.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - Demontaż kubków zegarów

dragus1208 - Nie 27 Kwi, 2014
Temat postu: Demontaż kubków zegarów
Witajcie. Poprzedni właściciel mojego GS'a po chamsku pomalował kubki srebrzanką, na dodatek bez wyciągania ich z moto :/ przez co było trochę kropek dookoła ale udało mi się je doczyścić. Chcę pomalować te kubki ale mam mały problem. Odkręciłem 4 nakrętki które trzymają zegary, 3 śrubki które trzymają kubki, ale mam problem z kablami które wchodzą do zegarów. Gdzie mogę je odłączyć?? Czy coś jeszcze będzie przeszkadzać przy demontażu ??
Langus92 - Nie 27 Kwi, 2014

Odkręć je zaraz przy kubkach:) I masz wtedy już pełny dostęp do kubków ;) Odkręcasz jak nakrętke ;)
dragus1208 - Nie 27 Kwi, 2014

Wykręcić kable z liczników? Przecież one wchodzą tam do środka. A te kable przechodzą przez otwór w kubkach i przez te kable nie idzie ich zdemontować.
Marek111 - Nie 27 Kwi, 2014

Masz 2 możliwości, albo rozpiąć kostkę która schowana jest w lampie i wyciągnąć wszystko po odkręceniu 2 nakrętek po lewej i po prawej stronie ramki zegarów.
Albo wyjąć zegary z obudowy, wyciągnąć z nich podświetlenie (2 przewody na zegar) wystarczy mocno ale z wyczuciem pociągnąć bo gniazdo żarówki jest gumowe. Potem w ten sam sposób powyciągać podświetlenie kontrolek (warto oznaczyć która żarówka gdzie była).

Langus92 - Pon 28 Kwi, 2014

Myślałem ze chodzi Ci o linki od obrotomierza i prędkościomierza :)
Mój błąd, przepraszam :)

dragus1208 - Wto 29 Kwi, 2014

Już sobie poradziłem, nie wiem dlaczego sam na to nie wpadłem że przecież jakoś musi iść te żarówki w zegarach wymienić :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group