.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Archiwum - Blokada kiery przestała działać

Szymk0 - Pią 19 Lip, 2013
Temat postu: Blokada kiery przestała działać
Wim że takie tematy już były ale jakoś nie znalazłem odpwiedzi na moje pytanie tak więc opisze problem:
NIecałe 2 miesiące temu kupiłem GS'a 500E 93'.Niestety nie sprawdziłem czy blokada działa prawidłowo przy oględzinach motocykla, a problem pojawił się już po dojechaniu do domu, początkowo nie było aż takiej tragedi ale aby załączyć blokadę musiałem kilka/kilkanaście razy próbować przekręcić kluczyk aby zaskoczyła (kluczyk będący w pozycji OFF po prostu w ogóle nie chciał się przekręcić na LOCK).
Po kilku dniach problem znacznie się nasilił, blokada zaskakiwała dopiero po kilkudziesięciu próbach przekręcania kluczyka - czasem kluczyk przekręcał się do połowy zakresu między OFF a LOCK i po lekkim ruszeniu kierownica trzymając kluczyk w tej pozycji dopiero dawało go się przekręcić całkowicie w lewo na LOCK.
Jakieś 3 tygodnie od kupienia motocykla kluczyka już w ogóle nie dawało się przekręcić na LOCK (próbowałem szukac róznych pozycji kierownica ale blokada nie zaskakiwała.
Na różnych forach wyczytałem że pomóc może wlanie kilku kropli oleju maszynowego - wlałem nic nie pomogło. Dorobiłem nowy kluczyk (stary był już troche zajechany -a miałem i tak tylko jeden) również to nic nie pomogło.
w tej chwili blokady nie da się w ogóle włączyć. Możliwe że wlanie oleju maszynowego pogorszyło tylko sprawe -sam nie wiem.
Motocykl miał lekką wywrotke na lewą stronę (jeszcze będąc w rękach poprzedniego właściciela) być może coś się wygieło i blokada nie może trafić na swoje miejsce.
Czy w takim wypadku pomóc może już tylko wymiana stacyjki?
Wiem że blokada nie jest kluczowym elementem zabezpieczającym motocykl przed kradzieżą, ale zawsze lepiej ją mieć niż nie mieć.

misiorek - Pią 19 Lip, 2013

na pewno da się zrobić coś, by nie trzeba było wymieniać tak dużego elementu jak stacyjka...
spróbuj kierownicę mocno przekręcić w lewą stronę i wtedy, wciskając kluczyk w stacyjkę, przekręcić w lewo

sezrg - Pią 19 Lip, 2013

Szymk0 napisał/a:
Wim że takie tematy już były ale jakoś nie znalazłem odpwiedzi na moje pytanie


skoro wiesz ze taki temat jest to po co nowy.Trzeba było napisac w tamtym

są specjalne preparaty do stacyjek np firmy TUNAP polecam bo sam tego używam
jesli żaden preparat nie pomoze to stacyjka do rozebrania bo moze wystarczy cos lekko podszlifować albo coś w tym stylu(chodzi o podszlifowanie blokady kiery)
a jak nic nie pomoże to stacyjka do wymiany i odrazu z wlewem paliwa i otwieraniem kanapy,
po drugie jak mozna dorobić nowy kluczyk z zajechanego kluczyka ? :wstyd:
?? ?? ?? ?? ?? .
po 3 jak nic innego nie da rady zrobic samemu to Daj do dobrego mechola to cos ci powinien zaradzić na twój problem.

po 4 temat zamykam a ty napisz w temacie stacyjka . Użyj opcji szukaj !!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group