.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - Rdza, jak sobie poradzić?

bulson96 - Czw 03 Lip, 2014
Temat postu: Rdza, jak sobie poradzić?
Witam, jestem "świeżym" użytkownikiem motocykla Suzuki Gs 500E z 1998 roku. Niestety nie znam się na lakierze więc postanowiłem się kogoś poradzić. A więc, na moim motocyklu występuje rdza na ramie. Jak sobie z nią poradzić, co dokładnie zrobić? Macie jakieś sposoby na zapobieganie występowaniu rdzy? Z góry dziękuje wszystkim za pomoc ! Pozdrawiam! :)
zena - Pią 04 Lip, 2014

ja ramę w swoim zamalowywałam teflonowym lakierem do paznokci :P pozdrawiam nowego właściciela mojego gsa :troll2:
olecki - Pią 04 Lip, 2014

dużo tego masz? jak śladowe ilości wal zaprawką ;)
bulson96 - Pią 04 Lip, 2014

Nie jest tego dużo, są to średniej wielkości "ogniwa" w kilku miejscach. Jak to dokładnie zrobić? Potraktować to papierem ściernym później zamalować ? Mogę to zrobić spray-em w kolorze ramy?
Wilk - Pią 04 Lip, 2014

Tylko dobrze odtłuść jak chcesz to sprayem w kolorze ramy zrobić. U mnie któryś z poprzednich właścicieli pojechał z tematem po bandzie i teraz to co jest machnięte sprayem odpada (są pęcherze i lakier odpada). W kilku miejscach to zauważyłem przy właśnie małych ogniskach rdzy. Usuwasz rdze (papier ścierny może być), odtłuszczasz i malujesz/zabezpieczasz. Podobno do rdzy coca-cola jest dobra :D
bulson96 - Pią 04 Lip, 2014

Wielkie dzięki za pomoc! :padam: Już wiem co zrobić, szerokiej drogi wszystkim! :hyhy:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group