.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Problem miska olejowa gs 500 e/f

kinitok - Sro 16 Lip, 2014
Temat postu: Problem miska olejowa gs 500 e/f
Witam mam taki problem zakupiłem silnik do swojego gsa z 2005r z wersji f ale bez chłodnicy i moje pytanie brzmiczy móglbym poprostu podmienić miske olejową ze starego gsa czy musze dokupić chłodnice by wszystko grało?
nav - Czw 17 Lip, 2014

Jest spora szansa że bez chłodnicy będzie się mocno grzał.
KATANA - Czw 17 Lip, 2014

Chłodnica oleju w F-ce ma być. Z kolei w starszych wersjach niekoniecznie, ale i tu jest możliwość jej zastosowania.... także polecam.
dymny - Czw 17 Lip, 2014
Temat postu: Re: Problem miska olejowa gs 500 e/f
kinitok napisał/a:
Witam mam taki problem zakupiłem silnik do swojego gsa z 2005r z wersji f ale bez chłodnicy i moje pytanie brzmiczy móglbym poprostu podmienić miske olejową ze starego gsa czy musze dokupić chłodnice by wszystko grało?



Mógłbyś się wysilić na odrobinę interpunkcji, bo ciężko zrozumieć co napisałeś.

Rozumiem, że:
1) masz "starego" GSa 500 E
2) kupiłeś silnik z GS500F, ale sprzedawca nie dał Ci chłodnicy.
3) nie wiesz co robić.

Ja na Twoim miejscu dokupiłbym chłodnice oleju i zmontowałbym jak w Fce -zawsze to dodatkowe zabezpieczenie przed przegrzaniem :ok: chociaż z miską ze starego GSa podejrzewam, że wszystko by grało.

KATANA napisał/a:
Z kolei w starszych wersjach niekoniecznie, ale i tu jest możliwość jej zastosowania.... także polecam.

W GS500E wcale nie tak łatwo dorobić chłodnice, z tego co kojarzę. Czy się mylę?

kinitok - Czw 17 Lip, 2014

Tak mam gs'a 500E z 2001r. Sprzedawca nie dał mi chłodnicy a potrzebuje jak najszybciej by był naprawiony i dlatego pytam o tą miskę olejową bo co do tego to nie moge się dopatrzeć jak to jest
KATANA - Czw 17 Lip, 2014
Temat postu: Re: Problem miska olejowa gs 500 e/f
kinitok napisał/a:
czy musze dokupić chłodnice by wszystko grało?


Musisz założyć chłodzenie oleju.

Jeżeli będziesz chciał użyć miski olejowej od E-fki do silnika F-ki, poskutkuje to zanikiem ciśnienia oleju w układzie smarowania.

Reasumując... kup chłodnicę olejową i będzie po kłopocie dla ciebie, a na pewno z większą korzyścią dla silnika.

kinitok - Sro 23 Lip, 2014

Dobra dzieki zakupiłem chłodnice i jest lala tak ze dzięki ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group