.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Promowanie Forum GS500 - Zaatakować Fejsbuka

Nozownik - Czw 16 Maj, 2013
Temat postu: Zaatakować Fejsbuka
Witajcie,

Tak w chwili wolnego czasu, bez pomyślunku, zacząłem ogarniać stronę fejsbukową z myślą o prowadzeniu, która by zebrała naszych wszystkich twarzoksiążkowych.

Ale się ogarnąłem że nie mogę tak sam, bo kim ja tu niby jestem ;)

To ja przedstawie swój pomyślunek - najwyżej bijcie po łapkach :P

Ponieważ jest fanpejdżów o suzuki gs, ale za dużo w nich nie ma.

Więc propozycja:
Fanpejdż: "Suzuki GS 500 Forum"
Tablica oczywiście mogłaby być zarzucana delikatnymi offtopami ale jednak z jakimikolwiek nawiązaniami (tak dla poprawy humoru i rozluźnienia).

Wszelkie info o większych imprezach itp. Gdyż generalnie są zazwyczaj takie informacje wrzucane do tematów regionowych, a że sezon, to i można poleciec poza swój region, to warto wiedzieć.

Motocykle miesiąca wrzucane w zdjęcie profilowe lub zdjęcie tła.

Linkowane artykuły dobre/ pomocne linki.

Do tego większe informacje i dyskusje z forum.

Może jakiś album zbierający nasze motocykle z oznaczeniem osoby.

Oczywiście wszystkie dyskusje są na forum, ale to by pozwoliło na wrzucenie na wierzch rzeczy wartych uwagi

Internetowy ze mnie chłopak :P
Co wy na to?

danny - Czw 16 Maj, 2013

Jestem za. Zakładaj.

Forum horneta ma swojego fanpage wiec mysle ze to dobry pomysl ;)

Mysle ze najlepsza opcja:
załóż -> a potem gdy zglosi sie do Ciebie na face panujacy admin: Grzechu -> to po rpostu rpzekazesz mu piecze nad fanpagem.

Nozownik - Czw 16 Maj, 2013

To tylko moda potrzebowałbym żeby powiedział ok na wrzucenie loga forum. :P

Bo chodzi mi właśnie o powiązanie forum z FB ;)

Także czekamy na decyzję odgórną :P

[ Dodano: Czw 16 Maj, 2013 ]
No dobra, to ja ogarniam, póki co bez wstawiania logo forum itp
Na razie będzie fanpejdź anonimowy. :P
W razie co to wykasowanie szybka rzecz, a przynajmniej grafiką się pobawię :P

RedShadow - Czw 16 Maj, 2013

Pytanie tylko co chcemy tym osiągnąć? Bo ja szczerze mówiąc celu w tym nie widzę. Mamy SB od głupich rozmów, a jeśli chodzi o linki do ciekawych tematów na forum itd. to właśnie w tym celu rozwijany jest portal.
DziK - Czw 16 Maj, 2013

a mi sie wydaje ze to dobry pomysl, FB jest bardzo rozpowszechniony i takie fajne wydarzenia jak zloty, albo chociaz posty zeby z kims polatac beda fajne, mamy wtedy szanse na przylaczenie innych ludzi,ktorzy sa na forum,ale nei sa zarejestrowani.
No chyba ze to ma byc tylko dla ludzi z GSami i wszystko co sie dzieje ma byc opisane tutaj,wtedy fb to kiepski pomysl.

danny - Czw 16 Maj, 2013

Wiesz co, imho dobre medium wiekszej propagacji oraz integracji. Widzialem wiele osob na face, ktore maja GSa a w zyciu nie byly na forum. Łatwiej tez bedzie znalezc kogos dostepnego z okolicy i sie z nim skontaktowac.
Raczej darowalbym sobie wklejanie linkow do forum i nie traktowal face jako zrodlo informacji, ale jako motyw do szybkiej bezposredniej komunikacji oraz do zapraszania ludzi na forum.

Przykład: https://www.facebook.com/hondahornet.klubpolska
Same fotki oraz najwazniejsze ogloszenia - takie jak zblizajacy sie zlot ;]

Nozownik - Czw 16 Maj, 2013

Wydaje mi się ze jest to dobry temat w stronę promowania forum (w końcu taki dział :P ), a chcąc nie chcąc - FB w tym pomaga. Do tego jak patrze po ludziach to dużo ludzi włazi częściej na FB a tym sposobem może dostrzec coś interesującego co mógłby przegapić.

Były by tam informacje sumaryczne z obydwu portali (dorzucane info motocyklowe z kraju, dane drogowe czy cuś w ten deseń - dokładnego biznesplanu nie mam ;) ).
Jednak sądzę, że pomysł nie jest głupi, a wart chociażby spróbowania.

danny - Czw 16 Maj, 2013

Nozownik napisał/a:
Były by tam informacje sumaryczne z obydwu portali (dorzucane info motocyklowe z kraju, dane drogowe czy cuś w ten deseń - dokładnego biznesplanu nie mam ).

To bym sobie darował, raczej prowadzilbym to tak jak hornetowcy - komunikacja, fotki i jakies sporadyczne najwazniejsze ogloszenia publiczne ;)
Od infa motocyklowego z kraju masz portale motocyklowe: motormania, scigacz - ich nie przebijesz

DziK - Czw 16 Maj, 2013

dlatego mowie,ze jesli chodzi o ustawke na polatanie po miescie czy cos to fb jest jak najbardziej odpowiedni :)
danny napisał/a:
Widzialem wiele osob na face, ktore maja GSa a w zyciu nie byly na forum.
dokladnie o tym mowa :) ja tez zanim znalazlem forum to szukalem pierw gs na fb :P
grzesiek4535 - Czw 16 Maj, 2013

Jak dla mnie bomba, czemu nikt wcześniej o tym nie pomyślał :)
danny - Czw 16 Maj, 2013

To kto robi fanpage'a? :D
Nozownik - Czw 16 Maj, 2013

Ja już działam póki co anonimowo i tym co mam dostępne w pracy ;)

FB SUZUKI

danny - Czw 16 Maj, 2013

W About - www - wrzuc www do forum ;)
Nozownik - Czw 16 Maj, 2013

Widzisz - moim zdaniem tu też powinienem czekać na okejkę z góry - bo w tym momencie już na konkret podbijam się pod forum ;)
danny - Czw 16 Maj, 2013

Zawsze moga Cie poprosic o zmienienie tego potem :P . Z drugiej strony z tego co wiem malo modow jak i adminow jest na Facebooku ;)
lukasW124 - Czw 16 Maj, 2013

Moim zdaniem bez sensu, zamiast na forum podejrzewam że albo wszyscy będą siedzieć na fejsie, albo opcja druga - ruch tam będzie bardzo znikomy. Osobiście 100 X wole siedzieć na forum niż na tym czymś co ryje banie.
danny - Czw 16 Maj, 2013

No widzisz, jestes po prsotu przeciwnikiem calego facebooka, zapewne G+ rowniez nie uzywasz ;) . Dlatego tez jak pisalem wczesniej, na face bylyby propagowane tylko najwazniejsze informacje oraz sluzylby on do kierowania ruchu na forum - zapraszania nowych osob ;)
na szczescie takich anty internetowych osob jak Ty jest co raz mniej :)

lukasW124 - Czw 16 Maj, 2013

Dlaczego na szczęscie?Nie jestem anty ale wszystko ma swoje granice, przynajmniej powinno mieć. Dobra, ja już się nie wypowiadam może bo niepotrzebna rozmowa sie wywiąże :P
RedShadow - Czw 16 Maj, 2013

Ja tam nie jestem antyinternetowy, mam też konto na FB, bo czasem jest mi potrzebne, ale szczerze mówiąc jestem przeciwnikiem ładowania tam wszystkiego. Tym bardziej że forum działa dobrze, i bez nowych użytkowników nie umrze, a większość i tak się tylko wita i po dwóch dniach spamowania na SB więcej się nie pojawia. Kto chce je znaleźć to znajduje i zostaje na dłużej. Na chwilę obecną portal się rozwija, do wymiany głupot mamy SB, a ważne info pojawia się w ogłoszeniach na górze. Jak tylko ktoś wchodzi na forum to zobaczy, a jak nie wchodzi to znaczy że tych informacji nie potrzebuje. Ot, moja opinia.
Nozownik - Czw 16 Maj, 2013

No jasna sprawa - każda opinia jest w cenie.

Mówię - moim celem było promowanie. Tak samo jak to robią, naklejki, koszulki z nadrukami, tak samo jest w stanie, zadziałać moim zdaniem, taka strona.

A i umówmy się trochę wygody dla niektórych to jest - bo często teraz rozmowy przez telefon i spotkania w cztery oczy zamienia się na wiadomości na FB i oglądanie zdjęć :P
I tutaj sprawia się że człowiek ma to za jednym zamachem.

DziK - Czw 16 Maj, 2013

właśnie,komuś rozkraczy się moto na trasie, net w telefonie i pisze na sb o pomoc :P
taka sytuacja :D

Piotras_5 - Czw 16 Maj, 2013

RedShadow napisał/a:
Ja tam nie jestem antyinternetowy, mam też konto na FB, bo czasem jest mi potrzebne, ale szczerze mówiąc jestem przeciwnikiem ładowania tam wszystkiego. Tym bardziej że forum działa dobrze, i bez nowych użytkowników nie umrze, a większość i tak się tylko wita i po dwóch dniach spamowania na SB więcej się nie pojawia. Kto chce je znaleźć to znajduje i zostaje na dłużej. Na chwilę obecną portal się rozwija, do wymiany głupot mamy SB, a ważne info pojawia się w ogłoszeniach na górze. Jak tylko ktoś wchodzi na forum to zobaczy, a jak nie wchodzi to znaczy że tych informacji nie potrzebuje. Ot, moja opinia.


+1, był już taki pomysł i imho nie ma to sensu.

dunja - Czw 16 Maj, 2013

RedShadow napisał/a:
Ja tam nie jestem antyinternetowy, mam też konto na FB, bo czasem jest mi potrzebne, ale szczerze mówiąc jestem przeciwnikiem ładowania tam wszystkiego. Tym bardziej że forum działa dobrze, i bez nowych użytkowników nie umrze, a większość i tak się tylko wita i po dwóch dniach spamowania na SB więcej się nie pojawia. Kto chce je znaleźć to znajduje i zostaje na dłużej. Na chwilę obecną portal się rozwija, do wymiany głupot mamy SB, a ważne info pojawia się w ogłoszeniach na górze. Jak tylko ktoś wchodzi na forum to zobaczy, a jak nie wchodzi to znaczy że tych informacji nie potrzebuje. Ot, moja opinia.


+1, mi się tu podoba

ingaginger - Czw 16 Maj, 2013

Moim zdaniem pomysł dobry - łatwiej będzie ogarnąć różne wydarzenia (poprzez tworzenie stron wydarzeń), zadać na szybko jakieś pytanie poprzez wpis zamiast zakładać milion tematów czasami no i będzie można zdjęcia przeglądać łatwiej ;) Strona na FB nie zastępująca forum a tylko je wspomagająca - jak najbardziej OK.
Machu - Czw 16 Maj, 2013

lukasW124 napisał/a:
Osobiście 100 X wole siedzieć na forum niż na tym czymś co ryje banie.

Polać mu.

Też mi się nie podoba wrzucanie i przenoszenie wszystkiego na FB. Za chwile dojdzie do tego, że bez konta u Zukerberga będzie się wykluczonym z życia w internecie.. Chociaż z drugiej strony FB jest już tak popularne, że w ramach promowania forum dla dobra owego warto by tam zaistnieć ale z odnośnikami tu do forum. Tu jest główna baza.

simin - Czw 16 Maj, 2013

Duplikowanie danych z Forum na fb jest moim zdaniem zbędne, więc podpisuje się pod Red'em.
Nozownik - Czw 16 Maj, 2013

Nie no ludziska, skąd pomysł, że chcę na FB przerzucać to wspaniałe miejsce.
To oczywiście nie ma sensu.

Chodzi o to by pokazać nasze forum w innym miejscu, ale stamtąd odnosić ludzi tutaj - bo tutaj się dzieje cała magia :D

AirMJ - Czw 16 Maj, 2013

RedShadow napisał/a:
Pytanie tylko co chcemy tym osiągnąć?


a chociażby popatrzeć na siebie :D kto kim jest itp.

wg mnie pomysł spoko, a może nawet więcej ludzi o forum usłyszy (tzn. jeszcze więcej)



tylko nie wiem czy nie lepszym pomysłem byłoby zrobienie otwartej grupy ;)

danny - Czw 16 Maj, 2013

Panowie, ogarnijcie sie prosze.
Nikt nie mowi o duplikowaniu danych na FB, czy tez o przenoszeniu czegos na FB.
Przeczytajcie wszystkie posty od pcozatku do konca ze zrozumieniem.

Zaproponowalem cos takeigo jak prowadzi forum horneta,
czyli, forum jest glownym zrodlem informacji etc, natomiast facebook pomocniczym medium do zapraszania osob na forum oraz wymienianiem sie szybkimi informacjami miedzy uzytkownikami facebooka

Machu - Czw 16 Maj, 2013

danny napisał/a:
wymienianiem sie szybkimi informacjami miedzy uzytkownikami facebooka


Czyli bym musiał konto na FB założyć żeby mnie żadna rozmowa/dyskusja nie ominęła? Jakie to maja być informacje? Pytam bo obawiam się, że za chwilę się nie dowiem, że jest jakieś spotkanie poznańskie poz Stajenką bo się wszyscy umówią na FB.

RedShadow - Czw 16 Maj, 2013

Nie wiem dlaczego tak forsujecie to FB. Czego brakuje temu forum tym bardziej z coraz lepszym portalem, co może nam dać facebook? Chodzi tylko o to żeby tam być bo inni są?
yaszczi - Czw 16 Maj, 2013

W ogóle żeby umieścić logo forum na fanpejdżu fejsbooka wypada najpierw spytać o zgodę administrację forum. Pytałeś oficjalnie ?

Macie forum pod adresem forum, proszę fejsa w to nie mieszajcie. Mi się pomysł nie podoba.

danny - Czw 16 Maj, 2013

Cytat:
Czyli bym musiał konto na FB założyć żeby mnie żadna rozmowa/dyskusja nie ominęła?

Nie stary, ale gdyby ktos chcial sie skontaktowac szybko z kims, to o wiele latwiej i szybciej zrobic to przez face. Mozliwe ze nie jestes dostepny online na face 24h na dobe, ale uwierz, ze pokolenie mlodszych ludzi jest :)

Cytat:
Pytam bo obawiam się, że za chwilę się nie dowiem, że jest jakieś spotkanie poznańskie poz Stajenką bo się wszyscy umówią na FB

Tak samo jak omijają Cię te, na ktore ludzie ustawiaja sie na GG ;) . Your argument is invalid ;) . PS: tak, kilka takich bylo ;)

RedShadow napisał/a:
Nie wiem dlaczego tak forsujecie to FB. Czego brakuje temu forum tym bardziej z coraz lepszym portalem, co może nam dać facebook? Chodzi tylko o to żeby tam być bo inni są?

Nie. Chodzi o to ze w obecnej mentalnosci ludzi, jesli nie ma Cie na FB to nie istniejesz.

yaszczi napisał/a:
W ogóle żeby umieścić logo forum na fanpejdżu fejsbooka wypada najpierw spytać o zgodę administrację forum. Pytałeś oficjalnie ?

Albo jestem slepy, albo nie wiem. Nie widze na tym fanpageu logo forum. I z tego co wiem, Nozownik czeka wlasnie na oficjalna zgode administracji na polaczenie fanpege'a z forum.

simin - Czw 16 Maj, 2013

Portal jest w trakcie budowy/rozbudowy - zamiast ruszać nowe fronty można się zaangażować w pracę przy istniejących projektach...
Machu - Czw 16 Maj, 2013

danny napisał/a:

Nie stary, ale gdyby ktos chcial sie skontaktowac szybko z kims, to o wiele latwiej i szybciej zrobic to przez face.


Najłatwiej i najszybciej by było zrobić to na forum zakładając posta w regionalnym, inaczej są to prywatne spotkania znajomych i nie mają nic wspólnego z forum. To samo się tyczy umawiania na GG, telefon, FB, Skype czy czat pudelka :]

simin napisał/a:
Portal jest w trakcie budowy/rozbudowy - zamiast ruszać nowe fronty można się zaangażować w pracę przy istniejących projektach...


Przydałby się ktoś do pomocy...

yaszczi - Czw 16 Maj, 2013

danny napisał/a:
yaszczi napisał/a:
W ogóle żeby umieścić logo forum na fanpejdżu fejsbooka wypada najpierw spytać o zgodę administrację forum. Pytałeś oficjalnie ?

Albo jestem slepy, albo nie wiem. Nie widze na tym fanpageu logo forum. I z tego co wiem, Nozownik czeka wlasnie na oficjalna zgode administracji na polaczenie fanpege'a z forum.


wiem, że nie ma logo, pytam czy się pytał :wstyd:

studi - Czw 16 Maj, 2013

nie wypowiadam się w sprawie bo nie istnieje <nie powiem> ... i tak mi jest dobrze, nie cierpię wszechobecnej i coraz bardziej panoszącej się inwigilacji. Wystarczy, że google czyta wszystkie moje maile o ogląda wszystkie moje foty aby spersonalizować reklamy specjalnie dla mnie, wiedzieć gdzie i kiedy chodzę i z kim się spotykam.

Mam konto na nk, do którego nie logowałem się chyba od 3 lat, nawet odgrażali się, że mi je usuną bo nie zaakceptowałem ich nowego regulaminu, ale jakoś je trzymają mimo to.

Chrońmy swoją prywatność

Nozownik - Czw 16 Maj, 2013

Machu jak regularnie nawiedzasz i przeglądasz forum to absolutnie cię nic nie ominie.
FB byłby w tym momencie przypominaczem (wiadomo że na przykład troche ludzi się ustawia na forum - to pstryk na fejsie Ci wyskoczy) i wrzucaniem linków do konkretnych dyskusji, jakby był jakiś ciekawszy/ważniejszy temat, co by go nikt nie minął.

Np zbieracie sie ekipą na mykanie za miasto itp? Wystarczy dać info z linkiem do dyskusji, żeby żadnego chętnego nie ominęło.

dlatego na przykład nie chciałem grupy zakładać. W grupach cześciej zachodza własne konwersacje - a konwersacje chcemy zostawić tutaj i i do nich wysyłać ludzi.

danny - Czw 16 Maj, 2013

Machu napisał/a:
Najłatwiej i najszybciej by było zrobić to na forum zakładając posta w regionalnym, inaczej są to prywatne spotkania znajomych i nie mają nic wspólnego z forum. To samo się tyczy umawiania na GG, telefon, FB, Skype czy czat pudelka

No tak tak, z tym ze FB to medium takie samo jak GG = jesli jakies spotkanie to wyniknie bedzie to spotkanie prywatne a nie forum.

No nic, odcinam sie od tematu bo w sumie swoje zdanie juz wypowiedzialem, a i tak tylko administracja ma moc tutaj :)

studi napisał/a:
Chrońmy swoją prywatność

Wierzysz ze cos takiego jeszcze istnieje? Nasze dane są sprzedawane na każdym rogu. Chyba ze nie masz ubezpieczenia, masz telefon na karte, nie masz konta w banku, internetu etc. W przeciwnym przypadku i tak i tak "zostales" juz dawno sprzedany przez jedną z powyższych firm/korporacji ;)

Nozownik - Czw 16 Maj, 2013

yaszczi napisał/a:
W ogóle żeby umieścić logo forum na fanpejdżu fejsbooka wypada najpierw spytać o zgodę administrację forum. Pytałeś oficjalnie ?

Dlatego właśnie wszcząłem tę dyskusję i nie zawarłem nigdzie żadnych znaków/loga itp oraz żadnego adresu forum czy stronki gs500.pl

Machu - Czw 16 Maj, 2013

Nozownik napisał/a:

Dlatego właśnie wszcząłem tę dyskusję i nie zawarłem nigdzie żadnych znaków/loga itp oraz żadnego adresu forum czy stronki gs500.pl


Z tego co wiem nie ma żadnych praw autorskich do logo forum (studi potwierdzisz?). Jedynie mógłbyś sprowadzić na siebie gniew pewnej grupy forumowej której by nie odpowiadało wykorzystywanie w jakimś zakresie wspólnego dobra forum którym są znaki firmowe, adres lub robienie mu np. konkurencji na FB :P

Jeżeli dobrze rozumiem część osób częściej przesiaduje na FB niż na forum i poprzez ten portal komunikuje się ze sobą szybciej niż za pośrednictwem forum i stąd też powstał pomysł zrobienia grupy ryjbukowej pod szyldem forum. Obawiam się, a nienawidzę mieć racji ( :hyhy: ), że z czasem z uwagi na czas spędzany na FB i jego popularność wśród młodzieży zrobi się Facebookowy odłam forum który częściej będzie się komunikować przez ten portal niż przez forum co zaszkodzi nam jako społeczności. I nie sugeruję tu złej woli czy intencji ale siłą rzeczy powstaną 2 źródła oficjalnej komunikacji, jeżeli akcja miałaby mieć charakter oficjalny i wprowadzi to tylko zamęt.

Tak jak Red napisał, jest SB, jest forum, są działy regionalne i nie widzę potrzeby dodawania oficjalnej delegatury forum GS500 na FB bo forum jako forma kontaktu jest równie szybka jak każdy inny portal chyba, że jak wspomniałem ktoś siedzi więcej na FB a na forum nie zagląda ale to już nie jest problem samego forum tylko tych osób. A pewna grupa ludzi jak widać nie ma tam konta i mieć nie zamierza.

I danny nie do końca się zgodzę że FB jest takim samym medium, jest to portal który ma wielu przeciwników w przeciwieństwie do GG, telefonów, Skajpów i innych neutralnych środków komunikacji.

Rzekłem.

danny - Czw 16 Maj, 2013

Machu napisał/a:
I danny nie do końca się zgodzę że FB jest takim samym medium, jest to portal który ma wielu przeciwników w przeciwieństwie do GG, telefonów, Skajpów i innych neutralnych środków komunikacji.

Nie udawaj, że jesteś taki mlody :P . Ja pamietam czasy gdy GG mialo wiecej przeciwnikow niz zwolennikow (No bo przeciez IRC!). Pamietam czasy gdy kazdy mial poczte na @wp.pl czy na @onet.pl a ludzie (polacy) psioczyli na @gmail. Teraz się pozmienialo tak ze każdy ma GG i kazdy ma poczte na @gmailu natomiast ludzie psiocza na FB. Za 5 lat sie to zmieni dalej :)

Reasumując. Świat się zmienia a Ty sugerujesz ze stanie w miejscu to dobre rozwiązanie.

PS: Taka refleksja. Studi wczesniej mowil o ochronie prywatnosci. Nie wiem czy wiecie ale GG posiada oddzial w firmie monitorujacy rozmowy ludzi. Wszystkie rozmowy przechodza przez ich serwery, wszystkie sa zapisywane i srawdzane. Wszelkie linki są indexowane, wszystkie slowa kluczowe takie jak 'pass: xxx' 'hasło: xxx' są zapisywane i przechowywane. Wiec wyskakiwanie z prywatnoscia gdy uzywa sie GG jest no - grubo nietrafione :)

Machu - Czw 16 Maj, 2013

IRC, GG i komunikatory o których wspomniałeś nie były korporacjami tylko oprogramowaniem darmowymi komunikatorami które nie magazynowały danych osobowych już nie mówiąc o ich handlowaniu. Stąd też korporacja Zuckerberga ma tylu przeciwników a tych wg mnie przybywa bo ludzie zaczęli się już kapować o co chodzi. Co będzie za 5 czy 10 lat zobaczymy ale to dyskusja już nie na temat.

Świat się zmienia ale jest część osób która nie popłynie z prądem jak wszystkie rybki szczególnie że widza jak się zmienia, a ich nie chcemy wykluczać ;) Poza tym GG ma charakter anonimowy (oczywiście zależy jak używasz, jak podajesz prawdziwe dane w profilu to gratki :D ), nie można w sposób bezpośredni powiązać numeru z osobą, a na FB pewnie podałeś Imię Nazwisko itp ;) GG nie wyśle do Twoich znajomych maila z prośbą o potwierdzenie danych, a FB jak najbardziej, na GG nie udostępniasz zdjęć i katalogowanie danych i przypisywanie ich do konkretnej osoby jest znacznie trudniejsze, nie niemożliwe, ale trudniejsze.

P.S> I jestem młody :D

danny - Czw 16 Maj, 2013

Machu napisał/a:
Poza tym GG ma charakter anonimowy, nie można w sposób bezpośredni powiązać numeru z osobą, a na FB pewnie podałeś Imie Nazwisko itp

O i tu trafiles w sedno. Wszystko jest dla ludzi z głową. Sam na FB nie mam wpisanych poprawnych danych osobowych :)

studi - Czw 16 Maj, 2013

danny napisał/a:
Nasze dane są sprzedawane na każdym rogu. Chyba ze nie masz ubezpieczenia, masz telefon na karte, nie masz konta w banku, internetu etc. W przeciwnym przypadku i tak i tak "zostales" juz dawno sprzedany przez jedną z powyższych firm/korporacji


Wiem o tym, dlatego każde takie naruszenie zgłaszam do GIODO i ograniczam do niezbędnego minimum ilość moich danych w ogólnie dostępnych miejscach.

Cytat:
Z tego co wiem nie ma żadnych praw autorskich do logo forum (studi potwierdzisz?)

Autorem obecnego logo forum jest Stefan i z tego co wiem, ale było to jeszcze przede mną udostępnił je do dyspozycji forum, mamy też zgodę SUZUKI MOTOR POLAND do używania "S" ale WYŁĄCZNIE W OBRĘBIE FORUM I ZWIĄZANYCH Z JEGO DZIAŁALNOŚCIĄ IMPREZ, nie wiem czy można pod to podciągnąć profil na FB.

danny napisał/a:
Reasumując. Świat się zmienia a Ty sugerujesz ze stanie w miejscu to dobre rozwiązanie
Nie każda nowość, choć FB wcale tak nowe nie jest na świecie, to w Polsce mamy ostatnimi czasy boom na FB, jest warta tego aby się od razu w nią wpychać, bo może się okazać jak to historia wielokrotnie pokazała, że umrze po pewnym czasie śmiercią naturalną - przykład portal sprzedażowy Świstak, który chciał konkurować z allegro, gdy to również raczkowało i jeszcze były przepychanki z QXN Media czy jak tam się ten właściciel nazywa, czy ostatnio zamknięty z braku zainteresowania portal GGeneracja.
danny - Czw 16 Maj, 2013

studi napisał/a:
Nie każda nowość, choć FB wcale tak nowe nie jest na świecie, to w Polsce mamy ostatnimi czasy boom na FB, jest warta tego aby się od razu w nią wpychać, bo może się okazać jak to historia wielokrotnie pokazała, że umrze po pewnym czasie śmiercią naturalną - przykład portal sprzedażowy Świstak, który chciał konkurować z allegro, gdy to również raczkowało i jeszcze były przepychanki z QXN Media czy jak tam się ten właściciel nazywa, czy ostatnio zamknięty z braku zainteresowania portal GGeneracja.

FB pewnie prędzej czy pozniej umrze. Na wczorajszym Google I/O nie bylo za genialnie wiec jeszcze ich G+ nie zbije, ale pewnie za 3 lata juz bedzie tylko G+.
Co do Świstak - po prostu został przejęty przez Allegro i zmienił nazwe na Tablica.pl - mają siedzibe w jednym budynku.
Co do GGeneracja - portal byl na tyle zenujacy ze nie dziwie sie ze upadl :D

Reasumując. Istnieje 60% szans że FB za 3-4 lata bedzie tyle znaczylo co teraz NK a jego miejsce przejmie G+, jednakze imho warto miec kolejne miejsce ktore kieruje ruch na forum - tym bardziej ze wedlug mentalnosci ludzi urodzonych po roku 1990 - jelsi nie jestes na FB to nie istniejesz.

Machu - Czw 16 Maj, 2013

studi napisał/a:
bo może się okazać jak to historia wielokrotnie pokazała, że umrze po pewnym czasie śmiercią naturalną


Tu mam wątpliwości ze względu na kapitał, i nie tylko finansowy Już od samego początku FB miało na celu zbierać dane o osobach. A dzieje się to od momentu jak Zuckerberg się pokapował jaka to daje władze więc jako tak ciężko mi sobie wyobrazić upadek FB jako taki. Musiałby być bardzo silny precendens, chociaż fotki z wakacji, pierwszej komunii czy zlotu GS'a użytkownika X już tam leżą i nie zginą.

studi - Czw 16 Maj, 2013

danny napisał/a:
Co do Świstak - po prostu został przejęty przez Allegro i zmienił nazwe na Tablica.pl - mają siedzibe w jednym budynku.

A to ciekawe, bo portal świstak.pl należący do Swistak.pl Sp. z o.o. ma tą samą osobowość prawną i prezesa zarządu odkąd powstał, a Tablica.pl istotnie jest marką należącą do Allegro Group Sp. z o.o., więc jak to z tą sprzedażą świstaka do allegro jest ?

danny - Czw 16 Maj, 2013

Ups. sorry. Pomyliłem Szerloka ze Świstakiem. Kajam się.

Jednak rzeczywiscie. Świstak został po prostu zmiazdzony przez potege Allegro. Ale tak samo "zginelo" Gumtree ;)


(zginelo -> "zgineło")

studi - Czw 16 Maj, 2013

Chyba znowu pomyliło ci się gumetree z grono.net, które w pewnym momencie stało się zamknięte i hermetyczne, a czy teraz istnieje nie mam pojęcia.
danny - Czw 16 Maj, 2013

Nie no. Grono nie zyje od jakeigos czasu. Moze zmienie w zgineło w "zginelo" bo na mysli mialem to ze wczesniej Gumtree bylo wykorzystywane do darmowego wrzucania ogloszen, teraz do tego celu ludzie uzywaja Tablice (allegro group). Gumtree istnieje - ale dlatego ze jest to portal miedzynarodowy, ktory nie odczul za bardzo zmniejszenia ruchu w PL w swoich zarobkach.

Podsumowujac. Wiekszy zawsze zje m mniejszego. Tak dziala rynek ;)

Machu - Czw 16 Maj, 2013

danny napisał/a:

Podsumowujac. Wiekszy zawsze zje m mniejszego. Tak dziala rynek ;)


A FB jest przegigantyczne więc ciężko żeby zginęło szczególnie, że naiwnych ludzi nie brakuje. Mam na myśli tych przykładowych urodzonych po '90 dla których bez FB nie istniejesz. Tam ludzie mają na kontach odzwierciedlenie swojego życia. Normalnie Orwell :D

Grzechu16 - Pią 17 Maj, 2013

Nie można się nie zgodzić, że facebook stał się powszechny a na pokrewnym serwisie Twitter nawet nasz wspaniały donald zamieszcza "tweety" co jest trochę niepoważne.
Osobiście traktuję facebooka jako zwiększoną możliwość kontaktu z ludźmi (nie mam do kogoś numeru tel. a jest szansa tą osobę złapać na fb) oraz, żeby pośmiać się ze znajomych, którzy wypisują szczegóły ze swojego życia prywatnego, żeby ich 200 znajomych mogło się o tym dowiedzieć.
Odnośnie jakichś fanpejdży czy nazwijmy to "wspólnot" założonych na facebooku osobiście nie zwracam praktycznie uwagi na to co zamieszczają i o czym piszą.
Może faktycznie ktoś poprzez ten fanpejdż znajdzie nasze forum, ale... Popatrzcie sobie na statystyki forumowe. gdzie ewidentnie widać, że liczba nowych userów w "ciepłych" miesiącach roku jest ogromna (92 nowe osoby na forum w kwietniu) i choćby pojedyncze osoby zostały z nami można powiedzieć na stałe to jest super i forum cały czas żyje.

Nie neguję oczywiście tego pomysłu, ale podoba mi się to, że forum i portal jest taką jedną całością, gdzie można popisać o pierdołach na SB, zadać jakieś pytanie w konkretnym dziale, wrzucić fotki z modyfikacji motocykla itp i wszystko mamy w jednym miejscu. No. Tak to sobie wymyśliłem :D

RedShadow - Pią 17 Maj, 2013

Czyli w skrócie "jestem za, a nawet przeciw"? :hyhy:
nav - Pią 17 Maj, 2013

danny napisał/a:
Nie wiem czy wiecie ale GG posiada oddzial w firmie monitorujacy rozmowy ludzi. Wszystkie rozmowy przechodza przez ich serwery, wszystkie sa zapisywane i srawdzane. Wszelkie linki są indexowane, wszystkie slowa kluczowe takie jak 'pass: xxx' 'hasło: xxx' są zapisywane i przechowywane. Wiec wyskakiwanie z prywatnoscia gdy uzywa sie GG jest no - grubo nietrafione :)
Jestem ciekaw skąd takie informacje - miejskie legendy? Przez 5 lat nie zauważyłem nikogo takiego, tym bardziej że jest tego dość dużo. Chyba cała firma musiałaby przeglądać i sprawdzać... Jedynie jest pewna automatyka zabezpieczająca przed spamem.
Linki owszem, są 'indeksowane' - w celu wyświetlenia podglądu linku w rozmowie, podobnie jak ma to miejsce na fejsie.

Nozownik - Pią 17 Maj, 2013

To ja mam póki co propozycję.

Nie będziemy podpinać logiem czy adresem pod forum, ale będę dawał linki do forum o dziejących się ciekawych dyskusjach, problemach.
Postaram się pokazywać te linki jakbym odnosił się do filmików na jutubie - jakby to było z zewnątrz.

Panowie z "góry" - ok? ;)

emkags - Pią 17 Maj, 2013

DziK napisał/a:

No chyba ze to ma byc tylko dla ludzi z GSami i wszystko co sie dzieje ma byc opisane tutaj,wtedy fb to kiepski pomysl.


A byłeś na zlocie jakimkolwiek z forum ^^

tmi - Pią 17 Maj, 2013

Nozownik napisał/a:
Panowie z "góry" - ok?

Dla mnie nie ok.

Nie widzę sensu w zamieszczaniu na FB odnośników do treści na forum.

Jestem na nie, jest forum i jest portal które można rozwijać i jeśli już musi być coś z FB to co najwyżej informacja o forum/portalu.

Nozownik napisał/a:
Nie będziemy podpinać logiem czy adresem pod forum, ale będę dawał linki do forum o dziejących się ciekawych dyskusjach, problemach.

W jaki sposób dać adres do dyskusji na forum bez podawania adresu do forum :|

Piotras_5 - Pią 17 Maj, 2013

tmi napisał/a:
Nozownik napisał/a:
Nie będziemy podpinać logiem czy adresem pod forum, ale będę dawał linki do forum o dziejących się ciekawych dyskusjach, problemach.

W jaki sposób dać adres do dyskusji na forum bez podawania adresu do forum :|


czekałem aż ktoś zada takie pytanie, już nie chciałem być upierdliwy :P

danny - Pią 17 Maj, 2013

nav napisał/a:
Linki owszem, są 'indeksowane' - w celu wyświetlenia podglądu linku w rozmowie, podobnie jak ma to miejsce na fejsie.

Ciekawe ze nie informujecie o tym uzytkownikow przesylajacych sobie linki. Pewnie nie dajecie gwarancji ze strony sa indexowane tylko w tym celu?

Wiele osob mowi o tym ze portal i forum sie rozwijaja. Mozna wiedziec gdzie i jak? Bo nie widze niczego nowego oprocz kilku tekstow ktore Machu wrzucil na portal. Wiadomo, wszyscy czekaja na nowa wersje forum z obsluga Taptalka etc. Mozna wiedziec jak to 'rozwijanie się' rzeczywiscie wyglada?

Nozownik - Pią 17 Maj, 2013

Oj mówię Lenin - myslę partia :P

Chodziło mi o nie podpinanie adresu jak strony profilu. Tylko linkowanie konkretnych aspektów.

Piotras_5 - Pią 17 Maj, 2013

Dannhy a co ma taptalk do facebooka? Skoro na fb mają być odnośniki do forum to chyba to nie ma robi żadnej różnicy?
danny - Pią 17 Maj, 2013

Nie mowilem teraz w kontekscie facebooka, tylko tego ze jednym z przewazajacych argumentow w dyskusji jest 'po co FB, przeciez forum i portal się rozwiają'. Wiec chcialbym wiedziec jak sie rozwijaja :)
Piotras_5 - Pią 17 Maj, 2013

Gdyby ludzie swoje chęci przerzucili z fb i zaczęli pisać recenzje swoich rzeczy itp to by forum miało tego dużo. Sam jesteś na forum PBC, zobacz sobie ile tam jest recenzji użytkowników. :)
danny - Pią 17 Maj, 2013

Wiesz, od poczatku forsuje pomysl FB jako jedynie furtke do forum a nie glowne zrodlo. Jedynie jako kierowanie zagubionych owieczek na Gsach z Facebooka na forum i tyle.

Co do PBC, nie ma co porownywac. Forum maja mega rozwiniete i tyle i naprawde chcialbym zeby to forum pewnego dnia rowniez sie tak rozwinelo.

Piotras_5 - Pią 17 Maj, 2013

Dlatego trzeba działać, żeby tak się forum rozwinęło. Ale oni do tego nie potrzebowali Fejsa... I tyle ode mnie bo i tak zeszliśmy trochę z tematu. ;)
pozdro!

Machu - Pią 17 Maj, 2013

danny napisał/a:
Nie mowilem teraz w kontekscie facebooka, tylko tego ze jednym z przewazajacych argumentow w dyskusji jest 'po co FB, przeciez forum i portal się rozwiają'. Wiec chcialbym wiedziec jak sie rozwijaja :)


To nie jest argument przeciw FB, tylko informacja gdzie dobrze by było poświęcic energię i czas jak ktoś chce coś zrobić pożytecznego na forum.

Z najważniejszych rzeczy:

- dodane filmy instruktażowe z podstawowych czynności mechanicznych http://forum.gs500.pl/por...l=_filmy_how_to
- dodany odtwarzacz filmów bezpośrednio z portalu tak aby to nie były odnośniki do YT tylko materiał na serwerze forumowym który nigdy nie zginie
- zostały stworzone 2 ramki po prawej i po lewej gdzie umieszczane są artykuły, testy i recenzje ze zlotów
- studi napisał skrypt dzięki któremu w prawej ramce można umieścić do 5 artykułów się wyświetla na zmianę (wejdź na portal i wciskaj F5). Wczoraj dodałem test folii tmi.
- wątek simina jest w opracowaniu ponieważ stanowi on jakby ABC wymiany panewki wraz z czynnościami i możliwymi problemami i będzie on opracowany w formie relacji na portalu.
- opracowanie informacji na temat zmian w prawie jazdy http://forum.gs500.pl/portal.php?show=5
- ograniczona została ilość zakładek w górnej części tak aby znalazły sie tam najważnieksze informacje i tym samym czytelniejsze.

Idea jest taka żeby portal był jakby spisem treści forum bo przeglądając je, nawet znając struktury forum ciężko znaleźć pewne informacje. Np ciągle są pytania odnośnie zmian w prawku, studi już to wrzucił na portal i wystarczą 2 kliknięcia i wszystko jest, na forum te informacje tez są ale porozrzucane i część zakopana pod nowymi tematami.

Proponuję poklikać po zakładkach na gorze i zobaczyć ile informacji zostało już tam umieszczonych i szczerze mówiąc przydała by się jakaś pomoc bo po pierwsze primo nie jestem informatykiem a pisanie kodu html sprawia mi fizyczny ból i czasem żeby wklejać kilka linijek tekstu schodzi mi kilkadziesiąt minut. Po drugie primo jak nie będą powstawać nowe artykuły czy recenzje na forum to nie będzie czego umieszczać a przecież każdy ma ciuchy, używa chemii do moto, ma jakiś kask czy jeździ na różne spotkania motocyklowe i jakby każdy skrobnął kilka słów na temat powyższych portal na pewno byłby gorącym miejscem i tym samym baza informacji by się powiększała :) Nawet głupie spotkanie pod Stajenką ze zdjęciami już świadczy o jakiejś aktywności i może zachęcać innych do integrowania się. Do tego jest potrzebny telefon z aparatem, sprawna klawiatura i 30 min wolnego czasu :)

Przeciw FB przemawia głownie ilość przeciwników tego portalu i tym samym rozdział na GS'owców z FB i GS'owców z forum. A jako główny plus jest wymieniana szybkość wymiany informacji czego nie do końca rozumiem bo tak jak na FB można wejść na SB albo na forum i tak samo się komunikować nie zawężając grona tylko do tych co mają na FB konta.

studi - Pią 17 Maj, 2013

danny, chcesz tapatalk, proszę bardzo, kiedy mam ci wysłać namiary na serwer testowi i zajmiesz się przenosinami bb2 do bb3 lub dowolnego innego formatu. Poza tym ile osób chce tego tapatalk - ja naliczyłem 4 na ponad 3000 userów co stanowi ~1 promil

Wymagać każdy może, ale sam zobacz, że nawet nie było kogo wybrać jak szukaliśmy nowego admina, osoba, która się zgłosiła była nie do zaakceptowania, a pozostali, z którymi o tym prowadziłem rozmowy tak jak i ja nie mają po prostu na to czasu i oczywiście jak coś to mogą pomóc ale nie na stałe.

Jakie funkcjonalności byś jeszcze widział, tylko konkretnie, 2 lata temu tyle było hałasu o chat, został zrobiony i pies z kulawą nogą tam nie zagląda, jest mapa userów, nie jest obowiązkowa, ja się pytam po co zatem się tam zaznaczać na środku oceanu, nie chcesz nie zaznaczaj się w ogóle, był projekt przebudowania struktury forum, tak aby pewne grupy tematów poprzenosić i dołożyć może kilka nowych działów aby bardziej uporządkować to co już mamy. Jest gotowy moduł albumu dla użytkowników, ale nie ma przez ponad rok decyzji o jego włączeniu, wcześniej gdy były ograniczenia transferu rocznego to rozumiem, ale teraz gdy go nie ma, nie ma problemu aby włączyć, tyle, że jak się znam na pszczołach za chwilę będą tam tylko memy.

Chłopie zamiast krytykować dam ci narzędzia i działaj a nie tylko jęczysz że to ci nie pasuje, tamto jest złe. Tak jak Machu pisze, jak on sam nie mając doświadczenia ma to wszystko ogranąć, i tak jestem pełen podziwu, że tak dobrze po kilku moich wskazówkach mu idzie z tym.

Już dwie osoby miały przygotować resume o ubezpieczeniach, prawku i takich tam i co i na pięknych słowach się zakończyło

NIE ROZWINIEMY FORUM JEŚLI SAMI SIĘ ZA TO NIE WEŹMIEMY

I wcalgo potrzebne prawa administratora, pierwsze moduły na forum z pewnymi modyfikacjami robiłem jeszcze jak nie byłem adminem, odsyłałem je do Leona, który jest zielony w IT ale za to się dobrze rozumiałem z nim, a on dalej do Mateusza, który to wdrażał - można, można więc do roboty panowie i panie, do roboty.

Piotras_5 - Pią 17 Maj, 2013

studi napisał/a:

NIE ROZWINIEMY FORUM JEŚLI SAMI SIĘ ZA TO NIE WEŹMIEMY


I właściwie tyle na ten temat...

johnny - Sob 18 Maj, 2013

Brak skundlenia tego forum z Pejs-zbukiem jest jego wartością dodaną - IMHO.
To dzieciom też trzeba zakładać konta na FB żeby się prawidłowo rozwijały? :rotfl:

danny - Sob 18 Maj, 2013

johnny_doe, dla Ciebie: http://youtu.be/mWzOaBPcMHY "zajęcia z instagramu"

Kill it with fire.

Krt - Nie 19 Maj, 2013
Temat postu: Hipsterska Broda
danny napisał/a:
johnny_doe, dla Ciebie: http://youtu.be/mWzOaBPcMHY "zajęcia z instagramu"

Kill it with fire.


łooo szit (reklama smieszna), z ciekawości sprawdziłem ile to kosztuje "Answear - Hipsterska Broda - 449,00 zł " :przestraszony:
"biznes is biznes" :facepalm:

nikamo - Pon 20 Maj, 2013

że tak się wtrącę, ale PBC nie ma na facebook'u i pewnie dłuuuuuugo się to nie zmieni :)
danny - Pon 20 Maj, 2013

O tym juz bylo pisane :P
pzawias1 - Pon 05 Sty, 2015
Temat postu: odnawiam ?
jestem tu dosyć nowy i tak z ciekawości, co wyszło z tym fanpege na fb? :D to możne być całkiem dobra propozycja do promowania forum :)
sziwu - Pon 05 Sty, 2015

O ile dobrze pamiętam miało pozostać tak jak jest teraz. Forum jest bardzo łatwe w odnalezieniu, wystarczy w google wpisać "gs 500" i jest na drugiej pozycji. Nie było sensu ładować się na fb, bo jeśli ktoś będzie chciał znaleźć forum to nie ma z tym żadnego problemu a administracją profilu na fb też musiał by się ktoś zająć. Problem mógłby też wystąpić w spójności, ponieważ część informacji czy rozmów była by na fb a część u nas. Jednym słowem byłby zbędny bałagan.
studi - Pon 05 Sty, 2015

sziwu napisał/a:
Problem mógłby też wystąpić w spójności, ponieważ część informacji czy rozmów była by na fb a część u nas.

Dodam tylko od siebie, że doprowadziło by to również do rozwarstwienia się grup zwłaszcza tych regionalnych co i teraz już da się zaobserwować, gdzie część osób posiadających FB umawia się na swoich własnych profilach separując tym samym, świadomie lub nie, osoby takich kont nie posiadających, a nadrzędną funkcją forum jest integracja środowiska a nie jego podział.

_adam_ - Pon 05 Sty, 2015

FB to jest jedna wielka lipa. Już tłumaczę:
Na Politechnice Lubelskiej kilka lat temu powstało forum dla studentów (założone pzez studentów) w celu przekazywania informacji, sprawozdań i materiałów edukacyjnych. Była to dobra opcja, lecz nowe grupy studenckie zaczęły zakładać grupy dyskusyjne na FB. Zaczęło się zamieszanie bo na forum nikt nic nie wrzuca (informacje, sprawozdania). Na FB brakuje przejrzystości. Chcesz coś znaleźć to musisz scrollować pół dnia całą tablicę, bo wszystkie informacje są w jednym miejscu. Na forum jest podział na działy i tematy co pozwala utrzymać porządek. Jeśli by powstała grupa/strona forum na FB większość mogłaby więcej tu nie zaglądać tak jak to miało miejsce ww. grupie studenckiej. :rotfl:

danny - Pon 05 Sty, 2015

Studi, _adam_, oczywiscie macie racje.

_adam_: FB to glownie czat i wymiana szybkich informacji - nic wiecej - prowadzenie tam grup majacych za zadanie wymiane informacji ktore maja czas zycia dluzszy niz 1 tydzien jest błedem wiec imho wybraliscie zle narzedzie do swojego celu. Z reszta, nikt nigdy nie chcial przenosic forum na FB tylko byla kwestia prowadzenia fanpage'a z szybkimi informacjami i linkowaniem do forum w kwestii ciekawych rozwiazan forumowiczow (np: link do instrukcji jak zamontowac wyswietlacz biegów w gsce) - wszystko to celem pozyskania uzytkownikow z FB na forum a nie odwrotnie (duzo ludzi ma FB, malo ludzi siedzi na forach :P ). Temat jest zamkniety bo administracja nie wyrazila na to zgody Nozownikowi. A skonczylo sie tym ze powstal Fanpage o GS 500 na ktorym nie ma ani jednego slowa o forum ;-)

Studi: jw, FB to glownie czat aktualnie. Nie ma co sie dziwic ze ludzie ktorzy poznali sie na forum spotykaja sie i poza nim a za medium sluzy im FB - jest to po prostu o wiele szybsza forma komunikacji. A Imho forum to glownie wymiana informacji na temat motocykli (problemow, napraw) oraz zlotow.

Nozownik - Sro 28 Sty, 2015

danny napisał/a:
A skonczylo sie tym ze powstal Fanpage o GS 500 na ktorym nie ma ani jednego slowa o forum ;-)


Ale jak ktoś ma jakieś pytania konkretniejsze niż "czy można tam wlewać diesla", wtedy w wiadomościach prywatnych kieruję tutaj i polecam szeroką lekturę wątków + ewentualne nowe pytania do innych użytkowników, celem poszerzania wiedzy i integracji ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group