.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - Predkosc vs Biegi vs Obroty silnika - jak to sie wiaze w gs?

yezozwierz - Nie 15 Wrz, 2013
Temat postu: Predkosc vs Biegi vs Obroty silnika - jak to sie wiaze w gs?
Koledzy, tak sie zastanawiam nad zwiazkiem miedzy wskazaniami zegarow etc. Generalnie ufam obrotomierzowi a nie predkosciomierzowi, wiec ciekaw jestem jaka jest realna predkosc przy okreslonych obrotach konkretnego biegu? Znajde gdzies tabele by to policzyc? A moze mi podpowiecie? Np na 6tce ile ma wasz gs przy 6000obr? A ile na 6tce przy 9000obr?
Exodus - Nie 15 Wrz, 2013

Mi przy licznikowych 100km/h obrotomierz wskazuje 4000rpm.. Rzeczywista prędkość to wtedy 89km/h.. Ale obroty też są pewnie przekłamane, tarcze były wymieniane zanim do mnie trafił..
Ryder - Nie 15 Wrz, 2013
Temat postu: Re: Predkosc vs Biegi vs Obroty silnika - jak to sie wiaze w
yezozwierz napisał/a:
Koledzy, tak sie zastanawiam nad zwiazkiem miedzy wskazaniami zegarow etc. Generalnie ufam obrotomierzowi a nie predkosciomierzowi, wiec ciekaw jestem jaka jest realna predkosc przy okreslonych obrotach konkretnego biegu? Znajde gdzies tabele by to policzyc? A moze mi podpowiecie? Np na 6tce ile ma wasz gs przy 6000obr? A ile na 6tce przy 9000obr?

U mnie wygląda to tak:
80km/h 4k
90km/h 4,5k
100km/h 5k
120km/h 6k
140km/h 7k
Wszystko na 6tym biegu :]

bratpit - Nie 15 Wrz, 2013
Temat postu: Re: Predkosc vs Biegi vs Obroty silnika - jak to sie wiaze w
Ryder napisał/a:
yezozwierz napisał/a:
Koledzy, tak sie zastanawiam nad zwiazkiem miedzy wskazaniami zegarow etc. Generalnie ufam obrotomierzowi a nie predkosciomierzowi, wiec ciekaw jestem jaka jest realna predkosc przy okreslonych obrotach konkretnego biegu? Znajde gdzies tabele by to policzyc? A moze mi podpowiecie? Np na 6tce ile ma wasz gs przy 6000obr? A ile na 6tce przy 9000obr?

U mnie wygląda to tak:
80km/h 4k
90km/h 4,5k
100km/h 5k
120km/h 6k
140km/h 7k
Wszystko na 6tym biegu :]


U mnie też to tak wygląda

kysa275 - Nie 15 Wrz, 2013

yezozwierz napisał/a:
Znajde gdzies tabele by to policzyc?

proszę
http://www.gearingcommander.com/

Riva - Nie 15 Wrz, 2013
Temat postu: Re: Predkosc vs Biegi vs Obroty silnika - jak to sie wiaze w
bratpit napisał/a:
Ryder napisał/a:
yezozwierz napisał/a:
Koledzy, tak sie zastanawiam nad zwiazkiem miedzy wskazaniami zegarow etc. Generalnie ufam obrotomierzowi a nie predkosciomierzowi, wiec ciekaw jestem jaka jest realna predkosc przy okreslonych obrotach konkretnego biegu? Znajde gdzies tabele by to policzyc? A moze mi podpowiecie? Np na 6tce ile ma wasz gs przy 6000obr? A ile na 6tce przy 9000obr?

U mnie wygląda to tak:
80km/h 4k
90km/h 4,5k
100km/h 5k
120km/h 6k
140km/h 7k
Wszystko na 6tym biegu :]


U mnie też to tak wygląda


i tak powinno być ;)
ale 9k obrotów na szóstce to powodzenia :rotfl:

yezozwierz - Nie 15 Wrz, 2013
Temat postu: Re: Predkosc vs Biegi vs Obroty silnika - jak to sie wiaze w
Riva napisał/a:


ale 9k obrotów na szóstce to powodzenia :rotfl:


eee a co w tym nie halo? :P

BociekPL - Nie 15 Wrz, 2013

ja na 6 biegu mam też 120 a dalej nie kręcę bo mam warning light na 6000 rmp :P
Nozownik - Sro 25 Wrz, 2013
Temat postu: Re: Predkosc vs Biegi vs Obroty silnika - jak to sie wiaze w
yezozwierz napisał/a:
Riva napisał/a:


ale 9k obrotów na szóstce to powodzenia :rotfl:


eee a co w tym nie halo? :P


Właśnie? odnośnie czego to "powodzenia"? :orany:

yezozwierz - Sro 25 Wrz, 2013
Temat postu: Re: Predkosc vs Biegi vs Obroty silnika - jak to sie wiaze w
Nozownik napisał/a:

Właśnie? odnośnie czego to "powodzenia"? :orany:


Przypuszczam że koledze się włączył hamulec moralny względem reszty użytkowników, gdyż jasno wynika ze przy tej prędkości obrotowej na ostatnim biegu prędkość pojazdu oscyluje w okolicach 180km/h :hyhy:

simin - Sro 25 Wrz, 2013

Raczej chodzi o to że vmax osiąga się na 5 biegu, a 6 bieg może mieć kłopot z utrzymaniem takiej prędkości.

Kręcąc silnik do 9000 obrotów na 5 biegu masz ok 160 km/h.

Wrzucając 6 bieg w tym momencie przyspieszenie do 180 będzie albo b. trudne albo niemożliwe.

Generalnie takie prędkości jak dla mnie są nie na gs'a.

yezozwierz - Sro 25 Wrz, 2013

simin napisał/a:
Raczej chodzi o to że vmax osiąga się na 5 biegu, a 6 bieg może mieć kłopot z utrzymaniem takiej prędkości.

Kręcąc silnik do 9000 obrotów na 5 biegu masz ok 160 km/h.

Wrzucając 6 bieg w tym momencie przyspieszenie do 180 będzie albo b. trudne albo niemożliwe.

Generalnie takie prędkości jak dla mnie są nie na gs'a.


Z przykrością ale muszę się zgodzić, jazda z taką prędkością na gs to walka z samym sobą, motocyklem i wiatrem, generalnie nie polecam próbować tak jechać z plecakiem bo ściąga jeszcze bardziej ;) Co do przyspieszeń mi się wydaje że mój gs idzie dalej na tej szóstce, może to sprawdzę ale jakoś mi się nie pali do takiego gnania ;) Ale nie raz miałem właśnie na 6tce te 9000obr więc wiem że jak najbardziej jest to osiągalne.

Nozownik - Sro 25 Wrz, 2013

yezozwierz napisał/a:
jasno wynika ze przy tej prędkości obrotowej na ostatnim biegu prędkość pojazdu oscyluje w okolicach 180km/h :hyhy:


Nie powiem, że tak sam zrobiłem, ale z tego co mi wiadomo osobnik moich wymiarów na gieesce w stanie takim jak moja - dałby rade jadąc z górki po długiej, pustej prostej.

Generalnie przy moich gabarytach w pewnym momencie wywołuję swoim ciałem taki opór powietrza, że miota mną jak szatan :P

simin napisał/a:
Generalnie takie prędkości jak dla mnie są nie na gs'a.


Też tak sądzę

yezozwierz - Sro 25 Wrz, 2013

No to ja nie wiem czy mój gs ma jakieś niewyobrażalne zdolności czy co, ale na płaskim rozpędza się całkiem szybko do tej prędkości - przynajmniej takie mam wrażenie :P Nozownik a jakie ty masz gabaryty :P ? Ja 178/95 więc może wysoki nie jestem specjalnie ale ciężki jak za dwóch + worek ziemniaków :P
Nozownik - Sro 25 Wrz, 2013

Ja 183 w górę i na około 100 szeroki :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group