.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - moja czarna Suzi :D

hell - Pon 12 Maj, 2008
Temat postu: moja czarna Suzi :D
Przywitac sie przywitalam, teraz czas na moja Suzi.
Jest to czarna, bez owiewek pelnoletnia juz Sucz ;>
Wybralam ja ponieważ jest to moj pierwszy motor i szkoda by mi bylo przewrocic gdzies na parkingu 2-letniej czarnej F'ki..
Stala w garazu przez ostatnie poltora miesiacza czekajac na rejestracje, wymiane plynow i na mnie (musialam sie uzbroic w odpowiedni stroj).
Wczoraj przejechalysmy razem 45km zeby dostac sie do Krakowa, a dzis tylko szukalam pretekstu, zeby sie gdzies przejechac (stad moj wypad do M1 na zakupy:P).
Suzi jest raczej niejedno przeszla, przebieg 75000 km mowi sam za siebie ale jest to motor na poczatek zeby nauczyc sie jezdzic.
Link do zdjec mojej czarnej szczaly ;) http://www.bikepics.com/members/hellka/90gs500/
Wymienilam w niej: olej i filt oleju, natomiast czeka mnie: regulacja i czyszczenie gaznikow, wymiana swiec oraz regulacja zaworow (?).
Opony sa juz prawie lyse, ale na razie nie stac mnie na tyle wymian :/
Zakupilam dzis na allegro pokrowiec i czekam az przyjdzie bo niestetny Suzi stoi pod chmurka :( mieszkam w akademiku i nie mam opcji garazowania moto. zeby nie bylo niedomowien: stoi na parkingu strzezonym bo studenci sa nieprzewidywalni ;)
Jesli chodzi o moj stroj: mam kask Airoh'a (nie pamietam modelu:P) i sliczna kobieca kurtke Bering'a zakupiona w GPmoto w Skawinie (polecam) :D czeka mnie jeszcze zakup spodni, butow i rekawic... ale nie wiem czy w tym miesiacu kupie rekawice bo jedyne jakie pasowaly na moja reke to Buse Toursport rozmiar 6 w cenie 200zl :/ teraz jezdze w zwyklych skorzanych damskich rekawiczkach...
zobaczymy co uda mi sie kupic w tym miesiacu ale skompletowanie stroju i operacja gaznikow to priorytety, na jedzeniu oszczedzam ;)
Rozpisalam sie straszliwie, jesli ktos doczytal do konca to podziwiam :P

Plaster - Pon 12 Maj, 2008

ladna suczka wyglada na zdbana :) i ty tak z akademika piszesz? jakies fajne kobitki tam sa? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
leon - Pon 12 Maj, 2008

Jak na rocznik 90ty, to całkiem przyzwoicie sprzęcik wygląda. Mam nadzieję, że szybko obejrzę go w realu.

Tak przy okazji, to co do ubrania i innych akcesoriów, to polecam:

http://www.akcesoriamotocyklowe.pl/index.php

W Krakowie i okolicy nie znalazłem nic lepszego, a szukałem długo.

Plaster - Pon 12 Maj, 2008

o w morde dopiero teraz skumalem ze Ty jestes kobieta :wstyd: he! he!
leon - Pon 12 Maj, 2008

Plaster napisał/a:
jakies fajne kobitki tam sa? :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Oj Plaster, Plaster, dobre! :rotfl:

hell - Pon 12 Maj, 2008

Plaster: w sumie nie dziwie sie, nick hell jest dosc mylacy. grajac w cs'a mialam to samo;)
leon: zamierzam sie wybrac do tego sklepu na poczatek po ocieplacze/ochraniacze na kolana bo o stawy trzeba dwac i zobacze co jeszcze oferuja i czy zaloga sklonna jest do jakichs upostow bo z tego co widzialam to moje upatrzone rekawice maja o 30 zl drozej niz w Rider'rze.. wybiore sie tam w srode albo czwartek :)

edit: hehe co do tych kobitek to juz chyba pytac nie musisz.. :D

Majic - Pon 12 Maj, 2008

hell napisał/a:
grajac w cs'a mialam to samo;)

Rekreacyjnie czy zawodowo ? :)

hell - Pon 12 Maj, 2008

rekreacyjnie, ale 6 lat dalo jako takie obycie w temacie ;)
k2 - Wto 13 Maj, 2008

No , no ładnie zachowana - Suzi oczywiście :)
Co do wymian i inwestycji - pomyśl najpierw o wymianie oponek, skoro jak piszesz są prawie łyse. W końcu to one utrzymują Ciebie i Twój sprzęt na drodze.

Majic - Wto 13 Maj, 2008

k2 napisał/a:
Co do wymian i inwestycji - pomyśl najpierw o wymianie oponek, skoro jak piszesz są prawie łyse. W końcu to one utrzymują Ciebie i Twój sprzęt na drodze.

Wolisz mieć super przyczepność, a silnik padaka ? Wg mnie to najpierw zawory, a przy okazji gaźnik. Później w miarę dopływu gotówki reszta.

Lemon - Wto 13 Maj, 2008

Majic napisał/a:
Wolisz mieć super przyczepność, a silnik padaka

tyle, że silnik nie jest chyba jeszcze padaka, a oponki już niestety kwalifikują do odebrania dowodu...

Grzechu16 - Wto 13 Maj, 2008

Ładna Suzuka:) bak widać bez naklejek ale da się przeżyć :)
tak poza tematem to z tym CSem jestem lekko zaskoczony hehe ;P

Majic - Wto 13 Maj, 2008

Lemon napisał/a:
tyle, że silnik nie jest chyba jeszcze padaka, a oponki już niestety kwalifikują do odebrania dowodu...

Jeżeli ktoś nie dbał o oponki to myślisz, że dbał o to by był serwisowany ?

Nie chodziło mi też oto, że silnik już do wyrzucenia. Sam kupiłem GS'a jako pierwszy moto i moje doświadczenie było zerowe. Czuje, że dałem się wyrolować, bo nie miało być żadnego wkładu finansowego tylko lać i jechać. Dopiero po regulacjach moto odżyło i jazda stała się przyjemnością.

hell - Wto 13 Maj, 2008

Suzi niejedno już przeszła, z tego co widać, ale myślę że jeszcze ten rok, dwa mi posłuży za nauczycielkę :)
Bak był wymieniony dwa lata temu bo oryginalny był cały zardzewiały. Wygląda na to, że szlif też już był - oba dekle (tak to się nazywa?) ma przetarte i co okazało się jak ją dokładnie czysciłam: ma lekkie wgniecenie w tłumiku od wewnętrzenej strony... w kanapie dwie wypalone dziurki; a panel, na którym przymocowane są zegary ma wytarty bo poprzedni wlasciciel, baran, miał przy kluczykach metalowy breloczek.
Sporo wad ma moja Suczka ale myślę, że spokojnie powoli dojdziemy do ładu i z zaworami/gaznikami, i z oponami i z czym tam jeszcze przyjdzie się zmierzyć.
Na oponki mnie na razie nie stać. Przeczytałam co naskrobaliście o gumach do GS'u i po przejrzeniu Internetu wychodzi mi 700-800zł za komplet :| W przyszłym miesiącu pomyśle o oponach, teraz zajmę się gaźnikami i kupię rękawice porządne.
A może zostawić te gaźniki i wymienić jedną chociaż oponę? Będę wdzięczna za Wasze opinie :)

pozdrawiam

k2 - Wto 13 Maj, 2008

Majic napisał/a:
k2 napisał/a:
Co do wymian i inwestycji - pomyśl najpierw o wymianie oponek, skoro jak piszesz są prawie łyse. W końcu to one utrzymują Ciebie i Twój sprzęt na drodze.

Wolisz mieć super przyczepność, a silnik padaka ? Wg mnie to najpierw zawory, a przy okazji gaźnik. Później w miarę dopływu gotówki reszta.


Jeżeli o mnie chodzi to TAK. Wolę powoli jeździć ale bezpiecznie. To tylko moje zdanie ..........

Grzechu16 - Wto 13 Maj, 2008

Dekle porysowane nie koniecznie świadczą o szlifach tylko o zwykłych glebach parkingowych:) baardzo żadko mozna spotkac starszego GSa z dobrymi deklami. w tłumiku też mam delikatne wgniecenie a półka... też mam startą :) Taki urok poczciwej GSki:)
Majic - Wto 13 Maj, 2008

k2 napisał/a:
Jeżeli o mnie chodzi to TAK. Wolę powoli jeździć ale bezpiecznie. To tylko moje zdanie ..........

Tu nie chodzi o to czy szybko czy wolno... Jak sie wyklepią gniazda zaworowe to w ogóle nie pojeździsz.

k2 - Wto 13 Maj, 2008

Majic napisał/a:
k2 napisał/a:
Jeżeli o mnie chodzi to TAK. Wolę powoli jeździć ale bezpiecznie. To tylko moje zdanie ..........

Tu nie chodzi o to czy szybko czy wolno... Jak sie wyklepią gniazda zaworowe to w ogóle nie pojeździsz.


Nie zamierzam polemizować . Każdy robi co uważa za stosowne.
Z tymi gniazdami zaworowymi to już poszedłeś po całości. Ja również mogę dać przykład, że jak podczas jazdy strzeli np. przednia opona to po nic mi dobry silnik.
Ale nie podam takiego przykładu.
Jestem facetem, który zna się i lubi mechanikę - więc kasę wydałbym na nowe opony a przy mechanice pogrzebał - i tyle.
Z mojej strony EOT

Plaster - Wto 13 Maj, 2008

hell napisał/a:

...A może zostawić te gaźniki i wymienić jedną chociaż oponę? Będę wdzięczna za Wasze opinie :)

pozdrawiam
jesli moto chodzi dobrze to gazniki moga poczekac ja bym wymienil oponke :)
MATI.Evo - Sro 14 Maj, 2008

Też uważam, że opony to priorytet, od nich zależy jaką przyczepnośc ma nasze moto. Jeszcze bezdętkowe.. Więc różnie to może byc.
hell - Sro 14 Maj, 2008

Nie straszcie bo zaczne sie bac jezdzic dopoki wszystko nie bedzie naprawione/przeczyszczone/wyregulowane/wymienione...

Nie jezdze szybko, miedzy samochodami sie nie przeciskam (jeszcze), a zakrety pokonuje bardzo wolno. W zwiazku z tym zrobie najpierw gaźniki. To znaczy nie ja zrobie, tylko Pan Mechanik z Ridera bo nie znam sie na mechanice i nie mam zadnych narzedzi.
Moze opozni to wybuch silnika ;)
Oponki w strasznym stanie jeszcze nie sa, wytrzymaja jeszcze te 3-4 tygodnie. Dla pewnosci spytam jutro leona, oceni fachowym okiem :)

Grzechu16 - Sro 14 Maj, 2008

wybuch silnika hehehe to było coś na poprawę humoru ;) :D :D :D
leon - Sob 17 Maj, 2008

GS Hell stoi w moim garażu, przed sekundą jeszcze oba sprzęty zostały przeze mnie oglądnięte i wygłaskane, i nasuwają mi się takie nocne przemyślenia. Hell, jeśli chodzi o jazdę, to jesteś na takim etapie, na jakim ja byłem w styczniu tego roku. A nawet i gorzej, bo jednak parę tyś km na pierdzipędach w latach '90 tych zrobiłem. Chodzi mi o to, że na razie GS będzie bardzo spokojnie eksploatowany. Opony kwalifikują się do wymiany, ale na razie wystarczą. Wczoraj zrobiłem prawie 200km z gościem który miał jeszcze gorsze, a na winklach dawał sobie radę lepiej niż ja i w sumie cała reszta dziesięcioosobowej ekipy. Łańcuch wygląda na niedawno zmieniany. Zębatki i hamulce oglądnę w dzień, bo jednak w garażu ciemnawo. Zrób najpierw wszystkie regulacje i wymiany. Filtr i olej już z głowy. Świece teraz na dzień dobry. Zastanawia mnie to długie kręcenie na rozruszniku zanim zaskoczy, ale to się zobaczy po w/w.

PS - Hell zgadnij który sprzęt został dokładniej wygłaskany ;)

Grzechu16 - Sob 17 Maj, 2008

leon napisał/a:
PS - Hell zgadnij który sprzęt został dokładniej wygłaskany ;)

pozwolę sobie strzelić - GS koleżanki :D

leon - Sob 17 Maj, 2008

To było chyba proste pytanie ;) .

Hell, a wymieniałaś klocki hamulcowe? Te z tyłu bardzo przyzwoicie wyglądają, a z przodu są nówki sztuki.

ADaS - Sob 17 Maj, 2008

mnie też nie było stać na nowe oponki, kupiłem używane i sezon przelece do końca na nich a za rok nazbieram na nowe
hell - Sob 17 Maj, 2008

leon napisał/a:
PS - Hell zgadnij który sprzęt został dokładniej wygłaskany ;)


Nie molestuj za bardzo mojej Suzy bo Ciebie polubi bardziej i przestanie sie mnie sluchac :P


leon napisał/a:

Hell, a wymieniałaś klocki hamulcowe? Te z tyłu bardzo przyzwoicie wyglądają, a z przodu są nówki sztuki.


Klocki i z przodu i z tylu byly wymienione w poprzednim sezonie.

Regulacje mam nadzieje zrobic w tym tygodniu, dzwoniles leon do kolegi mechanika? Skoro jest dobry to po co mam przeplacac w Riderze? :)

leon - Sob 17 Maj, 2008

hell napisał/a:
Klocki i z przodu i z tylu były wymienione w poprzednim sezonie.


No to niewiele GS od tego czasu przejechał, bo wyglądają jakby ktoś je przed chwilą założył.

O mechaniku pamiętam. Jutro postaram się pchnąć temat do przodu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group