.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

śląskie (S) - Mini wycieczka

Japon189 - Pon 03 Wrz, 2012
Temat postu: Mini wycieczka
Po zerknięciu w zakładkę małopolskie natrafiłem na temat z planowaną wycieczką banana i postanowiłem od niego odgapić pomysł i zaplanować jakąś wycieczkę ale w śląskim.

Tutaj link do zaplanowanej trasy którą właśnie stworzyłem:
trasa wycieczki

Termin to 7,8 albo 9 września(piątek, sobota, niedziela) - do uzgodnienia.
Start: Parking Reala w Sosnowcu.

Planowane przystanki:
-Pogoria IV w Wojkowicach Kościelnych
-Ogrodzieniec
Reszta przystanków do uzgodnienia bo nie znam tych terenów.

Pisać kto chętny i zgłaszać sugestie.

banan - Pon 03 Wrz, 2012

1. Jak możesz :D ! A poważnie fajnie, że ktoś idzie za ciosem - sezon się kończy trzeba korzystać a łatwiej zorganizować taki krótki przelocik niż wycieczkę po bieszczadach.
2. Jeżeli sobota/niedziela to bardzo prawdopodobne, że dołączę.
3. Jak w piątek to może zahaczycie o Olkusz :] ?

pawell12344 - Pon 03 Wrz, 2012

Chętnie się dołączę.Mam już inną wizje trasy,lepszy asfalt,sporo zakrętów no i znam okolice Ogrodzieńca.Jeżeli byłby to piątek to moglibyśmy pojechać np.do Skały i podpiąć się do małopolskich.Trasę podam póżniej.
diter - Pon 03 Wrz, 2012

jakby to była sobota to sie mogę pisać. w piątek pracuje do 15 wiec raczej za póżno na wycieczki ;)
Japon189 - Pon 03 Wrz, 2012

Może być sobota- będzie wtedy może więcej chętnych bo wiadomo w tygodniu praca.
pawell12344 no to czekamy na pokazanie twojej wizji trasy i napisz też ewentualne przystanki.
Miejsce startu też ustalimy dokładnie jak się wszyscy chętni określą i wybierzemy dogodne miejsce dla wszystkich.

Feynman - Pon 03 Wrz, 2012

też bym się wybrał tylko przemyślcie dobrze trasę, bo szkoda połatanym asfaltem jechać;]
miziel - Pon 03 Wrz, 2012

Ja bym był chętny ale powiedzmy 70% dam znać :)
pawell12344 - Pon 03 Wrz, 2012

Dokładną trasę pokażę jutro jak mi internet stacjonarny zacznie działać.Teraz mogę tylko podać z grubsza miejscowości przez które byśmy przelecieli. Początek Sosnowiec real tak jak podales(ją bym się podpiął po drodze), ogrodzieniec, piłka, wolbrom, skala, ojców, olkusz.Po drodze 4 zamki,2 zbiorniki wodne,las, dużo winkli(nowiutki asfalt).
magnez - Pon 03 Wrz, 2012

polecam też odcinek Żarki Złoty Potok fajne zakręty w slangu Częstochowskich motocyklistów GP Żarki ;) Pozdrawiam, wielka szkoda że ja nie dam rady z wami zrobić rundki po okolicy :/ może innym razem.
Feynman - Pon 03 Wrz, 2012

odcinek żarki złoty potok też polecam, przejechałem go w niedziele i naprawdę wypas, droga równa jak stół i pełno szybkich naprawde fajnych winkli przez jakieś 7-9km;]
banan - Wto 04 Wrz, 2012

Miejmy nadzieję tylko, że pogoda nie da za przeproszeniem dupy :]
pawell12344 - Wto 04 Wrz, 2012

Tutaj macie moją wizje trasy
tutaj
Pierwszy przystanek w punkcie B i tutaj Ja się przyłącze,resztę przystanków trzeba przedyskutować.
A tutaj wersja z GP Żarek jak to ujął Magnez
tu
Nie jestem pewien,ale odcinek między D a E jest prawdobodobnie zamknięty.

Japon189 - Wto 04 Wrz, 2012

No jak dla mnie przemawia bardziej ta trasa z Ojcowem i Olkuszem
Feynman - Wto 04 Wrz, 2012

do mnie niezbyt. głównie z tego powodu, że trasa olkuska(DK94) generalnie jest dramatyczna, zawsze jest na niej duży ruch, a prędkości dość niskie, nie mówiąc już o jakości asfaltu w niektórych miejscach. Mi by bardziej odpowiadała wersja nr 2;]
A jak jakiś tam odcinek będzie zamknięty to pojedzie się na spontana gdzie motóry poniosą;p

banan - Wto 04 Wrz, 2012

Tej trasy Olkuskiej jest tam tyle co nic - od momentu jazdy na skałę jest bardzo przyzwoicie :]
Japon189 - Sro 05 Wrz, 2012

Trzeba by było to trochę uporządkować

Wstępnie swój udział zadeklarowali:
Japon189
banan
diter
pawell12344
Feynman
miziel

Jeżeli chodzi o termin to proponuje SOBOTĘ
Godzina do ustalenia, napiszcie jaka by wam najlepiej pasowała.
I niech każdy napisze która trasa mu bardziej pasuje.

[/b]

diter - Sro 05 Wrz, 2012

Trasa pierwsza jak dla mnie ;-)
banan - Sro 05 Wrz, 2012

Dobrze by było ponumerować te trasy bo nie wiem czy pierwsza to ta pierwsza Japona czy pawella :) . Ja jestem za tą z Ojcowem i Skałą. Od Skały trasę znam doskonale więc nie będzie problemów z gubieniem się :D . Spowrotem wjedziemy trochę na 94 ale odcinek 1 pasmowy jest krótki a od Olkusza mało przyjemności z jazdy bo długa prosta 2 pasmówka ale pod koniec taka trasa jest w sam raz. Pytanie tylko czy mój motocykl zdąży się zrobić ;/ 2gi tydzień bez sprzętu - ręce mi się trzęsą :)
Japon189 - Sro 05 Wrz, 2012

Bierzemy pod uwagę trasy pawella jako że zna te okolice a ja wyznaczałem trasę na ślepo bo tamtędy nie jeżdżę.
Trasa nr. 1 - przez Ojców
Trasa nr. 2 przez Żarki
Czyli mamy narazie 3 do 1 na trasę nr. 1

Zaproponujcie jakąś godzinę rozpoczęcia.

pawell12344 - Sro 05 Wrz, 2012

też jestem za trasą numer 1. jeśli chodzi o godzinę mi pasuje po 16
k2 - Sro 05 Wrz, 2012

Śledzę temat - jak się uda to Was znajdę ;)
Alinda - Sro 05 Wrz, 2012

Siema guys! Celowo się nie odzywałam, bo dopiero jutro będę wiedzieć czy sobotę mam wolną czy jednak pojadę w góry. Nieliczni wiedzą, że przygotowuję się do przejścia kotliny jeleniogórskiej (14-16.09) i dlatego też każdą wolną chwilę przeznaczam na treningi. Tak więc, póki co mnie nie liczcie - jakby się coś zmieniło, to dam znać.
Japon189 - Sro 05 Wrz, 2012

Podsumowując większość zainteresowanych wybrało trasę nr. 1
Jako że większość będzie jechała od strony Katowic proponuje się umówić nie na realu w Sosnowcu tylko trochę wcześniej na stacji ORLEN ponieważ nie trzeba zjeżdżać z trasy a po drugie ten wiadukt przy Realu jest remontowany, a przynajmniej był jak ostatnio tam przejeżdżałem.

Co do godziny skoro pawell12344 może być po 16 a patrząc na pogodę nie ma być skwaru można się umówić na Orlenie o 15.30 to zanim z tamtąd wyjedziemy to mamy jeszcze 32km do przejechania do punktu B gdzie będzie pawell12344 to akurat będzie po 16 :)
Pasuje wszystkim?

A tu macie zaznaczoną stację Orlen o której pisałem wcześniej

Orlen punkt A

diter - Sro 05 Wrz, 2012

16? Tak pozno?
Japon189 - Sro 05 Wrz, 2012

A tobie Diter jaka godzina by bardziej pasowała?
dembis - Sro 05 Wrz, 2012

Jak nie wybiorę się w sobote na wyścigi do Czech to może sie zjawię! Co prawda Ojców, Olkusz, Mirów itp juz zwiedzone kilka razy w tym roku ale co tam! Tyle ze 16 wydaje mi się dość późną godzina jak dla mnie, gdyz wieczorem wybieram sie na nocny wjazd na Równicę, ale ewentualnie odłączę sie wczesniej!
Będę sledził temat!

diter - Sro 05 Wrz, 2012

Myslalem gdzies kolo 14 zeby zdazyc napic sie piwa przed nocą :-P ale spoko. Jak co to sie dostosuje ;-)
banan - Sro 05 Wrz, 2012

Też wolałbym wcześniejszą godzinę - potem zawsze zostanie coś z wieczoru :]
pawell12344 - Sro 05 Wrz, 2012

w sumie to moze być wcześniej o 2, 3godziyny, tak tylko wstępnie szczelilem z godzina
diter - Sro 05 Wrz, 2012

o 14 wylot i powrót na zimne piwo pod wieczór ;d
Japon189 - Sro 05 Wrz, 2012

No ok. czyli co o 14 na orlenie przy Roździeńskiego??
diter - Sro 05 Wrz, 2012

Znaczy sosnowiec? Gdzie jest ten orlen?
banan - Sro 05 Wrz, 2012

Gdzieś tam wcześniej ktoś pisał gdzie jest ten Orlen. Ktoś kojarzy gdzie jest Real w Dąbrowie G. ? Trasa prowadzi obok, najwygodniej byłoby mi tam dołączyć. Pasuje ?
Japon189 - Sro 05 Wrz, 2012

Diter wróć do mojego postu którego napisałem o 11:43 i będziesz wszystko wiedział.
banan - Czw 06 Wrz, 2012

No i dupa Motocykl prawdopodobnie nie będzie gotowy przed poniedziałkiem Załamałem się tym bardziej, że pogoda ma być idealna.. :(
diter - Czw 06 Wrz, 2012

każdego szkoda ;p ;)
pawell12344 - Czw 06 Wrz, 2012

banan napisał/a:
Załamałem się tym bardziej, że pogoda ma być idealna.. :(

Obyś się nie mylił z tą pogodą, widziałem całkiem inne prognozy.

Banan powiedz mi jeszcze czy wymienili wkońcu nawierzchnię na odcinku Skała-Kraków?

banan - Czw 06 Wrz, 2012

Na całym odcinku nowiutki asfalt :) Jak będziecie jechać od Skały będzie rozjazd w lewo na Ojców w prawo w stronę Pieskowej Skały. Tam bardzo ostrożnie - zawsze leży mnóstwo piachu - potem już wg własnych możliwości :]
pawell12344 - Pią 07 Wrz, 2012

To kto jutro będzie?
banan - Pią 07 Wrz, 2012

Jak mi się uda to przyjadę puszką na miejsce zbiórki cyknę Wam pare fotek. Może chociaż tyle uda mi się zrobić ;/
Japon189 - Pią 07 Wrz, 2012

Ja będę na 100%
diter - Pią 07 Wrz, 2012

I ja :-)
Alinda - Pią 07 Wrz, 2012

Chyba się ucieszycie ;) moja górska wyprawa zostanie przełożona w 99% na niedzielę, także mogę się z Wami wybrać na wycieczkę, tylko warunek jest jeden i niezmiennie (póki co) taki sam - czekać na mnie :P

Poproszę teraz o konkretną godzinę spotkania jutro - bo w końcu nie wiem.
miejsce - Orlen - czy coś się zmieniło?

Aaaa... Jak się zgubię między Jaw a Sosn. , co jest bardzo prawdopodobne to będę dzwonić :)

pawell12344 - Pią 07 Wrz, 2012

Start Orlen 14:00 następnie obieracie kierunek Ogrodzieniec i po drodze zabieram się z Wami z tego miejsca tu
Jak będziecie ruszać z Orlenu niech ktoś puści sms,telefon w profilu.

Alinda - Pią 07 Wrz, 2012

ktoś jedzie na Orlen przez Jaworzno? :P albo Mysłowice Real? :P
pawell12344 - Pią 07 Wrz, 2012

Alinda może chlopaki wezmą Cię z innego miejsca, np okolice węzła S1 z Dk 94
Alinda - Pią 07 Wrz, 2012

może i wezmą - tylko z moją orientację jest tak, że ja pewnie wyląduję koło Świnoujścia jak mi zaczną tłumaczyć gdzie mam czekać :P jaka jest ostateczna trasa? z Orlenu gdzie? może faktycznie będę mieć bliżej z Jaw na S1 w str DG..

[ Dodano: Pią 07 Wrz, 2012 ]
Dobra, to mnie najlepiej jakby ktoś wziął z DK94 - zaraz za ślimakiem w Dąbrowie Górniczej po prawej jest jakiś zjazd - uliczka, vis a vis Mikrohuty. Jutro do kogoś będę w razie czego dzwonić :P

pawell12344 - Pią 07 Wrz, 2012

trasą jest taka tutaj
Feynman - Pią 07 Wrz, 2012

ja niestety muszę się wykruszyć z 80% trasy: chciałbym w tą sobotę założyć przewód w oplocie(obecny hamuje jak nie powiem co), bo za tydzień jadę pod Gniezno a w tygodniu nie będę miał czasu(egzaminy, sprawy uczelniane cały tydzień), żeby to zrobić, a niestety stoję z czasem tak, że dopiero koło 15-15:30 będę wolny.
Planujecie jakiś dłuższy postój w połowie wycieczki(3/4 ewentualnie) to wtedy może udałoby mi się podjechać, choć z Gliwic musiałbym dymać 100km sam, a nie chce mi się;p Chyba, że po prostu ustawimy się Sosnowiec-Dąbrowa Górnicza jak będziecie kończyć trasę;]

Alinda - Pią 07 Wrz, 2012

no i niestety - zmiana moich planów...niestety guys nie mogę jutro do Was dołączyć.. sorry i miłego !!
k2 - Pią 07 Wrz, 2012

OK. Jak można dołączę się do wycieczki.
Proponuję na mnie nie czekać. Trasę zapamiętam i będę "ścigał" (obowiązki rodzinne - nie wiem o której się wyrobię) Wypatrujcie niebieskiej TDM-ki
Jak przeoczę - trąbić, migać światłami

diter - Sob 08 Wrz, 2012

Panowie i Panie. Jak wyjazd? Nadal aktualny? Bo u mnie pochmurno ale sucho ;-)
pawell12344 - Sob 08 Wrz, 2012

U mnie jak narazie świeci słońce.
Bobex - Sob 08 Wrz, 2012

Coś tam ma podobno pokropić około 14, ale później już do wieczora ma być sucho ;)
miziel - Sob 08 Wrz, 2012

Ja niestety odpadam, praca...
Japon189 - Sob 08 Wrz, 2012

Jak dla mnie wyjazd aktualny.
Było duże zainteresowanie tematem ale z pewnych osób to nas będzie chyba 3.
Ja, diter i pawell12344. k2 może jeszcze dojedzie.
Niewiem co z dembisem.
Pominąłem kogoś?

[ Dodano: Sob 08 Wrz, 2012 ]
No i z tylu chętnych było nas 3 ale i tak było fajnie :)


diter - Sob 08 Wrz, 2012

Zdążyłem przed deszczem uciec do domu ;-)
Pzdr i do następnego ;-)

pawell12344 - Sob 08 Wrz, 2012

Szkoda tylko że przywieźliście ze sobą deszcz i trzeba było zmienić trasę.
K2 szukałeś nas?

k2 - Sob 08 Wrz, 2012

Oczywiście że szukałem.
Dzięki Wam w ogóle wyjąłem moto z garażu .... Podczas wyjazdu (mojego) padało. Oczywiście, zgodnie z moimi przewidywaniami miałem godzinę i czterdzieści minut spóźnienia (z takim czasem przelatywałem obok Orlena). Później trzymałem się wytyczonej przez Was trasy. Na Podzamczu stała nowa Tenera. W Pieskowej Skale zameldowałem się o 16:50. Spotkałem jednego GSa lecącego w przeciwnym kierunku. 17:40 zameldowałem się z powrotem w garażu.
Deszcz miałem tylko podczas wyjazdu z garażu. Na średnicówce było już sucho :)

dembis - Nie 09 Wrz, 2012

Jak już wiadomo mnie nei było gdyz wybrałem jednak to http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=11180 i powiem że zacna impreza, ale w przyszlym roku koniecznie z noclegiem :)
banan - Nie 09 Wrz, 2012

Czyli nie było tak źle - z k2 i ze mną puszką na początku było nas 5 :D . Poniżej sesja z tego ogromnego zlotu jaką udało mi się zrobić na początku. Niestety zdjęcia nie powalają jakością.

https://plus.google.com/u/0/photos/116406854354961683515/albums/5786266039796035057

diter - Pon 10 Wrz, 2012

patrz jak sie nagrzała moja tarcza ham :rotfl:
banan - Pon 10 Wrz, 2012

Tak czerwona, że aż krwawi :D A wogóle jak Wam się podobały te winkle na Pieskową Skałe ?
diter - Pon 10 Wrz, 2012

nie dojechaliśmy tam. dotarliśmy do złotego potoku przez żarki ;)
banan - Pon 10 Wrz, 2012

No to ładnie - kolega z k2 mógł Was szukać ;)
pawell12344 - Pon 10 Wrz, 2012

K2 miał 1,5 godziny opóźnienia więc i tak mało realnym było aby nas dogonił.
A co do trasy przez Pieskową , jeśli tylko będą chętni to można się tam przejechać.

dembis - Pon 10 Wrz, 2012

Dzisiaj zwiedziłem rejony Złotego Potoku! Jest tam fajny 9 km odcinek przez las z fajnymi winklami polecam!
diter - Wto 11 Wrz, 2012

Wiem. Jechalismy tamtędy ;-)
magnez - Wto 11 Wrz, 2012

Też wczoraj przed wieczorkiem byliśmy z kolegą przejechać się po GP Żarek :)
k2 - Wto 11 Wrz, 2012

pawell12344 napisał/a:
K2 miał 1,5 godziny opóźnienia więc i tak mało realnym było aby nas dogonił.

Wszystko obliczyłem dokładnie - była realna szansa żeby Was dorwać.
Mianowicie - spotkanie mieliśmy o 14 00. NIGDY nie wyjeżdża się o czasie to daje 15 - 20 minut poślizgu. :P
Dalej - spotkanie w punkcie widokowym. Kolejne 15 min.
I przerwa w Podzamczu - 15 min.
Daje nam to ok. 1 h . Do tego dochodzi różnica prędkości przelotowych .....
Taką miałem pokrętną, złudną teorię. :wstyd:
Ale się nie udało ;)

diter - Wto 11 Wrz, 2012

logika dobra. my kierowaliśmy sie pogodą bo w kierunku Ojcowa szły ciemne chmury ;)
pawell12344 - Sob 09 Mar, 2013

Bardzo pomału robi się ciepło,więc można by pomyśleć w końcu nad jakąś wiosenną przejażdzką.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group