.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - stalowa linka do zabezpieczenia kasku

ziomek4000 - Czw 14 Mar, 2013
Temat postu: stalowa linka do zabezpieczenia kasku
dziś droga kupna kupiłem linkę stalową w otulinie PCV do zabezpieczenia kasku.


tulejki jeszcze czekają za zaciśnięcie i będą pokryte 2 warstawmi rurki termokurczliwej żeby nie porysowały lakieru.

koszt to 15zł za sztukę. dla porównania w moto-akcesoriach wołają 50zł. zastanawiam się czy na forum byliby chętni na taki linki. myślę że przy większej ilości dałoby radę zejść jeszcze parę złotych w dół.

zrobię ankietę żeby dowiedzieć się mniej więcej jakie by było zainteresowanie i na tej podstawie bym mógł ustalić cenę.

claudii - Czw 14 Mar, 2013

zapytam, jak to się używa? :P
ziomek4000 - Czw 14 Mar, 2013



fotka poglądowa. nie pamiętam gdzie jest hak w GS500 ale pewnie pod siedzeniem. nie każdy ma kufer żeby dajmy na to pod sklepem schować tam kask a tak zaczepiamy o moto i idziemy z wolnymi rękami.

tmi - Czw 14 Mar, 2013

Na szyję byłbym chętny, ale ta jest za krótka :D
miziel - Czw 14 Mar, 2013

ziomek, jak za +/-20zł z wysyłka się zmieści to jestem chętny :)
Piotras_5 - Czw 14 Mar, 2013

A te w motoakcesoriach nie mają jakiejś tam kłódki czy coś takiego? Dlatego tyle kosztują? :P
danny - Czw 14 Mar, 2013

No wlasnie, mialem pytac, co to za zabezpieczenie skoro nie ma zadnej klodki ? Tak powiesic to rownei dobrze mozesz sobie kask na lusterku.
ziomek4000 - Czw 14 Mar, 2013

oto linka z MA
http://www.moto-akcesoria...sk-36cm,p,54202

jak widać kłódki nie ma.

odnośnie tego gdzie to zaczepić to jak pisałem pod siedzeniem jest jeden lub 2 haczyki.

więcej jak 20zł z wysyłką na pewno nie będzie.

nav - Czw 14 Mar, 2013

danny napisał/a:
Tak powiesic to rownei dobrze mozesz sobie kask na lusterku.
Bez otwierania siedzenia nie zdejmiesz tego z haka, na tym opiera się całe zabezpieczenie.
ziomek4000 - Czw 14 Mar, 2013

dokladnie
Gamer - Czw 14 Mar, 2013

Ciekawy pomysł swojego czasu podobał mi się taki zaczep zamiast ciężarka kierownicy ale wole chyba kask zabrać ze sobą i tak :P

tmi napisał/a:
Na szyję byłbym chętny, ale ta jest za krótka :D

Ta Linka by ci pasowała są też metrowe jak by ci zależało :rotfl:


A tutaj znalazłem taką samą linkę i kosztuje według ich kalkulatora 4,99 EURO (20,71 zł) :P więc cena chyba dobra.

ziomek4000 - Nie 17 Mar, 2013

na razie cienko to wygląda :( ale jeszcze 10 dni do końca ankiety więc może coś się ruszy.
miziel - Nie 17 Mar, 2013

Jak mówiłem, nawet za te 20 z wysyłka ja jetsem chętny jak coś :P
ziomek4000 - Nie 17 Mar, 2013

spoko pamietam. na razie na tym forum jest 5 osób chętnych i na forum gsxf na razie 1 osoba ale ankieta jest od wczoraj.
wymiatacz - Wto 19 Mar, 2013

jak coś to ja bym brał za te 20 zł ;)
Grzechu16 - Wto 19 Mar, 2013

tmi napisał/a:
Na szyję byłbym chętny, ale ta jest za krótka :D

O tym samym pomyślałem :D

Nawiasem mówiąc, czy w Gsie przypadkiem nie ma takich haczyków po obu stronach, gdzie można kask zaczepić bez używania jakichś linek?

yaszczi - Wto 19 Mar, 2013

dokładnie są takie haczyki

lwg1103 - Wto 19 Mar, 2013

Są haczyki ale jak sie ich uzywa bez linki? Zawsze mnie to zastanawiało.
ziomek4000 - Wto 19 Mar, 2013

haczyki są ale spróbuj tam wpiąć kask i zamknąć siedzenie.
Grzechu16 - Wto 19 Mar, 2013

Nie wypowiem się ze 100% pewnością bo nie mam już GSa trochę czasu, ale wydaje mi się, ze kilka razy z tego skorzystałem i zapiąłem normalnie kask pod siedzeniem za pasek.
ziomek4000 - Wto 19 Mar, 2013

czy ktoś kto ma GS może to sprawdzić?
nav - Wto 19 Mar, 2013

ziomek4000 napisał/a:
czy ktoś kto ma GS może to sprawdzić?
Jesli masz zapięcie DD, to można je rozsupłać i zahaczyć jeden koniec bez problemu o ten haczyk (w poliftowym). O innych nie mam pojęcia, ale powinno wystarczyć paska.
miziel - Wto 19 Mar, 2013

owszem mozna, ale jakoś bezpieczniej będę się czuł mają tam zaczepiną taką linke niż kask za zapięcie, szczególnie, ze u mnie zawsze jest z tym problem bo zapięcie wypada idealnie na owiewkę boczną i muszę to uciskać :)
blueboys16 - Wto 19 Mar, 2013

Dziś właśnie sprawdzałem te haczyki i gdy zapiąłem kask z linką do niego, popatrzyłem i da się wyciągnąć kask bez otwierania siedzenia. Trzeba po prostu tą linkę tak jakby do przodu popchnąć i ona sama sie odczepia bynajmniej u mnie. Chyba źe u mnie siedzenie jest za wysoko. U Was też trzeba ręką dosyć mocno walnąć w siedzenie aby się zatrzasnęło? Być może mam te gumki pod siedzeniem za grube. U Was też gdy otwieracie siedzenie i przekrecicie kluczyk to ono odskakuje?
miziel - Wto 19 Mar, 2013

Musi trochę odskakiwać :) Oczywiście, ze się da, to siedzenie jest plastikowe więc co za problem je wyrwać, ale totrza wiedzieć. A jak ktoś nie zna budowy moto to nie bd wiedział co trzeba zrobić ;)

To raz, dwa, ze mam alarm więc każde wibracje na ramie są wyczuwalne więc jak ktoś będzie za dużo kombinował to mu się włączy ;)
moim zdaniem na pewno bezpieczniej jest z linką :) a jeszcze pomyslę o jakimś zamknięciu, zeby własnie nie dało się popchać do przodu :)

ziomek4000 - Sro 20 Mar, 2013

nav napisał/a:
Jesli masz zapięcie DD, to można je rozsupłać i zahaczyć jeden koniec bez problemu o ten haczyk


no bo oczywiście wszyscy mają kask z takim zapięciem.

lwg1103 - Pią 22 Mar, 2013

miziel napisał/a:
Musi trochę odskakiwać :) Oczywiście, ze się da, to siedzenie jest plastikowe więc co za problem je wyrwać, ale totrza wiedzieć.

Można też je odgiąć z odpowiednią siłą i da się nawet rękę włożyć i wyjąć coś ze schowka. Raz zatrzasnąłem tak kluczyki i udało mi się je wyciągnąć :D

No ale wracając do tematu: zaczepianie o pasek to żadne zabezpieczenie. Linka stalowa spoko pomysł i chyba byłbym chętny, ale jeszcze nie teraz.

dymny - Pią 22 Mar, 2013

[quote="lwg1103"]
miziel napisał/a:

No ale wracając do tematu: zaczepianie o pasek to żadne zabezpieczenie. Linka stalowa spoko pomysł i chyba byłbym chętny, ale jeszcze nie teraz.


Polemizowałbym. :cool:
Ja zaczepiam kaski za metalowe oczko na pasku. Wiadomo, że można szybko nożyczkmi przeciąć pasek, ale po co komu kask bez paska i bez możliwości zapięcia.
Z linką jest o tyle trudniej, że trzeba mieć jakieś konkretne nożyce do stali, ale jak uporasz się z linką to masz już w ręce pełnosprawny kask.

Opcja wydarcia siedzenia jest możliwa w obu przypadkach.

miziel - Pią 22 Mar, 2013

@dymny jak masz zapięcie DD to tak. Ja niestety takiego nie posiadam i jak pisałem wyżej miejsce zapięcia wypada w jakim miejscu, ze jest to bardzo niewygodne :)
BociekPL - Pią 22 Mar, 2013

ale zapięcie DD chyba łatwo nożem podciąć i kask na allegro możesz potem znaleźć
dymny - Pią 22 Mar, 2013

ziomek4000 napisał/a:

no bo oczywiście wszyscy mają kask z takim zapięciem.


Na haczyk można zapiąć też na:
- zapieciu typu klik przewlekając przez oczko zapięcia (kolor czerwony) lub przez specjalne kółko np. moj Caberg 2R takie ma (kolor zielony)

- chwila kombinacji i mozna też przypiąć kask z zapięciem microlock ( na zdjeciu założone dodatkowe masywne kółko od kluczy)


Uploaded with ImageShack.us

BociekPL napisał/a:

ale zapięcie DD chyba łatwo nożem podciąć i kask na allegro możesz potem znaleźć

Pewne ryzyko jest, ale kto przy zdrowych zmysłach chciałby potem kupić np. Shoeia bez paska i bez możliwości zapięcia.

Ogólnie to nie neguję sposobu przypięcia za pomoca linki. Moim zdaniem to najpewniejsza metoda, :ok: chociaż jak widać są też inne sposoby.
Zachęcam do zakupu takiej linki (jesli komuś nie dpowiada inny sposob przypięcia) bo to niesamowita wygoda zostawić kask przy moto i nie targac go ciągle ze sobą. ;)

pawell12344 - Sob 23 Mar, 2013

Kiedyś widziałem kaski przymocowane do uchwytu pasażera za pomocą zwykłej linki antykradzieżowej do roweru i takie rozwiązanie też dało radę.
BociekPL - Sob 23 Mar, 2013

ja też tak mocuje jak opisałeś /// a ta przypadłość co opisałem wcześniej to przytrafiła się znajomemu /// jak by nie zamontował to i tak szybkę mogą zajeba%
Machu - Sob 23 Mar, 2013

Jak ktoś ma droższy kask gdzie np szybka kosztuje 300 zł to i tak nie daje to 100% spokoju. Dla 20 zł potrafią wybić szybę w aucie. Lepiej kask zabrać ze sobą albo schować do kufra.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group