.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Półka kierownicy

Breżniew - Sob 08 Wrz, 2007
Temat postu: Półka kierownicy
W moim moto oprawa zegarów i pólka kierownicy wygladały tak

Powodem było uzywanie przez poprzednika pęku kilku kluczy i twardego breloczka.
Poniewaz bardzo to szpeciło, oprawe zegarów pomalowałem a pólkę wyszlifowałem i zrobiłem polerkę.


Stara farba została usunięta z pólki za pomoca tarczy z papierem ściernym fleksą i wypolerowana tarcza filcowa z pasa polerska. Efekt jest bez porównania. Wygląda jak oryginał 8) i niema farby która wkrótce by sie wytarła.
Oprawę zegarow malowałem lakierem do felg i bezbarwnym.

FoX - Sob 08 Wrz, 2007

fajnie fajnie... tylko trochę koi w oczy brak symboli/napisów...

Czego u mnie te śruby od teleskopów to wystają z 3cm, a u Ciebie z 0,5cm?

Breżniew - Sob 08 Wrz, 2007

Te wystajace z korków śruby to regulacja napiecia wstepnego sprężyn w teleskopach. Śruby posiadaja znaczniki w postaci rowków.
Ja mam na zdjeciu ustawione jako najtwardsze. Ty masz najmiększe. Fabrycznie jest na 7 rowku.

FoX - Sob 08 Wrz, 2007

bo na dolnym ślaśku jest dużo dziur :P i nie sposób wszystkie ominąć :)
Przydatne info.. dzięki

Grzechu16 - Sob 08 Wrz, 2007

no półka wyglada o niebo lepiej.. tak jak pisali koledzy tylko tych symboli brakuje... ale chyba da sie zrobic co nie?:) i jeszcze lepiej bedzie wygladac;]
KAWA - Sob 08 Wrz, 2007

no no wyglada super !! !
a co do napiecia spreżyn to bajer bo mialem gmerac za takim info ;0)
mi tez wydaje sie przod zbyt miekki i juz wiem jak temu zaradzic


dzieki

cygan - Nie 09 Wrz, 2007

Ja u siebie mam na 3 linie . Jest ok .
Zastanawiało mnie to ,że montując lagi w mocowania można je zamontować
na różnej wysokości tzn.na lico z deską lub mogą wystawać(nie wim czy wiecie co mam na myśli).Chodzi mi o płaczczyzne deski rozdzielczej z płaszczyzną nakręki lagi.
Czy ktoś wie jaki to ma wpływ?????

Breżniew - Nie 09 Wrz, 2007

Zmienia sie wtedy geometria zawieszenia względem ramy. Wsunięte mocno lagi spowodują wiekszą poręcznośc w zakrętach ale gorsze prowadzenie na wprost. w ten prosty sposub mozna więc zmienic kat głowki ramy oraz dopasowac wysokosc motocykla do kierowcy.
cygan - Nie 09 Wrz, 2007

Dzieki.
Jak wymieniałem uszczelniacze to wiedziałem że mam na lico ale zostawiłem troche wystające.Zbytniej różnicy nie czuję ale obawiałem sie że coś spaprałem możę bo nie jest jak "załączonym obrazku". Celowo tak zostawiłem bo myślałem że moto będzie bardziej stabilne(sztywne).

cygan - Nie 09 Wrz, 2007

Tak przy okazji taki bajerek -półka dolna
http://www.chmartin-engin...-fork-brace.htm

Yarccom - Pią 28 Wrz, 2007

ktoś moze zaznaczyc te sruby ...
z checia bym zobaczył jak u mnie jest ustawione
modyfikacje mozna stosowac bez rozbierania lag :?:

Breżniew - Pią 28 Wrz, 2007

yarccom napisał/a:
ktoś moze zaznaczyc te sruby ...
z checia bym zobaczył jak u mnie jest ustawione
modyfikacje mozna stosowac bez rozbierania lag :?:


Tak , można regulować bez rozbierania bo te śruby są w korkach lag teleskopów. Naturalnie jesli twój sprzet posiada takie korki bo z tym było różnie w zaleznosci od modelu i rocznika .
Śruby kręci się kluczem 10 . Wkręcenie napina mocniej spręzyny w lagach. Cała filozofia.

Yarccom - Pią 28 Wrz, 2007

http://pokazto.com/?img=zdjcie009-7vg1.jpg

czy to te dwie nakretki pod kierownica akurat ładnie zasłoniete?
wystarczy dokrecic czy jest jakas skala np na tylnim amorku od 1-7[/img]

Breżniew - Pią 28 Wrz, 2007

Tak , to te sruby. Jest na nich skala w postaci rowków. Zobacz na zdjęciu mojej półki.
pootietang - Sob 13 Paź, 2007

ja pomalowałem oprawę zegarów na czarno (napisy zakleiłem taśmą klejącą) potem taśmę odkleiłem i sikłem jeszcze bezbarwnym. efekt mnie zaskoczył ale niestety fotek nie mam, jak co to zrobię z tym że po wypadku troszkę się oprawa wygieła:/
Breżniew - Sob 20 Paź, 2007

Dobrym sposobem pomalowania napisów było by wyciecie ploterem w folii samoprzylepnej i prysnicie czarnym sprayem. Potem tylko zerwac folię i ewentualnie klar na wierzch.
pootietang - Wto 30 Paź, 2007

u mnie to wyglądało tak niestety widać że oprawa ucierpiała w wypadku :?
Rieger - Wto 04 Gru, 2007

Dotarłem do firmy która drukuje naklejki samoprzylepne takie jak na klawiatury http://www.naklejkinaklawiature.pl/ i zrobiłem wstępny projekt symboli z półki kierownicy takich jak w tych nowszych modelach (nie napisy). Problem polega na tym, że gość owszem wykona, ale minimum 20kpl za ok 400zl co daje cenę 20zł za jeden kpl. W związku z tym pytanie czy byliby jacyś chętni na coś takiego, bo sam raczej nie kupie sobie 20 kpl. kontrolek #-o
cygan - Wto 04 Gru, 2007

Porażka.Nie ma co .Szukać dalej.......... :)))) ))))))
Rieger - Wto 04 Gru, 2007

Tak właśnie robie bo ten koleś coś "z lekka" przesadził z tą ilością i ceną :-) Jak coś znajdę konkretnego to dam znać może komuś się kiedyś przyda.
Sc0uT - Sro 05 Gru, 2007

Jak co daj znac, łyknałbym ;)
WojtekR1978 - Sro 05 Gru, 2007

Jakby było coś tańszgo to ja bym się też pisał.
Rieger - Sro 12 Gru, 2007

No i w końcu znalazłem gościa i to nawet na miejscu bo w Krakowie http://www.naklejki.kom.pl który jest w stanie wykonać takie naklejki w pojedynczych sztukach a nie jak poprzednio 20 :-) Dzisiaj odebrałem dwie żeby zobaczyć czy wszystko wyszło tak jak miało być i ma dorobić jeszcze 2. Za 2 szt z tego co pisał mi w mailu życzy sobie 12zł, ale na razie dał mi kontrolke oleju i N w dwóch egzemplarzach i nie wziął nic :-) Gość jest młody i można się z nim dogadać. Jakby ktoś chciał to piszcie to można by zamówić więcej. Ja mu powiem żeby projekt sobie zostawił to może ktoś z forum się kiedyś zgłosi jak teraz się nie zdecyduje nikt. Poniżej zdjęcie jak to wygląda u mnie z tym że zdjęcie nie odzwierciedla efektu bo tu wygląda jakby te naklejki byly dość grube i zlewały się, ale na żywo wygląda naprawdę jak oryginał.

WojtekR1978 - Czw 13 Gru, 2007

Rieger tak jak wcześniej pisałem ja bym się skusił na te naklejki. Jeżeli twoim zdaniem efekt jest ok to bym brał.
Rieger - Czw 13 Gru, 2007

Według mnie jest jak najbardziej ok. A czy z czasem nie będą sie odklejać to już nie potrafię powiedzieć. Ideałem byłoby to teraz jeszcze przelakierować bezbarwnym, ale ja tego już nie będę robił. Wygląda że trzyma się solidnie. Czyli mam napisać gościowi żeby zrobił jeszcze jeden komplet takich jak moje czyli białych?
WojtekR1978 - Czw 13 Gru, 2007

No ta dobra pytanie. Białe czy czarne? Wiesz co jak nie byłoby problemu to wolałbym czarne. A ile taki komplet kosztuje możw wezmę i takie i takie :D .
Rieger - Czw 13 Gru, 2007

tak jak pisalem wczesniej gosc chcial 12zl za 2szt ale ja sie z nim jeszcze nie rozliczalem dopiero jak wezme wszystko. najwyzej powiem mu zeby zostawil sobie projekt i mysle ze nie bedzie problemu zeby pozniej dorobil jakies sztuki.
TUCIO - Pią 21 Gru, 2007

RIEGER,też jestem tym zainteresowany,chciałbym czarne cały komplet,jak to zrobić żeby kupić???????????????
michal_elwuo - Pią 21 Gru, 2007

a ja bym był chętny na białe jak coś ;)bo okleiłem pułeczkę folią (wygląd carbonu) i nie ma opisu kontrolek :P mi to nie przeszkadza, bo wiem co gdzie jest, ale zawsze lepszy efekt jak by były :)
Rieger - Nie 23 Gru, 2007

To ja się skontaktuję z gościem po Świętach jakoś telefonicznie i zapytam przy okazji czy zrobił moje, bo mu mówiłem, że mi się nie spieszy i może to zrobić przy okazji jak coś będzie robił i zapytam na kiedy mógłby zrobić więcej takich. Może akurat do tego czasu znajdzie się jeszcze jakiś chętny ;-)
TUCIO - Nie 23 Gru, 2007

oki,czekam na info :)
Rieger - Pon 07 Sty, 2008

Więc sprawa wygląda tak: odebrałem swój komplet i zapłaciłem za całość 10zł (czyli mniej niż miało być bo początkowo mówił 12 za 2 symbole:-)) Efekt jak dla mnie jest bardzo fajny (może zrobię jeszcze zdjęcia jak jest naklejone już wszystko na gotowo to wrzucę). Pytałem i może zrobić też takie czarne. Jeśli chodzi o sposób załatwienia tego to możecie to zrobić albo przezemnie, albo mogę Wam podac namiary na gościa i będziecie sobie załatwiać sami. Gość jest z Krakowa. Co do ceny to myślę, że nie powinna ulec zmianie skoro mi zrobił za tyle.
TUCIO - Pon 07 Sty, 2008

oki RIEGER,czy mógłbyś mi zamówić komplet czyli cztery symbole w kolorze CZARNYM???ja kaske bym Ci wpłacił na konto lub jak wolisz bym wysłał przekazem pocztowym,idziesz na takie coś????jeżeli tak to podaj sumke,odezwe sie w czwartek 10go lub w piątek 11go.
Rieger - Pon 07 Sty, 2008

ok, no problem. Z kaska to bedziemy sie liczyc jak już będą zrobione. Może chwilkę zaczekam z zamówieniem jakby się ktoś jeszcze trafił to by od razu kilka zrobił chyba że spieszy się z tym to od razu zamówię.
Breżniew - Pon 07 Sty, 2008

Ja tez chciałbym zamówić komplet , czarne jesli mozna. Info odnosnie płatnosci na PW.
michal_elwuo - Pon 07 Sty, 2008

jakiego rzędu pieniądze to będą? bo się źle obliczyłem i musze oszczędzać mocno :/
Rieger - Pon 07 Sty, 2008

To tak jak pisałem jeśli nikomu nie przeszkadza to zaczekalibyśmy do końca tygodnia może i zamówili hurtem. michal_elwuo odpowiedz na pytanie masz 3 posty wyżej :-) Nie wymaga się już szukania na forum, ale przynajmniej czytania choć trochę ;-) Myślę, że cena nie powinna się zmienić, a co do tego czy się obniży przy większej ilości to też ciężko powiedzieć bo wydaje mi się, że nie jest wygórowana.
michal_elwuo - Pon 07 Sty, 2008

czytałem że 12zł za dwa kpl... ale myślałem że się może coś zmienilo :P
Rieger - Pon 07 Sty, 2008

to widzę, że źle czytałeś bo napisałem że miało być 12zł za 2 SYMBOLE, a w końcu policzył 10zł za całość czyli 4 SYMBOLE :-)
michal_elwuo - Pon 07 Sty, 2008

aha xD wybacz, ale dzisiaj ledwo kontaktuję a muszę jeszcze czekać przed kompem :P oza tym jakoś tak niezrozumiale dla mnie to napisałeś :P dobra luzik :) za taką kwotę to ja się piszę jakbyś zamawiał 8)
kikon18 - Pon 07 Sty, 2008

hm.. kiedy zamierzasz zamawiac te naklejki ?? bo jak by było można to tez bym się pewnie pisał. dyszka za 4 symbol nie jest tak dużo a moje już sa starei bede polerował półke w zmimi to bedzie jak znalazł :)
TUCIO - Pon 07 Sty, 2008

oki Rieger,rozumiem że czekasz do niedzieli.Pamietaj o mnie,mnie teraz do piątku ewentualnie czwartku niebędzie.POZDRO
Rieger - Wto 08 Sty, 2008

Tak jest, czekam do niedzieli, każdy kto chce niech jednoznacznie poda ilość i kolor, a ja w niedzielę zliczę to wszystko starając się nikogo nie pominąć :-)
groszek - Wto 08 Sty, 2008

Witam! Ja też jestem chętny na jeden kąplecik białych, jeśli oczywiście to nie problem.
cygan - Sro 09 Sty, 2008

Ja też sie zdecyduję .Czarne jak można.
Pozdro.

WojtekR1978 - Sob 12 Sty, 2008

Uff zdążyłem. Jeden czarny komplecik bym poprosił.
TUCIO - Sob 12 Sty, 2008

oki,to tak jak pisałem wczesniej.Poprosze cały komplecik CZARNY :) i czekam na info jak z zapłatą :)
Rieger - Nie 13 Sty, 2008

Ok! po podsumowaniu wyszło mi coś takiego: Symbole czarne: TUCIO-1kpl., Breżniew-1kpl., cygan-1kpl., Wojtek1978-1kpl. Symbole białe: michal_elwuo-1kpl., groszek-1kpl. Został jeszcze kikon18 który wyraził chęć zakupu tylko nie napisał jakiego koloru... zaczekam jeszcze do jutra jak Wam nie przeszkadza to może się odezwie. Mam nadzieję, że nie pominąłem nikogo. Zaraz z resztą napisze na PW do kikon18.
TUCIO - Wto 15 Sty, 2008

Rieger,jak tam sprawy sie mają??ja już mam pułeczke gotowa :) tylko symboli brakuje :)
Rieger - Wto 15 Sty, 2008

Sprawy mają się tak, że zamówienie zostało wysłane wczoraj i dzisiaj gość odpisał, że jak będzie gotowe to da znać. Cięzko powiedzieć ile mu to zejdzie bo jak robiłem dla siebie to mówiłem mu, że mi sie nie spieszy bo i tak zima jest i wtedy zrobił po około 1,5 tygodnia. Tym razem nic mu nie mówiłem i napisał, że jak tylko zrobi to da znać więc pozostaje cierpliwie czekać :-)
michal_elwuo - Pon 21 Sty, 2008

Rieger: wiadomo już coś może? :D
michal_elwuo - Pon 21 Sty, 2008

Rieger: wiadomo już coś może? :D
Rieger - Pon 21 Sty, 2008

Niestety jeszcze nic się nie odzywał. Jak tylko będę coś wiedział od razu dam znać.
InFlame - Wto 22 Sty, 2008

Jakby sie dało to ja bym jeszcze prosił jeden BIAŁY komplet
Rieger - Czw 24 Sty, 2008

Dzisiaj odebrałem naklejki :-) są nawet z małym bonusem bo są dwie N jedna mniejsza druga taka jak oryginał i dwie strzałki (pełne w środku i bez wypełnienia) cena nie uległa zmianie czyli tak jak pisałem 12zł za kpl. + 3zł za przesyłkę listową poleconą + koperta.
InFlame dla Ciebie też się udało jeszcze zrobić. Wziąłem troszkę więcej jakby ktoś się jeszcze trafił żeby nie robić od nowa za chwilę. Dane do przelewu prześlę na priva do tych co zamówili i po otrzymaniu kaski wysyłam naklejki.

TUCIO - Czw 24 Sty, 2008

nareszcie :D moja półka ożyje :D czekam na wiadomość :)
Rieger - Czw 24 Sty, 2008

a i dopiszcie swoje nicki w przelewach zeby było wiadomo co od kogo :-) i dane do wysyłki
Sc0uT - Sob 02 Lut, 2008

Kurde chyba sie juz nie zalapie coo ? 2 kompleciki bym wziol....
Sc0uT - Sob 02 Lut, 2008

Kurde chyba sie juz nie zalapie coo ? 2 kompleciki bym wziol....

_________________

michal_elwuo - Sob 02 Lut, 2008

niestety się spóźniłeś. A zapomniałem napisać... nakeljeczki dzoszły :) ładnie wykonane, tylko muszę się wziąść i przykleić :P dzięki wielkie Rieger :D
WojtekR1978 - Sob 02 Lut, 2008

No Rieger zrobienie większej ilości komplecików było chyba dobrym pomysłem. Oprócz Sc0uTa jeszcze się pewnie jacyś chętni znajdą.
Rieger - Sob 02 Lut, 2008

Sc0uT
a jaki kolor potrzebujesz bo wziąłem coś więcej na wszelki wypadek więc może jeszcze by się coś skombinowało.

Sc0uT - Nie 03 Lut, 2008

Jak masz oryginalny, to wezme oryginalny.. Napisz jakie masz, bo ja chce 2 wziasc...
Rieger - Nie 03 Lut, 2008

a co to znaczy oryginalny? :-) bo w starszych były czarne, a w nowszych białe. Patrzyłem to mam jeszcze i czarne i białe. Napisz które chcesz i czy to mają być 2 tego samego koloru czy chcesz jedne takie jedne takie.
wiśnia - Sro 30 Kwi, 2008

Rieger, miałbyś może jakiś kontakt do tego człowieka od naklejek ? Ja chętnie bym wziął taki komplet czarnych
Rieger - Czw 01 Maj, 2008

>wiśnia< kontaktu muszę gdzies poszukać bo chyba go nie zapisałem tylko musze jakiegoś maila odszukać i tam powinien być adres. Jeśli miałby to być tylko jeden komplet to nie powinno być problemu bo wydaje mi się że jeden jeszcze mi został, ale to mogę sprawdzić dopiero w poniedziałek.
wiśnia - Czw 01 Maj, 2008

Fajnie. Daj znać jak coś ustalisz. Potrzebuję tylko jeden komplet czarnych więc jeśli je znajdziesz to myślę że się dogadamy :)
wiśnia - Sob 03 Maj, 2008

Breżniew, jak malowałeś oprawę zegarów to też ją szlifowałeś ze starej farby ? czy może od razu sprayem na starą farbę ? Pytam bo chce wykonać podobną operację :)
aha, ile warstw lakieru napryskałeś ?

Breżniew - Sob 03 Maj, 2008

Oprawę najpierw wyszlifowałem drobnym papierem 500 na mokro usuwając stary lakier i wygładzając rysy, a po wysuszeniu dopiero malowałem. Użyłem spray firmy Motip z lakierem do felg samochodowych. Aby nie było zacieków malowany element musi leżeć na płasko. Cześć odchyloną pod kątem maluje dopiero po wyschnięciu tej leżącej płasko zmieniając teraz kat pochylenia. Inaczej robią się paskudne zacieki.
Po położeniu bazy lakierowałem bezbarwnym kładąc kilka warstw.
Trochę to zajmuje czasu bo każde pryśniecie wymaga odczekania na ponowna operacje. Ale wygląd jest bez porównania lepszy. Teraz ma naklejone symbole pod lampkami.
Jak będziesz lakierował bezbarwnym to naklej wcześniej symbole.

Rieger - Sro 07 Maj, 2008

>wisnia< napisalem Ci wiadomosc na PW tylko nie wiem czy dochodza bo mam je w wiadomościach do wysłania, ale pisze ze wysłano :)
wiśnia - Sob 10 Maj, 2008

Rieger ja mam podobny problem z tymi wysyłanymi wiadomościami :) W każdym razie wszystkie od ciebie otrzymałem :)
yogi136 - Pią 14 Lis, 2008

Witam.
Macie jeszcze namiary na tego kolesia co robił te naklejki?? Jeśli tak to proszę podajcie, będę wdzięczny
pzdr.

Czeczen - Sro 21 Sty, 2009
Temat postu: Potrzebny komplet naklejek
Witam,
Chciałem zapytać czy jest możliwość zamówienia białego kompletu.będę wdzięczny za info.

metalbeast - Czw 05 Lut, 2009

Miałem okazję pojezdzić chwilę GSem z 2002 (?) roku, ale z nową półką i kierą. Obecnie mam, jak wiekszość z was kierownice clip-on. I nie jest ona najwygodniejsza, mimo starań spora część mojej masy idzie w nadgarstki. Z nową półką, pozycja jest w/g wygodniejsza i jednak zastanawiam się nad wymianą.

Powiedzcie mi, czy łatwo przełożyć półkę i czy ona wchodzi tak jak obecna (czyli nakłada się ją na tą czarną w której jest stacyjka) czy zakłada się ją jakó główną półke. Widziałem że ma mocowania itd, ale wtedy jeszcze nie myslałem że zapragnę zmian :)

Czyli jak kupię górną półkę od nowego GSa będe musiałkombinować ze stacyjką, czy poprostu podmienię trzecią półkę z kierychą?


wyczaiłem jeszcze coś takiego:
http://www.moto-akcesoria...oducts_id=18397
pomijam cenę, bo za 2 pierdolniki 300zł nie dam, ale czy jest szansa doscać podobne części w mniejszej cenie? np od innego moto. bp to mi wygląda na mocowanie do 3 półki, tyle, że pozostają dziury po clip-on'ach i jest ble. Nowe GSy mają to chyba lepiej zrobione.

st3fan - Czw 05 Lut, 2009

metalbeast, to ja miałem na odwrót - na początku dostałem moto z kierownicą turystyczną, a ostatnio przełożyłem ją na dzieloną, żeby sprawdzić jak się jeździ.
Nie będziesz musiał przekładać półki - wystarczy, że dołożysz dłuższe śruby skręcające półkę i zastosujesz coś takiego jak wkleiłeś.
U mnie wyglądało to tak jak w załączniku.
Przy ściąganiu zostawiłem tylko te dłuższe śruby - zastanawiałem się nad ich wymianą na krótsze, ale w sumie w niczym nie przeszkadzają, a jak przyjdzie mi ochota wymienić znów na turystyczną to po prostu przełożę. :)

metalbeast - Czw 05 Lut, 2009

o dzieki :) nie przypominam sobie, żeby w tamtym moto były śruby po clip-on. Czy przypadkiem w nowych GSach mocowanie kierownicy nie jest zintegrowane z półką?

300zł za 2 części to sporo za dużo a na allegro nie ma nic poza tym, co mam.

A powiedz jak na dłuższą mete oceniasz jedną kieryche i drugą?

st3fan - Czw 05 Lut, 2009

Jak miałem kierownicę turystyczną założoną to każdy przeważnie mówił, że wygląda jak od "choppera". ;) Co prawda mało to miało wspólnego z kierownicą od choppera, ale jakoś tak się ludziom kojarzyło. Pozycja wyprostowana można powiedzieć - ręce nie cierpną. W moim przypadku tylko prawa ręka nieco cierpnęła, ale to pewnie przez brak doświadczenia w trzymaniu manetki gazu...
Co do dzielonej to jeszcze się nie wypowiem jaka jest różnica, bo dopiero niedawno ją przełożyłem i nie śmigałem. Pełną recenzję będę mógł zrobić w okolicach kwietnia zapewne.
A jeżeli chodzi o mocowanie tej turystycznej, to takie mocowanie montuje się do tych dwóch śrub które skręcają całą półkę. Dochodzi kawał metalu na wysokość, więc muszą być dłuższe.

Leon84 - Czw 05 Lut, 2009

Metalbest pamiętaj o tym,że na kierownica służy dokontrolowania toru jazdy motocykla a nie do wieszania się na niej. Dłonie powinny spoczywać delikatnie na manetkach. Ciężar ciała trzymasz mięśniami brzucha. Wiem,że jest to trudne na dłuższą metę ale taka jest właściwa pozycja na moto. Jeśli się tak nie robi to właśnie bolą wtedy ramiona, nadgarstki bo cały ciężar spoczywa na nich. Łatwiej też kierować moto jeśli ciężar ciała nie spoczywa na kierownicy.
Wymaga to przyzwyczajenia i wyćwiczenia mięśni ale sie opłaca :)

Ja też miałem z tym problem na początku ale uświadomił mi to kiedyś jeden "doświadczony" wiekiem i stażem" motocyklista ( były zawodnik startujący za grancią w jakiś tam wyścigach / nie pamiętam dokładnie)

metalbeast - Czw 05 Lut, 2009

a widzisz, mimo iż staram się tak jezdzić by tryzmać sie kolanami a rece mieć swobodnie to czasem cieżar leci na ręce. Może faktycznie wyjściem jest nie wtopić 500zł na przeróbki, a prawidłowa technika jazdy, której zapewne mi brak.

Jestem przyzwyczajony do sprzętów typu cross, pozniej rower DH, pozycja na obu wyprostowana, przeważnie jazda na stojąco. I teraz mam tego efekty. Ale cóż. TYrzeba coś z tym zrobić/

Breżniew - Sro 11 Lut, 2009

Po pierwsze trzeba zacząć jeździć szybciej a nie narzekać na bolące ręce. Pęd powietrza odciąży nadgarstki u wtedy jest ok.
Kierownica turystyczna jest dobra do miasta czy wolnego turlania ale przy większych prędkościach utrudnia pochylenie nad bakiem. Zwiększa się przez to opór czołowy.

Yarccom - Sro 11 Lut, 2009

Breżniew napisał/a:
przy większych prędkościach utrudnia pochylenie nad bakiem


a jakie to wieksze predkosci :?: ;)
w GSie miałem turystyczna przy 188 cm kładem sie na baku przy 160
w tdmie mam turystyczna chowam sie za szyba przy 190

Inku - Czw 12 Lut, 2009

A ja się w 100% zgadzam z Breżniewem. Kierownica z jednej rury, jak w GS po lifcie jest dobra do miasta. Do szybszej jazdy jest za wysoka, przez co utrudnia pochylenie na baku. Pozycja jest nienaturalna gdy pochylam się.
yogi136 - Czw 12 Lut, 2009

Ja mam jeszcze wyższą i szerszą i nie narzekam, zobaczymy jak będzie po dłuższej trasie ;)
cosinus - Sob 21 Mar, 2009

Zapytam o półkę górną, kierownica dzielona.
Czy półka -część wierzchnia z kierownicą - ma się lekko kiwać przód-tył przy nacisku na kierownicę?

Z tego co widzę, to mocują ją dwie śruby, sprawdzałem, są dokręcone.
Takie lekkie uginanie, jakby pomiędzy tą wierzchnią (z kierownicą) a spodnią (z górnym łożyskiem i lagami) była podłożona cienka guma.
Czy to jest normalne?

CZOKO - Sob 21 Mar, 2009

cosinus napisał/a:
Zapytam o półkę górną, kierownica dzielona.
Czy półka -część wierzchnia z kierownicą - ma się lekko kiwać przód-tył przy nacisku na kierownicę?

Z tego co widzę, to mocują ją dwie śruby, sprawdzałem, są dokręcone.
Takie lekkie uginanie, jakby pomiędzy tą wierzchnią (z kierownicą) a spodnią (z górnym łożyskiem i lagami) była podłożona cienka guma.
Czy to jest normalne?


Normalne. Amortyzacja wibracji.

SniCroft - Nie 31 Maj, 2009
Temat postu: Deska rodzielcza, półka kierownicy...
Witam!

Pogrzebałem trochę na forum, ale nie mogę znaleźć jak rozebrać deskę rozdzielczą - do malowania, ew. oklejania. Jak ktoś może pomóc w tej kwestii to bardzo proszę...
To samo z półką kierownicy - a boję się coś sp...olić...

Pozdrawiam.

jocker01 - Pon 01 Cze, 2009

czesc, to jest proste jak ...
od spodu sa dwie sruby ( sa na nich metalowe "trzymacze" do kabli) klucz 10mm z tego co dobrze pamietam jak je okdrecisz to zegary beda juz luzne, potem odkrec linki od prerdkosciomierza i obrotomierza, teraz mozesz odwrocic zegary do gory nogami :D
nastepnie masz do odkrecenia pokrywy zegarow 3 krzyzakowe srobki i cztery 8mm nakretki na zegarachpodlaczac i masz ramke na na wieszchu gotowa do malowania! Mam nadzieje ze pomoglem.
Pozdrawiam Jocker01

panbodzio - Pon 29 Cze, 2009

a wie ktos gzie mozna kupic taka naklejke na polke do gs-a?
http://www.allegro.pl/ite...97r_tuning.html

mr0zd - Pon 29 Cze, 2009

DO GS'a chyba nie ma, ale jeżeli Bandit ma taką samą półkę, to dostaniesz na puig.pl
Szymek609 - Sro 01 Lip, 2009

www.grafnet.eu
Koleś Ci zrobi na jakie chcesz moto tylko... musisz mu dać wzór.
Pozdro.

hubertgontarz - Sro 01 Lip, 2009

Bardzo fajny pomysł z półką, moja od 1-2 kluczy wygląda nieciekawie.
Można malować lub nakleić "coś".
Naklejenie jest szybsze.

mr0zd - Sro 01 Lip, 2009

Ale z tego grafnet to słabo się te naklejki prezentują :/
panbodzio - Czw 02 Lip, 2009

Szymek609 napisał/a:
www.grafnet.eu
Koleś Ci zrobi na jakie chcesz moto tylko... musisz mu dać wzór.
Pozdro.


jakos nie chce mi sie tego mierzyc i w cad'ie rysowac.... mysle ze kupie sobie folie termoplastyczna, okleje i przytne odpowiednio /tam gdzie moze sie poobijac od kluczy i breloka/. najlepiej byloby okleic cala polke ale trzeba by zdjac m.in. raczki kierownicy

matix19 - Sro 05 Sie, 2009

Chcę sobie wypolerować półkę kierownicy i mam pytanko czy ona jest z aluminium i czy jak ją wypoleruje to nie będą się na niej pojawiać jakieś naloty?
A możecie mi dać jeszcze jakieś zdjęcie z wypolerowaną półką w GSie?

qazzz - Sro 05 Sie, 2009

tak u mnie wygląda
Kubunia - Pią 07 Sie, 2009

Bardzo fajnie to wygląda.
metalbeast - Nie 14 Mar, 2010

odświeżę temat.
Od dłuższego czasu wertuję internet, by kupić półkę z nowego modelu. Połówkowa kierownica mi się przestała podobać, kiedy zacząłem jezdzić dalej niż 300km w jedna strone ;/
Na allegro jest dużo moto do rozbiórki, ale ich właściciele albo nie odpisują, albo już sprzedali...
Ostatnio trafiłem na taką ładną półkę, ale gościu idzie w zaparte, że sprzeda półkę kierownicy (nazwijmy ją trzecią) razem z górną półką widelca. Na logikę, nie potrzebuję półki górnej by założyć półkę od nowego modelu. Mylę się???

schematy
http://fiche.ronayers.com/Index.cfm/Module/Main/TypeID/26/Type/Motorcycle/MakeID/2/Make/Suzuki/YearID/36/Year/1995/ModelID/6450/Model/GS500E/GroupID/268843/Group/STEERING_STEM
http://fiche.ronayers.com/Index.cfm/Module/Main/TypeID/26/Type/Motorcycle/MakeID/2/Make/Suzuki/YearID/47/Year/2006/ModelID/7851/Model/GS500F_2004-2006/GroupID/373062/Group/HANDLEBAR_%28MODEL_K4/K5/K6%29_
wynika z nich że górna półka się nie zmieniła wcale.

tylko trzecia półka jest inna by zamontować kierownicę:
http://fiche.ronayers.com/Index.cfm/Module/Main/TypeID/26/Type/Motorcycle/MakeID/2/Make/Suzuki/YearID/36/Year/1995/ModelID/6450/Model/GS500E/GroupID/268823/Group/HANDLEBAR_1990-1996
(przy okazji, popatrzcie jak oni to narysowali... odwrotnie ;) tył na przód, z opisu wynika, że zegary mamy przy brzuchu :rotfl:
Ale nie o to chodzi..
Uciekła mi w zeszłym sezonie półka z kierą, którą kolega z forum sprzedawał. Chętni od razu się znaleźli. Może ktoś ma jeszcze na sprzedaż ?

Emwu96 - Nie 03 Paź, 2010

panbodzio napisał/a:
a wie ktos gzie mozna kupic taka naklejke na polke do gs-a?
http://www.allegro.pl/ite...97r_tuning.html



mozna kupic cos takiego :
http://moto.allegro.pl/fo...1202489904.html

odrysowac szablon i nakleic.

ktos sie bawil w cos takiego ? jakies zdj. czy cos ?

asmo - Pon 16 Maj, 2011

a ja to wykonałem Tak:





i wydaje mi sie ze efekt lepszy od tej nakladki:)

muszę tylko czarnym matem uchwyty kiery prysnąć

ziomek4000 - Sro 18 Maj, 2011

przymierzam się do zmiany kierownicy z oryginalnej na turystyczną. w moto akcesoriach znalazłem mocowanie dedykowane do GS ale cena jest kosmiczna więc już na starcie odpada:
http://www.moto-akcesoria...s-500-e,p,18174
znalazłem też o wiele tańsze mocowanie ale do Yamahy XJR:
http://www.moto-akcesoria...oducts_id=22472
jak myślicie czy da się to jakoś dopasować do GS po lekkich kombinacjach ?

jestem dosyć wysoki (192cm) i od standardowej kierownicy bolą mnie nadgarstki.

yaszczi - Czw 19 Maj, 2011

Może lepiej kupić półkę od gs'a w wersji f? z jakiegoś na części, na pewno będzie taniej. ;)
huh - Czw 19 Maj, 2011

ziomek4000 napisał/a:
przymierzam się do zmiany kierownicy z oryginalnej na turystyczną. w moto akcesoriach znalazłem mocowanie dedykowane do GS ale cena jest kosmiczna więc już na starcie odpada:
http://www.moto-akcesoria...s-500-e,p,18174
znalazłem też o wiele tańsze mocowanie ale do Yamahy XJR:
http://www.moto-akcesoria...oducts_id=22472
jak myślicie czy da się to jakoś dopasować do GS po lekkich kombinacjach ?

jestem dosyć wysoki (192cm) i od standardowej kierownicy bolą mnie nadgarstki.


od innego moto tez podejdzie, aby tylko sruby byly odpowiednie, czesto jest tak ze to samo mocowanie dla kazdego moto jest w innej cenie, tzw dedykowane... Poszukaj na allegro takich uzywanych riserow, ja znalazlem:) ale ok 100zl trzeba niestety dac
tak to u mnie wyglada(fotki na samym dole)
KLIK

ziomek4000 - Sob 28 Maj, 2011

wczoraj kupiłem mocowanie takie jak dałem wcześniej linka (to do yamahy) i kierownicę. w przyszłym tygodniu odbiorę ze sklepu i zamontuję i pochwalę się efektem. niestety kierownica w kolorze złotym. ale akurat była promocja więc dla tego kupiłem.
huh - Nie 29 Maj, 2011

ja tez kupilem kierwonice po promocji czerwona, i moja dziewczyna mi ją chwali:D a chcialem przemalowac;>
power_bit - Nie 05 Cze, 2011

Moja półka była tragiczna, również ją malowałem, poniżej fotki.
Dieselek - Pią 29 Lip, 2011

Mam szybkie pytanko, ktoś kiedyś próbował obniżać kierownice w swoim GSie? chodzi mi konkretnie o model z 93 roku. Np bawił się w jakieś manetki montowane poniżej półki do lag bezpośrednio, albo przerabiał te oryginalne uchwyty? :)

pytam dlatego, że zauważyłem że cały czas, podczas jazdy czy to po mieście czy w trasie przyjmuję pozycję pochyloną, taką że łapki mam dość mocno zgięte w łokciach ;)

//edit -> eee, już znalazłem odpowiedni temat :D więc odsyłam do niego jeśli ktoś inny też będzie szukać ;)

http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=1970

CieCHu - Pią 11 Lis, 2011

Pomocy, jak odkrecic dolną półkę? Chcialbym ją pomalowac, ale te 2 sruby z srebrnymi glowkami kreca sie razem z nakretka :/ Zreszta kierownica tez nie chce puscic.

Edit:
Dobra, poradzilem sobie. Dopiero przed chwila wpadlem, ze to srebrne to zaslepki ;)

Machu - Sob 14 Sty, 2012

power_bit napisał/a:
Moja półka była tragiczna, również ją malowałem, poniżej fotki.


Jaką farbą malowałeś półkę? Wygląda zarąbiście, też chcę odświerzyć kilka srebrnych elementów.

ziomek4000 - Nie 15 Sty, 2012

w jaki sposób zdemontować plastiki z kontrolek na ramce zegarów? to się trzyma na jakiś klej czy zatrzaski? po glebie mam lekko pokrzywioną tą ramkę i muszę ją rozgrzać żeby naprostować a później pomalować i boję się żeby nie uszkodzić tych kontrolek.
dusza - Nie 15 Sty, 2012

Tak trzymaja sie na jakis klej :)
aby je wyjac trzeba je mocno wypchnac od spodu, mysle ze jak je delikatnie ogrzejesz pojdzie latwiej. Pamietaj tylko zeby nie starac sie ich obracac gdyz w ramce jest wciecie a w szkielku wypustka. Wcieci widac na zdjeciu ponizej

http://imageshack.us/phot...8/98286046.jpg/

ziomek4000 - Nie 15 Sty, 2012

dzięki za szybką i pomocną odpowiedź :) później pójdę do garażu i to zrobię :)
Machu - Nie 15 Sty, 2012

ziomek4000 napisał/a:
w jaki sposób zdemontować plastiki z kontrolek na ramce zegarów? to się trzyma na jakiś klej czy zatrzaski? po glebie mam lekko pokrzywioną tą ramkę i muszę ją rozgrzać żeby naprostować a później pomalować i boję się żeby nie uszkodzić tych kontrolek.


Wczoraj ściągałem :) Nożykiem lekko podważyłem kontrolkę i wypchnąłem palcem od spodu. Nawet nie wiedziałem ze tam klej był :]

wymiatacz - Sob 04 Sie, 2012

Witam, mam kiere w GS z 93r czyli dzieloną.
http://imageshack.us/phot...8/98286046.jpg/


a chce zmienić na całość żeby przyczepic nawigacje, bądz telefon ale znalazlem tylko takie coś.
http://www.moto-akcesoria...-500-e,p,18174#!prettyPhoto


nie da sie kurde taniej ? :P

Szejku - Sob 04 Sie, 2012

Da się .. Wystarczy czytać forum, kupić riser i zastąpić zaślepki riserami ;) .
lencol - Nie 05 Sie, 2012

Tu masz link do mojego tematu. Też miałem dzieloną, kupiłem kiere szeroką lucasa i risery od kolegi z forum i to jest ot cała filozofia zamiany ;)
claudii - Czw 18 Paź, 2012

czy ktoś może kupował naklejki do kontrolek takie jak pokazywał Rieger? gdzie je można dorwać?
claudii - Sro 19 Gru, 2012

znalazłam firmę która zrobi mi naklejki- napisy. (mało kto robi takie małe rozmiary)
Tylko prośbę mam do tych co je mają, jaka jest ich wysokość?
A może ktoś ma na kompie ikonki dobrej jakości?

blueboys16 - Sro 19 Gru, 2012

Ja ich niestety nie mam. A jaka cena by była tych naklejek? Może bys ogarnęła produkcje i rozprowadzenie tych naklejek o ile ich jakość i wykonania byłaby na w miare dobrym poziomie? Myślę, że sporo osób by się na to pisało.
claudii - Sro 19 Gru, 2012

myślałam nad tym ale najpierw muszę ogarnąć rozmiary, czcionkę napisów albo ikonki. zamówić jeden zestaw, zobaczyć jak to będzie wyglądać i wtedy ew. można zamówić większą ilość.
affectpct - Sro 19 Gru, 2012

co powiecie o takiej polce?


nie weim czy wszystko sie zmiesci by tak przerobic czy kubki nie beda wadzic

lencol - Sro 19 Gru, 2012

Dorób jeszcze sekstant i będziesz miał centrum kontroli lotów kosmicznych :rotfl:
Set3 - Sro 19 Gru, 2012

No ja bym proponował busolę albo chociaż kompas. Przyda się na pustyni.

Z kolei mój syn pobawił się i zamontował mocowanie do nawigacji oraz wyjscie do zapalniczki. Przyznam się że praktyczne. Jeszcze pokrowiec p. deszczowy na nawigacje i można szukać Giżycka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group