.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Prawo/Policja - prawko B +A2

pzawias1 - Pon 16 Lut, 2015
Temat postu: prawko B +A2
Witam, niedługo będę jechał do L-ki lecz ciekawość mnie zżera ;/
mianowicie czy jeśli robię dwa kursy na raz to czy egzamin teoretyczny w Wordzie jest jeden + kilka pytań na A2 czy są to 2 osobne egzaminy?

michals51 - Pon 16 Lut, 2015

ja zdawałem jeden egzamin z tym, że miałem dołożone z racji kat a kilka pytań więcej do B, ale nie wiem jak to jest teraz...
ziolo95 - Pon 16 Lut, 2015

Ja zdawałem w październiku 2013 i miałem już dwa osobne egzaminy, ale na 100% dowiesz się jak będziesz zdawał :D
pajak1727 - Wto 17 Lut, 2015

Na kat. A teraz są inne pytania nawet, plus te specjalistyczne.(sam robiłem A2 w maju.) Wiec egzamiany raczej będą rozłożone na dwie części. :zdegustowany:
ludzikk - Sro 01 Kwi, 2015

A2 robione w październiku, z racji innych pytań specjalistycznych - 2 osobne testy teoretyczne
Jedyne co razem można robić, na 1 karteczce, to badania :)

pzawias1 - Czw 02 Kwi, 2015

Dzięki za odpowiedzi, chodzę już na prawko (wyjeżdżone 5 h jazd samochodem), a teraz +kilka godzin teoria na A i oczekiwanie na rozpoczęcie jazd :)
_adam_ - Czw 02 Kwi, 2015

pzawias1 napisał/a:
Dzięki za odpowiedzi, chodzę już na prawko (wyjeżdżone 5 h jazd samochodem), a teraz +kilka godzin teoria na A i oczekiwanie na rozpoczęcie jazd :)


Powodzenia, musisz się uzbroić w cierpliwość bo pogoda do bani na moto :/

pzawias1 - Czw 02 Kwi, 2015

mam nadzieje że jak skończę jazdy autkiem to pogoda będzie już lepsza na moto ;p
pzawias1 - Sob 16 Maj, 2015

B zdane za 1 razem :D a na A2 idę się zapisać w najbliższym czasie :)
Wilk - Pon 18 Maj, 2015

Gratulacje zdanego B :]
pzawias1 - Sro 27 Maj, 2015

no i zdane A2 :3 czekam na odbiór i mam nadzieje do zobaczenia niedługo <3
Arcisz - Sro 27 Maj, 2015

Gratulacje. Ja na swój plastik (3 tyg temu) czekałem około 6-7 dni roboczych.

Ogólnie tutaj masz fajną strone:

https://info-car.pl/infocar/prawo-jazdy/sprawdz-status.html?

Pozdrawiam!

dundin - Sro 09 Gru, 2015

nie chcialem zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj:
Chce sie zapisac na prawo jazdy A2+B w pakiecie, ale wyczytalem ze jak szybciej zdam b co jest wielce prawdopodobne przez pogode to i tak nie dostanie prawa jazdy dopóki nie zdam A2. Ktos spotkal sie z taka sytuacja? Czy lepiej robic osobno a2 i b? Jak to ominąć? Poszedlbym do szkoly jazdy ale wracam do kraju dopiero 18 grudnia wiec tutaj pytam :) Pozdrawiam

studi - Wto 15 Gru, 2015

dundin napisał/a:
jak szybciej zdam b co jest wielce prawdopodobne przez pogode to i tak nie dostanie prawa jazdy dopóki nie zdam A2. Ktos spotkal sie z taka sytuacja?

Tak jest to normalna praktyka, gdyż do czasu zdania przez Ciebie obu kategorii dokumenty z WORD/MORD/PORD nie zostaną przekazane do WK, trzeba wtedy pisać podanie do ośrodka egzaminacyjnego o rozłączenie kategorii i odesłanie części dokumentacji w celu wyrobienia blankietu przez WK.

IMHO lepiej robić osobne egzaminy

pzawias1 - Nie 20 Gru, 2015

dundin, Powiem Ci, ze możesz zdać B i jeśli nie napiszesz do WORDu prośby o wstrzymanie wysyłki dokumentów, to musisz zapłacić 100.50 zł i Ci wyrobią prawko. Tylko jak później zdasz na A2 to będziesz musiał płacić drugi raz za wyrobienie. przynajmniej tak to wyglądało w moim przypadku. Jeśli koniecznie chcesz mieć prawko i nie szkoda Ci kasy to możesz wyrobić samo B. Pozdrawiam
Mordkaaa - Pon 21 Gru, 2015

Dokładnie tak jak powiedział pzawias1. Ja też zdawałem odrazu A2 i B. B wcześniej bo w lutym, a A2 dopiero w kwietniu. Zaznaczyłem tylko przy okienku (nw czy w innych wordach są takie), aby wstrzymali wysyłkę. Zdałem A2, wtedy dopiero wysłali i od tamtego dnia czekałem chyba 8 dni i było prawko do odebrania.
I płaciłem tylko raz za wydanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group