.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

lubelskie (L) - Rejestracja SV na A2

michal0310 - Pon 02 Mar, 2015
Temat postu: Rejestracja SV na A2
Hej, długo mnie nie było :cwaniak:
Sprzedaję niedługo GS i zastanawiam się nad nowym sprzętem. I teraz pytanie: Czy SV zarejestrowane na A2, a nie zablokowane przy jakiejkolwiek kolizji narobi mi kłopotów? Wiem, że jak się nie ma danej kategorii, ale inną, to płaci się mandat 200/300 zł. W razie kolizji wtedy, jak komuś się coś stanie, to mój ubezpieczyciel płaci mu, ale ja muszę oddać to ubezpieczycielowi, tak? A co jeśli moto jest na a2, czy wtedy też tak jakby nie obowiązuje mnie OC i muszę wszystko pokryć z własnej kieszeni? Bo jeśli tak, to gra niewarta świeczki.
Z drugiej strony zmieniać GS na GS to trochę bezsens :P
Z góry dzięki

Podkopnik - Pon 02 Mar, 2015

Jak bardzo będą chcieli zweryfikować czy był zblokowany czy nie to zrobią to.
Na kombinatorstwie daleko nie zajedziesz tyle ode mnie :)

komandosek - Wto 03 Mar, 2015

Musisz oddać ubezpieczycielowi. Zarysowanie nawet nowej bmki to tak na prawdę pikuś, ale jak zrobisz komuś krzywdę i będziesz musiał płacić horrendalne odszkodowanie a potem rentę do końca życia poszkodowanego - to bardzo kiepski biznes.
Druga sprawa, że jak się wyda, że nie miałeś uprawnień do prowadzenia odblokowanego motocykla to z automatu jesteś winien kolizji/wypadku.

michal0310 - Sob 07 Mar, 2015

Właśnie wiem o tym. Więc ryzyko jest, a wiadomo, że różne przypadki się zdarzają. Czyli taka opcja odpada :) Dzięki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group