.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Off Topic - tematy motocyklowe - Ile u Was kosztuje zmiana opon w motocyklu?

affectpct - Nie 03 Lut, 2013
Temat postu: Ile u Was kosztuje zmiana opon w motocyklu?
Ostatnio oddałem dwie felgi bez starych opon do założenia nowych. Koszt to 90zł wydaje mi się że to dużo ale pierwszy raz zmieniałem opony w motocyklu więc nie mam porównania. Jestem ciekaw ile taka usługa kosztuje u Was?
dembis - Nie 03 Lut, 2013

Strasznie drogo! W Chorzowie 30 zł bez demontarzu koła 50 zł z demontarzem i ściagnięciem starej opony!
wolf - Nie 03 Lut, 2013

dembis napisał/a:
Strasznie drogo! W Chorzowie 30 zł bez demontarzu koła 50 zł z demontarzem i ściagnięciem starej opony!


U mnie dokładnie tak samo.

thundercat - Nie 03 Lut, 2013

no to sporo,ja płace 20-25 zł/szt ( jak zawożę ze stara oponą ). ostatnio pojechałem gdzie indziej bo tam nie umieli mi wyważyć to zapłąciłem30zl
Machu - Nie 03 Lut, 2013

30 zł za oponę jadąc z felgami i starymi oponami nań + wyważenie. Nie szukałem taniej o 2 zł bo mam blisko :)
affectpct - Nie 03 Lut, 2013

no to troche przepłaciłem ale dostałem wentyle za free niestety chromowe do czarnej felgi ;/
faflak - Nie 03 Lut, 2013

pewnie azotem pompowane :hyhy: 30pln za demontaż/montaż wywazenie to optymalna cena
Kuraś - Nie 03 Lut, 2013

w osw 15zl jak zaworze same koło do ok 30zl
ziomek4000 - Nie 03 Lut, 2013

affectpct napisał/a:
no to troche przepłaciłem ale dostałem wentyle za free niestety chromowe do czarnej felgi


nie za free bo pewnie wliczyli ci w cenę i dla tego wyszło tak dużo.

miziel - Nie 03 Lut, 2013

a ktoś się orientuje gdzie w gliwicach albo okolicy wymieniają kółka z wyważeniem+ ew napompowanie azotem? :P
Bo z tego co wiem, to nie w każdej wulkanizacji to robią, nie?

jodla007 - Pon 04 Lut, 2013

W holandii wymiana kosztuje 35e za koło. :( a pompowanie azotem 10e.
Ryder - Pon 04 Lut, 2013

U mnie wymiana 5zł + wyważenie w zależności od potrzeb od 10-20zł :P
yaszczi - Pon 04 Lut, 2013

jodla007 napisał/a:
pompowanie azotem 10e.
żartujecie sobie z tym azotem ? w "zwykłym" powietrzu jest 78,084% azotu... niezła ściema i nabijanie kasy ten azot (czysty 100% chociaż?)
Piotras_5 - Pon 04 Lut, 2013

yaszczi napisał/a:
jodla007 napisał/a:
pompowanie azotem 10e.
żartujecie sobie z tym azotem ? w "zwykłym" powietrzu jest 78,084% azotu... niezła ściema i nabijanie kasy ten azot (czysty 100% chociaż?)


A jak sprawdzisz to czy w 100% jest czysty? :P

piter12v - Pon 04 Lut, 2013

Ja jak zawoziłem koła 21" i 18" na zmianę opon na nowe to 10zł zapłaciłem za wszystko. Wiem że biorą 5zł za zmianę opony.
danny - Pon 04 Lut, 2013

piter12v napisał/a:
Ja jak zawoziłem koła 21" i 18" na zmianę opon na nowe to 10zł zapłaciłem za wszystko. Wiem że biorą 5zł za zmianę opony.
Jesli z wywazaniem statycznym i dynamicznym to NAPRAWDE tanio.
Kuraś - Pon 04 Lut, 2013

po necie kraży opowiastka że koleś podjechał bejca do gumiarza i pyta sie czy mu napompuje azotem kola bo wiecie.. moc itd
gumiarz na niego popatrzyl i mowi ze azot sie skonczył ale może mu nabić mieszanka 78%azotu21%tlenu i że ludzie sobie chwala :troll2: ale to bedzie 100za 4kola.. :troll2:

podobno koleś z podekscytowaniem się zgodził :facepalm:

miziel - Pon 04 Lut, 2013

Ja nie wiem czy faktycznie jest jakaś różnica, ale w aucie to kosztuje chyba 5zł za koło a w teorii ma dawać to, że opona zimna i ciepła ma takie samo ciśnienie ;) także to jest pierdoła ale jak będa robic na miejscu za 10zł za komplet to czemu nie :)

Nie mniej nikt w Zabrzu/Gliwicach nie zmieniał gum?

simin - Pon 04 Lut, 2013

miziel napisał/a:
Ja nie wiem czy faktycznie jest jakaś różnica, ale w aucie to kosztuje chyba 5zł za koło a w teorii ma dawać to, że opona zimna i ciepła ma takie samo ciśnienie
Nie wiem czy czysty azot ma tak dużą różnicę w stosunku do powietrza.

Z tego co ja słyszałem tu chodzi o:
- wilgoć powietrza z kompresora (korozja felgi) - czysty azot jest suchy
- wolniejsze starzenie się gumy

A tak naprawdę chodzi o to żeby ludzie wydali pieniądze na coś czego nie potrzebują, bo zanim zauważą różnicę w oponie wymienią ją 4 razy.

Gdyby kosztowało więcej pewnie sporo ludzi by się nad tym zastanawiało, a tak sporo ludzi nabija azotem nie wiedząc do końca po co :)

Ja na przykład w samochodzie nabijałem żeby dostać super czerwone/żółte nakrętki mocy na wentyle :D

Grzechu16 - Wto 05 Lut, 2013

Odnośnie tego azotu przypomniała mi się reklama jaką jakiś czas temu widziałem w telewizorze, gdzie koleś reklamował "pierwszą kawę stworzoną do picia z mlekiem" :D
faflak - Wto 05 Lut, 2013

ja jak zmienialem opone w gsce to kazalem sobie powietrze do worka wypuscic zeby sobie nim pooddychac :rotfl: belgijskie w koncu :P
pszemko - Czw 14 Lut, 2013

Kiedyś słyszałem historie (nie wiem czy prawdziwa), że koleś przyjechał na wulkanizacje swoim BMW i po zmianie opon na letnie kazał nabić sobie zamiast powietrza azotu. A że w wulkanizacji nie mieli takiej opcji to kolega od opon zaproponował mu:
- nie mam samego azotu, ale mamy za to super mieszankę- 70% azotu 20% O2 i jescze kilka innych gazów, ale to bedzie kosztować 100zł
koleś uchachany, zgodził się a wulkanizator napompował mu powietrzem. :P

Także z tym azotem to bym dał sobie na wstrzymanie

nav - Czw 14 Lut, 2013

Kuraś napisał/a:
po necie kraży opowiastka że koleś podjechał bejca do gumiarza i pyta sie czy mu napompuje azotem kola bo wiecie.. moc itd
gumiarz na niego popatrzyl i mowi ze azot sie skonczył ale może mu nabić mieszanka 78%azotu21%tlenu i że ludzie sobie chwala ale to bedzie 100za 4kola..

podobno koleś z podekscytowaniem się zgodził

pszemko napisał/a:
Kiedyś słyszałem historie (nie wiem czy prawdziwa), że koleś przyjechał na wulkanizacje swoim BMW i po zmianie opon na letnie kazał nabić sobie zamiast powietrza azotu. A że w wulkanizacji nie mieli takiej opcji to kolega od opon zaproponował mu:
- nie mam samego azotu, ale mamy za to super mieszankę- 70% azotu 20% O2 i jescze kilka innych gazów, ale to bedzie kosztować 100zł
koleś uchachany, zgodził się a wulkanizator napompował mu powietrzem.


:facepalm: :facepalm: :facepalm:

pszemko - Czw 14 Lut, 2013

True Story :P moja wtopa :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group