.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - pomysł na GSa

Patryk - Pon 19 Sty, 2015
Temat postu: pomysł na GSa
Siemka wszystkim
Chciałem skomponować swojego czarnego GSa z jeszcze jednym kolorem. W grę wchodzi czerwony, niebieski i zielony. Chodzi tu głownie o podświetlenie zegarów i jakies naklejki w danym kolorze, może ewentualnie niektóre nakętki i śrubki też dobrze wyglądałyby w takim zestawieniu. Chodzi tu o jeden dodatkowy kolor, bo motor nie ma wyglądać jak choinka, ale też nie chcę żeby był tak bardzo jednolity.
I tu jest moje pytanie. Czy ktoś z Was robił swój motor na taki styl albo chociaż posiada zdjecia, bo w wyobraźni nie mogę wybrać który kolor lepiej by mi pasował.

pozdrawiam :)

_adam_ - Pon 19 Sty, 2015


Wg mnie niebieski an zegary jest git :)

Patryk - Pon 19 Sty, 2015

Masz wstawiona zwykłą żarówkę czy jakieś ledy? Ja będę musiał jeszcze jedna tarcz wymienić, bo niestety prześwituje :(
bonek78 - Pon 19 Sty, 2015

zdecydowanie niebieski.jest ok.
_adam_ - Pon 19 Sty, 2015


Ledy tego typu. w5w

Patryk - Pon 19 Sty, 2015

ok, dzięki. Wtedy trzeba jakieś gniazdo do ledów kupić czy ppo prostu je przylutowałeś?
_adam_ - Pon 19 Sty, 2015

Nie nie zmieniasz. Wyjmujesz żarówkę i wkładasz ledową. Trzony są takie same.
Bartek_S - Pon 19 Sty, 2015

Podczepię się pod temat.
Jako, że zdjąłem owiewki i wracam do golasa to tak samo wracam na fabryczne tarcze zegarów.

Miałem tarcze z czerwoną czcionką i zwykłe żarówki pod spodem. Teraz chcę czerwone żarówki pod standardową tarczę.

Tu pytanie. Waszym zdaniem która z typów żarówek LED będzie równomierniej rozprowadzać światło pod tarczą?

http://allegro.pl/zarowka...4950703345.html
czy
http://allegro.pl/zarowka...4950680687.html

?? ?

Najlepsza by była taka jaką wrzucił _adam_ ale niestety czerwonych takich nie dostanę

_adam_ - Pon 19 Sty, 2015

Te 140 stopni ta jakaś bajka, ja mam tego typu i sprawdzają się super http://allegro.pl/w5w-led...5007245081.html
Patryk - Pon 19 Sty, 2015

Owiewki masz od 500f czy jakieś podpasowane?

A co do tych ledów. Masz jedna lampkę czy dwie?

Bartek_S - Pon 19 Sty, 2015

owiewki five stars.

<---- patrz tu na lewo :D

Dzięki. Wezmę te co mi wysłałeś :]
No właśnie, tu jest pytanie.
Zmieniałem jakieś 4 lata temu i już nie pamiętam teraz. Na jeden zegar przypada jedna żarówka czy 2?

_adam_ - Pon 19 Sty, 2015

Po jednej na zegar. Czego zdejmujesz owiewki ? :D
Bartek_S - Pon 19 Sty, 2015

Dzięki.

Z kilku powodów:
1. Znudziły mi się
2. W Five Starsach jest słabe światło mijania. Jakoś za mocno rozproszone.
3. Mam kilkucentymetrowe pęknięcie na jednej z owiewek i muszę je dać do sklejenia póki nie pęknie dalej,

_adam_ - Pon 19 Sty, 2015

Fakt, ta lampa to niewypał.
Bartek_S - Pon 19 Sty, 2015

Ja w sumie na dalsze trasy nocne się nie zapuszczałem nigdy. Ogólnie nocna jazda mi się tylko kilka razy trafiła i to tak najwyżej z 15 km.
Rozwiązałem to tak, że światła drogowe skierowałem bardzo mocno w dół i świeciły ostro nikogo nie oślepiając. A w dzień to normalnie na mijania.

Pakerozak - Pon 19 Sty, 2015

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy suzi :) podklejam sie do tematu, poniewaz mam pewien pomysl, moze ktos przerabial juz. zdupek w gsie, tak aby zastosowac owiewki i caly tyl ogolnie z motocykla hyosung gt? Bardzo mnie to interesuje poniewaz mam ochote wykonac taki projekt, w necie znalazlem tylko kilka fotek watpliwej jakosci, na ktorych widac taka przerobke i zajefajnie to wyglada. Ogolnie wydaje mi sie ze trzebaby odciac tylnia czesc ramy i dospawac te od hyosunga, wymiary sa bardzo zblizone jak i sam wyglad ramy :) jak myslicie, czy warto sprobowac?
kempes - Pon 19 Sty, 2015

Jak poszukasz na forum to znajdziesz fotki GSów z zadupkami od innych maszyn.
Bartek_S - Wto 20 Sty, 2015

Jak dla mnie to można wszystko. Jedyne ograniczenie to umiejętności i sprzęt jaki posiadasz.

Najpierw zadaj sobie pytanie ile chcesz jeździć takim GSem bo stracisz sporo kasy której już nie odzyskasz. Choćby nie wiadomo jak profesjonalnie było to zrobione.

Jeśli chcesz już coś z nim zrobić to może demondemidi coś Ci podpowie bo dla mnie jego moto jest wyznacznikiem wszystkich hardkorowszych przeróbek :] Piękne jest

RedShadow - Wto 20 Sty, 2015

Wydasz pieniądze żeby moto było mniej wygodne, lepiej za te pieniądze przerobić kanapę, bo z GSa lansowozu i tak nie zrobisz.
_adam_ - Wto 20 Sty, 2015

Red dobrze mówi. Nie ma sensu pakować hajsu w GS`a. No chyba że na części.
Bartek_S - Wto 20 Sty, 2015

Warto tylko wtedy jeśli będą to odwracalne zmiany i zachowa oryginalne części. Bo jak nie to sprzedać będzie później trudno.
Pakerozak - Wto 20 Sty, 2015

Powiem szczerze panowie ze skutecznie odwiedliscie mnie od modyfikacji, bo z tego co sie rozejrzalem, to nie obyloby sie bez modyfikacji ramy moto, a to juz jak wiadomo nieoryginal :) wizualnie podoba mo sie ten hyosung, ma bardziej nowoczesna linie, ale z moich obserwacji wynika, ze nie dopasowalbym siedziska kierowcy do oryginalnego baku od gs500, chyba ze zastosowac bak od hyosunga, ale to juz kolejne daleko idace modyfikacje, slowem gra nie warta swieczki, zostawie lepiej te kase na kolejne moto :)
Patryk - Sro 21 Sty, 2015

To ma moze ktos jeszcze jakies zdj?
Bartek_S - Sro 21 Sty, 2015

Zdjęcia czego? :D
Zegarów z początku tematu czy zmienionego zadupka?

Patryk - Sro 21 Sty, 2015

zegarów i ewentualnie jakichs dodatkow w tych kolorach, bo chcialem zobaczyc jak wygladaja takie kolory na GSie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group