.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - Trawiasty GS500E 1990

iktorn83 - Pią 24 Paź, 2014
Temat postu: Trawiasty GS500E 1990
Witam, dnia 21.09.2014 stałem się posiadaczem mojego pierwszego większego motocykla w postaci wymarzonego GS500E :> Wcześniej ,,jeździłem" 3 lata Rometem Zetką 80, potem zamarzyła mi się Kawa ER5 albo GPZ500, ale nie mogłem niczego ciekawego znaleźć w moim budżecie jeśli chodzi o ER5, a szlifierka z racji mojego wzrostu (195cm) mi zupełnie nie leżała no i tak zacząłem szukać GS'a, obejrzałem kilka sztuk rozrzuconych po całej Polsce i trafiłem ciekawy egzemplarz praktycznie pod nosem, bo 100km od domu(a jednego jechałem oglądać prawie 400km), motocykl kupiony od użytkownika tego forum, cenę udało się troszkę utargować z uwagi na kombinowany uszczelniacz z jednej lagi i klocki z przodu. Po zakupie naciągnąłem tylko łańcuch, skleiłem łączenie zadupka nad lampą i zrobiłem sobie do dnia dzisiejszego 400km, ogólnie motocykl prowadzi mi się bardzo dobrze, o wiele lepiej niż RS125 mojej dziewczyny(która kupiła RSkę w ten sam dzień jak ja kupiłem GSa), ale do GTR1000 teścia jej trochę brakuje :P Chociaż potrafi porządnie odejść i poza zabudowanym jest czym wyprzedzić, a na mieście budzi niemały podziw, chyba z uwagi na oryginalny kolor ;)
Teraz tylko w planach jest zakupienie jakichś porządnych ochraniaczy na kolana i buzzera, żeby przelatać te 2 lata, do czasu zrobienia pełnego A :)
Tutaj parę fotek:
Fota zrobiona w Jankach, niedługo po zakupie:

Tutaj już następnego ranka po czyszczeniu(było wracane w deszczu):

Niedzielne latanie :)



Taka artystyczna fota :)

beacia500 - Sob 25 Paź, 2014

Witam, bardzo ładny kolor Twojego GS-a :) niech dobrze służy, sądzę, że lepiej rozejrzeć się za odzieżą motocyklową , a nie tylko ochraniaczami i buzerem.
yaszczi - Sob 25 Paź, 2014

Super GS i Aprilia.
Koniecznie zainwestujcie w pełen strój motocyklowy!

iktorn83 - Sob 25 Paź, 2014

No właśnie rozważam ten pełen strój, ale to już są o wiele większe koszty, więc bym pewnie kupił dopiero w okolicach września przyszłego roku, a jakoś nie uśmiecha mi się latanie całego przyszłego sezonu beż żadnej ochrony :zalamany:
kov - Sob 25 Paź, 2014

gratki zakupu maszynek!. naprawdę fajny kolorek GSa! trochę wątły się wydaje do Aprilii (moc plastików) ale na pewno lepiej brzmi. Szerokości i przyczepności życzę!
kello - Sob 25 Paź, 2014

Chociaż kurtkę i jakieś buty by się przydało mieć...
RedShadow - Sob 25 Paź, 2014

Motocykle to nie jest tanie hobby i jak się nie ma zapasu pieniędzy to lepiej w ogóle nie zaczynać. Zanim zaczniesz jeździć to kup jakieś podstawowe ciuchy żeby przy byle glebie się nie stała krzywda, przy najbliższych wyprzedażach kurtkę, spodnie i buty pewnie będzie się dało za jakieś 700-800 zł wyrwać. Ochraniacze na kolana i buzzer to są rzeczy w teren, nie na asfalt.
yaszczi - Sob 25 Paź, 2014

tak jak Red pisze, kurtke mozna wyrwac za mniej niz 300zł, spodnie podobnie buty do 200zł tez sie jakies znajdzie. Komfort jazdy i bezpieczenstwo bedzie w podstawowym stopniu zapewnione
yros - Sob 25 Paź, 2014

Ladna Zuzka :)
pawulon40 - Pon 27 Paź, 2014

Witaj kolego , tak jak poprzednicy pisali kurtałka i spodnie , rękawiczki , buciki na moto to podstawa dobrej zabawy , bo kask jak widziałem na moto masz Szerokości i przyczepności ;) :) :moto:
malinovy - Pon 27 Paź, 2014

ten wydech to ci sie blyszczy jak psu jajca na wiosne :D fajny sprzecior, bede w nastepnym sezonie wypatrywal na miescie
iktorn83 - Wto 28 Paź, 2014

pawulon40, rękawice też już mam porządniejsze, w zimę będę się rozglądał za kurtką i butami ;)
malinovy, widzę że kolega z Warszawy, a ja raczej rzadko będę się w tamtych rejonach pokazywał, na razie po prostu mam blachy WZ, bo jeszcze nie przerejestrowałem GSa :)

yezozwierz - Wto 28 Paź, 2014

To ja znowu wtrącę swoje trzy grosze - szukaj nawet używek, lepszy używany strój niż jego brak :) Ja wyszedłem z tego założenia i nie wydałem majątku a czuję się bezpiecznie :)
Piter - Wto 28 Paź, 2014

Fajne moto:)
iktorn83 - Wto 28 Paź, 2014

yezozwierz, mam pewne opory przed używanymi ubraniami, a poza tym nie chciałbym kupić kurtki po kimś, kto w niej zaliczył szlif, taki głupi przesąd(kasku na ziemi na przykład też nie położę):P
yezozwierz - Wto 28 Paź, 2014

Tez nie klade kasku na ziemi bo mi sie zle kojarzy ale to glupota jest! A ciuchy moje mialy szlifa i jakos daja rade :p poza tym spojrz na to z drugiej strony - w ciuchu po szlifie masz +5pkt respektu na dzielni ;)
kello - Sro 29 Paź, 2014

Kask na ziemi się kojarzy tylko z jednym i dlatego też nie kładę na ziemi, jak już to chociaż rękawiczki pod spód podłożę :D
iktorn83 - Sro 29 Paź, 2014

A muszę się pochwalić, że dzisiaj zdałem A2 za pierwszym :) Teoria + praktyka, zero błędów i na placu i na mieście, ale jak na plac wszedłem o 10:00 to skończyłem egzamin o 13:45, a dziewczyna o 14:15 dopiero :P
iktorn83 - Pią 27 Lut, 2015

Zakupiłem sobie kurtkę Ozone Delta :) Jeszcze tylko Ozone Shield do tego i może zmienię rękawice z Shima Spark na Ozone Four zanim się sezon zacznie na dobre.

pr0woKator - Wto 03 Mar, 2015

Gdzie kupiłeś tą kurtkę? Szukam czegoś podobnego. aaaa... i jak cenowo to wyszło?
iktorn83 - Sro 04 Mar, 2015

pr0woKator, kupiłem używaną za 190zł, normalnie nowa kosztuje koło 350, jest to Ozone Delta II ;)
iktorn83 - Pią 10 Kwi, 2015

Zacząłem przygotowywać się na Rozpoczęcie Sezonu w Częstochowie ;) Delikatna polerka półki(zdjęcie dla porównania przed i po) + odświeżanie lakieru :)


iktorn83 - Sro 15 Kwi, 2015

Polerka skończona, lepiej nie będzie, teraz jeszcze tylko tłumik przelecieć filcem i gotowy na Częstochowę :)

PS: Skończyłem kompletować strój

Wilk - Sro 15 Kwi, 2015

Teraz wygląda OK.
Strój to podstawa i na pewno będzie się jeździć lepiej (cieplej i bezpieczniej). Oby ochraniacze w ubraniach nigdy nie musiały udowadniać swojej przydatności i wytrzymałości :)

iktorn83 - Czw 14 Maj, 2015

Fotka z rozpoczęcia sezonu motocyklowego w Opocznie :) GS bez zmian, w Apce położony lakier czarny mat i wymienione uszczelniacze na wale

iktorn83 - Czw 18 Cze, 2015

Motocykl po wypadku z 15 maja poskładany :)

Wilk - Czw 18 Cze, 2015

Jakim wypadku? Co się stało?
Arcisz - Czw 18 Cze, 2015

http://www.forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=16704

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group