.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

opolskie (O) - WORD Opole

Nick126 - Pią 07 Wrz, 2012
Temat postu: WORD Opole
Witam, czy jest ktoś kto niedawno zdawał w WORD Opole?
Jak to wygląda? Bo z tego co widzę, słyszę i czytam - wszędzie i każdy ma inaczej :zdziwko: Jeżeli ktoś był niech opisze jak zdajemy, za niedługo przede mną egzamin i chciałbym być jak najlepiej przygotowanym.

Mjut - Sob 08 Wrz, 2012

Nick, miałeś już teorię? Chciałbym wiedzieć ile się czeka. Bo w szkole jazdy do której chodzę(Rondo Koźle) jedna osoba miała w piątek teorię i praktyczny już w czwartek. Nie wiem czy po prostu zwolnił się termin, czy tak szybko jest egzamin. Jestem ciekaw, bo sam niedługo mam teorię.
Nick126 - Sob 08 Wrz, 2012

Jest tak szybko, mogłem mieć po 2 dniach już. :)
kysa275 - Sob 08 Wrz, 2012

Nick126, a co chcesz wiedzieć, ja zdawałem w 2010 to chyba nic się nie zmieniło do dzisiaj :)
Nick126 - Sob 08 Wrz, 2012

Krok po kroku najlepiej :)
Kiedy kierunkowskazy, obroty przez ramię itp. - na placu, przy 8 i slalomie.

kysa275 - Sob 08 Wrz, 2012

O w mordę jeża nie wiedziałem, że masz tak słabą wiedzę o egzaminie, gdzie się uczysz? Jak chcesz to dam ci namiar na gościa co ci wszystko pokaże jak jest na egzaminie i da ci na pewno dobrą lekcję
Nick126 - Sob 08 Wrz, 2012

Tzn. wiedzę mam, ale nie wiem na ile jest ona poprawna bo każde źródło (filmiki instruktażowe na yt, książki z kursu, instruktor) podaje inne informacje i pojawiły się wątpliwości. Oczywiście najbardziej ufam instruktorowi, ale pytam dla pewności :)
Uczę w AUTOMOTOR. np. 8 robimy bez kierunkowskazów i z obrotem w stronę pachołka (2x na każde koło) - w książce jest napisane, że używamy kierunkowskazy, na filmiku z yt gościu odwraca się w przeciwnym kierunku jak u nas. Więc trochę nieścisłości jest.

kysa275 - Sob 08 Wrz, 2012

Szczerze to nie chce mi się za dużo pisać ale jak chcesz to możemy się umówić na jakiś browar i możemy pogadać. Kupiłeś już moto?

Ps: czy twojej szoły nie jest właścicielem pan Korkosz?

Nick126 - Sob 08 Wrz, 2012

Poszło PW ;)
Aga:) - Sob 08 Wrz, 2012

Ajć, nie oglądaj żadnych filmików tylko sobie namieszasz w głowie, słuchaj tylko instruktora on wie co jest na egzaminie. Ja zaufałam swojemu, robiłam tak jak mnie uczył, i zdałam za pierwszym razem. Poz zadaniu teorii na jazdę czekałam ponad 3 tygodnie. Najważniejsze chyba to żeby głową kręcić prawie cały czas, upewniać się czy możesz zrobić to czy tamto, bo to dosyć istotny element na egzaminie.
studi - Nie 09 Wrz, 2012

Nick126, proponuję wybrać się do WORD'a i poobserwować przebieg egzaminu, przynajmniej w Wawie jest to możliwe. Problem ze slalomem i ósemką jest taki, że instrukcja egzaminacyjna sobie a egzaminatorzy sobie.
Zasadniczo są to dwa różne zadania egzaminacyjne, ale wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, że egzaminator łączy je razem (wjazd na ósemkę slalomem, 5 ósemek, zjazd slalomem), do tego różni egzaminatorzy mają różne zapatrywania co do migania i odwracania głowy na ósemce, jedni każą i kierunek i odwracanie ale tylko w prawo (przejazd przez skrzyżowanie równorzędne) inni chcą w obie strony a jeszcze inni nie chcą nic, naprawdę dużo zależy od zwyczajów panujących w danym WORDzie.

Naprawdę spacer do WORDa i to kilka razy w ciągu dnia aby trafić na różnych egzaminatorów i być przygotowanym na każdą ewentualność sposobu wykonywania tych zadań.

Mjut - Nie 09 Wrz, 2012

Mi instruktor mówił, że w Opolu przynajmniej instruktor Ci powie czy robisz ósemkę razem ze slalomem, czy osobno. Co do odwracania głowy, to uczono mnie tylko w prawą stronę 4 razy na jedną rundkę. Czyli na ósemce muszę obrócić głową w prawą stronę 20 razy. Z tego co widzę to Nick ma egzamin przede mną, powodzenia. :)

@up.
W Opolu raczej nie ma takiej możliwośći. Wszystko dzieje się na zamkniętej hali, jedyne co można obserowować to ruszanie ze wzniesienia. ;d

Nick126 - Nie 09 Wrz, 2012

Dokładnie tak jak pisze studi - co WORD to inne zasady. No ale nic - pójdę i zrobię jak mnie uczono, jak zdam to opiszę dla następnych :)
kysa275 - Nie 09 Wrz, 2012

Mjut napisał/a:
Co do odwracania głowy, to uczono mnie tylko w prawą stronę 4 razy na jedną rundkę

Nie w prawo tylko do wewnątrz ósemki i na wysokości pachołka, czyli cztery razy na jedną ósemkę.

Nick126 - Wto 11 Wrz, 2012

- dajesz dowód
- sprawdzasz wylosowane sprzęty
- przygotowujesz pojazd do jazdy: naciąg łańcucha, płynność kierownicy, amortyzatory, przepychasz motor (ja miałem z garażu, byłem bez kasku, normalnie chyba masz być już w zapiętym kasku i przed ruszeniem motoru z nóżki obróć się przez ramię!)
- wsiadasz na motor kończysz przygotowanie, czyli lusterka, odpalasz, obracasz się przez lewe ramię (ja robiłem lewe-prawe-lewe)
- jazda prosto do ostatniego pachołka, zawrócić za nim (obrót i kierunkowskaz) i jechać wzdłuż slalomu (prosto), wjechać na 8 (4 obroty na jedną 8 ) i zrobić ile karze (mi powiedział: "ok to już było ostatnie, proszę wyjechać z 8"), wyjechać prosto, obok pachołków
- zawrócić za ostatnim (obrót/kierunkowskaz)
- slalom (obroty przy pachołkach) tam i powrót
- zatrzymanie za ostatnim pachołkiem
- podjechać na wzniesienie (przed ruszeniem obrót)
- hamowanie - tu nie ma filozofii :)
Tak było w moim przypadku, później miasto.
Jeździłem na srebrnym i jechał płynnie, na 8 musiałem nawet dodawać hamulca (nożnego), jedynie miałem problemy z biegami na mieście, ale to nie problem z 2 ruszyć :rotfl:
Pamiętać o obrotach i zapięciu kasku! Na tym oblali ludzie z mojej grupy.
Każdy z egzaminatorów wymagał czego innego/w innej kolejności.

Mjut - Wto 11 Wrz, 2012

Zdałeś? Gratuluję! Mi w tym tygodniu wysyłają papiery do Wordu. Dziś miałem jazdy na Yamaha XJ 600 - moto dla mnie idealne! Mocy więcej niż GS, jest większe i cięższe. Chyba już wiem co zakupię na wiosnę. ;)

Ps. Zakupiłeś już motocykl?

Nick126 - Wto 11 Wrz, 2012

Tak, zdałem wczoraj.
Tak, kupiłem dzisiaj. (z polecenia kysa275 ;) mam nadzieję, że to zachwalanie nie było bezpodstawne) Póki co, pierwsze ~50km i wrażenia których nie sposób opisać :)

Mjut - Sro 12 Wrz, 2012

Gratuluję raz jeszcze. ;> Ja czekam na termin egzaminów i powoli kończę jazdy. Swoją drogą, co kupiłeś? :hyhy:
Nick126 - Sro 12 Wrz, 2012

Jak się trochę oswoję i emocje zejdą to wrzucę na forum i zobaczysz GS'a ofkors. ;)
kysa275 - Sro 12 Wrz, 2012

No a co miał kupić? gsa :)
Mjut - Sro 12 Wrz, 2012

No to gratuluję zakupu! ;> Ja stwierdziłem, że potrzebuję ciut większego moto niż GS i będę szukał dobrej XJoty.
Mjut - Pon 17 Wrz, 2012

Czy ten GS nie jest przypadkiem błękitny(malowanie 95'/96')? Jeśli tak to dziś mijałem Ciebie po 16 na Kłodnicy.

Nick, czy niedługo mogę liczyć u Ciebie na kilka wskazówek dotyczących egzaminu? Jutro dostaję terminy. :)

kysa275 - Pon 17 Wrz, 2012

Mjut napisał/a:
Czy ten GS nie jest przypadkiem błękitny(malowanie 95'/96')?

Nie, jest pomarańczowy :D

Mjut - Pon 17 Wrz, 2012

Aww, a już myślałem. Pomarańczowy najbardziej mi się podoba. :P Przez Kłodnice jechał obładowany GS błękitny. W ciągu miesiąca powinienem zdać prawko(myślę optymistycznie) i na przyszły sezon moglibyśmy się gdzieś wybrać. Na szczęście(mam nadzieje) wybiłem sobie z głowy GSa i kupuję niedużo mocniejszego, ale większego sprzęta - XJ.
Nick126 - Sro 19 Wrz, 2012

Jak coś to pisz na PW postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Jak nic mi nie przeszkodzi to zaraz się pochwalę swoją maszyną na forum.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group