.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Motocyklowe wyprawy, zloty, imprezy, spotkania - Długi weekend i krótki wypad do Chorwacji

keraj33 - Wto 20 Sie, 2013
Temat postu: Długi weekend i krótki wypad do Chorwacji
Ponieważ zostało troszkę urlopu postanowiliśmy z kumplem gdzieś wypaść i plan jest "Węgry"ale jak będziemy tak blisko to czemu nie Chorwacja i poszło.
Chorwacja przez Słowację i Węgry bo dzieciak nie może jechać przez Słowenie limit wieku 12 lat a on ma 10 

Plan jest i kwatera się znalazła w Poreć ( Istria) na pięć dni wyjazd planowany 13-go i powrót 17-go.W stronę Chorwacji przejazd od lewej strony Balatonu a powrót od strony Budapesztu i trochę pomieszać na drogach Słowacji.
Motorki podobne bo gs500 i cb500 plan nie zbankrutować i w miarę szybko dotrzeć do celu.
Podróż przez Słowację szybko i trochę w deszczu , nagle pech siadła nawigacja (jak w życiu) więc trzeba szybko kupić mapę i resztę drogi na mapie tempo średnie ale widoki i drogi cudne.
Do Chorwacji dokładnie do Poreć docieramy wieczorkiem a ponieważ nawigacji brak trzeba odnaleźć kwaterę na zasadzie pytań i zajmuje nam to 5 minut 

Miasteczko piękne woda cudna bo ciepła i czysta więc trzy dni byczenia, oglądania widoków nad i pod wodą ale nie tyko  i delikatnego picia np. piwa

Dwa filmiki (maska i rurka) ale aparacik prosty więc bez szału

http://www.youtube.com/watch?v=mhte78H6Hcw

http://www.youtube.com/watch?v=bVpImfcPTFQ

Gdy przyszedł dzień powrotu wszystkim było mało ale wyjścia nie było motorki spakowane piwo do domku kupione i ruszamy w trasę.
Powrót bez problemów, pozdrawiamy parę Węgierską na motorach ( gdyby na to forum trafiła i znała polski) która dołączyła się do nas na Chorwacji i jechała przez dłuższy czas z nami do czasu gdy musiała zjechać po paliwo.

Załączam kilka fotek z nad Balatonu i Chorwacji i polecam takie trasy bo to sama przyjemność

Podczas podróży brak spotkanych innych GS :) :)

Piter - Wto 20 Sie, 2013

Bardzo fajny wyjazd. Gratuluję udanej i bezpiecznej wyprawy.
Endriu21 - Wto 20 Sie, 2013

Fajny wypad! Jaki to rocznik GSa? 96r? I każdemu na zapakowanie się wystarczył jeden kufer i wsio? Razem z tym piwem? :) I kto jechał z pasażerem GS czy CB?
keraj33 - Sro 21 Sie, 2013
Temat postu: odp
Dzięki,

GS 96 , CB 97 rok

każdy miał kufer na tyle, dwie torby boczne ja miałem dwa plecaki które umieściłem zamiast pasażera na GS .Dzieciak jechał na CB bo GS to przecież bagażówka ;) .W Chorwacji gorąco więc tylko krótki rękaw i spodenki,jedzenie kupowane na miejscu bo super market Konzum 30 metrów od kwatery i nawet gotowe obiady były a i nawet polska wódka była!!!(załączam dowód) :) .A co do piwa to zawsze się miejsce znajdzie bo przecież u Nas takiego nie ma

a dzieciak zapytany po powrocie czy pojedzie za rok odp "OCZYWIŚCIE" a sporo kilometrów było

Endriu21 - Pią 23 Sie, 2013

Fajną masz bazę wypadową z południa Polski. Ja to dzień jechałbym z Bydgoszczy do Trzebinii, a potem dopiero w drogę... Ehh, ale nie odpuszczę Chorwacji :) Powiedz jak kwatery szukałeś? I czy dobrze jest szukać z jakimś parkingiem (zamykanym/strzeżonym) czy można tam spokojnie na dworze zostawić sprzęt bez obaw?
yaszczi - Pią 23 Sie, 2013

wypad rewelka, może w końcu w przyszłym roku... :oczami:
squarek - Pią 23 Sie, 2013

Chorwacja fajny kraj do zwiedzania na moto. :)
Widzę że u was też była współpraca międzynarodowa. :D
My w maju bawiliśmy się tak... :P


keraj33 - Sob 24 Sie, 2013

Endriu Chorwacja to nie Polska i tam naprawdę nie ma złodziejstwa wręcz przeciwnie pomoc na każdym kroku( oczywiście znajdzie się wyjątek od reguły ale chyba 1 na 1000xxx).Kwatera znaleziona z neta korzystałem już z Casamundo 3 razy a ostatnio z Adriagate. W Chorwacji jest zasada jak kwatera nad samym morzem i w centrum to dostajesz kartę parkingową i wjazd FREE ale tam naprawdę nie ma złodziejstwa !

Endriu21 napisał/a:
Fajną masz bazę wypadową z południa Polski. Ja to dzień jechałbym z Bydgoszczy do Trzebinii, a potem dopiero w drogę... Ehh, ale nie odpuszczę Chorwacji :) Powiedz jak kwatery szukałeś? I czy dobrze jest szukać z jakimś parkingiem (zamykanym/strzeżonym) czy można tam spokojnie na dworze zostawić sprzęt bez obaw?


[ Dodano: Sob 24 Sie, 2013 ]
No żubrówka z sokiem jabłkowym to idealnie dobrana para Polsko Chorwacka :hyhy: ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :) :) ;)

kto pije ten wie, że żyje!! :rotfl:

squarek napisał/a:
Chorwacja fajny kraj do zwiedzania na moto. :)
Widzę że u was też była współpraca międzynarodowa. :D
My w maju bawiliśmy się tak... :P

[url=http://naforum.zapod...6ef.jpg]Obrazek[/url]

sebas_bdg - Nie 25 Sie, 2013

Wypad widze super no, jak mozesz wrzuc jeszcze jakies ciekawe zdjecia, widoki itp. :)

Ja oczywiscie tez jestem za wypadem do Chorwacji w nastepnym sezonie :rotfl:

Ilonaaa - Nie 08 Wrz, 2013

Z opisu i ze zdjęć widzę, że udany wypad. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się podobną trasę ogarnąć, bo Chorwacja od jakiegoś czasu już mi się marzy.
keraj33 - Pon 09 Wrz, 2013
Temat postu: odp
z przyczyn technicznych dopiero dziś dokładam kilka fotek :) iiiii

[ Dodano: Pon 09 Wrz, 2013 ]
a teraz czekam na Wasze.
Pozrawiam

keraj33 - Wto 10 Wrz, 2013
Temat postu: odp
ciekawostka na koniec bo wreszcie znalazłem
keraj33 - Wto 05 Sie, 2014
Temat postu: cdn
:) Plan na ten rok to Chorwacja Crikvenica i Zavratnica od 12 do 16/08 kwatera zapłacona motorki przygotowane z mała zminą jedzie Gs500 i Tdm 850.Relacja i zdjęcia po powrocie. ;) no chyba,że ktoś w tym czasie będzie w tym rejonie to zapraszam na piwko Ożujscko :rotfl:
keraj33 - Wto 19 Sie, 2014
Temat postu: cd
Witam,

Chorwacja zaliczona po raz drugi na GS500.Czym różnił się wypad od poprzedniego a więc:
-pogodą bo podczas startu i powrotu lało
-miejscem
-czasem
-ilością przejechanych km i wypitego piwa
-zalanym aparatem przez fale

W stronę Chorwacji średnia prędkość 120mkm /h ale i do 180 też się dociskało bo zmuszali.Podczas jazdy nastąpiło zatkanie kranika ale przełączenie pomogło. Trasa przez Węgry i Słowacje inna niż poprzednio aby było coś nowego i tym sposobem wylądowaliśmy na torze w Węgrzech ale tylko aby popatrzeć :kwasny: .Miejscowość piękna ale Zavratnica z zatopioną barką z czasów II wojny światowej rewelacja!!!Przejazd drogami Chorwacji z północy na południe i powrót super te zakręty uczą a widoki odwracają uwagę , więc trzeba być ostrożnym.Powrót do granicy Węgier w pięć maszyn bo w kupie siła ;)
Szkoda tylko, że tak krótko i oczywiście brak spotkanych gs500 :szok: :szok:

Zdjęcia:

keraj33 - Sob 06 Sie, 2016
Temat postu: Chorwacja 2016 Senji z okazji 20 lecia GS500
W zeszłym roku byly wyjątkowo Czeskie Teplice a w tym roku jedziemy na okres od 13-16 sierpnia do Senji ale przez Czechy,Austrię,Słowenie GS500 z pasażerem I Honda Hornet 900 również z pasażerem

Relacja po powrocie i jeżeli ktoś w tym czasie będzie w tych rejonach można się spotkać na piwko :) :rotfl:

keraj33 - Czw 18 Sie, 2016
Temat postu: Byłem,zobaczyłem a i się dobrze bawiłem
Było super tylko trochę za krótko.
Motorki GS I HONDA HORNET 900 przejechały na Chorwację bez problemu a odwiedziły Senji i super paradę połączoną z imprezą:) załączę link jak wystawię filmik,następnie wyspę KRK i Cres a na koniec jaskinie Postojną na Słowenii. Pierwszy raz na tak długą trasę zabrałem pasażera z którym wcześniej przejechałem tylko 3 km ale jednak GS to dobry sprzęt i dał radę
Podróż z Polski przez Czechy to tylko zimno,zimno i zimno ale tak jak nas zlało w Wiedniu to szok :kwasny: W Senj spotkałem ludzi z pod Rzeszowa na czoperach i turystykach których pozdrawiam, ogólnie wyjazd bardzo udany a miejsce warte polecenia jast tam knajpka w porcie do której zjeżdżają sie motocykliści.
Na CRES pojechaliśmy zobaczyć jaskinię Plava Grota do której można dostać się tylko od strony morza są dwa wejścia jedno dla ludzi z dobrymi płucami a drugie dla każdego kto umie pływać. Dodatkowa atrakcja to strome i ciężkie zejście z Lubenic około 1 h marszu a powrót to już prawdziwy koszmar, było ciężko ale daliśmy radę!!!


Załączam kilka zdjęć, GS został sprzedany bo trafiła się okazja na tani i większy sprzęt ale to był super motocykl i jak widać na trasy też ;)

keraj33 - Czw 10 Sie, 2017
Temat postu: Jak co rok :)
;) W tym roku wybieramy się na Cres bo nam się spodobał, termin 12-16 sierpień 2017 i oczywiście gdyby ktoś był w pobliżu, pisać a spotkamy się na piwie.
Sprzęty tym razem SV650S i VFR800 a opis po powrocie :hyhy:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group