.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Forum - problemy z dzialaniem i propozycje zmian - tapatalk

tholin85 - Sro 24 Lip, 2013
Temat postu: tapatalk
Ostatnio zauważalnym na spocie że większość wchodzi na forum przez smartfony.
są skrypty forum obsługujące wersie mobilne. Ale poco całe forum przerabiać jak teraz jest sezon i należy śmigać:)

Zwracam sie z uprzejma prośbą o dołożenie łatki tapatalk do naszego forum.

na pewno wiekuistość użytkowników będzie zadowalano zwłaszcza ze już są koledzy UK:)

Pozdrawiam

danny - Sro 24 Lip, 2013

Problem w tym ze to forum ma za stary silnik - i (chyba) nie istnieje plugin taptalk do tej wersji :>
RedShadow - Sro 24 Lip, 2013

Było już o tym kilka razy w temacie ogólnym nt. rozwoju forum. Dopóki nie przejdziemy na phpbb3 nie ma możliwości zainstalowania tapatalka.
tholin85 - Sro 24 Lip, 2013

:(
to rozumiem ze nasz nadworny informatyk:) niema teraz czasu bo jeździ do odcinki:)
:(

Może go skusimy piwem na zlocie:)

żółwik - Sro 24 Lip, 2013

Tapatalk nie obsłguje modyfikacji PHPBB2 by Przemo. Trzeba zrobić migrację bazy do PHPBB3
RedShadow - Sro 24 Lip, 2013

http://forum.gs500.pl/vie...p=162211#162211 Tutaj jest i o tapatalku i o trwającej migracji na phpBB3
danny - Sro 24 Lip, 2013

Wiec mysle ze ten temat mozna zamknac ;)
studi - Sro 24 Lip, 2013

Apel do forumowiczów

http://forum.gs500.pl/vie...p=181631#181631

tholin85 - Czw 25 Lip, 2013

no to czekamy na chętnych:)
tholin85 - Sro 02 Kwi, 2014

no to sezon przyszedł i znowu nie będzie czasu na zmiana silnika :(
studi - Sro 02 Kwi, 2014

tholin85, a zgadnij ile osób odpowiedziało na mój apel, to takie retoryczne pytanie.
tholin85 - Sro 02 Kwi, 2014

:wstyd: jak bym trochę więcej umiał to bym sam się za to zabrał ;)
Grzechu16 - Sro 02 Kwi, 2014

Może spróbować podpiąć ogłoszenie pod główną stronę i np w ramach podziękowania zaproponować darmową koszulkę forumową przy najbliższej edycji?
yezozwierz - Sob 05 Kwi, 2014

Ja tez korzystam ze smartfona nieraz w korzystaniu z forum.. I nie narzekam.. A jak przejdziemy na nowy silnik to chyba mnie licho porwie zarowno przy korzystaniu z www jak i smartfona :/
tholin85 - Czw 09 Kwi, 2015

no i co wiedziałem ze jak się rozda adminy za darmo to nic nie zrobią. najpierw zmiana później ranga:)

Gdzie jest taptalk?

studi - Czw 09 Kwi, 2015

tholin85 napisał/a:
Gdzie jest taptalk?

Coś mi się wydaje, że po woli ta aplikacja zaczyna puchnąć i iść w złym kierunku, jak kilka innych aplikacji nie tylko mobilny w historii, oto cytat ze stycznia tego roku z innego forum na silniku IP Board
Cytat:
Może ktoś kojarzy, czy jest jakaś sensowna alternatywa dla Tapatalk dla Androida? Było świetnie, ale po kilku ostatnich aktualizacjach aplikacja jest praktycznie nieużywalna. Koszmarny wygląd i usability, do tego niedziałające podstawowe funkcje (jak oznaczanie forum/kategorii jako przeczytane).
Skórka mobilna nie jest zła, ale dedykowana aplikacja byłaby chyba wygodniejsza.

Cytat:
szukam aplikacji, która działa na forach, które po ostatniej aktualizacji tapatalka przestały z nim współpracować.


co oczywiście nie zmienia postaci rzeczy, że po początkowych prężnych działaniach coś się kolega Exodus opuścił.

Exodus - Czw 09 Kwi, 2015

studi napisał/a:
co oczywiście nie zmienia postaci rzeczy, że po początkowych prężnych działaniach coś się kolega Exodus opuścił.


Przyznaję się bez bicia, że się opuściłem. I nie będę się tłumaczyć, bo skoro się czegoś podjąłem to mimo wszystko powinienem coś z tym zrobić.
Zobowiązuję się w przyszłym tygodniu odświeżyć moje informacje odnośnie TapaTalka, możliwości migracji na phpBB3 i powiązanych tematów. A jak tego nie zrobię to mnie rozliczcie sami.
Ale z dotychczasowych prób wynika, że przeniesienie się na nowy silnik w celu możliwości korzystania z w/w aplikacji wiąże się z utratą niektórych danych z dodatków do forum, które posiadamy tutaj. Chodzi m.in. o mapę użytkowników czy też czas spędzony na forum. Pomieniali po prostu sposób zapisu takich danych lub po prostu nie ma takiego dodatku na nową wersję.

tholin85 - Czw 09 Kwi, 2015

Wimy ze dasz rade:)Exodus,
sziwu - Czw 09 Kwi, 2015

Polubiłem statystyki odnośnie czasu spędzonego na forum, szkoda było by to tracić. Swoją drogą czy Taptalk jest aż tak potrzebny? Pytam, bo nigdy z niego nie korzystałem, zawsze kiedy potrzebuję to wchodzę przez przeglądarkę i całkiem wygodnie się to obsługuje. (oczywiście cały czas mam na myśli urządzenia mobilne) Forum w tej formie jest lekkie i nawet na starym sprzęcie wszystko się ładuje. Lubię ten minimalizm.
foka - Czw 09 Kwi, 2015

Jesli bede mogl jakos pomoc dajcie znac.
Czasu... prawie nie mam ale ... moze gdzies pomiedzy jedna a druga herbata w pracy cos tam potestuje.

Jelsi to wymagane to troche sie na necie znam
http://www.goldenline.pl/mariusz-bartyzel/
wiec gdybym dostal namiary na repo git-a albo jakas paczke to moge postawic lokalnie i potestowac , moze cos tam wymysle.

tmi - Czw 09 Kwi, 2015

Exodus napisał/a:
Chodzi m.in. o mapę użytkowników czy też czas spędzony na forum. Pomieniali po prostu sposób zapisu takich danych lub po prostu nie ma takiego dodatku na nową wersję.

Przecież Mapa użytkowników jest martwa, gdzie by się nie kliknęło to "undefinied brak użytkowników".
A czas spędzony na forum? to ilość postów już nie wystarczy?

Jeśli już tak koniecznie ten tapatalk musi być, byle tylko został zachowany dotychczasowy fajny i przejrzysty wygląd forum.

studi - Czw 09 Kwi, 2015

tmi, mapa zasadniczo działa ale zależy od przeglądarki, niestety im nowsza tym gorzej bo skrypt był pisany dawno, dawno temu w odległej galaktyce ;)

Co do międzymordzia to w bb3 jest ono trochę inne, a stróktura działów pozostaje bez zmian, w sensie po konwersji wszystko ląduje w głównym drzewie i trzeba od nowa porobić działy i poustawiać odpowiednie zawartość ich, ale da się to zrobić.

sziwu - Czw 09 Kwi, 2015

tmi, dla osób które więcej czytają niż piszą ten czas może być przydatny. Nie wiem jak inni ale ja lubię sobie zerknąć ile czasu jestem zalogowany i ile godzin spędziłem na forum. Co do mapy to się zgodzę, wystarczy popatrzeć po użytkownikach i mało kto zaznacza miejsce zamieszkania, wystarczy raczej sam podpis bez otagowania.

Z tego wszystkiego najważniejsza jest wcześniej wspomniana przejrzystość forum. Wiele lekkich witryn zaczyna migrować na jakieś ciężkie molochy z wodotryskami a nie chciał bym tego tutaj. W zasadzie nie wiem czy chciałbym zmian, w obecnej formie wszystko mi się podoba.

(tak, wiem, zbyt wiele do powiedzenia nie mam a wszystkim się nie dogodzi :P )

tholin85 - Pią 10 Kwi, 2015

jak będzie TapaTalka może więcej forumowiczów zacznie pisać na forum a nie na FB:) z smart sprzętów.
Forum nie się rozwija bo jak nie to .... wole nie myśleć:(

Wilk - Pią 10 Kwi, 2015

To co uzytkownicy korzystaja z iphona, ze im forum w przegladarce nie dziala? :rotfl: Na androidzie forum smiga :) Apka fb na telefonie to zlo. Inwiligacja na maxa (wystarczy spojrzec jakich dostepow wymaga i jaka jest licencja i juz wszystko wiadomo) i to ludzie instaluja sobie na telefonie z wlasnej woli hehe Lepsze niz wirusy :D
tholin85 - Pią 10 Kwi, 2015

nie będziemy tu dyskutować na temat czy lepszy jabłuszko czy okna.(to zasługuje na osobny temat)
Po prostu ma być łatwiej:) i rozwojowo:)

brat Łełka - Sob 11 Kwi, 2015

Co do czasu spedzonego na forum, jak mi wytlumaczycie jak to ma dzialac, to moge dorobic moda na phbb3
Kiedys zrobilem ze 2 mody na forum LFS (taka gra), dam rade

Tapatalk +1, albo cokolwiek co poprawi odczyt na komorce

studi - Sob 11 Kwi, 2015

gruby3, a może byś spróbował w drugą stronę, wziąć moda tapatalk dla phpBB3 i przerobić go na zgodnego z phpBB2
brat Łełka - Sob 11 Kwi, 2015

Co innego zrobic dodatkowa tabele w bazie, zapisywac i wyswietlac jakies dane, a co innego zrobic plugin dostepowy dla obcej aplikacji :)
Zadanie sprowadza sie do zapomnienia o kodzie zrodlowym forum, rozmkminienia bazy danych i dorobienia do niej interfejsu dla silnika Tapatalk korzystajac z jego API
Technicznie wykonalne, ale nie w pojedynke i nie w rozsadnym czasie

Skoro do tej pory nikt nie przerobil plugina phpbb3 na starsza wersje, to widocznie nie jest to takie latwe i szybkie. Tym bardziej, ze nawet ekipa Tapatalk tego nie zrobila, a komu jak komu, ale im powinno zalezec zeby wspierac jak najwiecej platform

foka - Nie 12 Kwi, 2015

Sorki ale chyba dywagujecie o tym co i tak juz nieuniknione.
Skrypt na ktorym chodzi forum ma kilkanascie lat i i tak zostanie pewnie w koncu zaktualizowany (lepiej predzej niz pozniej) bo wymusi to jakis dodatek, plugin czy potrzeb albo ktos sie wlamie przez jedna z luk.

Mysle ze to nie takie straszne i najlatwiejsza jest migracja, copy katalog, nowa baza nowy vhost na nim migracja i testy dla kilku userow. 2 3 godzinki i po sprawie, a jesli czegos w widoku nie bedzie to latwiej do templatki dodac kilka linijek kodu niz przerabiac mody czy cofac tapatalka d wczesniejszych wersji. Zreszta na wielu forach identyczne problemy i potrzeby z tym byly.

Nowszys krypt to wieksze bezpieczenstwo, mozliwosci np integracje z nowymi potalami, pisanie postow przez email czy jakies tam wtyczki ktre moga sie przydac.

U nas kiedys kilkanascie razy probowano zamienic liste dyskusyjna na forum ale pomimo wielu lat pprob nie dalo sie bo ludzie sie strasznie przyzwyczaili, z tym ze google samo poprawia i dodaje to co trzeba wiec robota administracjna na forum odpada.

Po aktualizacji/migracji nawiecej roboty bedzie z konfiguracja ale przeca mozna to robic na kopii gdzies "obok" wiec co za problem.

Exodus - Pon 13 Kwi, 2015

foka, dzięki za ofertę pomocy. Jak nie będę mógł sobie z czymś poradzić to pozwolę sobie odezwać się do Ciebie. Ale na razie sam powalczę z tematem - muszę się wykazać, że nie za darmo świeci mi się nick na czerwono. :)

Tak jak pisałem, będę ogarniał jak się ma kompatybilność różnych dodatków, które tutaj mamy wgrane, do nowej wersji. Co można przenieść łatwo, z czym trzeba popracować a co jest wybitnie trudne. Potem pewnie ankieta, bo "nie da się bez ankiety" i podejmiemy decyzję co dalej.. :)

foka - Pon 13 Kwi, 2015

Spoko,
Nie wiem czy pracujecie na dedyku czy vps czy to jakis zwykly hosting. Jesli mialbym shella
Zrobilbym kopoe calosci na npwy katalog, zrobil vhosta zabezpieczonego htaccesem, postawil kopie bazy
I nakopii odpalilbym migracje, czy aktualizacje czy jak to tam wyglada. Jak sie cos wywali to na oddzielnym vhoscie wiec nic nikomu
Nie zaszkodzi. Jak sie uda to wystarczy zrobic przekierowanie domeny i oryginal zostawic, jakby cos.
Ja z phpbb nigdy nie pracowalem, zawsze to byl inny silnik ale procedura bylaby ta sama, a phpbb ma kolosalne wsparcie wie
Nie powinno byc problemow. Zreszta tak jak pisze, kopia i na niej testy i wszystko.
Jak masz paczke z repo, kopie bezpieczenstwa i bazke i jak udostepnisz to moge sobie lokalnie ppstawic wszystko i pptestowac.
Pozdr

studi - Pon 13 Kwi, 2015

foka, jest u mnie w dobocie pod biurkiem na mojej prywatnej domenie zabezpieczony .htaccessem wystawiony host z kopia naszego forum, bedzie juz z przed roku i tam takze jest juz phpbb3, exodus zrobil juz jak napisal podstawowa migracje, wiec z tym nie ma problemowl choc na poczatku byly jakies male schody z przejsciem z iso na unicode w samej bazie, teraz jak napisal jest na etapie testowania dodatkow.

Jak juz skonczy to sie z tego zrobi dzialajace źrodlo ze wszystkimi niezbednymi dodatkami, preniesie na oficjalny serwer i zaimportuje dane z obecnej bazy

foka - Pon 13 Kwi, 2015

No to super. Jak bede mogl w czyms pomoc chocby w testach to piszcie.
Exodus - Sob 18 Kwi, 2015

A więc.. Po sprawdzeniu różnych możliwości, na mój dzisiejszy stan wiedzy, po przeniesieniu forum na phpBB3 uda nam się bez problemu zachować następujące informacje:
- datę urodzenia
- nazwę miejscowości
- awatary
- województwo
- płeć
- łączny czas online

Do sprawdzenia, dopracowania lub zrobienia pozostaje jeszcze:
- PlusMinus
- shoutbox :)
- podpis na forum (problemy z kodowaniem polskich znaków)
- użyte w postach/podpisać bbCode posiadają dziwne dopiski np.
Kod:
[size=18:3551bc9138][color=green:3551bc9138]chcieć to móc[/color:3551bc9138][/size:3551bc9138]

- brak miniatur z załączników, same załączniki są
- problem z grupą domyślną uniemożliwiający rejestrację


Jak o czymś zapomniałem i odkryję to dopiszę.. Jak ogarnę to wszystko i nie będę miał pomysłu czy czegoś jeszcze brakuje to zrobimy jakieś zamknięte testy żeby wyłapać niedociągnięcia przed większymi działaniami.. Dopiero mając pełny obraz tego jak może wyglądać forum na phpBB3 zrobimy ankietę.. :)

Wszelkie pomysły/propozycje co byście chcieli/nie chcieli mile widziane.. W miarę moich możliwości będziemy coś w tej sprawie działać..

tholin85 - Nie 19 Kwi, 2015

no to jak już można zgłaszać sugestie, to zęby SB się automatycznie odwietrzało:)
Exodus - Nie 31 Maj, 2015

tholin85, zgodnie z zamówieniem shoutbox będzie się odświeżał automatycznie..
Oprócz tego po długich bojach udało mi się ogarnąć problem rejestracji użytkowników i już wszystko działa w tym temacie tak jak trzeba.. To nad tym siedziałem na prawdę długo i przez to marne postępy od ostatniego posta.. :(
System PlusMinus też działa, przeniesione dotychczasowe pochwały i ostrzeżenia.. Jedynie licznik tych dobrodziejstw jeszcze nie współpracuje..

tholin85 - Pon 30 Lis, 2015

na forum cisza, i w tym temacie też cisza:)
Exodus - Nie 06 Gru, 2015

tholin85, i to jest jeden z powodów przez które będę musiał niedługo z Tobą pogadać.. :)
tmi - Nie 06 Gru, 2015

Ok, optuję za wprowadzeniem tapatalka, bo na forum trochę nudno.

Jak coś to kiedyś stworzyłem stronę www w gimnazjum (pisana w pajączku), potem trochę coś robiłem w PHP i Flashu w połączeniu z własnoręcznie postawionym Apache z Mysql na Gentoo, więc cośtam umiem więcej jak tylko klikać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group