.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - Pytanie o nowe opony, sklep

demon - Czw 29 Sty, 2015
Temat postu: Pytanie o nowe opony, sklep
Witam mam otóż taki problem, z góry przepraszam jeśli dział nieodpowiedni,
otoz w moim gs juz przyszedł czas na wymiane kompletu opon i takie moje pytanie,
gdzie kupie teraz nowe opony do gs, oglądałem strony te co sa podane w dziale tuning, sklepy z oponami, ale ja tych stronach nie ma podanego jaki jest DOT a to jest najważniejsze,
jestem z okolic Kalisza i wole zamówić przez internet nowe opony niz jeździć i szukać sklepu,
może ktoś wie strone co sa nowe opony z świeżym DOT lub sklep z tych okolic, bardzo prosze o pomoc bo nie mogę znaleźć nic od miesiąca.
z góry dziękuje :padam:

_adam_ - Czw 29 Sty, 2015

Polecam http://www.topgumy.pl/
demon - Czw 29 Sty, 2015

ok bardzo dziękuje :) a i jeszcze jedno mam pytanie czy warto brać oponę z roku produkcji DOT 2014 ?
czy jednak szukać młodszej ?

_adam_ - Czw 29 Sty, 2015

z 2015 możesz mieć problem żeby znaleźć :D
demon - Czw 29 Sty, 2015

tak z tym to wiem ale czy opłaci sie kupować z 2014 czy poszukać o pare tygodni młodszej czy to nie ma wgl znaczenia ? :)
_adam_ - Czw 29 Sty, 2015

Mamy dopiero 5 tydzień 2015 :rotfl:
tmi - Czw 29 Sty, 2015

Nie bój się, nie zaliczysz szlifa na oponie sprzed roku, nawet nie na takiej sprzed 3 lat, ostatni sezon przelatałem 100 konnym motocyklem na 11 letniej oponie, nawet dalej na niej jeżdżę i żyję. Nie popieram, nie polecam, ale nie przesadzajmy :) urban legend i tyle.
studi - Pią 30 Sty, 2015

tmi napisał/a:
urban legend i tyle

Co do urban legend to przyjmuje się, że opony nieużywane, które leżały w magazynie nie powinny być starsze niż 4 lata, nigdy wszak nie wiadomo jak były przechowywane, a guma jak to guma, nie używana i źle przechowywana parcieje, ale roczną oponę to można w ciemno łykać tak IMHO

_adam_ - Pią 30 Sty, 2015

Moje są z 2007 i jest tragedia, nawet na suchym asfalcie czasem mam z nimi problemy.
demon - Pią 30 Sty, 2015

to jednym słowem brac te opony i juz :) nowe laczki na nowy sezon dostanie suzi :) :D
Cor7ez - Sob 14 Lut, 2015

a jakie opony polecacie?
jazda jakby bardziej agresywna i ważne zeby opona starczyła więcej niz jeden sezon :P

pzawias1 - Pon 16 Lut, 2015
Temat postu: jaka firma
a jaką firme i jaki model polecacie? i czy lepiej jak sa oby dwie tego samego modelu zy to nie robi?
mam na oku takie opna

BociekPL - Pon 16 Lut, 2015

ja polecam inmoto.pl
claudii - Pon 16 Lut, 2015

a ja polecam temat rzeka: http://www.forum.gs500.pl...highlight=opony
pzawias1 - Pon 16 Lut, 2015

liczyłem na konkretne odpowiedzi a nie link do tematu który ma ponad 100 stron
simin - Pon 16 Lut, 2015

Jak nie chce Ci się czytać to na portalu jest krótkie podsumowanie:

http://forum.gs500.pl/por...&artykul=_opony

komandosek - Wto 17 Lut, 2015

netcar.pl

Z rozmiarów na gs500 jezdziłem na Maxxis Promax, Battlax BT45, Sport Deamon, ContiGo!.

Zdecydowanie najlepszymi oponami były BT45.
Najlepszy stosunek do ceny miały Maxxis Promaxx, ale też się najszybciej zużuywały.
Sport Deamon też były ok, ale w moim odczuciu gorsze od promaxxów.
ContiGo! były poza skalą, paździerz.

claudii - Wto 17 Lut, 2015

pzawias1 napisał/a:
liczyłem na konkretne odpowiedzi a nie link do tematu który ma ponad 100 stron


nikt Ci nie każe czytać 100 stron wystarczy kilka ostatnich i dostaniesz odpowiedzi na swoje pytania ew. zapytasz o coś jeszcze. Wyobraź sobie że każdy założy swój temat o oponie, silniku, kierownicy, itd. Zamiast forum z konkretnymi tematami byłby jeden wielki śmietnik.

komandosek - Wto 17 Lut, 2015

co do miejsca zakupu :

Najbezpieczniej kupować od jak najwiekszych firm (takich jak rzeczony wcześniej netcar)
Znam goscia, który sciąga opony, które nie przeszły testów jakościowych w fabrykach i sprzedaje je dalej do sklepów, jest to masowy proceder i łatwo się natknąć.

KuKi - Wto 17 Lut, 2015

a laczka kupowalem w motohurt.com ceny maja chyba najlepsze z tego co szukalem i laczek byl bardzo szybko, michała pilot powera 3 zamawiałem.
toffic - Wto 17 Lut, 2015

komandosek napisał/a:
ContiGo! były poza skalą, paździerz.

toś mnie pocieszył, właśnie takie zakupiłem :/

komandosek - Sro 18 Lut, 2015

No niestety. Ale do takiej normalnej, spokojnej jazdy wystarczą.

[ Dodano: Sro 18 Lut, 2015 ]
To i tak zawsze lepiej niż stare opony.

koc115 - Sro 11 Mar, 2015

Delikatnie odkopię temat, ale myślę, że warto podzielić się moim doświadczeniem: w poniedziałek wieczorem... no okej, w nocy! :) zamówiłem opony na www.oponeo.pl i dzisiaj już były (mamy środę). Zamawiałem opony Duro i dostałem z 16 i 20 tygodnia 2014 roku. Przesyłka kurierem za darmo, a cena opon 358zł za dwie. W poniedziałek będę je zakładał, więc na razie nie mogę wyrazić opinii odnośnie użytkowania. Także jeśli chodzi o sklep, to myślę że Oponeo.pl mogę polecić.
tmi - Sro 11 Mar, 2015

Jeszcze nie kupiłem żadnych opon do samochodu czy motocykla, które nie były z oponeo.
Zawsze szybko, świeże i najlepsza cena bo gdzie indziej nie dość, że podstawowa cena była wysoka to do tego jeszcze koszty wysyłki...

AdamSky - Nie 15 Mar, 2015

Ja natomiast kilka dni temu zakupiłem Pro maxxy dla siebie, ponieważ poprzednia oponka po spaleniu zaczęła odpadać płatami- wyjeżdzając w traskę 200 km zgubiłem już całą przebijając się przez włókna i ledwo dojeżdzając do domu. :kwasny:
Po kilkuset kilometrach stwierdzam, że owe Promaxxy śmiało można zamykać, bieżnik wygląda zadowalająco a na tym punkcie mam świra i oceniam jak ew. woda miałaby uciekać spod oponki.
Patrząc na oponki duro, a konkretnie jej bieżnik nie zdecydował bym się na nie właśnie przez to jaki ma bieżnik... :hyhy:

szkoda tylko, że prawdopodobnie szybciej się będą zużywały jak ktoś napisał wyżej :niepewny: - przyznaję, są dość miękkie

RedShadow - Nie 15 Mar, 2015

AdamSky napisał/a:
Ja natomiast kilka dni temu zakupiłem Pro maxxy dla siebie, ponieważ poprzednia oponka po spaleniu zaczęła odpadać płatami- wyjeżdzając w traskę 200 km zgubiłem już całą przebijając się przez włókna i ledwo dojeżdzając do domu. :kwasny:

:facepalm: :facepalm: :facepalm:

BociekPL - Nie 15 Mar, 2015

RedShadow, ma racje

M.A.X - Pon 16 Mar, 2015

zna ktoś gościa-firmę skyseba na alleg.. z Międzyrzecza?
może ktoś może się wypowiedzieć czy można mu zaufać w sprawie papuci do moto ;P

Arcisz - Pon 16 Mar, 2015

Osobiście także, zawsze oponki z oponeo. Teraz na sezon 2015 tylko właśnie się waham czy pro maxxy czy duro. Myśle jednak, że zdecyduje sie na maxxy.
Cor7ez - Sro 18 Mar, 2015

ja dzisiaj zakupiłem maxxis promaxx, w przyszłym tyg odbieram moto to coś będę w stanie powiedzieć.
W serwisie gdzie robię moto odradzali mi je. Ponoć piszczą na zakrętach i moto strasznie się ślizga?!
Mimo to je wziąłem, ludzie z forum wg mnie wiedzą lepiej :P

tmi - Czw 19 Mar, 2015

Cor7ez napisał/a:
Mimo to je wziąłem, ludzie z forum wg mnie wiedzą lepiej :P

Trudno zaprzeczyć.

Arcisz - Czw 19 Mar, 2015

I ja również je będę zamawiać :rotfl:
toffic - Czw 19 Mar, 2015

Cor7ez napisał/a:

W serwisie gdzie robię moto odradzali mi je. Ponoć piszczą na zakrętach i moto strasznie się ślizga?!

I wiedzą co mówią, przesiadłem się z Maxxi na "ciut" lepsze opony i przepaść. Może i są dobre jak się dobrze rozgrzeje, ale zachwalanie ich to moim zdaniem przesada :wstyd:

Arcisz - Czw 19 Mar, 2015

A więc co polecasz Panie Toffic?
Marek111 - Czw 19 Mar, 2015

Ja mam Promaxxy i nie narzekam ;)
Bez problemu można je pozamykać i nic się nie ślizga. Nie zauważyłem też wspomnianego piszczenia (poza tym przy przypalaniu gumy :hyhy: )
Zdarzyło mi się kilka razy że tył mi odpływał ale było zimno, opony nie dogrzane i trochę za mocno odwinąłem na zakręcie, tak czy inaczej te uślizgi były delikatne i bez problemu dało się je opanować.
Myślę że jak na GS'a to Maxxisy są dobre ;)

toffic - Czw 19 Mar, 2015

Arcisz napisał/a:
A więc co polecasz Panie Toffic?

poczytaj opinie w necie i sam dojdzie, ja wole swój wybór zachować dla siebie, nie jest "trendy" bo to nie Maxxy więc :rotfl: jak na razie jestem po przesiadce z Maxxów zadowolony, zdam relacje tak za kilka tysięcy km. Zwłaszcza w lato przy upałach sprawdzimy czy ta nie będzie za "miękka"
Cytat:
Zdarzyło mi się kilka razy że tył mi odpływał ale było zimno, opony nie dogrzane i trochę za mocno odwinąłem na zakręcie, tak czy inaczej te uślizgi były delikatne i bez problemu dało się je opanować.

No właśnie, są opony w podobnej cenie które takich "cudów" nie wyprawiają

tmi - Czw 19 Mar, 2015

toffic, no to na prawdę pomogłeś niesamowicie w temacie.

Może jednak lepiej się nie wypowiadać?

"mam i wiem ale nie powiem"
:rotfl:

PS. czy my już przypadkiem nie mamy tematu o oponach? :D

toffic - Czw 19 Mar, 2015

tmi napisał/a:
Może jednak lepiej się nie wypowiadać?

Na pewno lepiej zachwalać Maxxy, bo przecież skoro 99% osób na forum je ma, to musza być mega :rotfl:
Ogólnie polecam poczytać opinie UŻYTKOWNIKÓW opon, takich portali jest dziesiątki i jakos dziwnie Maxxi nie są tam w czołówce, przypadek??
Sytuacja tutaj przypomina mi taką z forum MZ, gdzie wszyscy mało orgazmu nie dostawali przy oponach Heidenau czy jakos tak, bo na forum je polecają to musza być dobre :wstyd: a gdzie zdrowy rozsądek i obiektywizm??
P.S. Swój wybór jak już wcześniej napisałem podam, gdy przejade na nich kilka tyś km w różnych warunkach, na razie w porównaniu do Maxxi jestem bardzo zadowolony :)

Marek111 - Czw 19 Mar, 2015

Wiadomo że są lepsze opony, chociażby Micheliny pilot road, ale są one też znacznie droższe od innych opon które można kupić do GS'a.
Nie zachwalam Maxxisów, nie mam nawet porównania, ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć że dobrze się sprawdzają i w takiej cenie (za 400zł ostatnio widziałem komplet) nie dostanie się porównywalnie dobrych opon ;)
Wiadomo że jak ktoś ma 600-700zł to warto kupić micheliny, bo słyną one z dobrej przyczepności i dobrego nagrzewania się.

A do tego co napisałeś
toffic napisał/a:
lepiej zachwalać Maxxy, bo przecież skoro 99% osób na forum je ma, to musza być mega

Skoro tyle osób je ma i nikt się nie skarży to chyba świadczy o tym że dają radę :P

komandosek - Czw 19 Mar, 2015

Na co się przesiadles toffic? Na D211? :P
simin - Czw 19 Mar, 2015

Ja tam maxxisów nigdy nie miałem i nie będę miał... Więc nie wiem czemu się boisz przyznać na czym jeździsz :)

Jestem z Pirelek całkiem zadowolony i nie widzę powodu dla którego miałbym je zmieniać (chociaż jakbym teraz coś kupował brałbym michelin pilot street radial :) )


A opinie na Forum nie są takie że maxxis są najlepsze na świecie. Raczej się czyta że pirelli są lepsze, ale do GS'ki w zupełności wystarczą nawet do agresywniejszej jazdy, więc stosunek jakość/cena jest lepszy dla maxxisów.

Jak mówię - nie miałem więc ani nie neguje ani nie potwierdzam.

komandosek - Pią 20 Mar, 2015

Maxxisy tak mają, ze potrafią lekko pływać. Ale nie jest to nic złego, bo do zerwania przyczepności jest jeszcze bardzo daleko. To nie są uslizgi tylko normalna praca tej opony pod obciążeniem.

Tak na prawdę to opony motocyklowe "pływają" cały czas, tylko nie zawsze motocyklista jest w stanie to poczuć. Ja rozumiem z to może być stresujące bo to nowy bodziec :)

matrok - Sob 21 Mar, 2015

swoja droga, jestem ciekawy ktore opony sa lepsze pirelli s/demon czy bridgestone bt45?
komandosek - Nie 22 Mar, 2015

Nie ma różnic przy normalnej jezdzie. Ja się pewniej czułem na BT 45
Pirelli Sport Daemon zrobiły się bardzo popularne po tym jak puchar GS 500 startował na nich. Zawodnicy jednak nie pałali miłością do tych opon.

Talibek - Sob 04 Kwi, 2015

W moim GS są opony z 2002 roku i tragedii nie ma :D Aczkolwiek zamówiłem już nowe oponki i czekają na założenie.Wybór padł na Maxxisy Promaxxy i jak pojeżdżę coś na nich to napisze jak się sprawują :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group