.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Wymiana stacyjki

Games16 - Nie 07 Kwi, 2013
Temat postu: Wymiana stacyjki
Witam Was,mam takie mały problem gdyz mi sie dziś zacieła stacyjka i już nic nie zrobie tzn nie odblokuje i czy ta bedzie pasowała? http://moto.allegro.pl/ir...3107146015.html
BociekPL - Nie 07 Kwi, 2013

ja właśnie w IR zamawiałem stacyjkę tylko wtedy dałem 160 a w razie niepewności zadzwoń do sprzedawcy i zapytaj
Games16 - Nie 07 Kwi, 2013

A co powiedzie na temat tej? http://moto.allegro.pl/su...3138654964.html
miziel - Nie 07 Kwi, 2013

A u seta nie ma w fajnej cenie?
Games16 - Nie 07 Kwi, 2013

u kogo?
Exodus - Nie 07 Kwi, 2013

Set3, kolega forumowy prowadzący sklep NetBiker.pl

Tutaj jakieś znalezione stacyjki do GSów:
stacyjka Suzuki - Nowa
Suzuki GS 500 stacyjna z kluczem
Suzuki GS 500 stacyjka VICMA

Games16 - Nie 07 Kwi, 2013

Ale drogie to na allegro za 130zł jest. A ta z pólką to dobra?

[ Dodano: Nie 07 Kwi, 2013 ]
A ta bedzie dobra? http://moto.allegro.pl/ir...3107146015.html

simin - Nie 07 Kwi, 2013

Ciężko powiedzieć - w opisie jest że pasuje do Suzuki GS 500 E F 89-05, jest link do listy wszystkich motocykli do których pasuje więc nie wiem skąd miałbyś wiedzieć czy będzie pasowała do twojego moto.

Najlepiej zapytać tutaj, bo jak nie jesteś pewien czy podane informacje są aktualne/prawdziwe pytanie o to sprzedającego byłoby idiotycznym pomysłem.

Napisz do sklepu żeby dodali rzetelny opis przedmiotu i podali do czego pasuje a do czego nie, bo w opisie tego nie znalazłeś.

PS: Zapewne wszystkie dane na aukcji to ściema, a to tak naprawdę zamek tylnych lewych drzwi uazów produkcji radzieckiej z 2 kwartału 1967 roku.

Games16 - Pon 08 Kwi, 2013

Noo ale wolałem sie upewnic bo moze ktoś kupował. A teraz czy trudno sie montuje stacyjkę,jest moze jakas instrukcja?
simin - Pon 08 Kwi, 2013

Games16 napisał/a:
A teraz czy trudno sie montuje stacyjkę,jest moze jakas instrukcja?
Jest instrukcja - np w haynesie (w rozdziale o elektryce) dostępnym na forum w podwieszonym temacie mechaniki.

Łatwo się montuje.

Piotras_5 - Pon 08 Kwi, 2013

Games po prostu każde Twoje pytanie czy temat to :facepalm:
Moto sport nie jest tani, a jak ty chcesz oszczędzać na oponach czy stacyjce (i chyba na wszystkim) to daruj sobie chłopie...

miziel - Pon 08 Kwi, 2013

BTW. u Seta stacyjka kosztuje 152 z darmowa wysyłką bo dla forum powyżej 100zł jest za darmo i to jest za drogo a na allegro z najtańszą wysyłką dałeś link do takiej za 149 o.O Gdzie sens gdzie logika? Jesteś jednym z tych bardziej nieogarniętych ludzi z jakimi mam styczność... :wstyd:
Games16 - Pon 08 Kwi, 2013

Okeej to własnie zamówią o tą http://netbiker.pl/produkt/stacyjka-suzuki-nowa bo bede miał pewnosc ze pasuje na 100%
tomczak - Pon 08 Kwi, 2013

Games kupując u IR tam na wykazie masz podane modele motocykli i np. Suzuki GSF 500 rocznik 2005 i podany początek nr.VIN 2321 i po tym będziesz wiedział ,że pasuje do twojego motocykla a tą co zamierzasz kupić to jest zbyt mało danych żeby stwierdzić że to jest to.
Games16 - Pon 08 Kwi, 2013

Okej zabrałem sie za rozbieranie i nastapil problem a mianoiciee nie da sie odkrecić tych 2 z zawleczkami srubek co trzymają półkę gdyż odkrecając u dołu sróbka sie kreci w półce... to jak too odkrecić?
studi - Pon 08 Kwi, 2013

Games16 napisał/a:
nie da sie odkrecić tych 2 z zawleczkami srubek co trzymają półkę gdyż odkrecając u dołu sróbka sie kreci w półce... to jak too odkrecić?

Takie pytanie bez sensu zupełnie - czy ktoś to zrozumiał?

Games16 - Pon 08 Kwi, 2013

kurdee bo jestem w garazu i pisze na szybkosci,sorry. A wiec chodzi mi o te 2 sróbki co trzymają tą półke srebrną bo musze ją sciagnac zeby dostac sie do stacyjki i ich nie moge odkrecić bo jak odkrecam to sie kreci cała... i nie mam sposobu na jej odkrecenia.;/
simin - Pon 08 Kwi, 2013

Zaznacz na jakimś zdjęciu o które śruby ci chodzi.

Czy nie masz możliwości przytrzymania jej czymś?

Games16 - Pon 08 Kwi, 2013

O te 2 sróbki co są na tej półce http://www.google.pl/sear...ml%3B1024%3B749
simin - Wto 09 Kwi, 2013

Wcześniej napisałeś:
Games16 napisał/a:
nie da sie odkrecić tych 2 z zawleczkami srubek co trzymają półkę gdyż odkrecając u dołu sróbka sie kreci w półce...
A zdjąłeś z góry kołpaczki?

O ile kojarzę to są imbusy z zaślepkami...

Games16 - Wto 09 Kwi, 2013

No i widzicie sami lepiej zapytac niż nie pytac i przed chwileczką wróciłem z garazu gdyż zdjąłem te kapturku i tam idzie na imbus i przetrzymałem i udało sie odkrecić.... A teraz odkreciłem tą pólkę srebrną i mam już stacyjke na widoki i nie wiem do czego ona jest przykrecona.... pomozecie?
simin - Wto 09 Kwi, 2013

Masz w tym dziale linki do fiszek. ( http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=11840 )

W nich masz schematy wszystkich elementów, jak spojrzałem na półkę górną widziałem że są kapturki.

Na innym schemacie będziesz widział gdzie jest mocowana stacyjka (albo w haynesie, albo w instrukcji serwisowej).

Pytać można, ale jak samemu nie można znaleźć - Ty natomiast pytasz o wszystko po kolei. Nie nadużywaj chęci pomocy Forumowiczów i wykaż trochę własnej inwencji, albo oddaj moto do mechanika jeśli sądzisz że to Cię przerasta.

Games16 - Wto 09 Kwi, 2013

Tylko własnie nie moge znalesc tej instukcji gdzie bedzie pokazana stacyjka jak sie montujee;/ a Ty nie mozesz mi powiedziec jak sie montują ją? Bo już tą srebrną pólke zdjąłem i co dalej?

[ Dodano: Wto 09 Kwi, 2013 ]
Okej znalazłem 1 schemat i jest pokazane ze jest od dołu wkrecana na sróbki tak?

mocar - Wto 09 Kwi, 2013

Cytat:
Okej znalazłem 1 schemat i jest pokazane ze jest od dołu wkrecana na sróbki tak?


Idź do moto i sprawdź, mam nadzieje że Ci pomogłem.


Ps. Najlepiej oddaj moto mechanikowi...

Games16 - Wto 09 Kwi, 2013

Noo własnie na schemacie tak było ale poszłem do moto i widze ze jest jakies inne sróbki i chyba trzeba rozwiercac je tak?
teja-1010100 - Wto 09 Kwi, 2013

Są to śruby zrywalne. Ja poradziłem sobie z nimi za pomocą wykrętaków do zerwanych śrub.
Games16 - Czw 11 Kwi, 2013

Okej stacyjkę mam już na wierzchu tylko teraz te sruby rozwiercić tak i powinna sie wyjąc stacyjka? czy są jakies inne sposoby?

[ Dodano: Pią 12 Kwi, 2013 ]
Okej przyszła mi stacyjka i teraz jak ją załozyć? Bo starą rozwierciłem a teraz z tą to jak? Bo zadnych srubek nie ma w komplecie

Games16 - Wto 16 Kwi, 2013

Już stacyjkę mam załozona juz zrobiłem na niej 300km i kurde nie wiem czy tak powinno byc ale cięzko chodzi a czasami wogóle sie przekrecić nie chce to muszę wdusić lekko i dopiero się przekręci to tak ma byc? Czy ze nowa i ona sie później wyrobi?
duzypawel - Sob 03 Sie, 2019
Temat postu: Wymiana stacyjki
Przejrzałem serwisówkę, niestety mam wątpliwości jak zabrać się do wymiany stacyjki.
Czy półkę ze stacyjką ściągnę po okręceniu nakrętek pod półką ?
Nakrętki są w osi widocznych od góry dwóch "zaślepek".

[ Dodano: Sob 03 Sie, 2019 ]
zdjęcia

[ Dodano: Sob 03 Sie, 2019 ]
zdjęcia:

https://photos.app.goo.gl/uxBANRPG5xRZn52X8

BociekPL - Sob 03 Sie, 2019

Może szybciej będzie jak zdemontujesz lampę. Stacyjka trzyma się do półki na 2 śrubach + jest oczywiście wpięta do instalacji elektrycznej kostką.
duzypawel - Sob 03 Sie, 2019

Ale piszesz w oparciu o swoje doświadczenia, robiłeś tak ?

O dwóch śrubach mocujących stacyjkę wiem :) .

[ Dodano: Sob 03 Sie, 2019 ]
Ok, te małe srebrne plastiki to zaślepki gniazd pod imbus w śrubach.
Od góry kluczem imbusowym trzeba przytrzymać, od dołu zdemontować zawleczki z nakrętek i można odkręcać. Tak myślę przynajmniej .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group