.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - Kask Lazer Bayamo Z-Line

princessakasia - Sro 08 Kwi, 2015
Temat postu: Kask Lazer Bayamo Z-Line
Witajcie czy ktoś z was użytkował/użytkuje ten Kask Lazer Bayamo Z-Line i może mi coś o nim powiedzieć? Zainteresował mnie bardzo po artykule na motogen.pl
tmi - Sro 08 Kwi, 2015

Mój tata taki kupił z tym, że w malowaniu Helter.
Ogólnie wykonanie bardzo ładne, lepsze niż w moim Sharku za 2x większe pieniądze, a co do jazdy to na razie za dużo w nim nie jeździł więc trudno cokolwiek powiedzieć. Wg mnie blenda mogłaby być dłuższa.

adik1989 - Sro 08 Kwi, 2015

Posiadam takowy czorny. Jestem z niego zadowolony. Troche świszczy przy ponad 100, ale mi to nie przeszkadza. Bardzo starannie wykonany. Blenda - fakt, przykrótka. Na duży plus wentylacja. Za tą cene polecam.
princessakasia - Nie 12 Kwi, 2015

adik1989 napisał/a:
Posiadam takowy czorny. Jestem z niego zadowolony. Troche świszczy przy ponad 100, ale mi to nie przeszkadza. Bardzo starannie wykonany. Blenda - fakt, przykrótka. Na duży plus wentylacja. Za tą cene polecam.

A masz pinlocka w nim czy bez? bo nie wiem czy szybka bardzo bd parować bez ? Bo w tym momencie mam kask w którym przy wolnej jezdzie paruje mi szybka że nie widać co się dzieje bez uchylenia nie da się tak jeździć przy mniejszej prędkości i nie chce znowu kasku który bd się zachowywał w ten sam sposób.

tmi - Nie 12 Kwi, 2015

Szybka paruje jak jest chłodniej.
adik1989 - Nie 12 Kwi, 2015

pinlocka nie posiadam. Dokładnie jak Tmi napisał, jak jest chłodniej szybka paruje, gdy jade wolno muszę uchylać szybkę. W ciepłe dni jest ok :)
princessakasia - Pią 01 Maj, 2015

adik1989 napisał/a:
Posiadam takowy czorny. Jestem z niego zadowolony. Troche świszczy przy ponad 100, ale mi to nie przeszkadza. Bardzo starannie wykonany. Blenda - fakt, przykrótka. Na duży plus wentylacja. Za tą cene polecam.


Hej, powiedz mi czy rozmiarówka jest normalna tzn. chodzi mi o to czy jeśli jeździłeś na innym kasku w rozm. np. M to M z lazera też były dobry niestety nie mam na ten moment możliwości przymierzenia żadnego modelu lazera w moim rozmiarze w mojej okolicy więc muszę zamawiać przez neta. Ostatnim czasem sporo przymierzałam a znalezienie czegokolwiek w tak małych rozmiarach graniczy z cudem. Kaski które pasują np. Nolan N63 rozmiar XXS był rozmiarowo dobry :szok: , SHARK S700S rozm.S trochę luźny natomiast XS ciśnie w czoło ze miałam śmieszny czerwony placek na czole po 5 minutach kasku na głowie i AGV K4EVO SV rozm.S był prawie idealny choć mógłbym być trochę ciaśniejszy, rozm. XS za mały tylko tutaj cena jest trochę poza zasięgiem na ten moment to 789 zł. Mam również okazje zamówić w bardzo dobrej cenie SHARKA S600 bo połowę tego co normalnie ale chyba ten Lazer ma lepszą wentylacje, blende przeciwsłoneczną i podbródek. No i już zgłupiałam z tymi kaskami nie wiem co kupić;/

adik1989 - Pią 01 Maj, 2015

niestety nie pomogę, bo to mój pierwszy prywatny kask. Wcześniej jeździłem, że tak powiem w pożyczanych. ;) (Niepolecam). Lazera również zamawiałem przez neta, sugerując się rozmiarówką podaną w tabelkach w cm. Zmierzyłem obwód czachy i sugerując się tym wymiarem zamówiłem kask XL, w razie czego można było odesłać :) Naszczęcie okazał się idealny na mój garnek. Jak to jest z damskimi rozmiarówkami to już ciękżko powiedzieć :P Ponoć babki mają trochę inaczej główkę stworzoną i w główce poukładane niż u chopa ;p Pozdrawiam
princessakasia - Pią 01 Maj, 2015

adik1989 napisał/a:
Ponoć babki mają trochę inaczej główkę stworzoną i w główce poukładane niż u chopa ;p Pozdrawiam


:rotfl:

Dzięki za odpowiedź ;)

pawulon40 - Sro 06 Maj, 2015

I jak Lazerek kupiony :)
;)

princessakasia - Czw 07 Maj, 2015

pawulon40 napisał/a:
I jak Lazerek kupiony :)
;)


Nie cały czas się zastanawiam jak to kobieta niezdecydowana czy nie kupić czegoś porządnego bo głowę mam tylko jedną tylko właśnie chodzi o budżet szukam czegoś na promocjach jakiś HJC AGV itp. A ten Lazer mi nie ucieknie bo pełno tego na necie. Szkoda, że w Lublinie nie ma za dużego wyboru w kaskach szczególnie w tak małych rozmiarach jak mój. Chciałabym najlepiej przymierzyć kilka co mnie interesują i wybrać ale niestety nie mam takiej możliwości. Pewnie połowa z was pomyśli sobie że wymyślam. Ale kupiłam ostatnio rękawice SHIMA i przejechałam w nich może ze 100 km i już szwy puszczają. Dlatego myślę że lepiej dopłacić więcej i mieć coś na lata a nie kupić byle co i co sezon zmieniać :looka:

drgtt - Sob 24 Paź, 2015

Posiadam kask Lazer Bayamo i wypadło mi mocowanie z jednej strony na pinlocka i została dziura. Gwizda strasznie zakleić to klejem czy może można dokupić taką szybkę?Dzięki za jakieś podpowiedzi.
tmi - Sob 24 Paź, 2015

Może skorzystaj z 5 letniej gwarancji.
twoj.pol - Sob 24 Paź, 2015

Może bezbarwnym silikonem. Można kupić małą tubke.
drgtt - Nie 25 Paź, 2015

Właśnie z tą gwarancją jest tak,że przesiałem gdzieś paragon,poszukam go jeszcze jak znajdę to zareklamuje a jak nie to po prostu zakleję .dzięki za odp
leon - Sro 28 Paź, 2015

A gdzie kupiłeś tego Lazera jeśli można wiedzieć? :)
princessakasia - Czw 29 Paź, 2015

Wypowiem się odnośnie tego lazera miałam go przez dzień zamówiłam przez neta bo ponoć taki dobry tyle pozytywnych opinii nie wiem dalej skąd te zachwyty ale spoko ten kask dla mnie to chyba jeden z gorszych kasków jakie przymierzałam, a uwierzcie ponad miesiąc szukałam kasku i przymierzałam najróżniejsze marki więc wiem co mówię wykończenie dają dużo do życzenia. W końcu kupiłam HJC is 17 i jak na razie jestem zadowolona

drgtt najlepiej wymienić szybkę http://allegro.pl/szyba-k...5125479780.html choć możesz coś pokombinować z silikonem uważaj żeby nie rozciapać na całą szybkę bo to już kiepsko bd wyglądać.

leon - Sob 31 Paź, 2015

princessakasia napisał/a:
Wypowiem się odnośnie tego lazera miałam go przez dzień... ...nie wiem dalej skąd te zachwyty ale spoko... ...W końcu kupiłam HJC is 17 i jak na razie jestem zadowolona ....


Wiesz, jakby ktoś dzień pojeździł Polonezem, a potem przesiadł się do Mercedesa, to miałby zapewne podobne odczucia. ;) Lazer Bayamo jest kaskiem kosztującym około 350zł. Ty kupiłaś kask za około 800zł, więc to trochę słabe porównanie. Gdybyś kupiła kask za 2500zł pewnie HJC okazałby się słaby. Tak to już działa. :) Miałem przyjemność przejechać się w testowym Lazerze Bayamo i faktycznie nie jest taki super wypaśny jak Lazer Monaco Pure Carbon z samościemniającą się szybką Lumino kosztujący około 1500zł w którym jeżdżę na co dzień. Ale w przedziale cenowym oscylującym w okolicy 350zł chyba nic lepszego się naprawdę nie znajdzie. Jak to powiedział znajomy pracujący w sklepie motocyklowym: "za tą cenę ten kask ma aż za dużo". :)

Zastanawiających się nad zakupem Lazera Bayamo zachęcam do zapoznania się z testem kasków, który przeprowadził MOTOGEN, a w którym Lazer Bayamo zajął pierwsze miejsce. ---> KLIK

princessakasia - Pon 02 Lis, 2015

leon chodzi mi po prostu o to, że nie ma co się nim zachwycać i opisywać go tak kolorowo jak na motogenie te testy nijak się mają czasem do rzeczywistości marketing zrobił swoje... Jeśli teraz miałabym wybierać kask za 350 zł to kupiłabym HJC cs 14. Dlaczego? a no dlatego np. że to poliwęglan. Twój znajomy dobrze to określił, że ten kask ma aż za dużo jak na 350 zł bo jest blenda, deflektor, pinlock'a można dokupić a dużo zawsze nie znaczy dobrze... plastik zostanie plastikiem trzymając lazera czułam, że jeśli rzuciłabym go o ziemie to by pękł na pół jak te kaski po 30 zł co są na alledrogo. Normalne, że kask kaskowi nie równy za jakość trzeba płacić....

Przynajmniej nie muszę rozbijać mojego żeby sprawdzić czy rozpadnie się na 10 kawałków bo ktoś za mnie to zrobił :rotfl:

https://www.youtube.com/watch?v=7zVLpvaaFhI :hyhy: :hyhy: :orany:

twoj.pol - Pon 02 Lis, 2015

W tym lazerze szyba pozrywała mi uszczelki w 2 sezonie. Ciekawe co wywalcze u sprzedawcy? Do tej pory go chwaliłem. Mam na myśli kask. Musze jednak zauważyć że pinlock zakupiony osobno nie pasował do szyby, więc po reklamacji wymienili mi szybę na pasującą do pinlocka, no a szyba uszkodziła mi uszczelki. O i tyle...takie magiczne koło.
tmi - Pią 06 Lis, 2015

Kask rzeczywiście paruje w chłodniejsze lub deszczowe dni, konieczny jest Pinlock, poza tym wszystko inne działa jak należy, mój tata przejeździł w nim cały sezon i kask mu odpowiada.

princessakasia napisał/a:
Normalne, że kask kaskowi nie równy za jakość trzeba płacić....

No cóż, tak już jest.
Chciałem zmienić sobie kask na nowy, niestety ale po przymierzeniu na prawdę wielu kasków chyba wszystkich producentów mam opinię, że są tylko dwie firmy, które produkują kaski za które warto dać tyle ile chce producent i nie będzie absolutnie żadnego "ale" (oczywiście chodzi o modele topowe, nie jakieś pośrednie czy niższe). W przypadku pozostałych firm zawsze było jakieś "ale", a bardzo często "że czo?!".
Serio to ten lazer źle nie wypada :)

leon - Nie 08 Lis, 2015

princessakasia napisał/a:
...trzymając lazera czułam, że jeśli rzuciłabym go o ziemie to by pękł na pół jak te kaski po 30 zł co są na alledrogo....

Nie wiesz nawet jak bardzo się mylisz. :hyhy: ---> Lazer Bayamo crash test

princessakasia - Nie 08 Lis, 2015

leon napisał/a:
Nie wiesz nawet jak bardzo się mylisz. :hyhy: ---> Lazer Bayamo crash test


Ale crash test :rotfl: czyżby na potrzeby forum :D ?? ??

pawulon40 - Nie 27 Gru, 2015

I jaki wreszcie garnek został zakupiony :) ;)
princessakasia - Sro 06 Sty, 2016

pawulon40 napisał/a:
I jaki wreszcie garnek został zakupiony :) ;)


HJC is 17

ded - Nie 09 Paź, 2016

Ja teraz zamówiłem Bayamo. Najtańszy integral z blendą i w ładnym malowaniu sprint. Udało mi sie go dostać sporo poniżej oficjalnej ceny ale jeszcze na niego czekam. Wybierając kask zależało mi na blendzie i bezpieczeństwie. W testach Sharp ma on 4 gwiazdki. Początkowo polowałem na Caberga V2R ale jest sporo droższy i raczej nie trafiają się okazje. Czytałem też sporo narzekań na wykonanie, wentylację itp. Jak sobie czytałem te oceny kasków to aby mieć na prawdę bezpieczny kask wcale nie trzeba dużo zapłacić. Nie wątpię, że droższe są lepsze ale obstawiam że głównie w komforcie użytkowania. Nie chcę chwalić na zapas ale kiedyś użytkowałem jakiś niski model Nolana i był spoko. Parował jak było chłodniej, świszczał powyżej 120 i ułamało się mocowanie. Ja mam o tyle dobrze, że moja żona ma ten sam rozmiar głowy co ja i jeśli kask mi nie podpasuje to ona go będzie użytkować. Dla plecaczka to wystarczy bezpieczny :P
Vexatus - Pon 10 Paź, 2016

Ja też się zastanawiałem na tym kaskiem, ale ostatecznie okazało się, że nie nadaje się dla okularników niestety. Nie byłem wstanie wcisnąć bryli na nos i koniec... Kupiłem LS2 FF320. Też paruje trochę jak jest chłodniej, ale w zestawie jest pinlock, który rozwiązuje problem... co z tego, jak i tak mi okulary potrafią zaparować, jak leje :P Jak stoję oczywiście, podczas jazdy nie ma problemu.
ded - Pon 10 Paź, 2016

Ja rozwiązałem ten problem zmieniając okulary na soczewki. Polecam to rozwiązanie, nie sądziłem że jest tak bardzo komfortowe.
studi - Pon 10 Paź, 2016

ded napisał/a:
Ja rozwiązałem ten problem zmieniając okulary na soczewki.

Sam nie noszę ani okularów ani soczewek, ale znam sporo osób je noszące, i czasami są dni, gdzie nie da się włożyć soczewek z różnych powodów (zabrakło soczewek, kropli, opuchnięte oczy etc.) i wtedy jesteś skazany na okulary.
Jest jeszcze inny aspekt okulary vs. soczewki, a sprowadza się do odpowiedniego kodu wpisanego w prawie jazdy - są przypadki, że przez inny kod w badaniu lekarskim ludzie byli wyrzucani z egzaminu na prawko jak przychodzili w kontaktach zamiast w brylach.

ded napisał/a:
W testach Sharp ma on 4 gwiazdki.

Już dawno wiele niezależnych opracowań wykazało, że testy Sharp są niemiarodajne, raz, że producenci zaczęli produkować kaski pod te testy, dwa, że testy nie przewidują wszystkich zdarzeń na drodze, a głównie testują punktowy impakt.

ded napisał/a:
Nie chcę chwalić na zapas ale kiedyś użytkowałem jakiś niski model Nolana i był spoko. Parował jak było chłodniej, świszczał powyżej 120

Nolan nie jest taką niską półką znowu i nie jest taki tani, starsze modele świszczały, bo miały zewnętrzną blendę przeciwsłoneczną, a pierwsze modele nie miały antyfoga. Obecnie produkowane pod tym względem są dużo lepiej wykonane, aczkolwiek wersje szczękowe dalej są relatywnie cięższe i bardziej głośne od integrali.

simin - Pon 10 Paź, 2016

studi napisał/a:
a sprowadza się do odpowiedniego kodu wpisanego w prawie jazdy

01.01 - wyłącznie okulary
01.02 - wyłącznie soczewki
01.06 - okulary lub soczewki.

Pierwsze prawko miałem z kategorią 01.01 i za jazdę w soczewkach bym dostał mandat i zakaz dalszej jazdy... warto sprawdzić jak ktoś myśli o przejściu na soczewki.


Odnośnie wygody to zgadzam się ze Studim. Generalnie w trasy jeżdżę w soczewkach, ale na biwakach czy festiwalach czasami jest problem z warunkami do bezpiecznego założenia soczewek więc kask umożliwiający alternatywę jest dobrym pomysłem.

W integralu nie mogłem zbyt wygodnie trasy w okularach zrobić. Od tego sezonu w szczękowcu w ogóle mi nie przeszkadzają i jest to fenomenalne.

Gamer - Wto 11 Paź, 2016

simin napisał/a:
W integralu nie mogłem zbyt wygodnie trasy w okularach zrobić. Od tego sezonu w szczękowcu w ogóle mi nie przeszkadzają i jest to fenomenalne.


W tym przypadku kask szczękowy pokazuje swoje zaletę w postaci możliwości założenia kasku bez walki z okularami i wykonywaniem innych czynności. Na przykład nie trzeba zdejmować kasku idąc płacić za paliwo, bądź można spalić szluga (zwyczaj dziwny ale możliwy).

Większą masa i brak tłumienia hałasu przy większych prędkościach jest wynagradzania wygodą użytkowania.

ded - Wto 11 Paź, 2016

To że testy sharp nie przewidują wszystkich możliwości to normalna sprawa. Chyba żadne nie przewidują. Przy okazji nie spotkałem się z innymi testami kasków więc skupiłem się na modelach z 4-5 gwiazdkami. Integral to lepsze bezpieczeństwo w stosunku do szczękowca. Tym bardziej w klasie cenowej o której rozmawiamy to trzeba jednak mocno iść na kompromisy biorąc szczękowca. Jestem pewien że jest wygodniejszy ale mimo to wybrałem integrala. Pewnie inaczej bym kalkulował mając 2 tyś na wydanie ale tak nie jest.

Co do soczewek to nie spotkałem się aby podczas kontroli drogowej ktoś mnie pytał o nie a nawet na zdjęciu jestem w okularach.

Vexatus - Czw 13 Paź, 2016

Ja soczewek nie noszę od paru lat z dwóch powodów:
1. nabawiłem się kiedyś od soczewek (nosząc stale) takiego zapalenia spojówek, że leczyłem oczy parę miesięcy.
2. mam astygmatyzm, a soczewki z cylindrem są drogie i dostępne tylko na zamówienie.
W związku z tym kask musiał dla mnie być dostosowany do bryli. Mierzyłem dwa Givi i też żaden nie pozwalał na założenie okularów. W FF320 nie robiłem jakichś tras jeszcze, ale przez np. 2h non-stop w kasku nie czułem nigdy dyskomfortu związanego z okularami.

ded - Czw 13 Paź, 2016

Ja w integralnym Nolanie jeździłem w okularach i było ok. Ale oprawki miałem typu "druciki" i łatwo się je wkładało. Gorzej jak zdarzyło się zapomnieć o ich zdjęciu przed ściąganiem kasku.

Edyta: Śmigam sobie w Lazerze kolejny miesiąc i w sumie nie mam do niego zastrzeżeń. Mógłby być trochę cichszy ale za tą kasę nie ma co wymagać. Blenda nie jest jakaś mocno ciemna ale przez nią nawet ostre słońce nie razi. Musiałem natomiast kupić pin locka bo w temperaturach koło 0 i we mgłę nie dało się jeździć. Teraz jest luksus, może nie jest to tani gadżet (jak na kawałek gumy) ale po prostu zero parowania. Na razie nie mam uwag, za tą cenę zdecydowanie warto.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group