.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - Blokowanie koła

pchelka95 - Pon 19 Maj, 2014
Temat postu: Blokowanie koła
Witam, mam problem z moją GS, mianowicie gdy jade i zmieniam bieg na wyższy lub niższy motor tak jakby blokuje koło na chwilke. Zdaża sie ze koło nawet pisnie krótko na asfalcie. Najczęsciej dzieje sie to do okolo 3 biegu i także na niskich obrotach. Może ktoś miał podobny problem i ma jakąś rade?
midd - Pon 19 Maj, 2014

a w jakim stanie jest łancuch i zebatki ?
simin - Pon 19 Maj, 2014

Jak szybko puszczasz sprzęgło? Jakie masz obroty silnika przy tej operacji?

Może po prostu zmieniając bieg nie wyrównujesz obrotów, sprzęgło puszczasz od razu i zanim silnik się wkręci koło jest blokowane?

Ja przynajmniej bym w tą stronę patrzył.

dj_s - Pią 23 Maj, 2014

Warto też zwrócić uwagę na to, czy łańcuch nie jest za mocno naciągnięty. Bez obciążenia może być okej, ale jak na niego wsiądziesz to łańcuch się napina. W zeszłym tygodniu genialny 'pomocnik' mi tak zrobił i mi strasznie szarpało tyłem przy zmianie biegów.
pchelka95 - Nie 01 Cze, 2014

He he okazało się że za szybko puszczam sprzęgło:P. No cóż dopiero zaczynam przygode z motocyklem i musze sie jeszcze troche nauczyć. Dziękuje za pomoc:)
Set3 - Nie 01 Cze, 2014

Sprzęgło :)
Ja na początku myślałem tak jak Midd koła zębate i łańcuch.
Smarowałeś już łańcuch? Podnieś na centralkę. Odpal i puść tylne koło na wolnych obrotach na 1. Powinno obracać się bez szarpań ( chyba że zimny silnik)
2 Jak szarpie wyłącz silnik i lekko obracaj koło i sprawdzaj naciąg.
Szarpanie czy też puszczanie i strzelanie ze sprzęgła może spowodować uszkodzenie oringów na łańcuch. Zauważysz to obracając kołem i sprawdzając jednocześnie naciąg. Czy jest równomierny na całym obwodzie łańcucha.

Strzelanie sprzęgłem nikomu nie jest polecane jak ma słaby łańcuch. Szybko go wtedy zniszczy. Oczywiście można to robić ale wtedy trzeba albo spisać łańcuch stary na straty albo kupić sobie wzmocniony lub hiperwzmocniony.
http://netbiker.pl/produk...-did-nowy-zloty
ten jest mocniejszy chociaż z kolei do GS 500 nie widziałem hiperwzmocniony. Tu nie ma tej mocy. Co np w GSXR lub CBR

pchelka95 - Pon 02 Cze, 2014

Wszystko chodzi elegancko, łańcuch nasmarowany, jak dam na centralke i wbije 1 to też ładnie kolo sie kręci.
Machu - Pon 02 Cze, 2014

simin napisał/a:
Jak szybko puszczasz sprzęgło? Jakie masz obroty silnika przy tej operacji?


Też taka moja pierwsza myśl, ale bez przesady.. GS'em? :P

Set3 - Pon 02 Cze, 2014

Wiesz jak najłatwiej postawić GS na koło?



- Ruszyć pod ostrą skarpę.
:rotfl:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group