.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - Wzrost ridera a wielkosc GS-a.

Breżniew - Sob 08 Mar, 2008
Temat postu: Wzrost ridera a wielkosc GS-a.
Wielu z nas kupujac motocykl zastanawiało sie czy nie będziemy wyglądac na nim jak na psie. Z kolei inni , czy czasem nie będzie za wysoki i sięgniemy nogami do ziemi.
Jak to wyglada u was ?
Ankieta ma na celu ustalic srednia wzrostu włascicieli tego motocykla oraz obalic lub potwierdzić mit , ze GS to po prostu cięższy rower.

TUCIO - Sob 08 Mar, 2008

mówiąc o sobie mam wzrostu 175cm-waga 73kg i leże na nim jak ulał i niech niepieprzą :) co niektórzy ze to jest większy rower.Bo ten rower waży prawie 2ie stówki i potrafi co nieco :D
Yarccom - Sob 08 Mar, 2008

189 cm i 95 kg wagi :oops:

ale daje rade

Majic - Sob 08 Mar, 2008

Mam 172. Gdy siedzie na moto dopiero moje czubki palcow ( obie nogi na raz ) dosiegaja ziemi. Troche to malo komfortowe, ale gdy lekko odchyle maszyne to spokojnie moge jedna noga stabilizowac pochylenie :)
Breżniew - Sob 08 Mar, 2008

Ja mam 185cm i waze ok 80kg. Moim zdaniem pozycja na moto przy tym wzroście jest ok. choć siodło mogło by być lepiej wyprofilowane na wzgórku łonowym.
pootietang - Sob 08 Mar, 2008

he eh, widzę że jestem w większości :D
InFlame - Sob 08 Mar, 2008

A ja mam 194 cm wrostu i waże 93 kg. Jak siedzie na GSie to jest nawet ok ale nie powiem żebym czuł sie jakos wyjątkowo komfortowo. Mi to wystarczy a jak słysze że GS to taki wiekszy rower, szczególnie od kogos kto nie jezdzi na tej maszynie, to mam wrażenie że tego kogoś już nie lubię ;)
Grzechu16 - Sob 08 Mar, 2008

ja podobnie jak Breżniew... noo prawie 185:) wzrost jak dla mnie bardzo dobry na GSa, na lekko ugiętych nogach dostaje do ziemi pozycja jak dla mnie fajna. Tyle że jestem dosyć lekki ale oczywiscie nie ma problemów z jazdą itp:)
leon - Sob 08 Mar, 2008

Kurde, to chyba jestem najmniejszy :( 169-170cm wzrostu 65-70kg wagi. Dawno nie robiłem dokładnych pomiarów, dlatego podaję z kreseczką "od - do". Ale GSem mi się dobrze śmiga, chociaż najczęściej podpieram sie czubkami palców. Raczej specjalnie mi to nie przeszkadza. Mam co prawda pewne obawy jak to będzie wyglądało z pasażerem , bo w poprzednich mniejszych sprzętach sięgałem spokojnie całą stopą, a na GSie jeszcze nie wiozłem nikogo.
eve500 - Sob 08 Mar, 2008

hmm dobry temat :) już od dawna mnie to męczy.
mój wzrost to 164 i baardzo krótkie nóżki!!
i przyznam sie że z ledwością (palcami) dosięgam do ziemi.przez co ostatnio zaliczyłam kąpiel w kałuży bo mi brakło z 3 cm.
zastanawiałam sie nad obnirzeniem gs co o tym myślicie??
a może mi cos doradzicie??

Breżniew - Sob 08 Mar, 2008

eve500 napisał/a:
hmm dobry temat :) już od dawna mnie to męczy.
mój wzrost to 164 i baardzo krótkie nóżki!!
i przyznam sie że z ledwością (palcami) dosięgam do ziemi.przez co ostatnio zaliczyłam kąpiel w kałuży bo mi brakło z 3 cm.
zastanawiałam sie nad obnirzeniem gs co o tym myślicie??
a może mi cos doradzicie??


Rady na to mamy ale napisz osobny topic o tym w mechanice ok?. Na pewno sie przyda innym. 8)

michal_elwuo - Sob 08 Mar, 2008

ja mam 175-180cm, 60kg. Jak dla mnie jest ok :) fakt że jak siedzę to strasznie blisko baku podjeżdżam nie wiem czemu, a za mną tyle miejsca :/ no i to co Breżniew napisał... nieraz przeszkadza :P
Yarccom - Sob 08 Mar, 2008

michal_elwuo napisał/a:
ja mam 175-180cm, 60kg.


jak staniesz bokiem to cie widać czy jak karta papieru niewidoczna :lol:
zainwestuj w siłke troche

michal_elwuo - Sob 08 Mar, 2008

kurde nie ta cyferka :P 70kg :) wręcz troszke w drugą stronę jest xD
jankees - Sob 08 Mar, 2008

michal_elwuo napisał/a:
kurde nie ta cyferka :P 70kg :) wręcz troszke w drugą stronę jest xD

jasne,jasne :lol: :wink:
ja 180-185cm , waga cos koło 90kg.

Cezarek - Sob 08 Mar, 2008

a ja mam 175cm i ważę 62-64kg;]
Robcio - Nie 09 Mar, 2008

...176cm. Stopami dosiegam i wszystko jest ok. Zazwyczaj jezdze z moja osobista pasazerka... wazymy wtedy 150kg :lol:
michal_elwuo - Nie 09 Mar, 2008

ja jeździlem dzisiaj pierw z bratem (jakieś 70kg) a potem z kumplem (185cm i 90kg wagi) to już ładnie z kumplem zamulał... trzeba było kręcić nieco wyżej żeby chciał ładnie odejść :)
hubertgontarz - Nie 09 Mar, 2008

184 cm wzrostu i 80 kg wagi, pozycja na GS-ie wygoda, lubię jeździć dosyć wyprostowany co w GS-ie troszeczkę odbija się na chwilowych bólach w nadgarstkach, myślę że to jest kwestia przyzwyczajenia bo jak na razie na GS-ie zrobiłem ok. 250 km.
kikon18 - Pon 10 Mar, 2008

176 cm i 78 kg wagi :) do ziemi dosięgam pewnie i we dwoje na postuje nie mam problemów w utrzymaniu równowagi, za kierownicą po założeniu szybki również nie wystaje mi jakoś głowa żeby mi ją zamiatało na wiaterku, jest ok :)
Keso_turbo - Wto 11 Mar, 2008

179 cm wzrostu i prawie 80kg wagi :oops: (no wiem trzeba pare kilo zrzucić :P ) Ci co mówią że GS to większy rower to nigdy nim nie jeździli. Znam wiele takich osób co mówią że motocykl to się dopiero od 600cm i 100KM zaczyna a poniżej to wszystko jest do d.... i w ogóle a z moto to nigdy nie mieli do czynienia. Mnie GS już mało co raz na skrzyżowaniu nie przewrócił :roll: za bardzo mi się przechylił jak czekałem na włączenie się do ruchu i na dodatek noga mi w dziure w asfalcie wpadła dobrze że w pore zareagowałem bo i tak już mam sporo malowania po poprzednim właścicielu :?
Prayer - Sro 02 Kwi, 2008

Keso_turbo napisał/a:
Ci co mówią że GS to większy rower to nigdy nim nie jeździli. Znam wiele takich osób co mówią że motocykl to się dopiero od 600cm i 100KM zaczyna a poniżej to wszystko jest do d.... i w ogóle a z moto to nigdy nie mieli do czynienia.

Niestety też wielu takich znam. Pojemność powyżej 600cm i minimum 100KM - w innym wypadku to motocykl dla bab! Śmieszne, że Ci sami ludzie nie potrafią zrobić nic innego poza grzaniem na prostej i stawianiem na gume. Oponki mają pięknie w kwadracik przycięte ;)

Wracając do tematu - druga najliczniejsza grupa. 185cm wzrostu i 75kg wagi. Na GSie jeździ mi się bardzo, bardzo dobrze. Staram się odsunąć kilka cm od baku przez co tyłek mam bardziej wypięty, a plecy lekko pochylone do przodu ;)

semplice - Pią 18 Kwi, 2008
Temat postu: 195cm wzrostu i kawał chłopa :-)
Wiem ze to dosc popularny temat ale moze troche inaczej: czytalem juz dosc sporo na ten temat i wiem ze bez przymiarki to nie ma w ogole sensu o tym mowic ale czy przy 195cm i okolo 110kg wagi to GS500 bedzie dobrym wyborem na 1 moto?
Najchetniej rzucilbym okiem na jakies zdjecia osob tak wysokich na tym sprzecie.
Jesli to juz wyglada dziwnie to po prostu skupie sie na innym motorku, choc nie ukrywam ze szkoda by mi bylo gdyz GS500 pasuje mi idealnie z parametrow i wygladu :-)

Yarccom - Pią 18 Kwi, 2008

ja mam 189 cm i ok 95 kg wagi
zdjecia na moto na forum w poscie pokażcie się

hubertgontarz - Pią 18 Kwi, 2008

184 cm i 85 kg, nie narzekam na brak miejsca. Przejechałem ok. 1500 km GS-em i nie ma podowód do narzekania.
pootietang - Pią 18 Kwi, 2008

najlepiej się przymierzyć. zapraszam do powitalni :)
Sqbi - Pią 18 Kwi, 2008

spoko panowie ze 178 i 113kg a motorek lata:D
kikon18 - Pią 18 Kwi, 2008

ja ostanio dużo smigam we dwoje, z kumplem do szkoły, ja waże 75 kg on 85 kg i motor dobrze ciagnie, wiadomo jest różnica jak sobie jadę sam ale jesli chodzi o to czy bedzie dawał rade to nie masz się co martwić :) a co do wzrostu, no to niestety musisz sam spróbwać nic Ci tutaj konkretnego nie poradzimy, sam ocenisz jak bedziesz się czuł na GSie
InFlame - Sob 19 Kwi, 2008

Ja mam 195 cm wzrostu i 96kg wagi i jezdzi mi sie w miare wygodnie a zdjecia moge podesłc wieczorem jeżeli uda mi sie pstryknąć OFC :D :D
czerverus - Sro 23 Kwi, 2008

185,5cm 85kg i choć jeszcze jestem świeży to mam już za sobą 2 dłuższe trasy i nie odczuwam dyskomfortu wręcz przeciwnie ale ustawienie kiery mam niestandardowe
snovi - Czw 08 Maj, 2008

Tez sie pochwale, 188cm i 108kg :D GSik daje rade choc musze z przodu wymienic sprezynki bo ze standardowymi to porazka jest, wie ktos moze czy od bandita by nie pasowaly??
MATI.Evo - Pią 09 Maj, 2008

176 cm wzrostu i 64 kg. Może nie jeżdżę GS'em długo, ale mogę powiedzięc, ze jeździ się fajnie lecz jak dla mnie kierownica jest nieco za wysoko, będę chciał dokupic niższą. Możliwe, że przez to mam takie odczucie, że wcześniej jezdziłem na RS 125. Kwestia przyzwyczajenia ;)
Mic_gda - Pią 09 Maj, 2008

177 cm i jest idealnie
pootietang - Pią 09 Maj, 2008

MATI.Evo napisał/a:
lecz jak dla mnie kierownica jest nieco za wysoko


mnie za to za nisko ale nie zmieniam bo...
...wszystko rozchodzi się o kasę :kwasny:

MATI.Evo - Pią 09 Maj, 2008

pootietang napisał/a:
mnie za to za nisko ale nie zmieniam bo...
...wszystko rozchodzi się o kasę :kwasny:


Znalazłem używaną półkę na allegro za 100 zł, licze, że coś go jeszcze urwę, więc nie wyjdzie mnie to w cale drogo. Może jeszcze sprzedam Swoja i nie będę musiał dużo dołożyc.

GSadmirer - Nie 11 Maj, 2008

MATI.Evo napisał/a:
176 cm wzrostu i 64 kg. Może nie jeżdżę GS'em długo, ale mogę powiedzięc, ze jeździ się fajnie lecz jak dla mnie kierownica jest nieco za wysoko, będę chciał dokupic niższą. Możliwe, że przez to mam takie odczucie, że wcześniej jezdziłem na RS 125. Kwestia przyzwyczajenia ;)


witaj w klubie;) no moze 1kg wiecej

moze masz takie odczucie skoro wczesniej smigales na RS125 Apy, a wiadomo ze to replica superbika, a nie uniwersalnego/turystyka :)

ruda - Nie 11 Maj, 2008

qrcze, no i jestem najmniejsza... :P 160cm wzrostu. nie pytajcie jak dostaje do ziemi... :P
Grzechu16 - Nie 11 Maj, 2008

ruda napisał/a:
qrcze, no i jestem najmniejsza... :P 160cm wzrostu. nie pytajcie jak dostaje do ziemi... :P

podpórki ? buty na koturnach? :D nie no powaga :)

ruda - Nie 11 Maj, 2008

szczudła i silna wola :D ale nie jest najgorzej...
leon - Nie 11 Maj, 2008

Twarda z ciebie sztuka! Wiem po sobie, bo sam jak już napisałem wcześniej też nie jestem zbyt wielki - 1,70m. Ogólnie to daję radę, ale jak trzeba do tyłu to już jest problem i wszyscy sobie cofają do tyłu siedząc na moto, a ja cofam stojąc obok :zawstydzony:
maraz - Nie 25 Maj, 2008

a ja mam 193cm i ok 105kg ... myślałem o zmianie na coś większego ale kocham moja gs'ke i ciężko mi sie z Nią rozstać. Ostatnio po głowie "jeżdżą" mi 2 motocykle ale czy to nie rozrzutność? chociaż z drugiej strony- ach ten bandit ;)

Pozdrawiam :cwaniak:

Koger - Pon 26 Maj, 2008

~174cm wzrostu i 70kg.
Na razie jeździ mi się dobrze, chociaż wycofywanie na parkingu to niezła zabawa, muszę się palcami odpychać :/

-evil- - Pon 26 Maj, 2008

188 cm 95 kg ogólnie to jeździ się mi dobrze tylko przy dłuższej jeździe zaczynają plery boleć od wygięcia się no i próba pochylenia sie dla lepszej aerodynamiki kończy sie prawie walnięciem kaskiem w zegary :]
Witch - Czw 05 Cze, 2008

No to nie jestem sama...164 cm i 52 kg....jeżdzę w butach Daytony które są i tak lekko podwyższone ( tak na marginesie polecam tą firmę, buty przetestowane w styczniu w zimnie, na Wielkiej Orkiestrze na Rynku Gł. w Kraku, a także w deszczu i po prostu reewelacjjaa, stopy cieplutkie i suchutkie :) :hyhy: )
Dostaje tak na styk, ale opanowałam podpieranie się lewą nogą, na jedną stronę, wtedy staje na całej stopie bez problemu :) ogólnie cofanie sprawia lekkie trudności ale pomalutku daje jakoś rade :) słyszałam że można obniżyć GS na amortyzatorze centralnym, można też podebrać trochę siedzenie, co podobno nie wpływa na komfort jazdy :)

maly77 - Sro 11 Cze, 2008

No to będę najmniejszy z facetów :) 161cm ale za to 78kg :) . Pozycja i wszystko ok! W razie co są na ebayu zestawy obniżające... ;) jak schudnę i moto w górę pójdzie :)
metalbeast - Sro 16 Lip, 2008

słuchajcie, ja mam 182cm i 78kg. Kiera dzielona. Jak dłuzej pojeżdzę, to bolą mnie łapy :(
Ale tu rozchodzi się o pozycję - generalnie jest mi wygodnie, tyle że jakoś na innych motocyklach dało się ciężar ciała usadowic na siodle i kolanach.
W GS czasem czuje że cześc ciężaru idzie na dłonie i wtedy zaczynają boleć. Wszystko ok, póki pamietam, ale jak się zapomne, ciężar znów idzie na ręce.
przejechałem dopiero 600km. Nie wiem czy jest szansa, żeby się przyzwyczaić? naturalnie, jest o wiele lepiej niz na początku, gdzie rece po 5km bolały :]

hubertgontarz - Sro 16 Lip, 2008

GS taki jest.
Pozycja nie jest turystyczna.
Lekko sportowa. Siedzenie za wąskie.

Myślę że kierownica akcesoryjna poprawia komfort.
Przejechałem 6 tys. km GS-em i nie jest źle. Dupa czasami boli od siedzenia, ręce lekko czuć.

retro303 - Sro 16 Lip, 2008

Gs nie jest wcale jakis najmniejszy... ma swoja moc. Wygoda nie grzeszy ale jest wierny i zwykle bez awaryjny. Ci co pieprza ze to wiekszy rower nie maja pojecia o niczym i niech lepiej nie probuja nawet nim jezdzic bo do tego to moze najwyzej wska na wsi im posluzyc...;)
metalbeast - Sro 16 Lip, 2008

generalnie pozycja nie powiem że jest zła - dupsko mnie nie bolało po 80km. za to te ręce. Nie wiem co jest nie tak. Spokojnie się mieszcze, ale nie lubei leżeć na baku. Jade sobie na ugietych rękach, trzymam się kolanami baku, plecy wyprostowane, pochylone do przodu.
I lipa :| momentami aż skurcz łapie.
Jeszcze się zastanawiam czy to nie moja wina - wiecie, pierwsze moto, pierwsze doświadczenia - nie powiem, czasami się mocno spinam i zapominam o tym.

kuboslawa - Czw 17 Lip, 2008

Moje 190 + 2cm (buty) i około 80 kg mieszczą się sam raz. Na krótszych trasach jest OK nie wiem jak na dłuższych jeszcze nie miałem okazji przekonać się. Pozdr!
Irek - Nie 20 Lip, 2008

mam 178cm i 68kg wagi ogólnie jest spoko, motor w sam raz, jednak czasem na naszych super drogach w koleinach brakuje paru cm i opieram sie tylko na palcach..
co do kierownicy to też mam dzieloną i na samym początku nawet po pół godziny jazdy ręce dawały się juz dość mocno we znaki, ale przyzwyczaiłem sie i jest ok

metalbeast - Nie 20 Lip, 2008

Irek napisał/a:
a naszych super drogach w koleinach brakuje paru cm i opieram sie tylko na palcach..
co do kierownicy to też mam dzieloną i na samym początku nawet po pół godziny jazdy ręce dawały się juz dość mocno we znaki


no niestety, moj gs troche myszkuje na koleinach :( nie wiem jak inne motocykle.

Też mam dzieloną i problem bolacych rąk juz opisałem.
Jednak zacząłem zwracać uwagę na pozycje i sie okazało że to ja źle jeżdze.
Przyzwyczajony z roweru, zapominałem się, do tego spinałem mięśnie kiedy była stresowa sytuacje (zakręt, hamowanie itp. - no w końcu dopiero zaczynam) jechałem na wyprostowanych rękach zapominajac o przeneisieniu ciezaru na kolana i dupsko.

Teraz zwracam wieksza uwage by nei tryzmać kurczowo kiery, tylko jechac na luzie i miec ugiete rece w łokciach - niby oczywiste, a jednak.
No i to pomaga ;]
jak pisałem mam 182cm i moto leży mi idealnie.

mikolajm - Wto 07 Cze, 2011

Hej!

Mam na oku ładnego GS500E, ale nie jestem pewien czy mój wzrost i ta maszyna to dobre połączenie. 193 cm, do tego swoje też ważę, choć ciągle wagę redukuję. Przyznam, że nie chcę nim szaleć ( ;) ), głównie to jazda po mieście do pracy, więc nie chodzi tutaj o jakiś tam spadek mocy, a głównie pozycję na motocyklu. Siedziałem i czułem się dość komfortowo, ale nijak ma się to do właściwej jazdy zapewne, dlatego pytam bardziej doświadczonych userów.

Duellis - Wto 07 Cze, 2011

Mam 194 i się mieszczę, nie odczuwam jakiegoś specjalnego dyskomfortu, choć jak kiedyś zrobiłem 300km praktycznie jednym ciągiem to zsiadłem z moto nieco połamany wymuszona pozycją (ale wtedy zimno było, co na pewno tez miało znaczenie). Na mieście bez problemu, jeżdżę codziennie do roboty i nic mnie z tego powodu nie boli :)

Jedyny minus - przy Twoim wzroście będziesz wyglądał na GSie jak na psie, jak ci to nie przeszkadza to ja nie widzę przeciwwskazań. Wbrew pozorom na GS500 jest więcej miejsca niż na niejednym większym sprzęcie, przykładowo na SV650 się nie mieszczę.

Paca - Wto 07 Cze, 2011

Imię: Paca
Wzrost: 192cm
Wiek: 22 lata (mentalnie 12)
Staż na GS: 3 sezony
Najdłuższa trasa: 600km w 14 godzin na zlot
Najbardziej boląca część ciała: dupa, prawa dłoń, kark, barki, kregosłup, prawy nadgarstek, kolana, duma, dusza

Prawda jest taka, że chcieć to móc :) Można spokojnie zjeździć Polskę i nie cierpieć katuszy. Jak powiedział Duellis, średnio się przy tym wygląda ale ty tego nie widzisz :) Jazda z prędkościami oscylującymi w granicach 170km\h wymaga mocnego poskładania :zawstydzony: Ja byłem rad wielce choć przyznam, że na Fazerze jest o dwa nieba lepiej.

mikolajm - Wto 07 Cze, 2011

Jeszcze jedno pytanko - nie orientujecie się, czy na Hondzie CB 500 jest więcej miejsca? Mam możliwość obejrzenia takiego motocykla, ale nie wiem czy warto jechać - jedyne kryterium to byłoby właśnie ułożenie kierowcy na maszynie.
jacek - Czw 09 Cze, 2011

Ja mam 179cm i 73kg, jak dla mnie GS pasuje jak szyty na miarę. Nie ma problemu jesli chodzi o wsiadanie, podpieranie (na lekko ugietych kolanach), przepychanie moto na parkinu czy żeby się pochylić przy wiekszych predkościach - zegary mam wtedy 15-20cm od szybki kasku. Myśle że najlepszy przedział wzrostowy na GSa to 175-180cm bo przy wiekszym wzroście wizulanie motocykl wydaje się za mały a przy niższym jak ktos już wyżej napisał problem z podpieraniem np. gdy stoimy na skrzyżowaniu.
Piotras88 - Czw 09 Cze, 2011

Ja mam 172 cm i jest mi niewygodnie, nogi za bardzo do tyłu, nadgarstki bolą, a po trasie powyżej 50 km dochodzą do tego plecy, tyłek i Bóg wie jeszcze co :/ Ale wokół komina nie jest źle :]

Nawiązując do pytania Kolegi mikolajm-a jeździł ktoś CB 500? Słyszałem, że jest sporo wygodniejsza, gdyby nie to, że GS-a kupiłem po bardzo okazyjnej cenie,to zdecydowałbym się pewnie na cebulę...

muminek - Czw 09 Cze, 2011

176 cm i 56 km i jest mi wygodnie. po dluzszej jezdzie plecy i tyłek troche boli ale jakos po jezdzie na chopperze tez tak mialem wiec... jedyne co mi troche przeszkadza to ta kanapa, siedze cały czas albo za bardzo z lewej albo z prawej strony. nie moge sie usadowic elegancko po srodku.
z tego co wiem na CB siedzi sie bardziej prosto - czyli kwestia gustu już, bo bardziej pochylona postawa to bardziej sportowo xD

Snajper4 - Czw 09 Cze, 2011

Gdzie wy jeździcie że robicie 50km i już odpadacie bo was wszystko boli? :P
Ja mam 173 i jest mi całkiem wygodnie, dupa i nadgarstki zaczynają dawać znać po ponad 100km ale zaczynają dopiero boleć po paru set km :) .
A plecy? Chyba się garbicie za bardzo na moto :)

Piotras_5 - Czw 09 Cze, 2011

Ja mam 180 cm, 70 kg i szczerze teraz robiąc traski już 100 km itp to nic mnie nie boli.
W sumie to nawet po 300, gdyby nie głupi wiatr, to tylko czułem się zmęczony ;)

SeBoL - Pią 10 Cze, 2011

Przy 190 cm wzrostu wygląda się jakby suza była pocket-bike'iem ale ogólnie da się robić kilometry :) przy dłuższych trasach +300km można odczuwać delikatnie kręgosłup ale gdy zajmiesz wygodną pozycję możesz śmiało nakur**ać do przodu :D
emkags - Czw 23 Cze, 2011

Ja mam 176 i 63 :) i po przejechaniu 170km jedynie boli mnie prawy nadgarstek.. Ale to zapewne przez błędy :)

Co do siedzenia .. po dłuższej jeździe lekko boli.. ale w samochodzie jest podobnie:))

RedShadow - Czw 23 Cze, 2011

Jeśli boli Cię prawy nadgarstek to musisz zmienić pozycję w jakiej łapiesz manetkę, ew. już w trakcie jazdy tak układać rękę żeby była prosta w nadgarstku, no i musi być dobrze ustawiona klamka żeby trzymanie co najmniej dwóch palców na niej nie sprawiało problemów.
Ja mam 1,82m i generalnie jest całkiem wygodnie, z tym że ja mam starszego GSa więc mam trochę bardziej obciążone nadgarstki, ale za to łatwiej się pochylić. Największy problem to zjeżdżanie po kanapie w stronę baku, dlatego myślę nad zmianą siedzenia.

emkags - Czw 23 Cze, 2011

Ooo... dziękuję :) sprawdzę przy następnym wylocie;)

Ojjjj a ja się cieszę na koleinach, że nie jestem facetem... nie raz przesunełam się z siedzenia na bak mocno.... Ale Wam takich sytuacji nie zazdroszczę :P

RedShadow - Czw 23 Cze, 2011

Najgorsze są hamowanie awaryjne, szczególnie przy jeździe z plecaczkiem. Raz hamowałem nagle z 90km/h z kumplem 190cm i 90kg wagi na plecach. Traumatyczne przeżycie :wstyd:
emkags - Czw 23 Cze, 2011

Hahaha... zapewne bolało :PPP aż mnie boli xD dlatego się nie jeździ z plecaczkami :P oo! :P
jasiuekonom - Czw 23 Cze, 2011

ja tam mam 172 cm wzrostu i Suczka wydaje mi się trochę za mała :P a z plecaczkiem 160 cm i 52 kg wagi jeździ się rewelacyjnie, aczkolwiek kaski czasami stukną przy mocnym hamowaniu :D
power_bit - Czw 23 Cze, 2011

jasiuekonom napisał/a:
ja tam mam 172 cm wzrostu i Suczka wydaje mi się trochę za mała :P a z plecaczkiem 160 cm i 52 kg wagi jeździ się rewelacyjnie, aczkolwiek kaski czasami stukną przy mocnym hamowaniu :D



Tak szczerze to na GS jest bieda z plecaczkiem... Piszę tak po przejechaniu się Xj600 z kumplem, zapomniałem, że tam siedział.

jasiuekonom - Pią 24 Cze, 2011

może dlatego mi się wydaję, że z plecaczkiem bardzo dobrze się jeździ bo nie mam porównania, aczkolwiek nawet jak bym miał i faktycznie bym stwierdził, że na gs-ie lipa to z takiego plecaczka bym nie zrezygnował ^^
JayDee - Pią 24 Cze, 2011

Mam 187cm wzrostu i ważę jakieś 95kg. GS nawet nie wydaje mi się za mały :) Owszem, mógłbym mieć większy moto, bo tak obiektywnie mówiąc GS jest jak nocniczek dla mnie :P Ale przyzwyczaiłem się i nie sprawia mi to kłopotów. Natomiast jazda z plecaczkiem to rzeczywiście masakra. Miejsca dosyć mało, hamulce trochu słabe jak na mnie i plecaczek (klocki w bdb stanie). Jak przyhamuję mocno jadąc z plecaczkiem to nadgarstki wołają o pomoc :P Materiał na kanapie rzeczywiście za śliski.
Alf/red/ - Pią 24 Cze, 2011

JayDee napisał/a:
Jak przyhamuję mocno jadąc z plecaczkiem to nadgarstki wołają o pomoc

To niech plecaczek opiera się nie o Twoje barki, ale biodra, a jeszcze lepiej bak (tak wiem że ledwo się sięga). Już nie wspomnę, że w ogóle lepiej trzymać się kolanami i brzuchem, niż wszystko opierać na rękach.

emkags - Pią 24 Cze, 2011

Wiesz nie każdy plecaczek może dosięga a kolega o takich wymiarach + kurtka też daje swoje :)
muminek - Sob 25 Cze, 2011

jak ja z kolegą jezdzilem to jedną reką trzymał sie uchwytu na zadupku a drugą baku :P i w ogole na mnie nie lecial. ale troche to glupio wygladało xd
Rob7on - Sob 25 Cze, 2011

Osobiście od ok 15 tys jeżdzę praktycznie tylko z plecaczkiem i czasami zapominam że jedzie ze mną ;) kwestia przyzwyczajenia i praktyki kierowcy i pasażera. A żeby nie robić off topic to mam 175 cm i uważam że gs jest wręcz "szyty na miarę" przy parametrach takich jak moje ;)
Patti - Wto 02 Sie, 2011

Ja mam 164 cm i ważę ok 52 kg. Po obniżeniu GS jest idealny :D Wcześniej miałam duże problemy, ledwo dosięgałam czubkami palców do ziemi.
gniewce - Wto 02 Sie, 2011

188 wyglądam jak na psie, gila mnie to, ja siebie nie widzę :) :) :)
Daga_DżiEs - Wto 02 Sie, 2011

160 cm,58 kilo.Eee,przyzwyczaiłam się,dosięgam połową stopy z jednej i drugiej.Teraz mi to w ogóle nie przeszkadza,na początku trochę średnio było.Gabarytowo do GSa wg mnie jestem dopasowana idealnie :D
simin - Wto 02 Sie, 2011

195 cm i 95 kg :)
nysiara - Sro 03 Sie, 2011

prawie 2m i 76kg :P troszkę wydaje mi się że nogi mam wysoko tzn. nie mieszczą się w tych wygięciach w baku na nogi :D ale #%@# mnie to jak inni oceniają mój wygląd :) ja się czuję dobrze... zresztą z tym wzrostem na wszystko większe wsiądę :P
muminek - Czw 04 Sie, 2011

ja tak jakos siedziałem ze kolanami ramy dotykałem. i dość czesto mi sie to zdarzało. nie wiem, moze zła pozycja. nie przeszkadzało mi to. teraz raczej rzadko mi sie to zdarza. a mam 175 :)
dunja - Pon 08 Sie, 2011

160, może mniej.... muskam czubkami palców asfalt. Dzięki temu cztery parkingówki i problemy z wyjechaniem z trudniejszego terenu (np. piasek i kamienie... bez podparcia ciężko a co chwila dołek). Dodatkowo męczące jest to że nie da się np. wycofać moto siedząc na nim tylko muszę go prowadzić i dopiero potem wsiadam gdy inni sobie manewrują już siedząc na moto...
Chciałabym obniżyć trochę moto ale nie wiem jak :(

simin - Pon 08 Sie, 2011

dunja, http://www.forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=757
dunja - Pon 08 Sie, 2011

dzięki :)
melon - Wto 09 Sie, 2011

gniewce napisał/a:
188 wyglądam jak na psie, gila mnie to, ja siebie nie widzę :) :) :)


Ten post rozbawił mnie do łez dawno sie tak nie śmiałem.
A tak poza tym to ja mam 176cm i ważę 86kg i GS wydaje mi się malutki.

Agi - Wto 09 Sie, 2011

Ja mam jakieś 160-164cm i GS'ik jest dla mnie super jeżeli chodzi o jego wysokość. Co prawda nie mam całych stóp na ziemi jak się zatrzymam, stoję na palcach, ale nie czubkach, i czuję się dość stabilnie, ba mogę nawet spokojnie wycofać [co nie było możliwe na poprzednim sprzęciku].
LadyLight - Pią 12 Sie, 2011

Ja mam 160 cm i 55 kg :) Nóżkami do ziemi sięgam (poprzednia właścicielka obniżała GSa) Ale jak mam wycofać to wolę zsiąść jakoś stabilniej mi wtedy. :)
agatencja - Sob 13 Sie, 2011

165 i 55 kg. Pomimo, że sprzęt nie jest obniżony to sięgam nogami tak, że mogę nawet w miarę swobodnie wycofać. Dodam może, że na razie jeżdżę w butach trekingowych, które mają tak gdzieś 2 cm podeszwy :hyhy: Za to mam problem w opanowaniu ehmmm.... manualnych elementów... np. jak mam wciśnięte sprzęgło to nie dosięgam do migaczy trudno mi też cały czas dosięgać do hamulca podczas przyspieszania. Na szkoleniowej YBRce nie miałam tego problemu.... siakieś takeiś ... za małe dłonie chyba mam :(
LadyLight - Sob 13 Sie, 2011

Do tego że nie sięgam zdążyłam się przyzwyczaić na kursie też miałam problem za małych łapek. Teraz już nie zwracam na to uwagi. Nie przejmuj się przywykniesz i ogarniesz temat. Mam za to problem ze zmianą biegów po tym jak z tenisówek wskoczyłam w buty motocyklowe xD
Agi - Sob 13 Sie, 2011

Dziewczyny, a może spróbujcie sobie przestawić klamki. A zanim przestawicie to może po prostu złapcie manetki bliżej środka kierownicy, może to ułatwi Wam życie ;)
LadyLight - Nie 14 Sie, 2011

Bliżej środka już się nie da przynajmniej w moim przypadku. A z przestawianiem szkoda czasu. Jest oki. Kwestia przyzwyczajenia. :) To mi życia nie utrudnia. Gorzej z tymi butami no, one mi utrudniają życie xD
agatencja - Nie 14 Sie, 2011

Ja mam plan wczytać się w manuala i "zmiękczyć" trochę sprzęgło, żebym nie musiała wkładać we wciskanie go takiej siły - może pomoże:) Na razie niestety zdarza mi się pryskać ze skrzyżowania bez włączonego migacza :(
Mam nadzieje, że to kwestia wprawy i za parę tys.km. nie będzie to stanowiło dla mnie problemu :hyhy:

cyferka - Nie 14 Sie, 2011

agatencja napisał/a:
Ja mam plan wczytać się w manuala i "zmiękczyć" trochę sprzęgło, żebym nie musiała wkładać we wciskanie go takiej siły - może pomoże:) Na razie niestety zdarza mi się pryskać ze skrzyżowania bez włączonego migacza :(
Mam nadzieje, że to kwestia wprawy i za parę tys.km. nie będzie to stanowiło dla mnie problemu :hyhy:

mały offtop sie zrobił....popatrz sobie ne youtubie jak redukować biegi przy zatrzymaniu... poćwiczysz tzw redukcje z przegazówką jakieś kilkaset km i zacznie ładnie wychodzić i wejdzie w krew:) wtedy nie będziesz męczyła lewej dłoni trzymając sprzęgło i będziesz mogła włączać kierunki:) do zobaczenia w trasie:)

mr0zd - Czw 18 Sie, 2011

agatencja napisał/a:

Mam nadzieje, że to kwestia wprawy i za parę tys.km. nie będzie to stanowiło dla mnie problemu :hyhy:

No, przestaniesz ich używać w ogóle :hyhy:

Festero - Pią 26 Sie, 2011
Temat postu: Komfort jazdy na Suzuki GS
Witam,
Jak już wcześniej wspomniałem, noszę się z zamiarem kupna motocykla i jako, że ma być to GS dziś takowego oglądałem. I tu się nasuwa moje pytanie, otóż czy będzie to motocykl wygodny podczas eksploatacji dla osoby o wzroście 185cm? Siedziałem dziś także na Kawasaki ER5 i tam problem jest podobny. Po prostu wydaje mi się, że te motocykle będą dla mnie po prostu zbyt małe. Cięzko mi sobie to uzmysłowić ponieważ nie posiadam jeszcze prawa jazdy i siłą rzeczy nie mogłem się nimi przejechac... Jeśli na forum jest ktoś kto jest podobnego wzrostu albo większego ;) i użytkuje GSa prosiłbym o jakieś komentarze. Czy np jazda nim w dłuższą trasę jest męcząca? czy ogołna eksploatacja jest utrudniona? Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Borek - Pią 26 Sie, 2011

Ja mam ponad 185 cm i mi pasuje. Nie czuję żadnego dyskomfortu. Trasę kilkaset kilometrów też mogę pokonać bez problemu. :)
kuchar92 - Pią 26 Sie, 2011

Ja mierzę 191 cm i tak samo jak kolega wyzej. 3 godziny jazdy w trasie bez problemowo. W mieście sprawa wygląda jeszcze lepiej
ziomek4000 - Sob 27 Sie, 2011

też mam prawie 190cm i potwierdzam że nie ma żadnego problemu. co prawda w dalekie trasy jeszcze się nie wybierałem ale po mieście jest super :)
Julita - Wto 22 Lis, 2011

Ja mam 160cm wzrostu i na początku miałam wielki problem, aby dosięgnąć ziemi. Opanowałam tą sztukę na nauce jazdy i generalnie tragedii nie było. Nie mam jeszcze zbytnio doświadczenia z GS'em w trasie na różnych podłożach, bo zaczynam dopiero na nim jeździć. Pewnie w przyszłym sezonie się okaże, że lepiej zejść i go przeprowadzić :) Mąż wczoraj obniżył moją Suczkę na lagach, czym zyskaliśmy 2 cm.
CieCHu - Wto 22 Lis, 2011

Borek napisał/a:
Ja mam ponad 185 cm i mi pasuje. Nie czuję żadnego dyskomfortu. Trasę kilkaset kilometrów też mogę pokonać bez problemu. :)


ja tez mam cos kolo tego... i 350km troche mnie zmeczylo. Ale moze to ze wzgledu na stan drog i ogromny plecak z tylu. Po miescie bardzo fajnie. Gs jest dosc waski, wiec latwo manewrowac pomiedzy autami, gdzie np niektorzy moi koledzy w litrowych motocyklach nie mogli sie przecisnac

romanS - Wto 22 Lis, 2011

mam 183 i nie wygladam jak na psie ;) robiłem trasy po 1000 km i dawałem radę, natomiast plecak o wiekszych gabarytach ma przerąbane ...
Julita - Pon 19 Gru, 2011

http://forum.gs500.pl/vie...p=124011#124011
Furria - Pią 03 Lut, 2012

158 cm wyglądam jak mrówka, ale jakoś nie mam problemów z dostawaniem do ziemi, chyba się zdążyłam już przyzwyczaić ;) O wadze nie wspomne bo nawet 50 kg nie ważę :/
Michu269 - Pią 17 Lut, 2012

194cm i widzę po opiniach, że da się bez problemu :) Swoją wagą wolę się nie chwalić :P
Borek - Pią 17 Lut, 2012

Polecam gs 500 .
maruder07 - Sob 18 Lut, 2012

168cm na 90kg, :wstyd:
Mam gsa z 1989r który posiada nie co inne zawieszenie bardziej płytsze takie dzięki któremu akurat do mnie pasuje, jest wygodny i bez problemowo nim się lata. Miałem okazję tak samo pojeździć na Gskach z rocznika 96 i 99 i to motocykle niby podobne do mego ale zupełnie inny komfort jazdy prezentowały. Moim się mi najlepiej jeździ. A z kolei wersja F to wogule inna jazda.

Cezikos - Sob 10 Sie, 2013
Temat postu: Rozmiary i GS 500
Cześć !

Mam pytanie odnośnie rozmiarów tej maszyny. Mam 195 cm wzrostu czy nie będę się męczył na tym sprzęcie ? Aktualnie nie mam możliwości przymiarki. Chodzi mi o biegi i hamulec czy bezproblemowo będę mógł wciskać ?

yaszczi - Sob 10 Sie, 2013

Siemka, podpytaj Simina http://www.forum.gs500.pl...wprofile&u=2936

Simin Ty masz 190 ? czy więcej? zawsze jak gadamy i stoimy za blisko siebie to mnie potem szyja boli :P

dla wzrostu 195cm tak to będzie wyglądać ( http://cycle-ergo.com/ )

simin - Sob 10 Sie, 2013

193 jakoś :P

Biegi i hamulec to nie problem.

Zajrzyj do tego tematu: http://www.forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=1042

wojtekkPL - Czw 15 Sie, 2013

Witam, mam takie pytanie, chyba w dobrym dziale piszę :)

Zamierzam kupić Suzuki GS 500E ale mam 189cm wzrostu. Jeździłem na nim już podczas nauki jazdy i nie było tak źle, ale nie widziałem jak wyglądam, żebym nie wyglądał jak na małym rowerku.
Chętnie kupiłbym coś większego jednak przepisy nie pozwalają<A2, a Suzuki to chyba największy moto na A2?

Kondii - Czw 15 Sie, 2013

Jeszcze masz Honde Shadow i zawsze możesz poszukać jakiegoś zblokowanego :)
Ostatnio dajmy na to widziałem zblokowaną SV 650 do 35 kW. Najwyżej pojedź z kimś obejrzeć jakiegoś gs'a niech ten ktoś się przyjrzy ew. zrobi zdjęcie i będziesz wiedział jak wyglądasz, ale wydaje mi się problemu nie będzie :)

kempes - Czw 15 Sie, 2013

Zależy czego oczekujesz od motocykla i jak go będziesz wykorzystywał. To jak będziesz na moto wyglądał to ostatnia rzecz o której powinieneś myśleć (chyba, że zależy ci na lansie pod gimnazjum :P ). GS to świetna maszyna na początek i nie tylko. Jednak nie jest to duży motocykl. Jeśli będziesz głównie jeździł po mieście i w krótkie traski to spoko. Dalsze wypady będą już gorsze. Zawsze możesz zainwestować w podwyższoną kierownicę i wygodniejszą kanapę. To poprawi sprawę.
Ewentualnie rozejrzyj się za np. xj 600 zablokowaną (lub zablokuj sam).

alex76 - Pią 16 Sie, 2013

182 i nieco ponad 100kg - jest ok :D
Razz - Pią 16 Sie, 2013

186 i 95kg, ale kupiłem obniżonego o 3cm GSa, po dłuższej jeździe trochę bolą mnie plecy. Muszę go po prostu podwyższyć, ale sam tego na pewno nie zrobię :)
yaszczi - Sob 24 Sie, 2013

obniżonego masz na zawieszeniu więc podwyższenie nie zmieni lokalizacji podnóżków kanapy i kierownicy....
Piotras_5 - Sob 24 Sie, 2013

Wystarczy zdjąć kości to coś da, ale bez urazy, tyle cm i taka waga to masz chyba lekką nadwagę :P
yaszczi - Nie 25 Sie, 2013

chuderlak się odezwał :P
Razz - Nie 25 Sie, 2013

Piotras_5 napisał/a:
Wystarczy zdjąć kości to coś da, ale bez urazy, tyle cm i taka waga to masz chyba lekką nadwagę :P


Albo dużo ćwiczyłem ;)

no offence

yezozwierz - Wto 27 Sie, 2013

Ej ja mam 178 i 95kg hahaha :P a nie jestem gruby, to kwestia budowy ciała generalnie :P A co do moich parametrów a gs'ka to pasuje idealnie, choć po dłuższym użytkowaniu miewam czasem wrażenie że jest to mała zabawka ;)
Piotras_5 - Wto 27 Sie, 2013

ja nie wiem jak Wy na gsie jeździcie... Ja mam 71 kg i teraz jak siadam na GSa to w życiu nie znalazłbym sobie na nim miejsca... :P
bombki - Wto 27 Sie, 2013

Piotras_5 napisał/a:
Ja mam 71 kg i teraz jak siadam na GSa to w życiu nie znalazłbym sobie na nim miejsca... :P

bo siedzieć to trzeba umieć- podstawy motocyklizmu się kłaniają :rotfl:

RedShadow - Wto 27 Sie, 2013

Rozmiarowo większym motocyklem od GSa łapiącym się na A2 jest DR650RSE :hyhy: . Freewind chyba też, ale nie jestem pewien czy tam nie jest nieco większa moc i czy też się łapie.
Aha, żeby nie było. Nie uważam żeby motocykl z takim silnikiem i oponami był najlepszy jako początek przygody z motocyklami, tak tylko napisałem że są :P

yezozwierz - Sro 28 Sie, 2013

Co do siedzenia, to wyczytałem porady coby siedzieć jak najbliżej baku i wcielam w życie, lecz... Wczoraj w nocy jak leciałem coś mnie podbiło delikatnie i możecie sobie wyobrazić czym spadłem na bak :P hahahahaha
dunja - Sro 28 Sie, 2013

Wow, gdzieżeś to wyczytał ?? ? :przestraszony:
Blisko baku można siedzieć tylko i wyłacznie przy wolnych manewrach, przy minimalnych prędkościach.
Przy normalnej jeździe - należy się odsunąć od baku na taką odległość, by móc jeszcze wcisnąć przed sobą pięść przynajmniej.
W innym wypadku - kończy się boleśnie, czego jak widzę doświadczyłeś.
:przestraszony:

Piotras_5 - Sro 28 Sie, 2013

yezozwierz napisał/a:
Co do siedzenia, to wyczytałem porady coby siedzieć jak najbliżej baku i wcielam w życie, lecz... Wczoraj w nocy jak leciałem coś mnie podbiło delikatnie i możecie sobie wyobrazić czym spadłem na bak :P hahahahaha


:facepalm:

Nie wiem kto Ci to powiedział, ale ja już bym się go nie słuchał... :rotfl:

Endriu21 - Sro 28 Sie, 2013

Przede wszystkim trzeba się samemu dobrze czuć na motocyklu, a niekoniecznie oglądać się i zastanawiać, co inni o nas pomyślą. Tutaj jest raczej dyskusja czy aby ktoś nie jest za duży na GSa, a jeśli by pomyśleć odwrotnie? Czy dla kogoś GS nie jest za duży?

http://motormania.com.pl/...00gs-adventure/

:)

L - Nie 01 Wrz, 2013

to troche zabawne.. niby co kto lubi. ale ja przy swoich 172cm niekupilbym sobie czegos takiego :D gs jest idealny na wielkosc, moge spokojnie postawic dwie nogi i w razie poslizgu jeszcze jakos wyjsc z tego
prz3mek1 - Wto 03 Wrz, 2013

u mnie wzrost 188cm rozłożone na 80kg. Na gsie siedziało mi się dość wygodnie póki nie zapisałem się na kurs i nie usiadłem w cb500 w której idealnie kolana mieszczą się w wgłębieniu na baku. Jak teraz wsiadam na gsa to czuje lekki dyskomfort bo kolana nie mieszczą się w tym wycięciu muszę się bardziej do tyłu odsunąć więc jakbym miał wybrać pod względem wygody brałbym "hądę" :)
ALigee - Czw 10 Paź, 2013

Panowie pytanie za 100pktów
190/90kg oraz kobieta 160/~45 jest jakikolwiek sens trasa 200-300km w jedna stronę czy lepiej klepnąć xj600 gdzie jest więcej miejsca

L - Czw 10 Paź, 2013

sens to jest zawsze.. ja kiedys jechalem kolo 100km motorynka i przezylem :D Nie jest moze super wygodnie no i ja nie mam 190cm wzrostu ale jak jechalem ze znajomym 50km w jedna strone ktory ma 187cm niebylo jakos ultra zle
kempes - Czw 10 Paź, 2013

ALigee napisał/a:
Panowie pytanie za 100pktów
190/90kg oraz kobieta 160/~45 jest jakikolwiek sens trasa 200-300km w jedna stronę czy lepiej klepnąć xj600 gdzie jest więcej miejsca


Ja bym GS'a odpuścił do jazdy we dwoje.

Moniskaa - Czw 31 Paź, 2013

Ja mam 175cm i 58 wagi, także daję rade ;)
pawell12344 - Pią 01 Lis, 2013

Ja mam 166cm i 65kg i nie miałem żadnych trudności w użytkowaniu GS`a,teraz mam coś większego i też nie narzekam.
ilk - Sob 02 Lis, 2013

ja mam kolo 165 cm i gs byl najwygodniejszym dla mnie motorkiem jako pierwszy (choc dlugo rozwazalam rowniez xj600)... teraz, kiedy mialam juz okazje latac nim ponad 2 lata nie żałuję wyboru. Wolne manewry bez problemów, przeprowadzanie go po podwórku też całkiem całkiem i nogami do ziemi sięgam bez problemu bez obnizania go :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group