.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Archiwum - Kosz sprzêg³owy a bieg ja³owy

affectpct - Nie 15 Lip, 2012
Temat postu: Kosz sprzêg³owy a bieg ja³owy
Mam pewien problem stoj±c na skrzy¿owaniu jest niemo¿liwe wrzucenie biegu ja³owego (próbowa³ kolega bardziej do¶wiadczony i te¿ nie potrafi³) s± dwie opcje wrzuciæ podczas jazdy poma³u zrzucam biegi i z 1 na luz ewentulnie z 2 jakos ³atwiej mi trafiæ lub wy³±czyæ zap³on i na wy³±czonym silniku nie ma problemu a no i trzecia opcja podwy¿szyæ mu obroty i wtedy idzie trafiæ.

Poziom oleju jest ok mam troche za du¿y luz na sprzêgle oko³o 3cm mo¿e 2,5 to tak na oko.

jakies pomys³y?:

Borek - Nie 15 Lip, 2012

Ja tak mia³em gdy GS-em ¶miga³em np. w gor±ce dni i w korku, ¿eby wrzuciæ jedynkê poruszasz motocyklem do przodu i do ty³u i powinna wej¶æ. To chyba normalka
Szejku - Nie 15 Lip, 2012

Nastêpny nie trafiony temat, wszystko jest na forum i raczej to jest normalne przy niesynchronizowanej skrzyni biegów ,i¿ czasami nie wskakuje luz ... Czasami pomaga wymiana oleju.
affectpct - Nie 15 Lip, 2012

olej wymieniony motul 5100 a ruszanie w przód i w ty³ nic nie daje czyta³em ju¿ o tym

a to nie jest tak ¿e czasem nie wskakuje nigdy na postoju nie wskakuje nie idzie anwet wrzucic 2 biegu

KATANA - Nie 15 Lip, 2012

Zale¿y....jak siê ustawi± sprzêg³a k³owe kó³ zêbatych, wzglêdem siebie. Postaw moto na centralce, odpal silnik, i na luzie sprawd¿, jak mocno ci±gnie tylne ko³o. Mo¿e wystarczy wyregulowaæ luz ciêgna przy klamce sprzêg³a, ewentualnie sprawdziæ stan linki sprzêg³a, oraz wycisk, pod lewym dekielkiem.
studi - Nie 15 Lip, 2012

affectpct, poczytaj sobie na forum co to znaczy, ¿e skrzynia jest niezsynchronizowana, ¿e jest k³owa, co to redukcja z miêdzy gazem i wszystko bêdzie wtedy dzia³aæ normalnie. Zamykam

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group