.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - Kupno GS'a z wymienionym silnikiem

dragus1208 - Pią 11 Kwi, 2014
Temat postu: Kupno GS'a z wymienionym silnikiem
EDIT: Proszę wszystkich o wypowiedź na temat mojego ostatniego postu.
midd - Pią 11 Kwi, 2014

koszt silnika od 2000 zł, z tym tylko, że nie wiesz czy kupisz coś lepszego niż masz

wg. mnie lepiej kupic starszy i sprawny niż sie szczypac w wymiany

zena - Pią 11 Kwi, 2014

Ja nie wiem czy młodzi to mają już wybudowaną kombinatorykę w życie... sorry mało gieesów na sprzedaż na forum jest wystawionych... po co kombinować :zdegustowany:
Krt - Pią 11 Kwi, 2014

niektórzy może nie lubią jeździć w sezonie, a grzebać przy moto, a wolą latać deklem bo lodzie ^^
zena - Pią 11 Kwi, 2014

Kret sprzedaj mu swoją cebre i wszyscy będą szcześliwi
danny - Pią 11 Kwi, 2014

Daj pan spokoj.

Kupno starszego ale zadbanego modelu jest o wiele bardziej oplacalne niz kupno nowszego ale dojechanego sprzeta.

gacek778 - Sob 12 Kwi, 2014

Dość trafnie ujęli to poprzednicy.
Po co kupować coś takiego? Taki sprzęt to dla pasjonata, który się zna na rzeczy i lubi takie wyzwania. Kupujesz kota w worku, w którym może być zwalony zarówno silnik jak i cała reszta. Sprzedawca może sobie mówić co chce motocykl nie działa więc nie masz pojęcia czy poza silnikiem nie jest zwalony np moduł, regler, gaźniki itd itp.
Odpuść, kup ładny ezgemplarz nawet o kilka lat starszy i ciesz się sezonem.

dragus1208 - Sob 12 Kwi, 2014

Po prostu myslalem ze jest to w miare okazja. Fundusz ktorym dysponuje na moto to jakies 4300zl zl. To moje usilne poszukiwanie nowszej sztuki jest spowodowane tym ze od zawsze jezdze starociami, jeszcze nie mialem nowszego moto niz 1985 rok, dlatego zalezy mi zeby nie byl starszy niz 98. Poza tym znajomi maja mase gsow i wszystkiw bardzo stare, dlatego chcialbym wyroznic sie chociaz kolorem silnika :-) . Skoro mowicie ze sie nie oplaca to poszukam czegos innego, dzieki za pomoc.

Pisaliscie jeszcze ze na forum jest duzo na sprzedaz, moglibyscie wskazac mi jakis konkret? W kategorii sprzedaz widze tylko czesci. A najlepiej jesli znacie ktoregos z tych gsow i mozecie go polecic to rowniez nie pogniewam sie za link. Pozdrawiam.

gacek778 - Sob 12 Kwi, 2014

Bardzo rozsądna decyzja. Nie wiem czy za 4300 akurat uda się kupić ze srebrnym silnikiem ale jeżeli jesteś bardzo w tym kierunku zdeterminowany dozbieraj jeszcze dosłownie 2 lub 3 stówki i będzie dużo łatwiej.
Jakbyś coś konkretnego miał na oku raportuj na forum ktoś z pewnością pomoże.

dragus1208 - Sob 12 Kwi, 2014

Cały czas ogarniam jakieś fundusze także coś na pewno da się jeszcze dozbierać :) . Od dłuższego czasu chodzi za mną ten egzemplarz. http://tablica.pl/oferta/...html#02ae2a1bb5 Z tego co się dowiedziałem to ma nieważne ubezpiecznie, ale zarejestrowany i z ważnym przeglądem do lipca. Powiedzcie co o nim myślicie.
gacek778 - Sob 12 Kwi, 2014

Tak na szybko bo właśnie wychodzę:
Wygląda rzeczywiście ciekawie na pierwszy rzut oka ale.... po pierwsze niech sprzedający ureguluje sprawę opłat, bez tego ani rusz a po 2 i myślę ważniejsze w tym egzemplarzu jest jakaś dziwna lampa - nie oryginalna. Pytanie dlaczego została zmieniona i czy posiada homologację. Na tłumiku ślady szlifa, na pompie hamulca chyba też.
Trzeba by go było dokładnie obejrzeć.

Pawlus - Nie 13 Kwi, 2014

dragus1208 napisał/a:
Od dłuższego czasu chodzi za mną ten egzemplarz. http://tablica.pl/oferta/...html#02ae2a1bb5 Z tego co się dowiedziałem to ma nieważne ubezpiecznie, ale zarejestrowany i z ważnym przeglądem do lipca. Powiedzcie co o nim myślicie.


To co kolega wyżej +:
-nieoryginalny emblemat na silniku z prawej strony, na 90% szlif, a może nawet dzwon skoro lampa wymieniana, dodatkowo lagi mają jakieś ślady na sobie trzeba by je sprawdzić.
-malowanie niby oryginalne, ale ten łącznik z tyłu zadupka powinien być czarny, coś kombinowane być może
-napęd starczy na bardzo długo, wygląda że go tam dużo jeszcze
-opona z tyłu bieżnik jeszcze ma ale już prawie kwadrat, jest co najwyżej w połowie życia
-tarcze zegarów zmienione, wygląda, że na jakieś fajniejsze
-ciężarki kierownicy zmienione, albo ze względów estetycznych, albo po szlifie ;)

Ogólnie jak technicznie okaże się ok i tam z tymi lagami nic nie będzie, to całkiem ok sztuka, nie licz że znajdziesz łatwo taką która nie leżała nigdy.

dragus1208 - Nie 13 Kwi, 2014

Własnie ze względu na to że GS jest takim idealnym pojazdem na pierwszy poważny motocykl to wcale na to nie liczę :) . To praktycznie norma żeby początkujący chociaż lekkiego szlifa zaliczył, taki chrzest :D . Jak ogarnę jeszcze parę groszy to pojadę go oglądać. Zwrócić uwagę na coś szczególnego?? To czy tam wszystko równo chodzi, nie stuka, prosto jedzie to wiem, ale jest coś jeszcze czemu szczególnie warto się przyjrzeć ??
demondemidi - Nie 13 Kwi, 2014

Ogólnie rzecz biorąc GS to sprzęt do nauki jazdy i znalezienie takiego który nie leżał graniczy z cudem, kwestia jest tylko taka, żeby sprzedawca tego nie próbował ukryć. Dlatego najgorsze są te konie, w których wszystko jest jak w oryginale ale jednak coś nie pasuje, to zawsze świadczy o tym, że ktoś chciał ukryć jego przeszłość. Ten żółty wygląda przyzwoicie i jeśli z ramą nikt nic nie grzebał to raczej warto się nim zająć. Ale na sam napęd bym nie liczył, pozycja naciągu o niczym nie świadczy a z tego co widać na fotkach to chyba nie jest już pierwszej świeżości.
Pawlus - Nie 13 Kwi, 2014

Cytat:
Ale na sam napęd bym nie liczył, pozycja naciągu o niczym nie świadczy a z tego co widać na fotkach to chyba nie jest już pierwszej świeżości.


Fakt, w 100% po samym naciągu nie można ocenić zużycia choćby zębatek czy rolek, ale na tych zdjęciach nie widać, żeby łańcuch zwisał jakoś szczególnie do dołu. To że jest taki ubrudzony, też o niczym nie świadczy - żebyś widział łańcuch mojego GS'a na zdjęciach z aukcji gdy go kupowałem, a po tym jak trafił do mnie i został potraktowany naftą świetlną ;) Po prostu poprzedniemu właścicielowi chyba za bardzo nie chciało się go czyścić. W praktyce cały napęd po wyczyszczeniu okazał się być bardzo mało zużyty, zgodnie z tym co zapewniał sprzedawca - że napęd był wymieniany parę lat temu.

Borek - Nie 13 Kwi, 2014

zena napisał/a:
Kret sprzedaj mu swoją cebre i wszyscy będą szcześliwi


aua!!! :D

dragus1208 - Wto 15 Kwi, 2014

Chyba w końcu mam to czego szukałem. Wypatrzyłem w mojej miejscowości tego GS'a http://olx.pl/oferta/moto...html#b93b744e10 . Okazało się że jest to maszyna kolegi, kolegi kuzynki :) . Ze względu na znajomości miła kobieta powiedziała że sprzeda mi go za 4800zł. Pożyczyłem kilka stówek i jadę dzisiaj albo jutro go oglądać. Wydaje mi się że nie ma się zbytnio do czego przyczepić. Na początku sezonu miał robiony pełny serwis, jeździła nim przez 3 lata kobieta koło 40stki rekreacyjnie w ciepłe, niedzielne popołudnia :)) . Napiszcie co myślicie :D .
Pawlus - Wto 15 Kwi, 2014

Chciałem już napisać, że za taka kasę ten rocznik w niezłym stanie to super okazja (pomijając już szlif na lewo i brak emblematu) ALE zauważyłem, że w tym silniku są czarne cylindry, czyli z silnika <1997 r. Ktoś musiał zatrzeć cylindry które tam były pierwotnie, ale daje to do myślenia, że mogły być też inne rzeczy robione w tym silniku - musisz koniecznie go sprawdzić. Jak okaże się ok, to wtedy można powiedzieć, że to nawet okazja.

EDIT:
Jednak cały silnik (cylindry razem z blokiem) jest czarny, a jedynie pokrywy są przełożone z nowego silnika, więc jest szansa, że silnik jest całkiem ok a nie jakiś grubszy składak. Mimo to na przebieg zbyt nie patrz w tym egzemplarzu, silnik jest starszy i jest do sprawdzenia.

dragus1208 - Wto 15 Kwi, 2014

Mi się jednak wydaje że ten silnik cały jest srebrny, takie wrażenie przez światło i lekko zachodzi na czarny ale przecież GS'y które mają czarny silnik to ten czarny jest taki świecący że by się raczej rzuciło od razu na zdjęciu. No ale zobaczę wszystko na miejscu. Narazie czekam na kontakt od niej kiedy mogę przyjechać i wszystko wyjdzie na miejscu. Ale dzięki że zwróciłeś uwagę.

A więc tak. Zabrałem ze sobą 2 kumpli którzy znają się na motocyklach jak mało kto ( 1 sam miał identyczny egzemplarz ). Rzeczywiście miałeś rację, kartery i cylindry są czarne, kapy odbie srebrne i musiał mieć glebę na lewą stronę. Na zadupku jest lekko przetarty plastik, na baku nie widać śladów, za to gmol dosyć mocno dostał gdyż jest lekko wgięty do tyłu i przerysowany. Silnik pracuje bardzo ładnie, z żadnej strony nie stuka, nie puka, jedynie co jest chyba charakterystyczne dla tego silnika to takie lekkie dźwięk ( kumpel mówi że tak stuka łańcuszek rozrządu ). Bez problemu odpalił, bardzo równo pracuje po rozgrzaniu. Kumpel który miał GS'a przejechał się i mówi że również skrzynia pracuje prawidłowo. Wkręciliśmy go kilka razy na wyższe obroty i na nich również nie słychać niepokojących dźwięków, szybko schodzi z obrotów. Poza tym wszystko działa prawidłowo ( światła, kierunki itp.). Tarcze są gładkie i dosyć grube, nie mają rantu. Klocki rzeczywiście wymienione. Opony w ładnym stanie, dużo bieżnika. Co prawda pierwsze kilka minut pracował trochę nie równo i miał lekko za niskie wolne obroty ale kumpel mówi że trzeba się przejechać żeby się porządnie rozgrzał i wtedy jest ok. Na ramie nie było żadnych odprysków czy rdzy, jedynie drobne kropki na blaszkach gdzie mocowany jest akumulator. Łańcuch też ładny, jeszcze trochę naciągu zostało. Są to bliscy znajomi rodziców mojego drugiego kupla który z nami był dlatego znam jego przeszłość. Rzeczywiście mieli go 2 lata, kobieta jeździła nim bardzo spokojnie, ostatnio przed sezonem miał wizytę u znanego w okolicy bardzo dobrego mechanika motocyklowego więc miał kompletny przegląd.

Czyli podsumowując ładny egzemplarz, a wady to przełożony silnik i gleba na lewą stronę.

Jest to mój pierwszy poważny zakup, jak na mój wiek i brak pracy jest to dla mnie również spory wydatek dlatego proszę was o wylewne i szczere opinię. Czy cena 4800zł za ten egzemplarz jest odpowiednia?? Tutaj jeszcze raz macie link:
http://olx.pl/oferta/moto...html#8f7fba493e

Do jutra mam podjąć decyzję ponieważ w piątek ma przyjechać klient z daleka i prawdopodobnie będzie go brał. Dlatego proszę was o dużo konkretnych opinii. Z góry dzięki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group