.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Regulowane klamki, zasada działania ?

kyuubi1990 - Sro 21 Sty, 2015
Temat postu: Regulowane klamki, zasada działania ?
Witam planuje kupic takie o to klamki:

http://allegro.pl/dlugie-...4976526756.html

i chciałem sie od was dowiedziec na jakiej zasadzie dziala regulacja klamki sprzegla ?

Czy zalozmy ze na poz 1 jak i 6 linka znajduje sie w tym samym polozeniu i wyciagniecie jej nie zaleznie od ustawienia regulacji jest taka sama ?

Mam problem z bolaca reka od sprzegla myslicie ze kupno takich regulowanych klamek pomoze ?

RedShadow - Sro 21 Sty, 2015

Po pierwsze przeniosłem do odpowiedniego działu. Po drugie to ja bym zaczął od upewnienia się, że wszystko dobrze ze sprzęgłem i linkami, a dopiero potem kombinował z klamkami.
kyuubi1990 - Sro 21 Sty, 2015

Hmm a jak moge sprawdzic czy dobrze dziala? Porownujac z innymi motocyklami jakie posiadam opor jaki stawia klamka jest podobny.

Nie mam pojecia skad nagle przy gs-ie takie problemy z bolem reki.

_adam_ - Sro 21 Sty, 2015

Może to problem z ręką, a nie ze sprzęgłem ?
kyuubi1990 - Czw 22 Sty, 2015

Niby nie, nigdy nie mialem takiego problemu. Ale juz sam nie wiem. Kupie sciskacz i bede cwiczyl reke :) jak kolwiek to brzmi :P Jezeli to nie pomoze zmienie klamki na regylowane.
studi - Czw 22 Sty, 2015

Regulacja klamki nie wpływa na wyciągnięcie linki.
Regulowana jest poprzez odpowiednio ukształtowany element odległość tej części aluminiowej, którą trzymasz w ręku od części z materiału koloru czarnego (twardy plastik, może ebonit czy coś w tym stylu), w którym zakotwiczona jest linka i która tą linkę ciągnie.

olecki - Czw 22 Sty, 2015

Wyczyść okolice popychacza sprzęgła, poprawnie ustaw linke/luz ( nawet jak jesteś pewien że teraz jest dobrze ), przesmaruj linke ;) Dopiero potem myśl o zmianie klamek.

kyuubi1990 napisał/a:
Jak dobrze rozumiem linka mam miec centymetr luzu, czyli ciagnac klamke sprzeglo ma zaczac dzialac 1 cm od max polozenia klamki ?


Chodzi o to że jak naciskać klamke, to dopiero po tym centymetrze zaczyna wysprzęglać ;)

claudii - Czw 22 Sty, 2015

O w końcu pojawiły się te klameczki do GSa w dobrej cenie:)
Ktoś jeździ na krótkich? Które lepsze, krótkie czy długie?

jacusb - Czw 22 Sty, 2015

Tu macie jeszcze lepsze ceny

http://www.aliexpress.com...t=gs+500+levers

studi - Czw 22 Sty, 2015

claudii napisał/a:
Które lepsze, krótkie czy długie?

Krótkie bo nie pozwalają na nieprawidłowe ułożenie palców na klamce, po prostu większości osób nie zmieszczą się tam więcej niż dwa palce ;)

claudii - Czw 22 Sty, 2015

ale co z siła nacisku? wydaje mi się że przy krótkiej klamce trzeba użyć więcej siły, a ja i tak muszę 3 palcami wciskać sprzęgło :P
tmi - Czw 22 Sty, 2015

Krótkie klamki są dobre ale do motocykla gdzie sprzęgło nie jest na lince tylko hydrauliczne, a hamulce na prawdę mocne "na 2 palce". Na pewno takim motocyklem nie jest GS. I lepiej zamówić z chin zamiast od januszybiznesu.
claudii - Czw 22 Sty, 2015

jakoś nie mam zaufania do takich zakupów, kupowaliście już tam?
jacusb - Czw 22 Sty, 2015

Można jeszcze taki bajer z regulowaną długością:

http://www.aliexpress.com...2024740558.html

ps. ja kiedyś kupowałem np. szybkę do telefonu za 1/3 ceny w PL - jestem w pełni zadowolony z zakupów i na pewno w tym sezonie kupię parę rzeczy też prosto z Chin

RedShadow - Czw 22 Sty, 2015

Kupowałem 2 czy 3 razy (wprawdzie nie rzeczy do moto) i wszystko było ok, średnio 2-3 tygodnie się na paczkę czeka. Dla mnie największy minus, że nie można płacić paypalem, więc założyłem sobie wirtualną kartę przedpłaconą, bo jakoś danych do swojej normalnej nie chciałem tam wpisywać.
tmi - Czw 22 Sty, 2015

Ogólnie są to z tego co widać uniwersalne klamki trzepane w chinach, do nas chętnie sprowadzane i sprzedawane z większą przebitką. Na eBay też są i można płacić przez PP, http://www.ebay.pl/itm/22...984.m1497.l2649 być może zamówię takie ale na razie mam większe wydatki związane z motocyklem.
claudii - Czw 22 Sty, 2015

no to mnie przekonaliście, zamówię z chin :)
studi - Czw 22 Sty, 2015

claudii napisał/a:
no to mnie przekonaliście, zamówię z chin

Ja na aliexpress zamawiałem kilkakrotnie ciuchy , rekord w pozytywną stronę to półtora tygodnia zwykłym listem, przesyłka idzie jako rejestrowana, na ali widać jej numer a status jak już zostanie nadana można śledzić na stronie poczty polskiej.

Ja jak Red nie podaje danych głównej karty do konta, ze względów bezpieczeństwa, mam do konta w mBanku kartę wirtualną jedną nominowaną w EURO drugą w USD więc nie dostaje po d...e na przeliczaniu kursów przez wystawcę karty czy bank, działa to na zasadzie, że ładuje kartę robię płatność a to co zostanie to z powrotem rozładowuje i na karcie na co dzień jest ZERO.

A co do klamek to właśnie zanabyłem pomarańczowe łamane regulowane i zrobiłem to świadomie w Polsce, bo oficjalnie nie ma w ofercie do DLi poliftowych, ale przegrzebałem po katalogach części zamiennych i wyszło, że pasują od Gladiusa, natomiast aby mieć opcję prostego zwrotu kupiłem przez alledrogo.

kempes - Czw 22 Sty, 2015

Claudii daj znać jak będziesz składać zamówienie. Co prawda tak jak Tmi mam sporo innych wydatków związanych z moto, ale nakręciłem się na takie klamki, więc prawdopodobnie też je zakupię :)
RedShadow - Czw 22 Sty, 2015

Nie jestem tylko pewny czy warto składać zbiorowe zamówienie. Nie orientuję się jak w tym wypadku jest z cłem, ale z tego co wiem to im większa i cięższa paczka tym większa szansa, że celnicy będą chcieli do niej zajrzeć, a skoro wysyłka i tak za darmo to według mnie lepiej zamawiać każdy sobie.
studi - Czw 22 Sty, 2015

Z tego co ja czytałem kiedyś na necie to cło liczone jest od paczek mających zadeklarowaną wartość pow. 18 EUR czy jakoś tak, przy czym firmy wysyłające z chin najczęściej na liście przewozowym wpisują lipną wartość, mnie za zamówienie ciuchów za ponad 100USD wpisał w liście wartość 15 USD, oczywiście jest to broń obosieczna, z jednej strony nie zapłacisz cła, z drugiej jak zginie nie odzyskasz pełnej wartości a tylko deklarowaną.
RedShadow - Czw 22 Sty, 2015

Orientowałem się w tej kwestii jak się zastanawiałem nad telefonem z Chin i dowiedziałem się, że jak paczka jest podejrzana, to niezależnie od zadeklarowanej wartości i tego że Chińczyk zaznaczy, że to prezent mogą ją otworzyć i sprawdzić. Ogólnie ponoć jeśli chodzi o paczki wysyłane pocztą to mały procent jest sprawdzany, przy kurierskich prawie wszystkie.
studi - Czw 22 Sty, 2015

czytałem też, że zależy do którzego Pocztowego Urzędu Celnego trafia, warszawski puszcza wszystko jak leci, ale np. katowicki strasznie trzepie po paczkach, a wręcz niektóre paczki giną w nim, tak przynajmniej czytałem na jakimś polskim forum poświęconym zakupom na aliexpress

p.s. chyba trzeba będzie za chwilę z tego wydzielić temat zakupy w chinach przez aliexpress ;)

Grzechu16 - Czw 22 Sty, 2015

Ja kupowałem takie klamki bezpośrednio na ebayu od jakiegoś czink czank czonga i w sumie paczka przyszła w ekspresowym tempie. Dla jasności, że jest to prezent była przewiązana takim cieniutkim sznureczkiem z kokardką :) Co do rozmiaru to polecam to polecam te krótsze - ładnie wyglądaja i bardzo wygodnie się ich używa.
_adam_ - Czw 22 Sty, 2015

Kupowałem wiele rzeczy z chin, na wykopie też temat rzeka. Przykładowo kupujesz telefon za 100$, zadeklarowana wartość 15, biorą cenę rynkową.
danny - Wto 27 Sty, 2015

RedShadow napisał/a:
Orientowałem się w tej kwestii jak się zastanawiałem nad telefonem z Chin i dowiedziałem się, że jak paczka jest podejrzana, to niezależnie od zadeklarowanej wartości i tego że Chińczyk zaznaczy, że to prezent mogą ją otworzyć i sprawdzić. Ogólnie ponoć jeśli chodzi o paczki wysyłane pocztą to mały procent jest sprawdzany, przy kurierskich prawie wszystkie.


Polowe elektroniki mam z Chin i nigdy nie bylo problemow. Wszystko zalezy od tego jak chinczyk ja wysle - jak zaradny to przesle z postojem przez Szwecje czy Holandie i nie bedzie zadnego problemu - wowczas listonosz przynosi Ci paczke do domu. Moze tez slac bezposrednio lecz jesli zle opisze to wowczas paczka jest do odebrania w Urzedzie Celnym (wyzej studi opisal co i jak powinno byc zdeklarowane). Raz mi zatrzymali telefon bo sie chinczyk niepopisal. Do zaplacenia bylo Vat wowczas (40zl) gdyz wiekszosc uzadzen elektronicznych i tak ma 0% cla (jesli jest "poprawnie" opisana przez chinola) :P

Ogolnie polecam, nie ma sie czego bac. Ludzie na aliexpres czy ebay'u - w sumie to ta sama chinska klika - juz znaja sposoby na praktycznie darmowe przesylanie towarow.

jacusb - Pon 09 Lut, 2015

Ja właśnie dostałem przesyłkę z aliexpress - nowe manetki - po 6 dniach od zakupu :-)
claudii - Sro 04 Mar, 2015

i właśnie dostałam swoje klamki ale sprzęgło nie pasuje :/ I weź się teraz z chińczykiem dogadaj.
studi - Sro 04 Mar, 2015

claudii napisał/a:
I weź się teraz z chińczykiem dogadaj.

translate.google.com i działasz ;)

RedShadow - Sro 04 Mar, 2015

claudii napisał/a:
I weź się teraz z chińczykiem dogadaj.

Można się bez problemu po angielsku z nimi dogadać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group