.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - Jajko by kello

kello - Wto 07 Paź, 2014
Temat postu: Jajko by kello
Był GS, był skuter (się nie sprawdził :P ), teraz jest Pan Jajko :)



Sprowadzony z Włoch, rocznik 1998, przebieg wyssany z palca :) Jest to małe Jajko (600), stan całkiem fajny jak na rocznik, dziś wymieniłem lusterka na normalne bo były jakieś włoskie "tjuningowe", jutro klocki hamulcowe przód i do końca sezonu nic więcej nie zamierzam robić. W porównaniu z GSką to bardzo gładka praca silnika, fajne odejście, bardziej sportowa choć wygodna pozycja, większa masa, o niebo lepsze hample mimo resztek klocków na przodzie. To tak na szybko, bo jeżdzę nim dopiero od wczoraj, ale myślę, że zostanie ze mną na długo :)

yaszczi - Wto 07 Paź, 2014

pogratulować, niech służy!
uwierz... jajko ma turystyczną pozycje ;)

beacia500 - Wto 07 Paź, 2014

oooo i do tego kask będzie lepiej pasował, wiem komu machać na obwodnicy ;)

sama się przymierzałam do jajka po GSie, ale ten egzemplarz który oglądałam nadawał się tylko na Szadółki....poza ty każdy mi mówił, że za ciężki dla kobiety ;/

Super, niech służy !!

kello - Sro 08 Paź, 2014

Wiadomo, że taka np. CBR600 czy twój Gixer ma wybitnie sportową pozycję, ale w porównaniu do GSa, którym jeździłem z turystyczną kierownicą jest różnica.

Co do wagi jest ciężki, ale czuć to jedynie przy przepychaniu. W korkach można dowolnie nim manewrować, na winklach czuć większą masę, trzeba więcej siły wkładać w przeciwskręt, ale to myślę, że kwestia treningu i przyzwyczajenia. Ogólnie jestem zachwycony :)

_ANIOŁ_ - Sro 08 Paź, 2014

O klolejne jajo na forum :hyhy: Fajny egzemplarz :)

Wrzuć tylko crashpady, bo ewentualna parkingówka skasuje Ci emblematy i kierunki.

Co do pozycji sportowej, Yaszczi ma rację, Jajo jest turystykiem, pociągiem, przegubowcem co widać zwłaszcza na torze :rotfl:

jarb - Sro 08 Paź, 2014

Pikny :hyhy:
niech służy długo i bezawaryjnie :)

kello - Czw 09 Paź, 2014

Klocki wymienione, płyn również, filtr powietrza i mam nadzieję w tym roku nic więcej nie robić :) Z ciekawości wpisałem do google'a lusterka, które zdjąłem z jajka i zastąpiłem oryginałami. Okazało się, że są to carbonowe lightech'y warte jako nowe ponad 7 stów :) Może jeszcze na nich zarobię :P
pawulon40 - Nie 12 Paź, 2014

Ładna maszyna , szerokości i przyczepności ;) :) :moto:
kello - Nie 12 Paź, 2014

Dzięki, w weekend pierwsza długa trasa pod Płock i spowrotem. Jajko spisało się wyśmienicie. Macie rację: pozycja jest turystyczna i wygodna :P , choć na pewno nie tak wygodna jak w typowych turystycznych enduro.
Już wiem, że pierwszą inwestycją będą nowe przewody hamulcowe, może w oplocie. W mieście dają radę z nowymi klockami, ale w trasie przydałoby się trochę lepsze hamowanie.

kello - Sro 12 Lis, 2014

Miałem dziś pierwszą w życiu parkingówkę :) Moto oprócz śladów do spolerowania po czerwonym słupku nic się nie stało, mi również, tylko duma ucierpiała :P bo tak mi przygniotło lewą nogę, że nie mogłem sam podnieść motocykla i musiałem wołać chłopaków z pobliskiej budowy.
yaszczi - Sro 12 Lis, 2014

noga cała? ciężki skubaniec co? :P
Kuraś - Sro 12 Lis, 2014

kello napisał/a:
tak mi przygniotło lewą nogę, że nie mogłem sam podnieść motocykla
lepiej noge niz lakier by miało porysować :troll2:
yaszczi - Sro 12 Lis, 2014

rzecz oczywista :]
kello - Sro 12 Lis, 2014

yaszczi napisał/a:
noga cała? ciężki skubaniec co? :P


To się tak szybko stało, że nawet nie zdążyłem pomyśleć, że trzeba nogą się podeprzeć :P Pod firmą mam odbijaczkę, żeby na parking wjechac i dziś nie zdążyłem przed szlabanem siedząc na moto, więc stwierdziłem, że moto postawię na nóżce bocznej i podejdę do odbijaczki no i to był błond :) bo tam jest lekka pochyłość i nóżka powiedziała "papa, ja się składam" no i ja również się złożyłem. Była 715 i nikogo wokół tylko ci kolesie z budowy mi go podnieśli.

Noga cała :) Duma -10.

A moto wieczorem dostało mycie, a rysy zejdą pastą Tempo :)

kello - Czw 20 Lis, 2014

Chyba założę mufki bo zimno się robi... ciekawe jak zabawnie będzie jajko wyglądać z mufkami.
yaszczi - Czw 20 Lis, 2014

ja zaobserwowałem ciekawy motyw w gixxie, przednia ogromna owiewka tak kieruje strumien powietrza ze jeżdze w perforowanych rękawicach i nie jest zimno w ręce :P
tholin85 - Czw 20 Lis, 2014

nie chwal tak tak, fazer ter to ma ;) jak przesuniesz ręce na ciężarki kiery to dopiero widać rusznice
kello - Czw 20 Lis, 2014

W jajku owiewka też jest bardzo obfita, ale w ręce jednak wieje.
_ANIOŁ_ - Czw 20 Lis, 2014

Załóż grzane manetki, ustawiam na dwójkę i spokój :)

I montuj na momencie crashpady, a nie obalasz autobus pod pracą :P

yaszczi - Czw 20 Lis, 2014

hit ze speed day'a na torze Poznań z 23.10.2014
zjeżdża koleś z pierwszej porannej 15 minutowej sesji:
"kuwa, jak dobrze, że mam grzane manetki i włączyłem je po dwóch okrążeniach"
tak piździło :D

kraszpady koniecznie! :D

kello - Czw 20 Lis, 2014

Nijak te mufki nie chcą podejść na tą kierownicę, sprzedaję. Na Piaggio trzymały się bez problemu :) Mam ciepłe zimowe rękawice, więc w temperaturze powyżej 5 stopni jest komfort, poniżej to w zależności od motywacji można przejechać różnie ilość km :)

krasze to sobie w zimę zakupię, widziałem, że na forum gsxf gościu takie robi, więc pewnie u niego wezmę.

Kuraś - Czw 20 Lis, 2014

grzane manety sa zdradliwe bo od srodka grzeją a stawy na zewnatrz i tak przemrożone :P no ale samopoczucie kierownika wporzo przynajmniej :troll2:
kello - Czw 20 Lis, 2014

Miałem podgrzewane manetki w GSie i fajne były na zimne wiosenne poranki, kiedy jechałem w letnich rękawicach. Zimowe mam tak grube, że nic nie było czuć, że coś grzeje i w takiej temperaturze (poniżej 5 stopni) to już bardziej szkodzi właśnie na stawy niż pomaga. Lepsze ciepłe rękawice niż letnie + pogrzewane manety.

A jeszcze fota z wyjazdu do rodziny na wieś. Jak widać na zdjęciu pokrowiec można zrobić ze wszystkiego, a dobry pies lepszy niż najlepszy alarm :D


yaszczi - Czw 20 Lis, 2014

sztorm w nocy był? :D
kello - Czw 20 Lis, 2014

Nie, ale jeden z psów chciał mi ugryźć oponę, a po podwórku latają kaczki i kury, więc wolałem się zabezpieczyć sztormiakiem przed niechcianymi śladami kaczej kupy :P
_adam_ - Czw 20 Lis, 2014

Wiem że to pytanie nie na miejscu, ale ile to pali :D ?
kello - Czw 20 Lis, 2014

Akurat na miejscu, bo latam na codzień i całkiem sporo, więc dla mnie spalanie to też ważna rzecz. Jeżdząc w cyklu zmieszanym :) to mi wychodzi średnio 6. Jeżdząc jak emeryt można zejść do 5,5 a śmigając bardzo żwawo można dojść do 6,5. Ale średnio jeżdząc normalnie to wychodzi szóstka.
_ANIOŁ_ - Pią 21 Lis, 2014

Ale smok :D
tholin85 - Pią 21 Lis, 2014

odezwał się ten co schodzi na kolano:) bez slajderów:) pozdro ANIOŁ
kello - Pią 21 Lis, 2014

No mam nadzieję, że jak wymienię swiece, wyreguluje zawory i gaziory to spalanie spadnie.
kello - Sob 06 Gru, 2014

Dziś wymieniłem świeczki :) Fajnie coś porobić przy moto, chociaż lepiej by było pośmigać, a wszędzie leży sól póki co...
Mam trochę jeszce roboty przy moto, więc nudzić się nie będę :D


tmi - Sob 06 Gru, 2014

Nie ma to jak zimą pogrzebać przy moto.
kello - Pon 08 Gru, 2014

A to jeszcze nie koniec :) Z rzeczy do roboty to wymienić lewą kierownicę (już mam), lewy podnóżek (leży na poczcie), zamontować stelaż do kufra (Mikołaj się postarał :) ), zrobić porządek z kranikiem (tu nie mam pomysłu na niego), ewentualnie zawory wyregulować.
_ANIOŁ_ - Pon 08 Gru, 2014

Musowo musisz wpaść na Kartodrom Jajem, będzie nas 3 :]

I polatać by wypadało jajcunami.[/code]

kello - Pon 08 Gru, 2014

U mnie w robocie organizują czasem takie wyjazdy i trochę kasy nawet dokładają :) , więc w przyszłym roku się na pewno tam pojawię.
Wilk - Pon 08 Gru, 2014

Też się wybiorę, ale to dopiero jak zmienię moto. :)
_ANIOŁ_ - Czw 11 Gru, 2014

Wilk dlaczego? GS lepiej się nadaje na tor niż np takie jajo :P
kello - Czw 11 Gru, 2014

Anioł, a ty znasz skąd można wziąć zestaw naprawczy do kranika podciśnieniowego do jajka? Te, które są w necie pasują do imbrykowych kraników a z forum gsxf.pl wyczytałem tyle, że nikomu nie udało się tego znaleźć i pozostaje kupić nowy.
_ANIOŁ_ - Pią 12 Gru, 2014

U mnie wszystko działa, więc nie zaglądałem... Popytałem i tylko nówka...
kello - Pią 12 Gru, 2014

Ehhh... najtaniej znalazłem za 3 stówy. U mnie też tragedii nie ma, ale się poci benzyną i trzeba to zrobić. Może używkę jakąś znajdę...
kello - Pon 15 Gru, 2014

Przez weekend doszło trochę rzeczy. Po pierwsze stelaż Kappa i kufer Givi -> to prezent od Mikołajów :D Bardzo fajny, na tyle duży, że zmieści się kask i trochę bambetli a na tyle mały, że nie przeszkadza mi w ciasnym garażu.

Po drugie zmieniłem podnóżek pasażera z lewej strony. No i po trzecie zmieniłem kierownicę lewą, po którą specjalnie w niedzielę jechałem do Czerska do skupu motocykli powypadkowych. Poprzednia, którą kupiłem przez internet nie pasowałą bo była: prawa a nie lewa oraz chyba od imbryka a nie od jajka (była wyraźnie krótsza niż ta do jajka, przez co manetka się nie chciała zmieścić). Więc stwierdziłem, że najlepiej osobiście pojechać gdzieś indziej i zakupić.

Chciałem gdzieś wyjechać w weekend ale albo wiało (sobota) albo sypnęli sól (niedziela) bez sensu na suche drogi. Jechałem rano po zamarzniętej mgle po tą kierownicę, żadnej solarki nie było, dopiero koło 11 wyjechały sobie pierwsze solniczki jak drogowcy się wyspali, a drogi wyschły.
Może w tygodniu się uda, pogoda ma być lepsza :)


kello - Czw 15 Sty, 2015

Oddałem prawy tylny boczek do podspawania mocowania, będzie ładniej wyglądał zadupek :)
kello - Nie 08 Lut, 2015

Chciałem wymienić kranik, bo mój delikatnie cieknął... kupiłem używkę, podobno sprawną i oczywiście jak zacząłem bak zalewać (na szczęście bak nie był jeszcze na moto), to zaczął cieknąć jakby w ogóle uszczelek nigdzie nie miał... Trochę podreanimowałem mój kranik i założyłem go spowrotem...

Nigdzie nie ma zestawów naprawczych do tych kraników a jeszcze na głowę nie upadłem i nowego za 300zł nie kupię. Rozebrałem ten cieknący, wyjąłem dwie uszczelki: jedną od strony podciśnienia, drugą przy pokrętle i zobaczę, może coś mi dopasują, jest w Gdyni sklep, który prowadzi wszelkie tego typu uszczelki, jak potrzebowałem do amortyzatora rowerowego to bez problemu mi coś znaleźli.

Do tego założyłem nową (używaną) podstawkę pod bak, bo w starej zepsuły się gwinty.

Byle do wiosny.

jarb - Pon 09 Lut, 2015

kello napisał/a:


Byle do wiosny.

już coraz bliżej :rotfl:

kello - Sro 11 Lut, 2015

Wczoraj próbowałem go odpalić, raz odpalił i zgasł a tak to tylko z rury strzelił i tyle...
jarb - Sro 11 Lut, 2015

kello napisał/a:
Wczoraj próbowałem go odpalić, raz odpalił i zgasł a tak to tylko z rury strzelił i tyle...

Może się przez zimę zaziębił ;)
Daj mu szansę :D

kello - Sro 11 Lut, 2015

Ehh, naładowałem aku, włożyłem inne świeczki, bo tamte zalałem no i nic. Cisza. Chyba nie obędzie się bez pomocy mechanika... :wstyd:
kello - Sro 18 Lut, 2015

Właśnie przyjechałem do domu od mechanika, któremu zostawiłem sporo $ :P
I tak co mam:
- nowe aku (stare było do niczego)
- nowe świece (stare pamiętają PRL)
- nowa uszczelka pod głowicą (stara była betonem)

- zawory wyregulowane (były chyba z 2 podparte)
- gaźniki oczyszczone (był syf, kiła i mogiła, jakiś czarny śluz)
- zrobiona synchronizacja gaźników
- wymieniony olej w lagach (czarna maź)
- naprawiony cieknący kranik paliwa

Moto ponadto gruntownie przejrzane, w warsztacie zima więc pełne dwa dni świata mechanik nie widział, tylko przy moim moto grzebał. Zapłata sowita, ale po przejażdzce werdykt mógł być tylko jeden: BYŁO WARTOOOOO !! ! :rotfl:


Wnioski:
Moto z Włoch = gruntowny serwis na dzień dobry, bo tam nikt o sprzęta nie zadba.

Wniosek nr2:
Lepszy sprzęt niegrzebany z Włoch, niż skombinowany od niejednego handlarza.

Wniosek nr3:
Warto czasem dać fachowcowi zarobić, niż samemu się męczyć, jak się czegoś nie umie zrobić. Kochajmy fachowców mechaników, bo jest ich coraz mniej, tylko sami informatycy :P

[ Dodano: Sro 18 Lut, 2015 ]
A jeszcze kroćce ssące podklejone :) I gitarra

tmi - Sro 18 Lut, 2015

:ok:
Wilk - Czw 19 Lut, 2015

To elegancko. Mówisz, że teraz czuć jak moto przyspiesza i żyje? :D
Tak orientacyjnie ile wydałeś na serwis? ;) Tysiące czy setki? :D

kello - Czw 19 Lut, 2015

Sumę 4 cyfrową ale raczej bliżej do 3 cyfrowej niż dalej.

Moto odpala na zimno od 1wszego, a nie 10tego, wybiera nierówności, a nie na nich podskakuje, równo pracuje, co do przyspieszenia to ciężko stwierdzić, bo pogoda taka, że trudno to sprawdzić. Co prawda dziś do roboty już motocyklem, ale jednak na 100% możliwości jeździć nie można.

kempes - Czw 19 Lut, 2015

:ok: Pięknie. Zadbany, sprawy sprzęt = zadowolenie kierownika i spokojna głowa w trasie :)


kello napisał/a:
Sumę 4 cyfrową ale raczej bliżej do 3 cyfrowej niż dalej.

W takich sytuacjach uświadamiam sobie jakie szczęście miałem, że ojciec nie wyganiał mnie z garażu kiedy sam coś dłubał ;)

kello - Czw 19 Lut, 2015

U mnie to jest głównie kwestia braku miejsca, bo nie mam garażu, moto trzymam w czymś na kształt komórki lokatorskiej w hali garażowej, w której moto się mieści, kanister... no i tyle :P Nie bardzo mam warunki na zmianę czegoś więcej poza olejem, filtrami i świecami, więc i moje umiejętności nie bardzo mają jak się rozwijać :)

Z drugiej strony uważam też, że czasem warto dać zarobić fachowcowi, bo z tego w końcu żyje. A szczególnie jak go znam i wiem, że nie robi lipy :)

dymny - Pią 20 Lut, 2015

kello napisał/a:
Właśnie przyjechałem do domu od mechanika, któremu zostawiłem sporo $ :P


Bez przesady ;) wcale tak dużo nie dałeś za tyle rzeczy :ok: W ogóle uważam, że jeśli chodzi o naprawy to motocykl jest tańszy od puszki.
A już od takiej to w ogóle :troll2:

kello - Pią 20 Lut, 2015

Też moje zdanie jest takie, że jak za tyle rzeczy + jeszcze kilka mniejszych (ogólnie całe moto przejrzane) + jeszcze transport na busie ode mnie z domu to uczciwie mnie policzył :)


No jak ktoś ma Porsche....

kello - Sob 21 Lut, 2015

Pierwsza dłuższa trasa w tym sezonie, bo z 200km było wokół komina:



Po gruntownym przeglądzie moto jeździ jakby lepiej, nawet na wał wiślany wjechało :P

Sebastian1982 - Nie 22 Lut, 2015

Witam-bardzo ładne jajko :) Także się zastanawiam nad kupnem takiego-pytanie tylko czy 600 to nie za mało???Boję się ze po miesiącu będzie mi za mało
pawulon40 - Nie 22 Lut, 2015

Bardzo ładna suzanna ;) :)
kello - Wto 10 Mar, 2015

Sebastian, wiadomo, że 600 nie jedzie, ale od bidy... :P Jajko robi kolejne kilometry, już ponad 700 w tym roku a w czwartek jedzie na wymianę łożyska główki ramy. Mam nadzieję, że po tym zabiegu odzyska lekkość prowadzenia :)
Wilk - Wto 10 Mar, 2015

Jajko mnie zaczęło trochę przerażać wagowo hehe Chociaż marzy się mi Hayabusa, która w sumie też mnie przeraża wagowo :kwasny: :rotfl:
To wymiana łożyska i można śmigać. Wybierasz się na Jajcarnie?

kello - Wto 10 Mar, 2015

A siedziałeś/jechałeś? Czy tylko z katalogu? Bo tu praktycznie nie ma co przerażać. Jest to klocek w porównaniu do GSa, ale da się z tym żyć, po prostu trzeba więcej siły włożyć w kierowanie.

Na jajcarni chyba nie będę, bo będę akurat wracać z urlopu w niedzielę i nie zdażę.

Wilk - Wto 10 Mar, 2015

Nie siedziałem, ale mam na myśli manewry parkingowe. Jak gdzieś się wlokę na jakieś jezioro, wybrzeże i moto trzeba wytargać albo wycofać pod wzniesienie. Przy takiej wadze może to być nieco trudne. Przydałby się wsteczny :D Chłopaki przy np. Hondzie 1100 XX, która też sporo waży czasem się musieli trochę posiłować z moto żeby na parkingu np. przy kościele wycofać moto, bo parking skośny (też mówili, że wsteczny to by była dobra sprawa hehe) :P :rotfl:
kello - Wto 10 Mar, 2015

Czasem trzeba trochę siły włożyć, moto rozbujać, żeby gdzieś cofnąć pod górkę czy w koleinie, ale po prostu trzeba o tym pamiętać i nie ładować się niewiadomogdzie, skąd ciężko jest wyjechać. Normalnie na codzień nie ma problemu.
tmi - Wto 10 Mar, 2015

Wilk napisał/a:
Chłopaki przy np. Hondzie 1100 XX, która też sporo waży czasem się musieli trochę posiłować z moto żeby na parkingu np. przy kościele wycofać moto, bo parking skośny (też mówili, że wsteczny to by była dobra sprawa hehe) :P :rotfl:

Bo trzeba inaczej parkować, tyłem, a potem wykorzystać silnik.

No cóż, do motocykla trzeba mieć trochę pary w nogach, także ten tego, siłka i już :)

Sebastian1982 - Wto 10 Mar, 2015

Jeździłem GS-em 2 sezony-naprawde super na miasto i korki. Od 2 dni mam GSXF750 :) zapier..... :) nie jest tak łatwo w korkach-ale się przyzwyczaje :)
Wilk - Wto 10 Mar, 2015

tmi napisał/a:
Wilk napisał/a:
Chłopaki przy np. Hondzie 1100 XX, która też sporo waży czasem się musieli trochę posiłować z moto żeby na parkingu np. przy kościele wycofać moto, bo parking skośny (też mówili, że wsteczny to by była dobra sprawa hehe) :P :rotfl:

Bo trzeba inaczej parkować, tyłem, a potem wykorzystać silnik.

No cóż, do motocykla trzeba mieć trochę pary w nogach, także ten tego, siłka i już :)


No tak tyle, że jak wjeżdżaliśmy na placyk za kościołem to nikt jeszcze wtedy nie wiedział, że tam poustawiali ławki i zajęli sporą część przez co nie idzie zawrócić żeby wyjechać :D Taki psikus hehe

Cięższe moto mają na pewno tą zaletę, że prowadzą się lepiej przy bocznych wiatrach i lepiej wybierają nierówności na drodze (prowadzą się stabilniej).
Długi czas myślałem o jajku 750 i już byłem praktycznie zdecydowany, ale wpadła na cel SV650 (w pełnych owiewkach, wcześniej nie wiedziałem że takie są, a z pół owiewką się mi SV nie podoba), która pod wieloma względami mnie zainteresowała przez co postanowiłem się wstrzymać ze zmianą moto i trochę poczekać :)

kello - Sro 11 Mar, 2015

Cięższe moto mają tę zaletę, że przeważnie są też większe i dla wyższych wygodniejsze. Też myślałem o SV650, ale przy moim wzroście bardziej podpasowało mi jajko.
kello - Pią 13 Mar, 2015

Łożysko główki ramy wymienione i przyjechałem harley'em, odjechałem z warsztatu rowerem :) Oczywiście pod względem łatwości zmiany kierunku :)
jarb - Pią 13 Mar, 2015

kello napisał/a:
Łożysko główki ramy wymienione i przyjechałem harley'em, odjechałem z warsztatu rowerem :) Oczywiście pod względem łatwości zmiany kierunku :)

No i jak to czasami nie wiele potrzeba do szczęścia :D

kello - Pią 17 Kwi, 2015

Wczoraj stuknęło 39000 co oznacza, że: 4 tys. od kupna, 2 tyś. w sezonie i niewiadomoile tyś. od nowości :)

Nic się nie dzieje, ładnie odpala na zimno od pierwszego co przed serwisem było niemożliwe, codziennie do roboty latam :)

_ANIOŁ_ - Pią 17 Kwi, 2015

Mi stuknęło 99 999 i się nie odstukało, trzeba cofać :D
yaszczi - Pią 17 Kwi, 2015

Cytat:
Mi stuknęło 99 999 i się nie odstukało, trzeba cofać :D

ogólnie ten motyw to :rotfl:

kello - Wto 12 Maj, 2015

Jajo na torze kartingowym też daje radę :D




Wilk - Wto 12 Maj, 2015

Chopper Ciebie goni?
kello - Wto 12 Maj, 2015

Nie, to ja go wyprzedzam :P To była drobna koleżanka na Harleyu 1200 i nie miała do niego chyba dość siły... jej pierwszy motocykl :P


_ANIOŁ_ - Sro 13 Maj, 2015

Jajo daje radę, ale dziad jest za ciężki na takie zabawy, pamiętam jak się musiałem się 3 razy mocniej napocić, że Yaszczi mi nie uciekał :wstyd:
kello - Sro 13 Maj, 2015

mięśnie przedramienia można sobie robić :P
kello - Wto 26 Maj, 2015

Łańcuch naciągnięty, moto przejrzane, żarówki sprawdzone :P . Za 800km zmiana oleju. Coś mi się wydaje, że na koniec sezonu będą oponki i napęd do wymiany... :hyhy:
_ANIOŁ_ - Sro 27 Maj, 2015

Skoro lubisz wydawać 4 cyfrowe sumy :P
Wilk - Sro 27 Maj, 2015

Znowu serwis? To ile już km przejechałeś?
kello - Sro 27 Maj, 2015

No od poczatku sezonu 5300km. Lancuch naciagam co miesiac :P no a dwucyfrowa suma bankowo strzeli na koniec sezonu :)
Wilk - Sro 27 Maj, 2015

No to sporo śmigasz. U mnie wychodzi do ostatniego tankowania jakieś 1878,9km :)
kello - Sro 27 Maj, 2015

No krążę trochę po mieście i okolicach :) Mam 20km do roboty w jedną stronę + zawsze pokręcę się gdzieś po mieście + w weekendy jak mam czas z dwa baki spalę to napęd i opony się zużywają.
kello - Sro 03 Cze, 2015

Się myje się :oczami:


beacia500 - Pią 05 Cze, 2015

Super. Faktycznie sporo jeździsz. Czasem nawet Cię mijam na Matarni :-)
kello - Pią 12 Cze, 2015

Truskawkowa katastrofa kufrowa :(


Truskawek żal....

Wilk - Pią 12 Cze, 2015

Hmm czyli wystarczy kupić truskawki + kefir i przejechać się w miarę szybko naszymi polskimi jakże równymi drogami i mamy truskawkowy kefir :troll2:
Dosyp troszeczkę cukru i będzie na drugie śniadanie :]

beacia500 - Pią 12 Cze, 2015

o kurcze, faktycznie katastrofa :/
jarb - Pią 12 Cze, 2015

Wilk napisał/a:
Hmm czyli wystarczy kupić truskawki + kefir i przejechać się w miarę szybko naszymi polskimi jakże równymi drogami i mamy truskawkowy kefir :troll2:
Dosyp troszeczkę cukru i będzie na drugie śniadanie :]

:rotfl: ;)

tmi - Pią 12 Cze, 2015

Truskawkowy szejk dżiwi.

Patentuj i w świat :rotfl:

Read - Sob 13 Cze, 2015

Haha :hyhy:
kello - Nie 14 Cze, 2015

6 tyś w sezonie, więc olej wymieniony, filtr wyczyszczony... szkoda, że już 23 :P
kello - Sro 05 Sie, 2015

Zabawna historia. Motocykl stał w sumie półtora miesiąca (najpierw delegacja, potem od razu urlop) no i odpalić nie chciał. Wymieniłem świece, aku naładowałem, zlałem paliwo z gaźników i nic z tego.
Moto zjechało do mechanika, ktory pomierzył kompresję i wyszło 4.... myślę sobie nie fajnie, chyba trzeba szukać drugiego silnika :P
Na szczęście okazało się, że przyrdzewiały przylgnie zaworowe we wszystkich cylindrach.
Wniosek:
Po ulewnym deszczu nie zostawiaj moto na 1,5 miesiąca :)

Teraz mam coś wlane do baku, co sprawia, że jak pałuję, to dymię jak TDI po grubym tuningu i śmierdzę jak stary Kamaz.

Wilk - Czw 06 Sie, 2015

Wniosek jeden - moto stoi to się psuje (pewnie z tęsknoty za jazdą). Trzeba jeździć. Nie ma obijania się. :D
kello - Czw 06 Sie, 2015

No odkąd wróciłem z urlopu to moto nie stygnie nawet :)
KATANA - Czw 06 Sie, 2015

kello napisał/a:
Na szczęście okazało się, że przyrdzewiały przylgnie zaworowe we wszystkich cylindrach.


Wręcz odwrotnie kello, jest to jeden z tych gorszych przypadków... wszystko zależy od stadium postępującej rdzy. Jeżeli na przylgniach osadził się tylko powierzchniowy rdzawy nalot, to po kilkukrotnym przepaleniu silnika szybko zostanie on usunięty z zaworów bez szkody dla silnika. Sytuacja staje się trudniejsza wtedy kiedy zaczynają powstawać/lub powstały wżery, tutaj już niestety może z czasem dojść do utraty szczelności przylgni zaworu z przylgnią gniazda w głowicy. A to jak wiemy kwalifikuje głowice do przeprowadzenia naprawy.

Głowica była ściągana?

kello - Czw 06 Sie, 2015

Mój mechanik twierdzi, że był to powierzchniowy nalot, więc mam nadzieję że po moim dość porządnym przepaleniu silnika nie ma po nim już śladu. Kompresja jest OK.
kello - Czw 13 Sie, 2015

Kupiony nowy napęd. Po weekendzie będę zmieniać, póki co jadę pod Warszawę na starym wyciągniętym jak szmata :)
kello - Sro 19 Sie, 2015

Napęd zmieniony i motocykl jakby teraz był szybszy :D i tak gładko przyspiesza no coś wspaniałego ! :)

A dziś rano stukło 45kkm, czyli 10kkm od kupna. Tzn, że czas sprzedać :P

kello - Sob 05 Wrz, 2015

W przyszłym tygodniu na felgi powędrują Michelinki Pilot Road 3 -> będę przygotowany na jesień :D
Wilk - Pon 07 Wrz, 2015

W taką pogodę jak dzisiaj to ani się mi śni wyjeżdżać na moto ;)
kello - Pon 07 Wrz, 2015

No ja sobie też odpuściłem dziś. Na osłodę fotka z ostatniego gruntownego mycia i sesji pod stadionem :D Oponki w drodze, teraz będę szukać fajnej szybki turystycznej. No i kanapę chciałbym obszyć trochę inaczej, mój mechanik mi polecał kiedyś gościa w 3mieście, który takie rzeczy robi.


kello - Czw 10 Wrz, 2015





Opony na motocyklu, przejechane mam na nich od wczoraj z jakieś 150km, więc mogę juz coś powiedzieć, bo wierzchnia śliska warstwa zabezpieczająca starła się (została jeszcze na paskach strachu :P ). Oto różnice w porównaniu ze starymi gumami:
- motocykl chętnie składa się w zakręty i łatwo w nich zacieśnić albo otworzyć zakręt
- z uwagi na agresywniejszy bieżnik na przedniej oponie potrzeba włożyć trochę więcej siły w wyprowadzenie moto z równowagi w początkowej fazie skrętu
- zniknęło shimmy przy 70km/h jak puszczałem kierownicę
- kleją się wprost do asfaltu
- na lekko mokrym albo na pasach, lub wcześnie rano jak jest zimno nie uciekają tak jak poprzednie (Michelin Pilot Road 1 5 letnie)
- piasek na wyjściu z zakrętu nie zaburza równowagi
- dają mega radochę na winklach i poczucie bezpieczeństwa na mokrym

W planach zmniejszanie paska strachu :)

Wilk - Czw 10 Wrz, 2015

Co to za opony? ;)
kello - Czw 10 Wrz, 2015

Michelin Pilot Road 3 2CT :)
beacia500 - Czw 10 Wrz, 2015

To jednak jajko zostaje w rodzinie ?
kello - Czw 10 Wrz, 2015

Ano zostaje, stwierdziłem, że tyle do niego serca/pracy/kasy :D włożyłem, że jak mam kupować nową maszynę teraz i znów ją doprowadzać do uzytku, to mi się nie chce. A na wiosnę jak się uda to ruszam z budową chaty więc tym bardziej nie będę mieć do tego głowy :)
tmi - Czw 10 Wrz, 2015

Wyglądają na zimówki :D
kello - Czw 10 Wrz, 2015

Dokupie łańcuchy i będzie komplet na śniegi :D
kello - Sro 23 Wrz, 2015



Stalowy oplot onboard. 😀 duuuuzo większa modulacja. Bardzo łatwo dozuje sie teraz hample. Max siła tez wzrosła. Jeśli ktoś mnie spyta czy warto to tak. Bardzo warto. 😀

jarb - Pon 28 Wrz, 2015

kello napisał/a:
Jeśli ktoś mnie spyta czy warto to tak. Bardzo warto. 😀

A jak się to to ma cenowo??

kello - Pon 28 Wrz, 2015

300 komplet na przód. Do GSa będzie taniej, bo ma jedną tarczę. Kupowałem w Larssonie i trochę przepłaciłem, bo od mechanika mojego, który mi to zakładał dowiedziałem się, kto to dla nich robi i miałbym u niego z 20% taniej :)
jarb - Pią 02 Paź, 2015

kello napisał/a:
300 komplet na przód. Do GSa będzie taniej, bo ma jedną tarczę. Kupowałem w Larssonie i trochę przepłaciłem, bo od mechanika mojego, który mi to zakładał dowiedziałem się, kto to dla nich robi i miałbym u niego z 20% taniej :)

Dzięki,
czyli jak będę zmieniał to wiem do kogo pisać ;)

kello - Sro 28 Paź, 2015

Ostatnio zaprosiłem ukochaną Suzukę na obiad przy świecach (zapłonowych):


Bardzo jej smakowało :P

Wilk - Czw 29 Paź, 2015

Widziałem Ciebie jakiś czas temu jak jechałem Al.Zwycięstwa. Bodajże to było w piątek 23.10.2015 (po godzinie 16). Jechałem w przeciwnym kierunku puszką, bo akurat startowałem ze znajomymi na Trasę do Warszawy. Najpierw rozpoznałem kask, a później motocykl :rotfl:
yaszczi - Czw 29 Paź, 2015

Wilk napisał/a:
Widziałem Ciebie

jadł makaron z pudełka w trakcie jazdy ? :D :D :D
fajowy kask ;)

beacia500 - Sob 31 Paź, 2015

Teraz już wiem co się stało z moim makaronem ;)
cyprian - Sob 31 Paź, 2015

robiłeś coś z blendą? mam ten sam kask i uważam że blenda jest bardzo jasna :(
kello - Sob 31 Paź, 2015

Makaron przygotowała żona :D Blenda jest kijowa: mało przejrzysta i jej praktycznie nie używam.

[ Dodano: Nie 01 Lis, 2015 ]
Dziś na liczniku wybiło 50 000 km :D

kello - Wto 03 Lis, 2015

Nudzi mi się w domu to sobie owiewkę obkleiłem testowo folią :)



Jestem ciekaw jak wytrzyma temperatury i wilgoć, to może zdecyduję się całe moto okleić. Taki szpan.

_ANIOŁ_ - Wto 03 Lis, 2015

Okleiłem sobie dach w puszce, nie ma problemów z wilgocią czy mrozem ;) Tylko dobrze krawędzie zabezpiecz, żeby nie podwiewało.
kello - Wto 03 Lis, 2015

Pytanie jaką folią to robiłeś, bo ja taką po taniości raczej :
http://allegro.pl/show_item.php?item=5057491469

W ogóle zabawy w przypadku moto będzie sporo, bo pełno tu załamań, krawędzi a w szczególności w jajku... morze plastiku do oklejenia.

_ANIOŁ_ - Wto 03 Lis, 2015

Miałem w podobnej cenie, więc raczej jakościowo nie przeskoczyłem. Okleić się da tylko dużo latania z suszarką/opalarką :)
kello - Pią 13 Lis, 2015

A nie wiesz gdzie mogę kupić turystyczną szybkę w dobrej cenie do jajka?
_ANIOŁ_ - Pią 13 Lis, 2015

Ja kupiłem swoją o tu tu http://www.mgg.com.pl/ind...id=43&Itemid=34

Cena całe 150 zł.

Był to mój 3 zakup i jestem wery zadowolony :)

kello - Pią 13 Lis, 2015

O, dzięki, tą firmę znam tylko nie wiedziałem czy warto z niej brać szybkę. Jest duża różnica jeśli chodzi o wianie wiaterem ? :) Przy oryginalnej wiać zaczyna przy moim wzroście (182) od mniej więcej klatki piersiowej w górę jeśli się nie złożę. Nie masz problemów z turbulencjami, które trzęsą kaskiem? Miałem tak jak założyłem turystyczną szybkę do GS500F.

A spojrzałem w temat o twoim moto: ta szybka to standardowa turystyczna do jajka? A kolor to ciemny grafit/czarny?

_ANIOŁ_ - Sob 14 Lis, 2015

Przy szybie turystycznej wieje przy normalnej pozycji w kask. Też miałem turbulencje przy przy gs-ce. Tutaj nie wali tak po głowie, dość przyjemnie jedzie się te 200. Z MGG kupiłem szybę turystyczną czarną.
sebas_bdg - Nie 15 Lis, 2015

_ANIOŁ_, możesz pokazać jak prezentuje się szyba na moto?? :)
kello - Pon 16 Lis, 2015

znalazłem w temacie o moto _ANIOŁ_
http://images64.fotosik.p...0351051amed.jpg

Całkiem fajnie :)

sebas_bdg - Pon 16 Lis, 2015

kello, ja na forum gsxf znalazłem na jednym zdjęciu inna szybę, która mi się bardziej podoba niż ta co ma _ANIOŁ_, sam oceń. Chyba takiej będę szukał :rotfl:

https://plus.google.com/photos/116781276281383600224/albums/6186291768729815969/6186291768847958082?pid=6186291768847958082&oid=116781276281383600224

kello - Wto 17 Lis, 2015

Wydaje się wyższa i ma takie wyprofilowanie, żeby jeszcze bardziej odchylać strugę powietrza. Wiesz skąd taką szybkę wziąć?
sebas_bdg - Nie 22 Lis, 2015

Znalazłem kilka aukcji na alledrogo :D

http://allegro.pl/suzuki-...5678340979.html

http://allegro.pl/szyba-m...5676892846.html

kello - Pon 23 Lis, 2015

Myślisz, że to te same, co na tej fotce ze zlotu?

[ Dodano: Pon 23 Lis, 2015 ]
W ogóle to polatałem sobie w sobotę, a w niedzielę już śnieg :( Byłem na półwyspie:


A w niedzielę rano zrobiłem sobie naked'a :D


Owiewki mam teraz w bagażniku Skody i jadą do mechanika na poprawki spawalnicze :)

kello - Sro 15 Cze, 2016

Jajko jeździ i jeździ, właśnie była wymiana oleju, czyszczenie filtra powietrza.

Generalnie gdzieś w sierpniu będzie na sprzedaż, więc jeśli ktoś by szukał zadbanego technicznie jajka to zgłoście się do mnie :D Jajko odpala (serwisowane - ja proste rzeczy, mechanik - te skomplikowańsze :) ), śmiga po prostej i winklach jak szalone (świeże oponki), hamuje w miejscu (stalowy oplot). Wkładu nie potrzebuje (świeży napęd, świeżo po regulacji zaworów). Stelaż i prawdopodobnie kufer będzie gratis.

poldek171 - Sro 15 Cze, 2016

Jestem zainteresowany stelażem i kufrem :P Jaka cena :P ?
kello - Czw 23 Cze, 2016

Całe moto będzie na sprzedaż, razem z kufrem :)

Z jednej strony chciałbym moto zmienić na coś bardziej enduro-turystycznego... z drugiej strony jajko jest do mnie tak idealnie dopasowane. Zawsze odpala, nie psuje się, ma dość mocy, na nowych oponkach po zakrętach jest frajda, hample ma dobre... No trochę się z nim zżyłem i jest jak dobrze dopasowane buty :) Schodzę do garażu, wsiadam, odpalam, rozgrzewam i jadę.

beacia500 - Wto 28 Cze, 2016

Czasem Cie mijam na Matarni (tak myślę że to Ty) i faktycznie jak zaprojektowane dla Ciebie :-)
kello - Sro 29 Cze, 2016

Jak mam żarówkę na kasku to prawdopodobnie ja :)
beacia500 - Sro 29 Cze, 2016

To Ty, bo właśnie żarówkę zapamiętałam najbardziej ;-)
kello - Sob 02 Lip, 2016

No to nowe moto zaliczkowane. 😀😀😀 wiec jajko wypucuje i na sprzedaż. Jeśli ktoś jest chętny lub zna kogoś kto chce zmienić gsa na coś mocniejszego to polecam sie waszej pamięci. 😉 Cena atrakcyjna. 😀😀😀
jarb - Nie 03 Lip, 2016

kello napisał/a:
No to nowe moto zaliczkowane.

Jak to nie tajemnica, to na czym będziesz jeździł ?
:)

kello - Nie 03 Lip, 2016

:D pochwalę się zdjęciami jak już zarejestruję i będzie stać w garażu. Będzie to japoński motocykl o wyższej pojemności niż jajko lecz niższej mocy :)
jarb - Nie 03 Lip, 2016

kello napisał/a:
:D pochwalę się zdjęciami jak już zarejestruję i będzie stać w garażu. Będzie to japoński motocykl o wyższej pojemności niż jajko lecz niższej mocy :)

No to czekam z niecierpliwością :D

kello - Czw 14 Lip, 2016

Nowe moto u mechanika a ja spowrotem na jajku przez deszcze i kałuże :) Jajko to dobry kompan :D
kello - Pon 18 Lip, 2016

jajko pojechało do Elbląga... trochę smuteczek :/ no ale dwóch moto mieć nie można :)
jarb - Pon 18 Lip, 2016

kello napisał/a:
jajko pojechało do Elbląga... trochę smuteczek :/ no ale dwóch moto mieć nie można :)

nie żałuj.
Niech cieszy nowego kierownika :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group