.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - owinięte wydechy

KAMYK5 - Sob 07 Lut, 2015
Temat postu: owinięte wydechy
mam pytanko widziałem ostatnio stare bmw taki boxer i miał on owinięte wydechy materiałem =P
już się dowiedziałem że są to taśmy ceramiczne lub termoizolacyjne i stąd moje pytanie bo chciałbym lekko przerobić mojego gs'a i właśnie owinąć rurę wydechową ale czytałem że obniża to temperaturę pracy silnika itp więc pytanie brzmi czy taki zabieg nie zaszkodzi mojaj gs'ce ?
suzuki gs 500 e z 1992r =P

_adam_ - Sob 07 Lut, 2015

Na Motoshow w Lublinie rok temu był taki GS i chyba mu nie szkodziło ;D

BociekPL - Sob 07 Lut, 2015

Ja miałem owinięte kolektory w Suzuki gs500 '91 i jakoś nie było różnicy. Miałem owinięte szarym a nie złotym bandażem najtańszym z allegro. na początku jak się wypalą to będą troszkę kopcić ale potem jest ok. Do montażu radzę użyć opasek uciskowych na kluczyk bo same zaciskowe mogą się po pewnym czasie obluzować. Do montażu również polecam rękawice gumowe jednorazowe bo włókna mogą powbijać się w ręce i będziesz jak ja szorował ręce pumeksem choć to i tak nic nie da :D

a co do zasady działania to ponoć cieplejsze spaliny szybciej wylatują z wydechu

KAMYK5 - Sob 07 Lut, 2015

piękny Caffe racer ze zdjęcia ;) chciałem coś podobnego ale z ciemno zielonym bandażem ewentualnie oliwkowym =P noi chciałem zmienić kolor gs'a i wpadłem na pomysł oklejenia go tą okleiną do aut =P ramę na czarno i zbiornik np w moro (bo taką okładzinę znalazłem) jak sadzicie wypali to
:niepewny:

_adam_ - Sob 07 Lut, 2015

KAMYK5 napisał/a:
piękny Caffe racer ze zdjęcia ;)
z bliska już nie do końca, zbiornik chyba wałkiem był malowany ;D
BociekPL - Sob 07 Lut, 2015

zacisk gieesowski ale ciekawe z czego koła i lagi
KAMYK5 - Pon 09 Mar, 2015

BociekPL a ile taśmy poszło ci na owinięcei wydechów ? bo niewiem czy 20 m starczy =P
BociekPL - Pon 09 Mar, 2015

ja miałem chyba 10 lub 15 metrów - rolka za 25 pln z allegro i zostało na prawdę sporo
KAMYK5 - Pon 09 Mar, 2015

lol tak mało ? :O myślałem że 20 zabraknie =P
BociekPL - Pon 09 Mar, 2015

jeśli masz oryginalne kolektory to wystarczy a to co Ci zostanie jeszcze mi sprzedaż bo tez bym chętnie owiną jeszcze raz ;) Kolor miałem grafitowy rolka na pewno 10 m
KAMYK5 - Pon 09 Mar, 2015

10metrów długości 5cm szerokości i 2mm grubości =P ?
BociekPL - Pon 09 Mar, 2015

no coś w tym stylu
KAMYK5 - Pon 09 Mar, 2015

biorę dzyszkę w kolorze ziemno złotym ;) jak skończę gs'a to wstawię zdjęcia =P
Semy - Pon 09 Mar, 2015

najtańsza jaką trafiłem na allegro http://allegro.pl/bandaz-...5128634650.html
KAMYK5 - Pon 09 Mar, 2015

mam lepszą =P i tańszą
http://allegro.pl/tasma-t...5071071345.html


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group