.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - Kask damski i męski, różnice

dragus1208 - Czw 10 Lip, 2014
Temat postu: Kask damski i męski, różnice
Mam okazję kupić w dobrej cenie nowy kask firmy Naxa, problem w tym że sprzedawca piszę iż kask ten jest damski. Wizualnie nie ma jakichś damskich wyznaczników, jak jednak jest w dopasowaniem kasku do głowy?? Czy damski kask różni się jakoś znacząco wewnątrz od męskiego?? Czy chodzi tylko o wygląd??
Dizel - Nie 13 Lip, 2014

Kobieta ma głowe taką sama jak mężczyzna jedynie włosów moze mieć od niego wiecej wostateczności kaski damskie są malowane w różne kwiatki czy tam wzorki tylesię różnią .

Kask trzeba przymierzyć i dopasować do głowy ewentualnie zmierzyć sobie obwód głowy i porównać z rozmiarówką kasków NAXA ale zawsze lepiej jest przymierzyć.

Buty też przymierzasz zanim kupić prawda but butowi nierówny rozmiar rozmiarowi również i kask kaskowi też.

zena - Pon 14 Lip, 2014

i tu się Dizel mylisz damskie kaski mają mniejszą rozmiarówkę zazwyczaj i mniejszą skorupę. zazwyczaj mają też większą ilość wyściółki na policzkach. Mierzyłam 10 modeli kasków damskich i są inne niż standardowe np damskei naxy i tam brodą zachaczałam o kask.
MacGyver - Pon 14 Lip, 2014

zena napisał/a:
i tam brodą zachaczałam o kask.
może masz za długą bródkę ? :P
zena - Pon 14 Lip, 2014

nie mam za długiej bródki :P np sharka damskie kaski są zupełnie inne niż damskie połowa facetów nie może ich na głowę założyć... dragus pokaż link do tego kasku może mierzyłam
Karpik - Wto 15 Lip, 2014

Zgadzam się z zena,
Przerabiałem ten temat kupując kask żonie.
Dużo zależny od firmy i modelu, ale kask męski i damski to zwykle nie to samo i nie chodzi tutaj nawet o rozmiar, ale damskie kaski mają często grubsze wyściółki policzkowe.
Tak czy siak kask trzeba przymierzyć, bo ile ludzi tyle głów :P

dragus1208 - Sro 16 Lip, 2014

Dzięki wszystkim za pomoc. Stwierdziłem że ten kask to jednak żadna okazja i zamówiłem sobie inny w miejscowym sklepie motoryzacyjnym. Jutro powinienem już go mieć.
pawulon40 - Czw 24 Lip, 2014

Pokaż fotki dragus1208 nowego garka
;) :)

Dolon - Wto 25 Lis, 2014

kask damski - w ciul brokatu, kas męski bez brokatu - taka różnica.
pawulon40 - Wto 25 Lis, 2014

Dolon jestem tego samego zdania , czyli brokat i różowy kolorek i kasek gotowy :) ;) :facepalm:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group