.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Off Topic - tematy motocyklowe - przewrócenie się motocykla na wietrze :(

doctoRR - Pon 30 Mar, 2015
Temat postu: przewrócenie się motocykla na wietrze :(
Cześć, piszę z powodu niemiłej sytuacji jaka mi się przytrafiła czyli o przewróceniu się motocykla na wietrze. Stał na parkingu, na podstawce centralnej, okryty pokrowcem. Ochroniarz parkingu powiedział mi, że wg niego przewrócił się bo wiatru nawiało pod pokrowiec i to go odciążyło, co sprawiło że mocny podmuch go przewrócił :( , tyle dobrze że się tylko lusterko przekręciło. Obok stała Ninja ZX6-R, na której z kolei pokrowiec rozerwał się na pół wzdłuż przez ten paskudny wiatr... macie pomysł jak zabezpieczyć moto przed położeniem się ? Na parkingu jest podłoże z puzzli betonowych więc, nie wbije nic w ziemię do czego mógłbym jakieś taśmy/liny zamontować i go obwiązać. Jedyne co zrobiłem to go przestawiłem o 90 stopni, tak żeby wiatr mu wiał w tyłek a nie w bok, no i teraz od boku chroni go auto, ale nie wiem czy starczy...ma ktoś jakiś sposób, co na to poradzić ?
jacusb - Pon 30 Mar, 2015

Zdejmij pokrowiec - z pokrowca robi się żagiel.
squarek - Pon 30 Mar, 2015

Przede wszystkim nie zostawiaj na stopce centralnej, wtedy łatwiej przewrócić moto. No i to co napisano powyżej, pokrowiec fajna rzecz ale działa jak żagiel.



Ja już nie używam pokrowca... :P

jacusb - Pon 30 Mar, 2015

Jeżeli bardzo chcesz mieć moto pod pokrowcem to
1. zdejmij ew. kufer
2. odkryj koła
3. owiń pokrowiec jakąś gumą/sznurkiem - co prawda będzie mniej przewiewnie ale mniejsza powierzchnia

doctoRR - Pon 30 Mar, 2015

Zrobie jak piszecie, dzięki :)
elektryczna - Pon 30 Mar, 2015

ja niedługo będę swojego gs'a zostawiać na parkingu, ale będzie na bocznej stopce. jak myślicie może się coś stać jak będzie przykryty pokrowcem?
midd - Pon 30 Mar, 2015

Cytat:
jak myślicie może się coś stać jak będzie przykryty pokrowcem?


oj jak jest dobra impreza w okolicy to i bunkier nie starczy :P

Arcisz - Pon 30 Mar, 2015

Jak ja się ciesze, że mam garaż :rotfl:

Współczuje chłopaki :zalamany:

Podkopnik - Wto 31 Mar, 2015

Na bocznej stopce nie ma bata żeby wiatr Ci przewrócił moto chyba że huraganowy jakiś :P
Gumy tak jak napisał jacusb to też dobry pomysł.

Poza tym zrób sobie test : postaw moto na stopce bocznej i na centralnej użyj siły żeby bujnąć motocykl na bok w obu przypadkach i zobaczysz jak niewiele trzeba by na centralce go przewrócić.

Read - Wto 31 Mar, 2015

A ja zawsze myślałem, że na bocznej szybciej się gibnie :D
igorto - Wto 31 Mar, 2015

Read napisał/a:
A ja zawsze myślałem, że na bocznej szybciej się gibnie :D


Powiem szczerze, że ja też :D
Dzisiaj ma u mnie wiać solidnie, to akurat stestuję :p

squarek - Wto 31 Mar, 2015

Podkopnik napisał/a:
Na bocznej stopce nie ma bata żeby wiatr Ci przewrócił moto chyba że huraganowy jakiś :P


No właśnie, na zdjęciu powyżej efekt takiego wiatru. A ER6F ma tylko stopkę boczną. :P

Podkopnik - Wto 31 Mar, 2015

Jesteś pewien ze to wiatr był sprawcą??? :P
doctoRR - Sro 01 Kwi, 2015

Próbowałem dzisiaj kawałek się przejechać mimo wrednej pogody i wygląda na to, że jednak coś się stało jak sobie chwilę moto poleżał na ziemi... pali normalnie niby, ale coś kiepsko się (dławi) się wkręca na obroty w zakresie 1-4 tys., poza tym jak włączam ssanie to na luzie obroty nie wzrastają za bardzo, wcześniej bez gazu było 1 tys obr/min. a po włączeniu ssania na maxa rosło prawie do 4 tys. Teraz jest niemal bez zmiany :( czyżby się coś zalało ? coś się popsuło z gaźnikami ? :wstyd:
Podkopnik - Czw 02 Kwi, 2015

Przeciągnij go dobrze i przejdzie :hyhy:
Wilk - Czw 02 Kwi, 2015

Może linka ssania się zaklinowała lub coś. Sprawdź jak biegną przewodu (linka ssania). Może po prostu linka ssania jest ciągle naciągnięta i dlatego się dławi na niskich obrotach oraz nie ma różnicy jak ruszasz dźwignią ssania (może przy samych gaźnikach linka się zacięła). Jak nie da rady dojrzeć WTF to odkręć bak i wtedy sprawdź co tam się stało.
Jak będziesz musiał odczepić przewody paliwowe to nie zapomnij zakręcić pod bakiem kranika (śrubka na płaski śrubokręt) i oznaczyć lub zapamiętać jak są podłączone przewody (inaczej możesz pomieszasz sobie RES z ON).

doctoRR - Czw 02 Kwi, 2015

Będę próbował zobaczyć :P , ale czekam najpierw na pogodę, bo garażu nie mam a ciężko coś kombinować jak śnieg pada :suchy:
elektryczna - Pią 03 Kwi, 2015

midd napisał/a:
Cytat:
jak myślicie może się coś stać jak będzie przykryty pokrowcem?


oj jak jest dobra impreza w okolicy to i bunkier nie starczy :P


nie no, na parkingu strzeżonym ;p


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group