.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - różnica w kierownicach

cyprian - Pon 20 Paź, 2014
Temat postu: różnica w kierownicach
Witam,jest duża różnica w kierownicach przed liftem i po lifcie ? głównie chodzi mi o jazde turystyczna więc wygoda jest na pierwszym planie ;)
_adam_ - Pon 20 Paź, 2014

poliftowa na pewno wygodniejsza, sam mam clip-on'y i do turystyki słabo się nadają.
Read - Pon 20 Paź, 2014

ja mam clip-ony i dla mnie są bardzo wygodne :D I wyglądają 100x lepiej :hyhy:
kello - Wto 21 Paź, 2014

Wszystko zależy od twojej anatomii i tego czy jeździsz głównie po mieście z małymi prędkościami czy raczej po trasie z większymi :)
cyprian - Wto 21 Paź, 2014

raczej w trasie.Zastanawiam sie pomiedzy rocznikiem 00-03 a 97-00 ,głownie ze wzgledu na kierownice bo chyba zamontowanie kierownicy turystycznej jest raczej drogie ?
claudii - Wto 21 Paź, 2014

zamontowanie dobrej kierownicy turystycznej z riserami w kolorze jaki chciałam kosztowało mnie niecałe 300zł
JarkoRBK - Pią 07 Lis, 2014

a mnie takie przerobienie kosztowało niecałe 130 :rotfl: kierownica 70 i pólka za 50 :hyhy: i wiadomo chwila pracy z tym była ;)
claudii - Sob 08 Lis, 2014

też na początku chciałam zrobić najtaniej, ale postawiłam na jakość i wytrzymałość no i kiera z riserami kolorowa, nowa, błyszcząca, stąd ta cena. Mogłam kupić używki od skutera czy czegoś tam i za 50zł, choć daleko bym na tym nie dojechała :P
JarkoRBK - Sob 08 Lis, 2014

a ktoś Ci to montował ?? jakiś serwis/sklep , znajomy czy sama to montowałaś ?
claudii - Nie 09 Lis, 2014

takie rzeczy montuje się samemu :) a części po kosztach u seta.
JarkoRBK - Wto 11 Lis, 2014

po kosztach to ja zrobiłem na orginalnej półce z nowszej gs i kierownicy ze sklepu motocyklowego a nie ze skuterowego jak już zdążyłaś mnie obrazić więc nie ma sensu dalej z Tobą się przegadywać. Można to przerobić dobrze i za ponad połowe taniej niż 300 zł i zapierdalać ile fabryka dała a jak ktoś nie umie jeździć to cuż..... daremnej baletnicy przeszkadza rombek u spodnicy :zdegustowany:
simin - Wto 11 Lis, 2014

JarkoRBK napisał/a:
jak już zdążyłaś mnie obrazić więc nie ma sensu dalej z Tobą się przegadywać.

Tka sobie czytam i nie widzę gdzie zostałeś przez kogokolwiek obrażony więc nie wiem o co się unosisz... :niepewny:

JarkoRBK napisał/a:
Można to przerobić dobrze i za ponad połowe taniej niż 300 zł i zapierdalać ile fabryka dała a jak ktoś nie umie jeździć to cuż..... daremnej baletnicy przeszkadza rombek u spodnicy :zdegustowany:
Nie wiem co ma sposób przerobienia montażu kierownicy do jazdy...

Jak ktoś woli zrobić coś na częściach nowych nie oznacza od razu że nie umie jeździć :rotfl:

JarkoRBK - Czw 13 Lis, 2014

dobra może obrażony to za mocne słowo , bardziej mi chodziło o urażony a konkretnie tutaj
claudii napisał/a:
Mogłam kupić używki od skutera czy czegoś tam i za 50zł

jaj wogóle można pomyśleć o montażu części ze skutera(o poj max 50ccm) do moto o poj 500 ccm?

a o sposób montażu pytałem bo jak by to montował jakiś serwis to też by po części wyjaśniało tą cene 300 zł

racja to że ktoś ma nowe to nie znaczy że nie umie jeźdźić ale jak ktoś pisze że
claudii napisał/a:
choć daleko bym na tym nie dojechała
to coś znaczy ,a ja uważam że jej komplet za 300zł a mój za 130 nie różni sie niczym.

I wogóle to odbiegliśmy od pytania tematu więc kończąc ten dziwny spór podsumuje to tak i wkońcu odpowiem na pytanie Cypriana : jeżeli chodzi o jazde po mieście lub po za miastem ale w celach turystycznych ja jak najbardziej polecam zmiane kierownicy !

simin - Czw 13 Lis, 2014

JarkoRBK napisał/a:
to coś znaczy ,a ja uważam że jej komplet za 300zł a mój za 130 nie różni sie niczym.
Różni się tym że claudii zamontowała wszystko na częściach nowych bez zmiany półki.

Jakby chciała nowe części za 150 zł, to faktycznie tylko risery skuterowe by wchodziły w grę.

claudii - Pią 14 Lis, 2014

simin napisał/a:
Różni się tym że claudii zamontowała wszystko na częściach nowych bez zmiany półki.

Jakby chciała nowe części za 150 zł, to faktycznie tylko risery skuterowe by wchodziły w grę.


dokładnie,
na początku takie oglądałam w sklepach motocyklowych ale przekonano mnie że nie warto ich brać. I nikomu ich nie polecam bo są za słabe. Swoje kupiłam na śruby 12 a te tańsze są na 6 czy 8. Kierownica z 5mm alu, zwykłe są cieńsze. Miałam kasę to zafundowałam sobie taki zestaw, jakbym tyle nie miała to bym wzięła tańszy. Proste. Jestem zadowolona z tego zestawu i będę go polecać innym.

cyprian - Pią 05 Gru, 2014

Należy zmienić manetki i przewody ?
claudii - Sro 10 Gru, 2014

nie ma takiej potrzeby o ile kupisz kierownicę 22 mm
rzemien - Pią 16 Sty, 2015

Kupilem stare i zniszczone risery od drki, do tego śruby imbusowe i malowanie. Śruby z polki oryginalne. Niebawem załączę zdjęcia

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group