.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Polerka kolektorów

suzanna - Czw 26 Mar, 2015
Temat postu: Polerka kolektorów
Witajcie.
To moj pierwszy post na forum ,więc z góry przepraszam za błędy.

Otóż, chciałbym wypolerować papierem sciernym kolektory wydechowe w GS500E. Wiem ,że pomysł dość ambitny. Czy ktoś robił coś podobnego i może się wypowiedziec na temat efektów? Czy stan połysku i ładnego wyglądu długo się utrzyma? No i jakich gradacji/past uzyc ,aby uzyskać jak najlepszy efekt?

Ewentualnie proszę o inne propozycje modyfikacji ,choc malowanie na czarno srednio mi się podoba i raczej psuje efekt wizualny motocykla.

kempes - Pią 27 Mar, 2015

Cześć.
Najpierw zajrzyj do Powitalni. ;)

Podstawowa sprawa. Masz oryginalne kolektory czy dorabiane z kwasówki?

suzanna - Pią 27 Mar, 2015

Oryginalne ,które wyglądają dośc przeciętnie. Zestaw z kwasowki pewnie trochę kosztuje.
_ANIOŁ_ - Pią 27 Mar, 2015

Ja z nudów bawiłem się coca-colą i folią aluminiową, efekt zadowalający :)
suzanna - Pią 27 Mar, 2015

_ANIOŁ_ napisał/a:
Ja z nudów bawiłem się coca-colą i folią aluminiową, efekt zadowalający :)


Tzn.? mozesz dokładniej opisac swoj sposób? Ewentualnie dodaj jakieś foty :)

_ANIOŁ_ - Nie 29 Mar, 2015

https://www.youtube.com/watch?v=tbiYfkhaEfQ
suzanna - Nie 29 Mar, 2015

Cytat:
https://www.youtube.com/watch?v=tbiYfkhaEfQ



Dzięki za odpowiedz lecz nie do konca o to mi chodziło. Tu jest przedstawione jak poprawic wyląd chromu. Mój problem polega na tym ,że kolektory nie są ani chromowane ,ani z kwasówki. Jest to zwykła stal którą chciałbym ładnie wypolerować.

kempes - Nie 29 Mar, 2015

suzanna napisał/a:
kolektory nie są ani chromowane ,ani z kwasówki. Jest to zwykła stal którą chciałbym ładnie wypolerować.


Nie da się. Masz 3 opcje:
1. Usuwasz rdzę i ładnie malujesz w czarny mat.
2. Dorabiasz kwasówki (drogo, ale efekt super - co jakiś czas musisz polerować)
3. Dajesz do chromowania i wydajesz na to 1/3 wartości moto :P (jeśli w ogóle się do tego nadają, ale w tym zakresie masz na forum specjalistów).

suzanna - Pon 30 Mar, 2015

O to się bałem.

Gs nie jest az tak prestizowym moto zeby tyle w niego inwestowac (chyba ,że juz naprawdę porządnie chcemy go odnowic)

Marek111 - Pon 30 Mar, 2015

Możesz pogadać z Setem i zaadaptować sobie takie coś, kolektory wyglądają nieźle, a końcówkę możesz dać oryginalną od GS'a ;)

http://netbiker.pl/produkt/suzuki-gs-500-wydech

suzanna - Wto 31 Mar, 2015

Oferta nie najgorsza,ale pewnie musiałbym kupic caly zestaw. Mam koncowke dominatora ale bez dolotu więc i dolot musialbym przygarnąć razem z koncowką w tym przypadku. Chyba ze jakis dolocik wyrwe na boku.
pawulon40 - Pią 03 Kwi, 2015

Siemka , przywitaj się , jest taki dział -Powitania- ;) :) a potem pytaj , działaj ;)
panbodzio - Pią 03 Kwi, 2015

niestety na wlasnej skorze doswiadczylem ze polerka kolektorow jest dla fanow armatury

na poczatku cud miod malina. pozniej utrapienie ze trzeba co jakis czas sie cackac

cinek1044 - Wto 02 Cze, 2015

Ja swoje będę piaskował i potraktuję srebrzanką zobaczymy jaki efekt będzie. Zrobię fotki po zabiegu i wrzucę tu.
kempes - Wto 02 Cze, 2015

Srebrzanka? Serio?.... Radzę najpierw poszukać zdjęć żebyś 2 razy nie malował :P
cinek1044 - Wto 02 Cze, 2015

Nic mnie to nie kosztuje tyle że troszkę pracy, nawet jak potrzyma rok to będzie dobrze a po sezonie mogę zmienić. ;)
Semy - Wto 02 Cze, 2015

tylko dobrej farby uzyj bo z srebrnego zostaną ci szaro-białe plamy. A to wygląda paskudnie - wież mi na słowo bo sam się na tym zatrzymałem i obecnie nie mam kasy aby je doprowadzic do wyglądu "na wypasie"
_adam_ - Wto 02 Cze, 2015

cinek1044 napisał/a:
potraktuję srebrzanką

Czym ? ;D Nie polecam zdecydowanie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group