.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

łódzkie (E) - Przymiarka do GeeSa.

MarcineS. - Nie 30 Wrz, 2012
Temat postu: Przymiarka do GeeSa.
Witam.
Sezon się kończy, ale może jeszcze nie będzie za późno. Podoba mi się GS500 i chciałbym kupić taki motocykl jako mój pierwszy. Nigdy na GS-e nie siedziałem i nie wiem, czy będzie mi wygodnie. Mam 185 cm wzrostu.
I tu mam prośbę do użytkowników takiego motocykla z Łodzi lub okolic (Brzeziny, Aleksandrów, Pabianice, Kanzas). Możemy się umówić na przymiarkę? Tylko "na sucho", bez jazdy. Najlepiej w weekend, ale też w tygodniu po 17-tej.
Pozdrawiam.
MarcineS.

Plotuś - Nie 30 Wrz, 2012

Jak Ci się będzie chciało, możesz podjechać do Sieradza.
janus19 - Nie 30 Wrz, 2012

no jakbyś był w Bełchatowie dziwnym przypadkiem to też zapraszam :D
SoSeN - Wto 02 Paź, 2012

jak masz blisko na chojny wygrzebie swojego z garażu ale uprzedzam mam dupę zmienioną więc i siodło inne :-)

P.S ja mam 183 - i nie narzekam więc nie sądzę że te 2 cm zaważą :-)

jak chcesz siedziec wygodnie i prosto kup er5 :P

MarcineS. - Czw 04 Paź, 2012

Dziękuję.
Wczoraj przymierzyłem GieeSa kusiaczka, za co bardzo mu dziękuję. Spodziewałem się gorszych odczuć. Myślę, że miałbym problem z nogami. O ile wielkość samgo motocykla mi jak najbardziej odpowiada, to kiepsko jest z odległością mędzy siedzeniem, a podnóżkami. Mam bardzo zgięte nogi w kolanach. Gdyby tylko siodło było o kilka centymetrów wyższe.

Próbował ktoś jakiś sztuczek z pogrubieniem / podniesieniem siodła?

O kawce też myślę, jak najbardziej. W zasadzie myslę o każdej 500, nawet o Hondzie, choć o niej najmniej.
Spróbóję się umówić na przymiarkę na ER-5.

Co do GS500 w dalszym ciągu pozostaje w moim zainteresowaniu. Podoba mi się wizualnie, ta rama najbardziej.

A to ja na GieeSie kusiaczka. Odbiór całości nieco psuje ten bajzel w tle :)


Szejku - Pią 05 Paź, 2012

Dołożysz 250zł i masz nowe obszycie siedzenia + podwyższysz je sobie ile chcesz ;) . Osobiście mam 192 cm wzrostu i jakoś nie narzekam na pozycję przyjmowaną podczas jazdy. Fakt faktem na postoju może to trochę wadzić ,że ma się ugięte nogi ale na prawdę po dłuższym czasie idzie się przyzwyczaić i gs'ka odwzajemnia to wszystko przyjemnością z jazdy której nie oddają inne motocykle :D .
komandosek - Pią 05 Paź, 2012

MarcineS. napisał/a:
(...)

O kawce też myślę, jak najbardziej. W zasadzie myslę o każdej 500, nawet o Hondzie, choć o niej najmniej.
(...)

To źle. Cb500 jest moim subiektywnym zdaniem zdecydowanie bardziej udanym motocyklem niż gs500.
Cebulą jezdziłem 3 lata i bardzo dobrze ją wspominam. Nie ma co się kierować wyglądem. CB500 jest po prostu większa i mocniejsza. Podnóżki sa niżej, pozycja jest bardziej wyprostowana.

MarcineS. - Pią 05 Paź, 2012

U mnie jest tak, że coś planuje, a wychodzi inaczej. Jeżeli będzie okazja stać się posiadaczem cebuli, to z niej skorzystam. Dla mnie bardzo ważny jest aspekt ekonomiczny i póki co nie zapowiada się na poprawę w tej materii. Oczywiście mogę "dozbierać, itp", ale wiecie jak to jest, a to coś się rozleci w mieszkaniu, coś zepsuje w łazience, a to rozchoruje, itd. Mogę się nie doczekać.

Honda jest po prostu najdroższym motocyklem wśród 500. A ja chciałbym, ba, muszę sie zmieścić w 5 tysiach, góra 5,2.

PS. Jest jeszcze GPZ 500, tylko plastiku kapkę dużo.

Plotuś - Sob 06 Paź, 2012

Ja na Twoim miejscu bardziej bym celował w coś takiego:

http://moto.allegro.pl/su...2695255369.html

kubajos - Nie 07 Paź, 2012

Witam ja mam 182 cm. wzrostu i nie narzekam na pozycję na moto. Jest OK.
MarcineS. - Nie 07 Paź, 2012

Bandyta ok. Jak trafi się taki w lutym-marcu, pojadę obejrzę. Może za bardzo skupiam się na ekonomi, ale wydaje mi się, że z takim budżetem, jakim będę dysponował mam większy wybór wsród 500.
Co do wygody na przymierzanym GeeSie, to na miasto może być, ale w trasę nad morze, to raczej bym się nie wybrał.

DaDa - Wto 16 Paź, 2012

Cieszę się, że się udało ;)
MarcineS. - Czw 18 Paź, 2012

Tak, udało się. Niestety nie udało się z Kawasaki ER-5, no ale może się jeszcze uda.
DaDa - Czw 18 Paź, 2012

3 cylindry ?? Bleh :P
MarcineS. - Czw 18 Paź, 2012

nie, ta co bym chciał "przymierzyć" ma dwa cylindry, taka wersja dla ubogich :D
Borzo - Sob 20 Paź, 2012

Ja mam 195, może do 2cm więcej :p (ale nie wiem dokładnie, bo dawno sie nie mierzyłem i jakoś nie chce znać dokładnego wzrostu :przestraszony: ) No ale jakoś nie narzekam na niewygodę, choć pewnie wyglądam na nim jak na psie :D
MarcineS. - Sob 20 Paź, 2012

Cześć.
Coś wam powiem. takie spostrzeżenia.
To zdjęcie moje na GeeSie pokazałem kilku osobom. Takim, co mają motocykle i na nich jeżdżą i takim co ich nie mają. Motocykliści mówili spoko, albo nic nie mówili (czyli, jak mniemam nie spoko, ale cisza). Natomiast ci bez moto, niemal jak jeden mąż (za wyjątkiem jednej) osoby, że jak "na psie", motorynka, za mały, rower, śmiesznie itp.

Pokazywałem jeszcze fotografie na EN 500, CB 600F, "Junaku" NK 650, Kawkach ER-6N i Z-750. Dla tych bez motocykli wiekszość sprzętów za mała/ ja za duży (dla jednego wszystkie za małe).

Odbiór motocyklisty (jak wygląda) chyba ma ścisły związek z faktem posiadania/ nie posiadania motocykla. Takie tam spostrzeżenie.

Borzo: nawet w dłuższych trasach?

EDYCJA: Właśnie zobaczyłem, ze dłuższych tras to pewnie jeszcze nie zrobiłeś. :)

Borzo - Sob 20 Paź, 2012

No w sumie na razie dłuższych tras nie było :p ..ale tak jak jeżdżę w granicach 2h bez schodzenia to nie jest mi źle ;)

Zależy też jakie ty chcesz trasy pokonywać na nim, ale wydaje mi się że jak np co 100-150km zatrzymasz się na 5min na rozprostowanie kości to nie będzie źle.

MarcineS. - Pią 21 Cze, 2013

Witam. Dziewięć miesięcy temu rozpocząłem ten wątek, więc dobrze by było napisać czy i co kupiłem. Jestem posiadaczem Yamahy XJ600S. Przymierzałem oprócz GS, także kilka ER-5, CB500, Dominatora no i XJoty. Ostatecznie jest mała Dywersja. Jest ok, ale ma 4 cylindry. No, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Pozdrawiam.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group