.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Archiwum - Cieknie paliwo z gaźnika i gaśnie na jałowym - GS500

Sebberis - Pon 08 Kwi, 2013
Temat postu: Cieknie paliwo z gaźnika i gaśnie na jałowym - GS500
Wiem, może już to było, ale piszę gdyż: Przejrzałem treść działu mechanika i jest tego bardzo dużo i przeczytanie tego trochę mi zajmie czasu, bez wątpienia zrobię to, choćby dla tego aby wiedzieć jak się za gaźnik zabrać, jednak za nim przeczytam inne posty i rozkręcę gaźnik ktoś z was mnie naprowadzi, więc prośba do admina niech nie kasuje tego posta od razu.

Do rzeczy:

Ostatnio jeździłem miesiąc temu i było wszystko OK. W sobotę wyciągnąłem moto i nie mogłem uruchomić. Gdy udało mi się uruchomić to musiałem trzymać manetką na obrotach bo gasł. Ssanie nie wywierało na obroty żadnego wpływu. Po pewnym czasie dostrzegłem, że nie podaje paliwa na lewy cylinder i leje się paliwo z przelewu ( wężyk wystający poniżej motocykla przy widłach ) i bezpośrednio z gaźnika. Po przechyleniu motocykla na lewy bok, lewy cylinder zaczynał pracować. Świece podają iskrę.


Jeżeli ktoś z was miał taki sam problem proszę o pomoc, jeśli nie to o sugestię i też pomoc:)

wolf - Pon 08 Kwi, 2013

Jesteś pewien, że nie podaje paliwa? Jeśli leci z przelewu bardziej wygląda na to, że paliwem zalewa - zawieszony pływak albo trzaśnięty zaworek pływakowy. Jeśli rzeczywiście nie podaje to pewnie gaźniki do czyszczenia (ewentualnie zaworek pływakowy nie otwiera ale wtedy by nie szło przelewem).
simin - Pon 08 Kwi, 2013

Pierwsza rzecz to jak wolf napisał - gaźniki do czyszczenia i regulacji.

Ja również obstawiam zawieszony pływak albo zaworek iglicowy.

kempes - Pon 08 Kwi, 2013

Moja pierwsza myśl to też właśnie zawieszony pływak. Możemy tu próbować Ci radzić co i jak masz zrobić, ale najlepiej i najszybciej będzie wyciągnąć gaźniki na warsztat i zrobić ich serwis przed sezonem. Na forum jest opisane jak dokładnie to zrobić, więc nie powinieneś mieć z tym problemu.
sezrg - Wto 09 Kwi, 2013

naprowadzony jak chciał wiec zamykam i zycze miłej lektury

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group