temat postu: odstąpienie od umowy zawartej na odległość
Kupiłam nowy telefon od firmy na allegro, ale po rozpakowaniu okazał się używany. Pytanie czy odesłać go jako zwykłe odstąpienie od umowy czy w tym przypadku jakaś reklamacja towaru niezgodnego z umową.
Ker - Sob 26 Wrz, 2015

Napisz do sprzedającego, jeśli nie będzie robił problemów, to umówcie się na podstawę zwrotu. Gratis masz dokumentację, przebiegu sprawy. Jeśli odmówi, to odeślij jako niezgodny z umową. W razie komplikacji idź do urzędu ochrony konsumenta.
emkags - Sob 26 Wrz, 2015

claudii, w związku z zakupem przez internet masz 10 dni albo 14 na odesłanie.
http://ezakupy.uokik.gov....ienie-od-umowy/

Nie jest to przedmiot robiony na specjalne zamówienie, więc śmiało możesz zwrócić.

bazant89 - Sob 26 Wrz, 2015

Dokładnie - jeśli kupiony na allegro to można zwrócić bez podania przyczyny.
claudii - Sob 26 Wrz, 2015

no tak ale czy sprzedawca nie odwróci tego przeciwko mnie że odesłałam telefon z widocznymi śladami użytkowania.
tholin85 - Sob 26 Wrz, 2015

i tutaj jest problem. bo powinnaś otworzyć paczkę "komisyjnie" przy kurierze/na poczcie.
Ale niestety kurierzy mówią ze on nic nie podpisze jak będzie nie tak.(chyba ze się coś zmieniło)

Ker - Sob 26 Wrz, 2015

Mam wrażenie, że nadal nie napisałaś do sprzedawcy, gdy ktoś prowadzi skup telefonów, to może mieć kilka w różnym stanie. Ja bym najpierw się skontaktował ze sprzedawcą, bo może doszło do pomyłki, albo będzie chciał się układać. W przeciwnym wypadku i tak pozostają Ci spory allegro i sąd.

Tu jest podobna sytuacja opisana: forumprawne


tholin85 napisał/a:
i tutaj jest problem. bo powinnaś otworzyć paczkę "komisyjnie" przy kurierze/na poczcie.
Ale niestety kurierzy mówią ze on nic nie podpisze jak będzie nie tak.(chyba ze się coś zmieniło)


Swoją drogą, czy to nie jest tak, że sprzedawca ma udowodnić, że towar był nowy? Gdzieś coś podobnego czytałem...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group